2020’de Webcomics için En İyi 5 Web Sitesi Oluşturucu

Orada bir sürü web sitesi oluşturucu var, ancak hepsi size webcomic sitenizi oluşturmak ve korumak için ihtiyacınız olan özellikleri vermeyecek.


Tüm resimlerinizi kalite kaybı olmadan yüklemek ve görüntülemek için iyi blog oluşturma araçları ve yeterli depolama alanı sağlayan bir oluşturucuya ihtiyacınız olacak. Ayrıca, baskı veya diğer ürünleri satmak için bir çevrimiçi mağaza kurma olanağını da isteyebilirsiniz..

En başından itibaren doğru web sitesi oluşturucuyu seçmezseniz, ilk web sitesi artık ihtiyaçlarınızı desteklemediğinde kendinize tonlarca zaman ve para harcadığınızı görebilirsiniz..

Düzinelerce web sitesi oluşturucusunu test ettim ve derledim webcomics için en iyi beşin listesi.

Telaş içerisinde? Bunlar Webcomics için En İyi Web Sitesi Oluşturucularımız:

  • Wix – Kolay kurulum ve yüzlerce tamamen özelleştirilebilir şablon
  • SITE123 – Sitenizi dakikalar içinde yayınlamak için basit bir oluşturucu
  • Squarespace – Webcomic’inizden para kazanmanın en iyi yolu
  • Önerdiğimiz diğer webcomic web sitesi oluşturucularını görmek için aşağı atlayın
  • Karşılaştırma Tablosu

1. Wix – Yüzlerce Şablonlu Sürükle ve Bırak Editörü

Wix - şablon seçenekleri

Wix en popüler web sitesi oluşturucusudur ve iyi bir nedenden dolayı: sürükle ve bırak arayüzü burada listelenen tüm seçeneklerden kolayca en kullanıcı dostudur.

Birkaç boş şablon da dahil olmak üzere 500’den fazla farklı şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Şablonların resim sergilemesi için özel bir kategori vardır, ancak kütüphaneden herhangi bir şablonu seçebilir ve webcomic’inizin tonuna, hissine ve stiline uyacak şekilde kolayca özelleştirebilirsiniz. Wix, ücretsiz planda bile size sunduğu yaratıcı özgürlük için rakipsizdir.

Tüm Wix siteleri, sağlam yorum işlevselliği ve sosyal medya entegrasyonlarını içeren ücretsiz bir blog özelliğiyle birlikte gelir. Wix Mobile Uygulaması, takipçilerinizle herhangi bir cihazdan iletişim kurmanızı sağlar.

Ayrıca bir dizi e-posta pazarlama aracı da var. yeni çizgi romanlardan haberdar olmak isteyen takipçiler her yayınladığınızda bir e-posta almak için kaydolabilir. Siteniz üzerinden mal satmak istiyorsanız, bir Wix mağazası açmak kolaydır ve satış komisyonu yoktur.

Daha fazla özelliğe mi ihtiyacınız var? Wix App Market, web sitesi oluşturucu ile entegre olan 300’den fazla uygulama sunuyor. Bunlar, pahalı web tasarımı veya geliştirmeye zaman veya para harcamaktan kaçınarak web sitesini tasarlamak kadar kolay kurulur.

Uzman Wix incelememizde hakkında daha fazla bilgi edinin.

2. SITE123 – En Mobil Cihazlara Uygun Web Sitesi Oluşturucu

SITE123 - sanat şablonları

SITE123’ün rekabetten gerçekten ayrı olduğu yer, mobil uyumlu garantili şablonlarla. Siteniz, herhangi bir ekstra çaba harcamadan hem masaüstü hem de mobil cihazlarda otomatik olarak harika görünecek. Webcomic’inizin bir akıllı telefonda okunması olasılığı yüksekse, bu büyük bir avantaj olabilir.

SITE123’ün blog platformu, Disqus, Facebook veya platformun kendisinden gelen yorumlara izin veren en güçlü yorum sistemlerinden birine sahiptir. Eğer webcomic için takip eden bir topluluk oluşturmak ve katılımı teşvik etmek istiyorsanız, basit yorum seçeneklerinin çeşitliliği büyük bir artı. Bu özellikler ücretsiz plana dahildir.

Blog platformu ayrıca istediğiniz herhangi bir platform için sosyal medya entegrasyonlarıyla birlikte gelir. Doğrudan Facebook, Instagram ve daha fazlasında yayın yayınlayabilir ve sayfanıza sosyal paylaşım düğmeleri ekleyebilirsiniz hayranlarınızın içeriğinizi ağlarıyla paylaşabilmesi için.

E-ticaret ve e-posta pazarlama işlevleri SITE123’te de mevcuttur, ancak en iyi araçlar ve özellikler yalnızca daha üst düzey ücretli planlarda kullanılabilir. Çok dilli destek veya sonraki düzey analitik gibi diğer gelişmiş özellikler de daha yüksek bir fiyat noktasına sahiptir..

Kullanım kolaylığı ve çeşitli şablonlar söz konusu olduğunda, SITE123 kötü değil, ancak listemin en üstünde değil. Editör basit, elbette, ancak Wix’in sürükle ve bırak özgürlüğüne sahip değil. Şablon kütüphanesi 180’den fazla şablona sahiptir, ancak birçoğu oldukça benzer görünüyor.

Artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi için SITE123 ile ilgili ayrıntılı incelememizi okuyun.

3. Squarespace – Webcomics için kurulmuş bir çevrimiçi mağaza

Kare - şablon önizleme

Kare alan (şimdiki değeri) okuyucuların gözlerini öne çıkan resimlere çeken temiz ve modern şablonları sayesinde reklam öğeleri arasında popüler. Wix’teki kadar yaratıcı özgürlük elde etmemenize rağmen, şablonları bir ölçüde özelleştirebilir ve içerik bloklarını önceden tanımlanmış ızgarada hareket ettirebilirsiniz.

Squarespace’in blog oluşturma platformu güçlüdür ve sosyal medya entegrasyonları ve yorum sistemleri gibi beklenen tüm işlevselliklerle birlikte gelir. Yerleşik E-posta Kampanyaları aracıyla, yayınlandıktan sonra doğrudan her gönderiden bir bülten veya e-posta bildirimi gönderebilirsiniz.

Squarespace, e-ticaret arenasında da güçlüdür, bu nedenle bir çevrimiçi mağaza kurmayı planlıyorsanız, sizin için iyi bir seçenek olabilir. Satmak için malınız olmasa bile, Squarespace, Google AdSense ve Amazon Affiliates entegrasyonları gibi sitenizden para kazanmanın başka ilginç yollarını sunar.

Squarespace ücretsiz bir plan sunmuyor, ancak 14 günlük ücretsiz deneme var.

Daha fazla bilgi edinmek için ayrıntılı Squarespace incelememize göz atın.

4. WordPress.com – İleri Düzey Kullanıcılar için Yeni Düzey Oluşturucu

WordPress.com - Şablonlar

Webcomic’inizi blog formatında görüntülemek istiyorsanız, WordPress.com ideal bir seçim olabilir. Ortalama sürükle ve bırak üreticinizden biraz daha karmaşıktır, ancak bunun sizi korkutmasına izin vermeyin. WordPress arayüzüne alıştıktan sonra, sunabileceği çok şey olduğunu keşfedeceksiniz.

Sanatçılar ve çizerler için tasarlanmış birkaç ücretsiz WordPress.com teması var, ancak üçüncü taraf bir tema kullanmak veya sitenize eklentiler yüklemek istiyorsanız, İş Planına veya daha yüksek bir sürüme geçmeniz gerekecek.

WordPress.com’un blog oluşturma özellikleri, seçtiğiniz platformlarda otomatik sosyal paylaşım ve yayınları önceden zamanlama seçeneğini içerir. Okuyucular yayınlarınıza WordPress veya Facebook girişi veya Disqus aracılığıyla yorum yapmayı seçebilirler.

Daha fazla bilgi için WordPress.com uzman incelememizi okuyun.

5. Weebly-Comic Online almak için en hızlı yolu

Weebly - şablon seçenekleri

Weebly iddia ediyor kullanımı en kolay web sitesi oluşturucu, ancak bu kolaylık büyük bir şablon kütüphanesi pahasına gelir. 40’tan fazla Weebly şablonu var ve bunlar çok geniş bir şekilde kategorize edildiğinden, bir şablonu ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirmek için biraz iş yapmanız gerekecek. Site düzenleyicisi, sitenizi oluştururken her adımda size yol gösterecektir

Weebly’nin araçları da biraz sınırlayıcı, ancak webcomic’inizi yerden kaldırmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Blog yayınlarını planlayabilir ve bunları sosyal medya hesaplarınızla entegre edebilirsiniz ve okuyucularınız için özel bir tarama deneyimi oluşturmak için güçlü bir sınıflandırma ve etiketleme sistemi vardır..

Weebly’nin harika bir özelliği, özel yazı tipini yükleme yeteneğidir, yani komik yazı tipinizi web sitenizin herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz. Sitenize sürükleyici bir his getirmek için web sitenizdeki karakterleri veya görüntüleri içeren özel bir arka plan resmi de yükleyebilirsiniz..

Daha fazla ayrıntı için uzman Weebly incelememize bakın.

Hangi Oluşturucu Çizgi Romanınızın Öne Çıkmasına Yardımcı Olacak?

Yaratıcılığınızı kişiselleştirmek için tam bir yaratıcı özgürlük istiyorsanız , Wix’i deneyin. Ayrıca sağlar ihtiyaçlarınız arttıkça sitenizi büyütme esnekliği.

Güzel şablonlar ve mükemmel e-ticaret ve blog araçları istiyorsanız, Squarespace ile devam edin. Sosyal medya entegrasyonları daha fazla hayrana ulaşmanıza yardımcı olabilir.

İşte webcomics için en iyi web sitesi oluşturuculardaki bulgularımın son bir özeti.

Web Sitesi OluşturucuGöze Çarpan Özellikler
WixKullanım kolaylığı, kullanılabilir şablonlar ve özelleştirme ve ölçeklendirme yeteneği için çok yönlü en iyi web sitesi oluşturucu.
SITE123Mobil uyumlu bir site ve sağlam yorum özellikleriyle topluluk oluşturmada en iyi seçim.
SquarespaceDoğrudan blog yayınlarınızdan bültenler oluşturmak için çevrimiçi mağaza ve web sitesi para kazanma çözümleri ve yerleşik e-posta araçları.
WordPress.comİhtiyacınız olanı yapmak için mükemmel blog özellikleri ve webcomic’e özgü birçok eklenti.
WeeblyÖzel yazı tipleri yüklemenizi ve arka plan resminizi webcomic’in benzersiz hissine uyacak şekilde özelleştirmenizi sağlar.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me