Hosttech İnceleme 2020 – Kötü Değil, Ama Daha İyi Gördük

hosttech1


Hosttech iyi, ama iyi yeterince iyi değil. Hosttech iyi bir web barındırma olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.

Hosttech 2003 yılından bu yana çeşitli web sitesi barındırma hizmetleri sunan İsveç’te bir web hosting firmasıdır. O zamandan beri, 35.000’den fazla müşteriye ve 1.500’den fazla özel sunucu ile barındırılan 110.000’den fazla alana hizmet vermiştir. Kendi web sitesi barındırma hizmetleri çoğu kişisel ve küçük işletme siteleri için uygundur. Ancak, destekleri biraz eksik ve yeni başlayanlar web sitesi oluşturucu hizmetlerini sürükleyip bırakmak için erişmeleri gerekiyorsa ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Hostech, çoğu kişisel ve küçük işletme web sitesi için uygun ölçeklenebilir web sitesi barındırma hizmetleri sunar. Her planda aşağıdaki temel özellikler bulunur:

 • Sınırsız bant genişliği
 • Sınırsız alt alan adı
 • 100 uygulama otomatik yükleyici
 • Plesk cPanel
 • Spam filtresi ve virüs tarayıcısı mevcut

Web siteniz üzerinde size daha fazla kontrol sağlayan bir barındırma arıyorsanız, bu harika bir seçimdir. Aşağıdaki katma değerli özelliklerin tümünü sunarlar:

 • Cron işleri desteklenir
 • Günlük yedeklemeler
 • PHP 5.6, 7.1 ve 7.2 desteklenir
 • PhpMyAdmin’i destekler
 • Perl ve XML desteği

Ne yazık ki, Python veya Ruby on Rails’i desteklemiyorlar. PHP’yi 7.2 ve phpMyAdmin’e kadar destekliyorlar.

Hosttech paylaşılan barındırma planları bir web sitesi oluşturucu ile gelmiyor. Yeni başlayanların Hosttech’in diğer web barındırıcıları kadar sağlam olmayan otomatik yükleyicisine güvenmesi gerekecek.

WordPress’i ve Drupal gibi diğer programları yükleyebilirsiniz, ancak diğer sitelerin 300 veya daha fazlasını sunduğu yerlerde yalnızca yaklaşık 100 uygulama desteklenir. Ayrıca, standart cPanel kullanmaya alışkınsanız, Plesk’i bu site için cPanel seçeneği olarak kullanmayı öğrenmeniz gerekir.

Fiyatlandırma ve Destek

Hosttech, easyhosting olarak bilinen dört ana paylaşılan barındırma biçimi sunar. İşte bu planların hızlı bir dökümü:

easySeasyMeasyLAktionSpecial
Depolama100MB1GB20GB30GB
Alanlar131010
MySQL VeritabanlarıYok31010

EasyS planı, çok az depolama alanınız olduğundan yalnızca en temel web siteleri içindir. Şahsen, EasyL ya da AktionSpecial planını öneriyorum çünkü bol miktarda depolama alanı ve bol miktarda MySQL veritabanı mevcut. Veritabanı boyutunda bir sınır görünmüyor, bu nedenle easyL ve AktionSpecial, yeni başlayan E-ticaret mağazaları için iyi seçenekler olacak.

Ücretsiz bir alan adı veya SSL sertifikası sağlanmadığını unutmayın. Bunlar için ek bir ücret ödemeniz gerekecek.

Standart barındırma seçeneklerinden biri de Web Sitesi Oluşturucu barındırma. Web Sitesi Oluşturucu barındırma ile, özel bir standart veya E-ticaret sitesi oluşturmak için İsviçre yapımı sürükle ve bırak düzenleyicilerini kullanabilirsiniz. Bu kolaylığın, kolay barındırma planlarının maliyetinin üç katından daha fazla bir prim olduğunu unutmayın..

Hosttech’in sağladığı destek konusunda çok hayal kırıklığına uğradım. İlk, canlı sohbet desteği sunmazlar. Telefon desteği sınırlı saatlerde çalışır ve ücretli telefon desteği vardır. Sadece pazartesiden cumaya 08.30-11.00 ve 14.00 saatleri arasında açıktırlar. öğleden sonra 4’e kadar CEST.

24 saatlik geri dönüş süresi ile e-posta desteği sunarlar. Ayrıca web sitesinde bir bilgi tabanı sağlamazlar. Destek ekibiyle iletişim kurmaya çalıştım, ancak tüm yanıtlar İsveççeydi, bu yüzden İngilizce konuşan destek sunmuyorlar.

Web siteleri İsveççe veya Avusturya dillerinde ve web sitesinin Google Çeviri tarafından iyi tercüme edilmediğinden, web siteleri aracılığıyla çözüm bulmak zor olabilir.

Hosttech rekabete nasıl uyuyor??

Hosttech, kişisel veya küçük işletme web sitenizi barındırma yeteneğinden daha fazlasıdır, ancak bunun için ödeme yapmak istemiyorsanız destek yolunda fazla bir şey beklemeyin.. Yeni başlayanlar için daha fazla özellik ve güncellenmiş bir destek yapısı, Hosttech’in ortalama bir web barındırıcısından daha fazla bir şey olarak düşünülebilmesi için gereklidir.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Artıları

 • Sınırsız bant genişliği
 • Sınırsız alt alan adı
 • Günlük yedeklemeler
 • PHP, phpMyAdmin, Perl ve XML desteklenir

Eksileri

 • Ücretli telefon desteği
 • Web sitesi oluşturucu, standart barındırma ile karşılaştırıldığında pahalı
 • İsveççe destek
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me