BigDomain Review 2020 – Hızlı Hızlar, Korkunç Çalışma Süresi

BIGDOMAIN-Genel Değerlendirme1


2017 yılında kurulan ve Malezya merkezli BigDomain, web hosting, alan adı kaydı, web tasarımı ve SEO hizmetleri sunmaktadır. Bağlı şirketler aracılığıyla web sitesi üzerinden ticari marka, kişisel asistan ve muhasebe hizmetleri de elde edilebilir. BigDomain, Malezya’da Johor ve Kuala Lumpur’da bulunan birden fazla veri merkezi kullanıyor. Web sitesi ve hizmetleri İngilizce olarak mevcuttur.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

BigDomain hem ücretsiz hem de ücretli paylaşımlı hosting sunuyor. Uyarı, şirketten ücretsiz hosting almak için desteklenen bir alan adı uzantısı satın almanız gerekecek. Yalnızca BigDomain’in ücretsiz web sitesi oluşturucu tarafından oluşturulan web siteleri için de geçerlidir.

BigDomain’in ücretsiz barındırma paketinin özellikleri arasında Malezya IP adresi, iş e-posta barındırma, Cloudflare ve DDoS koruması ve ücretsiz SSL sertifikası bulunmaktadır. Bu oldukça iyi ve ücretsiz bir hosting planı beklediğimden çok daha fazlası.

Ücretli barındırma seçenekleri BigCloud Basic 5GB planıyla başlar. Buna 5GB web alanı (sürpriz yok), 5GB aylık bant genişliği, on e-posta hesabı, beş MySQL veritabanı ve beş eklenti alanı dahildir.

Paylaşılan barındırma planları ayrıca şu özelliklere sahiptir:

 • Hosting planının satın alınmasıyla ücretsiz .my veya .asia alan adı
 • Ücretsiz BigSSL sertifikası
 • Cloudflare
 • Web Sitesi Oluşturucu
 • % 99,5 sunucu çalışma süresi garantisi

Açıkçası, tüm BigDomain’in paylaşılan barındırma planları için bant genişliği ayırmasını oldukça sınırlı buldum. Herhangi bir planında, bant genişliği disk alanı miktarına eşit olur. Bu, web sitenizle disk alanı tahsisini maksimize ederseniz, bant genişliği sınırınıza ulaşmadan önce yalnızca bir ziyaretçi web sitenizin tamamını bir kez inceleyebilir.

Ayrıca, BigDomain’in kesintisiz çalışma garantisi yalnızca% 99,5, % 99,9’luk sektör ortalamasından daha düşük. Sonuçta, sadece trafiğinizle sınırlamalarla karşılaşmayacaksınız, aynı zamanda bu şirkette normalden çok daha fazla kesinti görebilirsiniz..

Artı tarafta, BigDomain hem ücretli hem de ücretsiz barındırma planlarına sahip bir şirket içi BigWeb Builder yazılımı sunar. Bu web sitesi oluşturucu, başlamanız için 200 ücretsiz şablon içerir. Aynı zamanda tam olarak yanıt veren teknolojiye dayanan bir sürükle ve bırak oluşturucusudur, bu nedenle mobil cihazlardaki müşterilere hitap eden bir işletme web sitesi oluşturmak istiyorsanız harikadır.

Fiyatlandırma ve Destek

BigDomain’in barındırma seçenekleri ücretsiz planla başlar, ancak uygun bir alan adı satın almanız şartıyla birlikte gelir.

Şirketin ücretli planlarına gelince, giriş seviyesi barındırma seçeneği ucuzdur ve en az altı aylık bir süre ile birlikte gelir. Bu fiyat, birçok uluslararası tedarikçinin fiyatı ile karşılaştırılabilir. Diğer Malezya web barındırıcılarına baktıktan sonra BigDomain’in fiyatları ortalamanın üzerinde.

Hosting, 3, 6, 12, 24 ve 36 ay arasında değişen farklı sözleşme uzunluklarında ödenebilir. Daha uzun bir dönem satın alırsanız daha büyük indirimler alırsınız. Aylık sözleşme yok.

BIGDOMAIN-Genel Bakış2

Müşteri desteği, FB Messenger’ın yanı sıra telefon ve bilet sistemi aracılığıyla da edinilebilir. Messenger aracılığıyla destek sağladım ve bir saat içinde faydalı bilgiler aldım. Ne yazık ki, destek söz konusu olduğunda budur – Büyük Alan Adı’nın bilgi tabanı oldukça eksiktir, çünkü esas olarak şirketin promosyon teklifleri ve alan adı kayıt hizmetleriyle ilgili makaleler içerir.

BigDomain’in maliyeti nedir? BigDomain 0.83 $ ile 7.08 $ arasında planlar sunuyor. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi BigDomain planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. BigDomain daha pahalı bir plana geçiş konusunda size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve BigDomain’den bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
BigDomain’in müşteri desteği ne kadar iyi? BigDomain en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmadı. Ancak bu, BigDomain’in radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

BigDomain rekabete nasıl uyuyor??

BigDomain, Malezya ve Singapur pazarları için rekabetçi fiyatlı hosting planları ve işle ilgili diğer çevrimiçi hizmetler sunmaktadır. Ücretli barındırma planları ücretsiz bir .my veya .asia alan adıyla gelir ve aynı zamanda uygun bir alan adı satın alındığında ücretsiz bir barındırma seçeneği de vardır..

BigDomain makul bir fiyata iyi bir hizmet sunabilir, ancak üst web hosting şirketleri? “Evet” demeyi zor buluyoruz.

Artıları

 • Ücretsiz web sitesi oluşturucu dahil
 • Barındırma dahil Cloudflare
 • Ücretli barındırma ile ücretsiz alan adı
 • 30-gün para iade garantisi

Eksileri

 • Aylık faturalandırma seçeneği yok
 • Ücretsiz alan adı kaydına .com uzantısı dahil değildir
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me