InfinityFree Review 2020 – Buna Değer Mi?

InfinityFreeAdından da anlaşılacağı gibi InfinityFree, “sonsuza kadar” ücretsiz hosting sunuyor. Şirket, hostingini tamamen ücretsiz olarak satıyor ve bu doğru. Şirket, bir ücret karşılığında hosting sağlayan başka bir web hosting şirketi olan iFastNet tarafından desteklenmektedir. Sunucuları İngiltere’de bulunmaktadır ve 300.000’den fazla müşteriyi desteklemektedir. Web sitesi sadece İngilizce olarak mevcuttur.


Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

InfinityFree aşağıdaki özelliklere sahip ücretsiz hosting sunmaktadır:

  • % 99,9 kesintisiz çalışma
  • Ücretsiz alt alan adı
  • Ücretsiz SSL
  • Sınırsız depolama alanı

Şirket “sınırsız” depolama ve “sınırsız” bant genişliği sunmasına rağmen, özelliklerinden yüksek beklentileri yoktur. Ücretsiz hosting sunuyor, bu yüzden en iyi hizmeti beklememelisiniz. Bu “sınırsız” hizmetler için sunucu kaynakları için birçok sınırlama vardır.

Birkaç resim içeren bir web sitesi barındırmak istiyorsanız, web sitesini oluşturmayı bitirmeden önce bile “sunucu sınırına ulaşıldı” mesajı veya benzeri bir şeyle karşılaşırsınız. Bir metin hobi web sitesi çalıştırmak veya gerçekten basit bir şeyi test etmek istiyorsanız InfinityFree’yi deneyebilirsiniz. Basit bir şirket web sitesi de dahil olmak üzere başka şeyler için başka bir yere bakmalısınız.

Fark ettiğim bir şey, Let’s Encrypt SSL sertifikalarının ve benzeri ücretsiz SSL hizmetlerinin yüklenmesini desteklememesi. Ücretsiz bir barındırma hizmeti için, ücretsiz SSL’sinin ücretli olduğundan şüpheliyim, bu nedenle müşterilerin bu ücretsiz SSL’leri kendileri ayarlayamamasına ilişkin kısıtlamayı anlamıyorum.

Sınırlamalarına rağmen, Softaculous uygulama yükleyicisi ile yeni başlayanlar için iyi olur. Deneyimli kullanıcılar web sitelerini PHP ile programlayabilir ve tercih ettikleri sürümü seçebilirler. Ayrıca, şirket 400 MySQL veritabanı, Linux işletim sistemi ve Apache web sunucusu sağlıyor.

Müşteriler 10 e-posta hesabı alır. Bu bir hobi web sitesi için fazlasıyla yeterli. Performansı artırmak için müşterilerin kontrol panellerinden CloudFlare CDN ile kolayca bağlantı kurmasına yardımcı olur. Panel için müşteriler cPanel alır.

Fiyatlandırma ve Destek

Yukarıda belirttiğim gibi InfinityFree, ücretsiz bir web barındırma hizmeti sunmaktadır. Para yok. Bir alan satın almak için paranız yoksa veya paranız yoksa, ücretsiz alan adını kullanabilirsiniz.

Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, hizmeti hobi web sitelerinden daha fazlası için kullanmamalısınız. Daha fazlası için çalışmasını bekleyen müşteriler hayal kırıklığına uğrar. Bu nedenle, çevrimiçi birçok olumsuz yorumlar.

Şirket hala para kazanıyor, ancak reklamlardan. Reklam müşterilerin web sitelerinde gösterilmez, kendi şirket web sitesinde ve kontrol panelinizde gösterilir.

Müşterilerden para kazanma eksikliği göz önüne alındığında, şirket bire bir destek sağlamamaktadır, bu nedenle destek arayamaz veya e-posta gönderemezsiniz. E-posta adresinin destek amaçlı olmadığını açıkça belirtir..

Bununla birlikte, sağlam bir bilgi tabanı ve zaten yanıtlanmış sorular ve çözümlerle dolu bir forum var. Arama motoru güçlüdür, böylece cevabınızı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Orada yoksa, bir soru sorabilir ve yanıt alabilirsiniz. Arama motorundan aldığım sonuçlardan bazıları:
InfinityFree

InfinityFree’nin maliyeti ne kadardır? InfinityFree 0 ila 6,90 $ arasında planlar sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi InfinityFree planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. InfinityFree daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve InfinityFree’den bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
InfinityFree’nin müşteri desteği ne kadar iyi? InfinityFree en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmadı. Ancak bu, InfinityFree’nin radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

InfinityFree, rekabete nasıl uyuyor??

Ücretsiz bir barındırma hizmeti arıyorsanız InfinityFree’yi kontrol edebilirsiniz. Web sitenize reklam yerleştirmezsiniz, ancak biraz daha fazla metin ve çok az sayfa yapamazsınız. Çok fazla grafik koymaya çalışırsanız, sağlanan kaynaklar işleyemediği için web siteniz kaldırılacaktır.

Artıları

  • Tamamen ücretsiz web hosting
  • Müşterilerin web sitelerinde reklam yok
  • cPanel yönetim için sağlanmıştır
  • Fantastik bilgi tabanı ve forum

Eksileri

  • İşletme web siteleri için yetersiz
  • E-posta veya telefon desteği alamıyorum

InfinityFree ile ücretsiz hostingin tadını çıkarın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me