Infomaniak İnceleme 2020 – Aşırı mı?

Infomaniak-Genel Değerlendirme1Infomaniak iyi, ama iyi yeterli değil. Infomaniak iyi bir web barındırma olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.


Popüler olarak Infomaniak olarak anılan Infomaniak Network SA, 1994 yılında iki hissedarı Boris Siegenthaler ve Fabian Lucchi tarafından kurulan İsviçre’ye ait bir hosting şirketidir. Ev sahibi şirketin merkezi İsviçre’nin Cenevre kentindedir. Satıcı İsviçre’de bir numaralı hosting şirketi pazar payına göre.

Infomaniak, uygun fiyatlarla üst düzey hosting hizmetleri İsviçre’deki her büyüklükteki işletme girişiminin yanı sıra Fransa, Çad, Belçika ve Kongo da dahil olmak üzere diğer birçok ülkeye. Infomaniak web sitesi İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinde mevcuttur.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Infomaniak’ın çözümleri arasında paylaşılan barındırma, bulut barındırma, WordPress barındırma, VPS ve SSL sertifikaları bulunur. Satıcının barındırma çözümleri aşağıdaki standart özelliklere sahiptir:

 • Sınırsız MySQL veritabanı
 • SSH erişimi
 • Softaculous tek tıklamayla yükleyici
 • Çoklu Site yönetimi
 • Trafik istatistikleri ve raporları
 • Birden çok PHP sürümü
 • Ücretsiz SSL sertifikasını şifreleyelim
 • Cron yönetimi
 • Dosya yedekleme
 • Sınırsız FTP hesabı

Infomaniak’ın sahibi TIER 3 veri merkezleri İsviçre’de bulunan. Tedarikçi, tüm veri merkezlerinin çevre dostu olmasını sağlayarak kendisini yeşil bir şirket olarak pazarlamaktadır. Onun ağ, 70 Gbit / sn’nin üzerinde bir internet bağlantısı kullanıyor İsviçre’deki ünlü internet tedarikçileri tarafından desteklenen ve yüksek kullanılabilirlik ve güvenilirlik sağlayan.

Arayan müşteriler için ölçeklendirmeye izin veren esnek ve güvenilir çözümler, Infomaniak sizin için ideal hosting paketine sahiptir. Satıcının bir e-posta barındırma özelliğini içeren hepsi bir arada web barındırma planı.

Plan, genişletilebilir 100 GB SSD disk alanı, sınırsız MySQL veritabanı, 25+ e-posta adresi, 20GB + VOD / AOD ve 20+ alan içerir. Web hosting paketi ayrıca Comodo / Sectigo tarafından desteklenen LetsEncrypt EV ve DV SSL sertifikaları ile birlikte gelir.

Yüksek trafik hacmine sahip çok büyük web siteleri için Infomaniak, bulut sunucularına dayanan özel sunucular çözümünü önerir. Ayrıca Infomaniak yedeklemeleri farklı sunucularda depolar farklı veri merkezlerinde. yedeklemeler günlük olarak yapılır ve kullanıcılar onlara FTP yoluyla erişebilir.

Web hosting çözümlerinin yanı sıra, bu hosting sağlayıcısı WordPress, Joomla ve Drupal gibi CMS sunar. Bu çözüm sayesinde müşteriler kolayca bir forum veya e-ticaret web sitesi oluşturabilir. Tek tıklamayla kurulum ile 120’den fazla komut dosyası sunar.

Fiyatlandırma ve Destek

Yukarıda ima edildiği gibi, bu barındırma satıcısı kendi hosting paketinizi oluşturun, bu nedenle, fiyatlar seçtiğiniz özelliklere ve eklediğiniz kaynak kısıtlamalarına göre değişir.

Ancak, satıcı rekabetçi fiyat, önceden tasarlanmış hosting paketleri. Infomaniak hizmet memnuniyeti sunar ve tekliften memnun değilseniz paranızın geri ödeneceğini vaat eder. 30-gün para iade garantisi. Şirketin % 99,9 garantili çalışma süresi.

Infomaniak-Genel Bakış2

Infomaniak müşteri desteği mevcuttur telefon, e-posta, canlı sohbet veya bilet sistemi aracılığıyla. Bu 7/24 kullanıma sunuldu ancak yanıt vermek oldukça yavaş. Destek ekibi, açtığım bilete, gönderdiğim andan itibaren yaklaşık 72 saat yanıt verdi.

Infomaniak-overview3

Yine de, sonunda yaptıkları zaman, yanıtları oldukça ayrıntılıydı ve ortaya koyduğum sorunları yeterince ele aldı. Aslında, destek ekibi barındırma ile ilgili konularda oldukça bilgili görünüyor. Ayrıca, satıcı bir kapsamlı bilgi tabanı; 1000’den fazla soruya cevap verdi ve 500’den fazla öğretici ve açıklayıcı videoya sahip.

Infomaniak’ın maliyeti nedir? Infomaniak 6 ila 33 dolar arasında planlar sunuyor. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Infomaniak planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Infomaniak daha pahalı bir plana geçiş konusunda size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve Infomaniak’ın bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
Infomaniak’ın müşteri desteği ne kadar iyi? Infomaniak en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmadı. Ancak bu, Infomaniak’ın radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

Infomaniak rekabete nasıl uyuyor??

Infomaniak, çoğu KOBİ’leri işlemek için tasarlanmış, özellikli web barındırma çözümlerine sahip, çevreye duyarlı bir barındırma sağlayıcısıdır. Satıcı, VPS ve özel sunucu çözümleri sunmaz, yani bu çözümlere ihtiyaç duyan işletmelerin başka bir yerde arama yapması gerekir.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Artıları

 • Farklı sunucularda saklanan günlük yedeklemeleri gerçekleştirir
 • 30-gün para iade garantisi
 • Müşteriye özel hosting paketleri
 • % 99,9’a kadar mükemmel çalışma süresi garantisi

Eksileri

 • Müşteri desteğinin yanıt vermesi biraz zaman alıyor
 • Özel sunucu veya VPS çözümü yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me