2020’de Yazarlar için En İyi 10 Çevrimiçi Araç

Kim daha iyi bir yazar olmak istemez?


İster serbest çalışın ister şirket içinde çalışın, fikirlerinizi daha iyi ifade etmek, kitlenizi ilgilendirmek, daha az hata yapmak ve elbette zamanınızı daha verimli kullanmak için sürekli bir baskı var.

Neyse ki (ya da maalesef?) Orada, yazınızı geliştirmenize yardımcı olacağına dair yaklaşık iki milyar araç var. Ama hangileri gerçekten bir fark yaratacak? Hangileri zaman ve dikkatinize değer – paranızdan bahsetmiyorum bile?

Ekibimiz son birkaç haftayı aynı soruları sorarak geçirdi. Beyin fırtınası ve not almaktan başlık yazma ve düzenlemeye kadar yazma sürecinin her adımını düşündük ve araçları kendimiz test ettik.

Yazınızın geliştirmeye çalıştığınız alanına bağlı olarak, sadece bir kategoriyle ilgilenebilir veya bu listedeki her bir aracın büyük bir fark yaratabileceğini görebilirsiniz. Her iki durumda da, daha iyi bir yazara gideceksin.

En İyi Yazma Araçlarında Neler Arıyoruz?

Yazar ekibimiz, yazma sürecinin birçok farklı yönüne hitap eden düzinelerce aracı test etti. Bunlar kesimi yapan on. Ortak yönleri:

  • ulaşılabilir: Fikirler her zaman her yerde olabilir. Bir yazar olarak, hareket halindeyken fikirlerinizi yakalayabilmeniz ve başkalarıyla kolayca işbirliği yapabilmeniz önemlidir..
  • Çok yönlü: Her yazarın kendine özgü bir tarzı vardır. Favori araçlarımız çeşitli şekillerde çalışabilir, böylece sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz.
  • Ücretsiz veya Düşük Maliyetli: İster yeni başlıyor olun ister kendiniz için bir ad belirlediniz, büyük bir fark yaratabilecek araçlar için bile büyük bir fiyat ödemenize gerek yok..

# 1: Dilbilgisi – Düzeltme için En İyisi

İster günlerce ister on yıllardır yazıyor olun, ikinci bir göz çifti her zaman yardımcı olabilir. “Serbest yazı asistanı” olarak tanımlanmıştır. Grammarly her türlü metni düzeltir.

Yazım veya dilbilgisi hatalarını vurgulamanın yanı sıra, Grammarly size bir kelimeyi kaçırıp kaçırmadığınızı veya yanlış bir makale kullanıp kullanmadığınızı söyleyecektir.

Başka bir artı, çok yönlü olmasıdır – tarayıcı uzantısını önemsemezseniz (veya yükleyemezseniz), Grammarly web sitesini ziyaret edebilir ve bunun yerine bağımsız çevrimiçi dilbilgisi denetleyicisini seçebilirsiniz..

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-Image7 için

Ücretsiz mi?

Grammarly bir temel ücretsiz plan, ancak noktalama işaretleri, bağlam, dilbilgisi, kelime bilgisi ve cümle yapısı üzerinde daha gelişmiş denetimler için premium planlardan birine yükseltebilirsiniz. Bununla birlikte, iki prim planı oldukça önemli bir aylık oranda geliyor.

# 2: Scapple – Beyin Fırtınası için En İyisi

Bazen, yazmanın en zor kısmı sadece ilk fikirlerinizi anlamaya çalışıyor olabilir. Scrapple, tüm düşüncelerinizi yakalamanıza ve aralarında görsel bağlantılar kurmanıza yardımcı olur..

Yaratıcı fikir üretmeye kendinizi kaptırırken zihin haritaları oluşturmak ve düşüncelerinizi takip etmek için harikadır. Esnek arayüz, düzenleme ve planlama için biraz yardıma ihtiyaç duyan görsel düşünürler ve yaratıcı türler için özellikle iyidir.

2019 Yazında En İyi Online Araçlar-image1

Ücretsiz mi?

Scapple’ı 30 “etkin” gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz; bu, kaydolduktan sonraki 30 takvim günü yerine, yalnızca gerçekten oturum açtığınız günler anlamına gelir. Daha sonra aracı tek seferlik çok makul bir ücret karşılığında standart bir lisansta kullanmaya devam edebilirsiniz..

# 3: Evernote – Fikirleri Yakalamak için En İyisi

Hala düşüncelerinizi toplama ve yazmaya hazırlanma konusunda, Evernote not alma uygulaması, hareket halindeyken cep telefonunuz aracılığıyla yeni fikirler yakalamanıza yardımcı oluyor.

Düşüncelerinizi yazılı olarak yakalamanız gerektiğini kim söyledi? Evernote değil. Bu uygulama, güvenlik için sanal not defterine resim, sesli notlar ve web sayfaları koymanızı sağlar. Bu özellikler, diğer not alma uygulamalarından bazılarına kıyasla ek bir avantaj sağlar.

Ayrıca notlarınızı cihazlar arasında senkronize edebilir ve bunlara her yerden ve her yerden erişebilirsiniz.

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-image2 için

Ücretsiz mi?

Evernote’un temel planı ücretsizdir, ancak aylık küçük bir ücret karşılığında ücretli plana geçebilirsiniz. Yeni sürüme geçip geçmeyeceğinizden emin değilseniz Evernote Premium’u 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

# 4: CoSchedule Başlık Analizörü – İlk İzlenimler İçin En İyisi

Bir yazar olarak, okuyucuların dikkatini çeken ve onları daha fazla bilgi edinmeye davet eden tıklama değerli başlıklar oluşturmak sizin görevinizdir. CoSchedule Başlık Analizörü devreye giriyor.

Bir başlık fikri ve makalenizle ilgili birkaç ayrıntı girmeniz yeterlidir. Ardından “Şimdi Analiz Et” i tıklayın ve Başlık, yaygın, nadir, duygusal ve güçlü kelimelerin sayısına göre 0-100 arasında puanlanacaktır.

Son iki kategoride mümkün olduğunca yüksek puan almak istiyorsunuz, çünkü okuyucular duygusal bir bağlantı hissettiklerinde daha fazla okumak için tıklayacaklar.

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-image3 için

Ücretsiz mi?

Evet, ancak sonuçlara ulaşmak için birkaç form doldurmanız ve siz ve şirketiniz hakkında bazı ayrıntılar sağlamanız gerekir.

# 5: Hemingway Uygulaması – Yazılarınızı Geliştirmek İçin En İyisi

Kendi çalışmanızı kaç kez kanıtladığınız önemli değil – her iyi yazarın harika bir editöre ihtiyacı var.

Hemingway çevrimiçi editör uygulaması, sıkı zaman çizelgelerindeki yoğun içerik yazarları için özellikle kullanışlıdır – ki bu hepimiz, her zaman hepimiz demektir! Metninizi Hemingway web sitesindeki kutuya kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir. daha kısa eşanlamlı kelimeler için değiştirilebilen yaygın hataları, karmaşık cümleleri ve kelimeleri vurgulayın.

Bu araç aynı zamanda pasif sesi fazla kullanmadığınızdan emin olur ve herhangi bir metin parçasının okunması zorsa sizi uyarır. Sonuçta, Hemingway Uygulaması gerçekten bir beyinsiz.

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-Image4 için

Ücretsiz mi?

Evet. Windows veya Mac OS için bir kerelik küçük bir ücret karşılığında bir masaüstü uygulaması da indirebilirsiniz..

# 6: Okunabilir – Kitlenizi Etkilemek İçin En İyisi

Adından da anlaşılacağı gibi, Okunabilir metninizi daha iyi hale getirir… iyi, okunabilir.

Birinin yazınızı okumak için ihtiyaç duyacağı eğitim düzeyini değerlendirerek, Okunabilir hedef kitleniz için yazmanıza yardımcı olur. Saniyeler içinde analiz edildiğini görmek için kopyanızı kopyalayıp “Skor Metni” aracına yapıştırın.

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-Image5 için

Ücretsiz mi?

Hayır, ancak ücretsiz deneme sürümüne erişiminiz var. Ücretli bir abonelik düşük bir aylık maliyetle gelir.

# 7: Klişe Bulucu – Anlaşıldığınızdan emin olmak için en iyisi

Bazı yazı stilleri aslında klişeleri ve diğer deyimleri gerektirir, ancak çoğu yazmaz. Konuşma dilinden kaçınırsanız, yazınız uluslararası izleyiciler tarafından daha iyi anlaşılacaktır.

Yazınızda aşırı veya kafa karıştırıcı bir dil kullanmaktan kaçınırsanız, Cliché Finder en iyi arkadaşınız olabilir.

Kullanımı çok kolay ve etkilidir. Metninizi kutuya girin ve net bir şekilde gösterilen klişeler ile sonuçlarınızı saniyeler içinde görmek için “Klişeleri Bul” u tıklayın..

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-Image6 için

Ücretsiz mi?

Evet.

8: Google Dokümanlar – İşbirliği İçin En İyisi

Microsoft Word ve Apple’ın Sayfaları dünya çapında en yaygın kullanılan yazma uygulamaları olmasına rağmen, Google Dokümanlar hızla özellikle içerik yazarları için bir kelime işlemci haline geliyor.

Neden? Bu, bir yazma projesinde başkalarıyla işbirliği yapmak için en iyi araçtır. Aynı belgeye farklı cihazlardan erişebilmenin yanı sıra, diğer kullanıcılar belgeye yazarken gerçek zamanlı değişiklikleri de görüntüleyebilir ve yazdıklarına yorum yapabilirsiniz.

Google Dokümanlar hakkında en iyi şey mi? Google Drive ile entegredir, yani dokümanları ekibinizle kolayca paylaşabilirsiniz.

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-Image8 için

Ücretsiz mi?

Evet. Ancak, sınırsız depolama alanı istiyorsanız ödeme yapmanız gerekecektir.

# 9: StayFocusd Uygulaması – Görevde Kalmak için En İyisi

Yazma yoğun olabilir ve zaman zaman konsantrasyonu kaybetmek kolaydır. Google Chrome uzantısı olarak sunulan StayFocusd’ın basit dayanağı zaman kaybettiren web sitelerinde geçirdiğiniz süreyi kısıtlayın. Bu, gereksiz dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmaya ve verimlilik seviyenizi artırmaya yardımcı olacaktır.!

Odaklanmak için daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Serbest çalışanlar için en iyi verimlilik uygulamalarına göz atın.

Uygulamayı belirli web sitelerine, alt alan adlarına, çevrimiçi oyunlara ve odaklanamamanızı tetikleyen videolara göre özelleştirebilirsiniz. Ayrılan sürenizi kullandıktan sonra, günün geri kalanında bu web sitelerine erişmeniz engellenecektir. Basit ama etkili, ha?

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-Image9 için

Ücretsiz mi?

Evet.

10: Noisli – Verimliliği Artırmak İçin En İyisi

Yazarken üretken kalmak için mücadele ediyorsanız ve dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak yeterli değilse, bu araç çok yardımcı olacaktır.

Noisli size odaklanmanıza yardımcı olacak arka plan gürültüsü sağlar. Kendi ses kombinasyonlarınızı oluşturmanıza izin verir– ister rüzgarda hışırtı bırakır, ister pencerenin dışında bir fırtına veya kıyıya karşı sakinleştirici dalgalar. Bu yardımcı olabilir dikkat dağıtıcı sesleri engelle— Yakınlarda konuşan insanlar veya pencerenizin dışında bir futbol topu tekmeleyen çocuklar gibi.

Hoş bir ortam yaratmanın yanı sıra, Noisli öncelikle stresinizi azaltarak ve sonuçta yaratıcılığınızı artırmak ve yazma moduna daha hızlı girmek için zihninizi sakinleştirerek çalışır..

En-Online-Araçlar-Yazarlar-in-2019-image10 için

Ücretsiz mi?

Evet.

Yazarlar için En İyi Online Araçlar

Bu işte zaman para demektir. Dolayısıyla, metninizi beyin fırtınası yaparken, yazarken veya düzenlerken size zaman kazandırmazsa ücretsiz bir araç aslında ücretsiz değildir. Bu nedenle, çevrimiçi yazarların çok az maliyetle veya ücretsiz olarak değer katan araçlarına odaklandım.

Bununla birlikte, işletmeniz büyümeye devam ederse, masrafları karşılayabilir veya yazınızı daha da geliştirmek istiyorsanız, sizin için en uygun araçların ücretli sürümüne geçmeyi düşünebilirsiniz. Ve, serbest çalışma dünyasına yeni başlıyorsanız, nihai kılavuzumuz yardımcı olabilir.

Her iki durumda da, olabilecek en iyi içerik yazarı olarak belirlediğiniz ve ilgili araçlara yatırım yapmaya istekli olduğunuz sürece, uzun ve başarılı bir kariyere sahip olmamanızın bir nedeni yoktur..

ŞİMDİ ÜCRETSİZ BİR DİLİM HESABI ALIN

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me