1 & 1 IONOS Review 2020 – Buna Değer Mi?

Eğer aceleniz varsa ve sadece sonuçta istiyorsanız: 1 ile aynı fiyat için&1 IONOS ile 7/24 destek ile çok daha iyi sunucular alabilirsiniz Hostinger, öyleyse neden rahatsız ediyorsun?!


1&1 IONOS, dünyanın önde gelen web barındırma sağlayıcılarından biridir. Tonlarca özellik, ucuz fiyatlandırma ve 1988’e kadar uzanan uzun bir geçmişe sahip, nedenini görmek kolay 1&1 IONOS patladı, şu anda dünya çapında sekiz milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor.

Şirketin web sitesi yalnızca İngilizce iken, gerçekten uluslararası bir işlemdir: dokuz ülkede 15 tesisi ve 40 ülkede 2.000 çalışanı var. Durumundan hala şüpheniz varsa, bunun Avrupa’nın en büyük barındırma sağlayıcısı olduğunu söyleyebilirim.

1 ve 1ionos-bakış

1&1 IONOS, çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. bayiye paylaşılan ve WordPress barındırma ve özel sunucu barındırma, web sitesi oluşturma araçları ve çevrimiçi pazarlama hizmetleri gibi diğer ilgili web hizmetlerinin yanı sıra.

Ancak bunun dünyanın en büyük barındırma sağlayıcılarından biri olması, ihtiyaçlarınız için en iyi seçenek olduğu anlamına gelmez. Hatta piyasadaki en iyi hizmet olduğu anlamına gelmez. Evet, beni duydun, daha büyük her zaman daha iyi demek değildir!

Her web sitesi sahibinin farklı gereksinimleri vardır. Bu inceleme ne derin kazmak olacak 1&1 IONOS, özellikler, fiyatlandırma, destek, kullanım kolaylığı ve daha fazlası dahil olmak üzere sunmalıdır – sonunda, bunun sizin için en iyi seçenek olup olmadığını belirleyebileceksiniz..

1&1 IONOS bir tam hizmet barındırma sağlayıcısıdır. Bu, temel olarak web siteniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her özelliği sunduğu anlamına gelir. Seni tüm detaylarla sıkmayacağım, ama tüm temel bilgileri SSL Wildcard sertifikaları, DDoS karşıtı saldırı koruması, otomatik günlük yedeklemeler ve hatta bir CDN (üst seviye plana ücretsiz) dahildir.

1&1 IONOS ayrıca bir web sitesi oluşturma aracı sunar. Ancak alıcı dikkat edin – tüm planlarla oluşturucunun oldukça sınırlı bir sürümünü ücretsiz olarak alırsınız, ancak premium bir sürüm istiyorsanız, eklenti aboneliği olarak satın almanız gerekir.

Unutmayın 1&1 IONOS, bu kadar kapsamlı bir ana bilgisayar olduğu düşünüldüğünde garip olan ücretsiz web sitesi geçişleri sunmuyor.

Ama daha ilginç özelliklerden bazılarına daha derin bir bakalım 1&1 IONOS şunları sunar:.

WordPress Barındırma Planları

Düzenli paylaşılan barındırma ek olarak, 1&1 IONOS, WordPress’e özgü planlar sunar. Bir “WordPress Yardımcısı” aldığınız için bu yeni başlayanlar için harikadır. Heyecanlanmadan önce – hayır, ofisinize gelen ve size kahve yapan gerçek bir asistan değil. Özetle, kurulumda size yol gösterecek ve hatta endüstri nişinize özgü temaları ve eklentileri önerecek bir araç veya sihirbazdır..

Otomatik WordPress güncellemeleri de planlara dahil edilmiştir, böylece temel kurulumunuzu güncel tutmanız veya sizin için pahalı bir geliştirici tutmanız konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Performans Artırıcı Özellikler

Hızlı yükleme hızları, arama motoru sıralamalarınız, kullanıcı deneyiminiz ve dönüşüm oranlarınız için son derece önemlidir. Tüm bunlar barındırma sağlayıcınızın elinde olmasa da, bunu görmek harika 1&1 IONOS çeşitli performans artırıcı özellikler ve araçlar sunar. Bunlar arasında RailGun CDN, SSD depolama alanı ve HTTP / 2 protokolü bulunur.

Geliştirici Dostu Özellikler

Acemi dostu bir ev sahibi arıyorsanız, bu bölüm muhtemelen tepeler için size göndereceğiz – ki, tabii ki, 1&1 IONOS öyle. Ancak, bir web geliştiricisiyseniz, 1&1 IONOS da arkanı kolladı.

İhtiyacınız olan araçları size sunmak iyi bir iş çıkarır. Örneğin, tekrarlanan görevleri zamanlamak için SSH, FTP ve SFTP erişimi, Git sürüm kontrolü ve cron işleri var.

1&1 IONOS platformu da destekler 7.3 sürümüne kadar Perl, Python, Ruby, SSI ve PHP.
Acemi dostu bir sağlayıcı olarak, 1&1 IONOS, birçok özelliği, kullanımı kolay bir arayüzle dengelemek zorundadır. Alan adınızı bağlama ve CDN kurma işlemi biraz karmaşık olsa da, 1&1 IONOS, yerleştikten sonra mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Hesap Oluşturma

İle bir hesap oluşturmak sadece birkaç dakika sürdü 1&1 IONOS. Süreç basitti ve barındırmaya yeni başlayan biri tarafından kolayca tamamlanabilirdi. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, 1 ile hesap oluşturmayla ilgili adım adım kılavuzumu okuyabilirsiniz 1&1 IONOS.

Bir Etki Alanını Bağlama ve WordPress’i Yükleme

Hosting planım ücretsiz bir alan adıyla geldiğinden, bir alan adını eşlemek için karmaşık süreçlerden geçmem gerekmiyordu 1&1 IONOS. Şaşırtıcı derecede basitti alan adını bağlamak ve WordPress’i yüklemek için (süreç hakkında çevrimiçi olarak birkaç olumsuz yorum okudum).

Kurulum beş dakikadan az sürdü ve destek yardımı olmadan kolayca yapılabilir.

İşlem hakkında daha fazla bilgi için, tam olarak bir alan adını nasıl bağlayacağınızı ve WordPress’i nasıl kuracağınızı açıklayan ayrıntılı kılavuzuma gidin.

Ölçeklenebilir Kaynaklar

Paylaşılan barındırma planlarında bulunan ölçeklenebilir kaynakları görmek nadirdir. Ama 1 ile&1 IONOS, ihtiyaç duyduğunuzda performans artışı ekleyebilir ve bellek, RAM veya paralel işleme yeteneklerini artırabilirsiniz.

Ek kaynaklar küçük bir aylık ücret karşılığında anında eklenir. Bu şekilde, paylaşılan bir barındırma planında bile, web sitenizi çökerten trafik ani artışları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz, bu da çoğu işletme için büyük bir hayır.

Hareket halindeyken Yöneticinizi Yönetin

1&1 IONOS bir teklif akıllı telefon uygulaması sayesinde ürünlerinizi, faturalandırma ve yönetim görevlerinizi yönetebilirsiniz giderken. Örneğin, bir cep telefonundan veya tabletten gelen faturaları kolayca takip edebilirsiniz. Biliyorum, en göz alıcı özellik değil, ancak bir web sitesini yönetmenin yönetici tarafını biraz daha kolay hale getiriyor.

Web Sitesi Oluşturma Aracı

1&1 IONOS web sitesi oluşturucu, web barındırma paketlerinde ücretsiz olarak bulunan bağımsız bir sürükle ve bırak aracıdır. Popüler sosyal medya ağlarıyla kolay entegrasyonları, çevrimiçi planlama araçları gibi iş widget’larını ve yüzün üzerinde tam yanıt veren şablonu ve 17.000 stok görüntüsünün bir veritabanını içerir..

Beş ülkede 90.000 devasa sunucuyu barındıran on veri merkezi ile, kesintisiz Hizmet Düzeyi Sözleşmesi’ni bulmak için şartlar ve koşulların derinliklerine inmek zorunda kaldım..

Bu oldukça düşük bir% 99.9 garantisi olarak ortaya çıktı, ama en az 1&1 IONOS, veri merkezlerinin genellikle “neredeyse% 100 kesintisiz çalışma süresine” sahip olduğunu belirtir. Ayrıca, üçüncü taraf incelemelerinin testlerine göre, çalışma süresi genellikle% 99.97’nin üzerindedir. Genel olarak, çalışma süresi iyi – ve satın alınabilirliği dikkate alarak belki de ortalamanın üzerinde.

1&1 IONOS performansla ilgili herhangi bir söz vermiyor. Online birkaç diğer değerlendirmeleri okuduktan sonra biraz endişeliydi. Müşteri hissi oldukça karışık olduğu için kendi performans testlerimi yapmak istedim.

Bunu Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazını kullanarak yaptım. Şaşırtıcı derecede, 1&1 IONOS burada A + notu aldı çevrimiçi tüm naysayers rağmen. Çoğu büyük Avrupa lokasyonu 4 ila 40 ms arasında yüklü, bu da mükemmel.

1and1-Ionos-Perfomance

Avustralya, Tokyo ve bazı ABD konumları (Atlanta ve San Francisco) en kötü performansı sergiledi, ancak bu çok şaşırtıcı olmasa da veri merkezleri öncelikle Avrupa’da bulunur.

Hindistan beklenmedik bir şekilde iyi puan aldı – tipik olarak, Hintli olmayan sağlayıcılar yavaş yükleme hızlarına eğilimlidir, ancak 1&1 IONOS burada açıkça bir istisna.

Özetle, 1&1 IONOS size birinci sınıf performans sunabilir, ancak büyük ölçüde sizin ve müşterilerinizin bulunduğu yere bağlıdır.
1&1 IONOS’un müşteri hizmetleri oldukça sıra dışı. İlk, satış öncesi sorularınız için, yalnızca takıma telefonla ulaşın – doğrudan arayarak veya geri arama isteğinde bulunarak. Satış ekibiyle iletişim kurmak için canlı sohbet veya başka bir yöntem yok.

Şahsen, bu rahatsız edici buldum, çünkü sorularıma hızlı bir şekilde cevap almak için canlı sohbete atlamayı tercih ediyorum.

Mevcut müşterilerin daha fazla seçeneği var. Herkes ile ücretsiz bir danışman erişim elde edeceksiniz 1&1 IONOS planı. Bu danışman 24 saat boyunca hizmetinizdedir ve e-posta pazarlamasından e-ticarete ve hatta Google harita entegrasyonuna kadar çeşitli konularda tavsiyelerde bulunabilir..

Tüm deneyim ezici olmasına rağmen (aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağım), bu bir web barındırma şirketinden gördüğüm en iyi hizmetlerden biri. Yeni başlayan biriyseniz, bu tür destek son derece değerlidir ve uzman yardımı ödemeden genellikle kullanılamaz.

Barındırma planınızı satın aldıktan sonra “kişisel danışmanınızı etkinleştirin”. Ancak bundan sonra e-posta, telefon ve canlı sohbet yoluyla destek alabilirsiniz.

1and1-Ionos destek-img1

Kişisel danışmanınıza, yalnızca barındırma ile ilgili değil, e-postanızı nasıl kuracağınız, iyi bir e-posta pazarlama konu satırının nasıl yazılacağı vb..

Kişisel danışmanınızın desteğinin yanı sıra, çok çeşitli konuları kapsayan makaleleri içeren bir yardım masası var.

Canlı sohbet

Kişisel danışmanımı etkinleştirdikten sonra, ona sormak istediğim ilk soru sunucuların bulunduğu yerdi. İngiltere’de saat 10:00 da olmasına rağmen ajan çevrimdışı. Daha sonra tekrar denememi söyleyen bir not vardı, ki bunu birkaç kez yaptım (boşuna).

1and1-Ionos destek-img2

Neyse ki, birkaç saat sonra, bir ajan almayı başardım. Veri merkezlerinin tam olarak bulunduğu şehirleri bulmayı umuyordum, ancak operatör bilmiyordu. Bana sadece söyleyebilirdi sunucuların Avrupa ve ABD’de olduğunu. Diğer şirketler daha spesifik bilgi sağlayacaktır. Ayrıca, birisiyle konuşmak için çok uzun süre beklemek zorunda kaldım.

E-posta

Danışmanıma canlı sohbet yoluyla ulaşamadığımda, bir sonraki en iyi yöntemi denemeye karar verdim: e-posta. Mesajımı hafta içi 10: 00’da gönderdim, iletişime geçmek için en iyi yöntemler hakkında onay istedim. Yanıt almam iki iş günü sürdü. Bu yanıt kibardı ve sorumu tam olarak yanıtladı, ama çok yavaş olduğu için bir utanç.

1and1-Ionos destek-img3

Facebook

Bir yanıt almak için bu kadar çirkin bir zaman aldı, ben görmek için karar verdi 1&1 IONOS Facebook’ta daha iyisini yapardı. Satış ekibiyle iletişime geçmek için bir e-posta adresi olup olmadığını veya doğrudan Facebook üzerinden satış soruları sorabilir miyim diye bir mesaj gönderdim.

Kısa süre sonra bir yanıt aldım..

Hemen yaptım, ama İngiltere’de öğleden sonra olmasına rağmen., Cevap alamadım. Ertesi gün tekrar takip ettim ve bu sefer sonunda bir cevap aldım. Sonra başka bir soru sordum ve birkaç saat sonra cevap aldım.

1and1-Ionos destek-img4
1&1 IONOS’un barındırma planlarının tümü, ilk altı veya on iki ay için aylık ücretinizi önemli ölçüde azaltan (seçtiğiniz plana bağlı olarak) cömert bir tanıtım teklifiyle birlikte gelir. Bu harika, ama bu tanıtım döneminden sonra yenileme oranlarınızda ciddi bir artış göreceğinizi dikkate aldığınızdan emin olun..

Tüm planlar ücretsiz bir alan adıyla gelir. Kullanılabilir uzantılar konumunuza bağlı olarak değişir, ancak .com, .org, .biz, .me, .online, .net ve .info standart gibi görünüyor.

Ayrıca ücretsiz bir SSL joker sertifikası, Bing Ads kredisi ve 30-gün para iade garantisi.

Satın alma işlemi yapmaya hazır olduğunuzda, otomatik ödeme, büyük kredi kartları veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz..

İptaller & Geri ödemeler

1 ile hesabımı iptal etme&1 IONOS basitti. Kontrol panelinden yapabilirsiniz; bir destek temsilcisine başvurmanıza gerek yoktur. Hala 30 günlük para iade süresi içinde olduğum için, geri ödemem otomatik olarak uygulandı. Tüm süreç üç dakikadan az sürdü.

Bu adım adım kılavuzda iptal deneyimimle ilgili bilgi edinin.

Ne kadar 1&1 IONOS maliyeti? 1&1 IONOS, 1 $ ile 9 $ arası planlar sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi 1&1 IONOS planı almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. 1&1 IONOS size daha pahalı bir plana geçişte yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz1&1 IONOS buraya.
Ne kadar iyi 1&1 IONOS’un müşteri desteği?&1 IONOS, en iyi web barındırıcılarımızdan biri olarak sıralanmadı. Ama bu aynı zamanda bir sonucu olabilir 1&1 IONOS, radarın altında küçük bir barındırma sağlayıcısıdır. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

Nasıl 1&1 IONOS yarışmaya uygun?

1&1 IONOS, web barındırma konusunda lider bir sağlayıcı olabilir, ancak bunu herkese tavsiye etmem. Esas olarak, düşük bir başlangıç ​​fiyat noktasında çok sayıda özellik sunan çok yönlü bir şirket arıyorsanız düşünmeye değer.

Ancak, “Kişisel Danışman” özelliği büyük bir hayal kırıklığıydı. Telefon, e-posta ve sohbet yoluyla 7/24 destek olarak gösterilmesine rağmen, herhangi birinden yanıt almak için mücadele ettim.

1 seçin&1 IONOS, iyi, her şey dahil bir paket istiyorsanız ve zamanında müşteri desteği konusunda daha az endişe duyuyorsanız. Ancak hızlı müşteri hizmeti arıyorsanız, Liquid Web veya SiteGround’u öneriyorum.

Bir karar vermeden önce, bazılarına göz atmanızı öneririz. tavsiye ettiğimiz alternatif hosting şirketleri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me