4 En İyi Upwork Alternatifleri – Hangisi Doğru (SİZİN İÇİN)? 2020

Upwork, çevredeki en büyük serbest platform olabilir, ancak birçok serbest çalışan için en iyisi değil. Kabul edilmek bile zor olabilir ve bir kez girdiğinizde rekabet şiddetlidir. Ayrıca her zaman en profesyonel iş sitesi değildir. Güvenilirlikten daha az olan müşterilerden çok az para sunan projelerle yüklenir.


Bu nedenle, Upwork serbest çalışma dünyasında amacına hizmet ederken, tek seçeneğiniz bu değil. Orada Upwork gibi harika siteler bol. Bu platformların çoğu daha düşük ücretler sunar, daha çeşitli meslekleri kabul eder ve kalite açısından taranan projeleri barındırır.

Uzun vadeli bir freelancer olarak hepsini denedim. Hangi web sitelerinin zamanınıza değdiğini ve hangilerinden kaçındığınızı daha iyi biliyorum. Deneyimlerime göre, bunlar serbest çalışanlar için en iyi dört Upwork alternatifi.

Upwork’e En İyi Alternatiflerde Aradıklarımız

 • Platform ücretleri: Upwork’e başlarken, kazançlarınızın% 20’si (her müşteri için kazanılan ilk 500 dolara kadar) doğrudan platforma gider. Ve bu, ödeyebileceğiniz tüm premium üyelik ücretlerine ek olarak yapılır. Zor kazanılan paranızı daha fazla korumanıza izin veren web siteleri ekledik!
 • Çoğu mesleği kabul eder: Upwork’te fazla temsil edilen birçok meslekten birine girerseniz, platformun sizi kabul etmemesi ihtimali vardır. Alternatiflerimizin tüm sektörlerden ve deneyim seviyelerinden insanları kabul etme olasılığı daha yüksektir.
 • Bir yığın iş: Mükemmel projeyi bulmak, özellikle Upwork gibi kalabalık bir pazarda zor olabilir. Seçtiğimiz seçenekler, akla gelebilecek hemen hemen tüm yetenekleri kapsayan çok sayıda işe sahip.
 • Güvenilir müşteriler: Dolandırıcılardan kaçınmanın garantili bir yolu olmasa da, bazı platformlar size diğerlerinden daha fazla koruma sunar. Tüm bu alternatiflerin bir anlaşmazlık çözümü hizmeti, küratörlü müşteri listesi, işveren inceleme sistemi veya her üçü de!

Fiverr – En Yaratıcı Pazar Yeri

fiverr

Serbest platformlar söz konusu olduğunda, başka hiçbirine benzemez fiverr. Burada, ne olursa olsun hizmetlerinizi satabilirsiniz (ve ne demek istediğim önemli değil!).

Başlamak zor olabilir ve işleri devam ettirmek için konserinize biraz düşük fiyat vermeniz gerekebilir. Fakat Fiverr’da itibar kazandığınızda, ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Uzmanlığınıza bağlı olarak, tek bir konser için binlerce dolar çekebilirsiniz – ideal olarak sevdiğiniz bir şey yapmak! İster biraz nakit para kazanmak için, ister ana gelir kaynağınız olarak kullanın, çoğu yorumcu aynı fikirde Fiverr’in Upwork’e mükemmel bir alternatif olabileceğini.

Özellikleri

 • Yaratıcılık işe yarar: Yasal olduğu sürece, Fiverr’de akla gelebilecek herhangi bir hizmeti satabilirsiniz. İsa gibi giyinmekten ve birine mutlu bir doğum günü dilemekten, bir dağılma mektubu yazmaya kadar, hemen hemen her yetenek Fiverr’de ödeme yapabilir.

fiverr isa

 • İş sizi bulur: Diğer serbest sitelerin aksine, Fiverr’de müşteriler size geliyor. Konserinizi oluşturduktan sonra, siparişlerin toplanmasını beklemeniz yeterlidir – sadece konserinizin göze çarptığından emin olun!
 • Konserlerinizi yükseltin: Fiverr’de, oluşturduğunuz herhangi bir konser, alıcıları daha fazla para harcamaya çekmeye yardımcı olacak ek avantajlar içerebilir. Acele teslimat ve premium paketler gibi şeyler, konserlerinizi hızlı bir şekilde taban fiyattan çok daha değerli hale getirebilir.
 • Rütbenizi yükseltin: Fiverr’da başladığınızda, yeni bir satıcı olarak etiketleneceksiniz. Konserleri satmaya ve olumlu geri bildirim almaya başladığınızda, size daha yüksek satıcı seviyeleri verilir. Satıcı seviyeniz ne kadar yüksek olursa, o kadar çok para kazanırsınız.
harçFiverr her satışın% 20’sini alıyor
yarışmaSektöre bağlı olarak, sert olabilir
Satıcı KorumasıÇözüm Merkezi, gölgeli alıcılara itiraz etmek için kullanılabilir
Tarama süreciHerkes ücretsiz bir profil ve konser oluşturabilir

Freelancer.com – Yeni Başlayanlar İçin En İyisi

freelancer.com

Upwork ile birlikte, Freelancer.com en popüler serbest platformlardan biridir. Binlerce harika iş mevcut ve tarama işlemi yokken, neden bu kadar iyi kullanıcı incelemeleri aldığını görmek kolaydır.

Rekabet biraz sert olabilir. Ancak serbest çalışmaya yeniyseniz, ilk birkaç konserinizi indirmek ve portföyünüzü oluşturmaya başlamak için harika bir yerdir. Hesap açmak ücretsizdir, ancak çok sınırlı sayıda teklifle birlikte gelir. Her ay daha fazla işe başvurmak istiyorsanız premium seçenekler mevcuttur.

Özellikleri

 • Seçenekleriniz var: Freelancer.com’da arazi çalışması yapmanın birkaç farklı yolu vardır. Bir müşteri tarafından gönderilen bir iş bulabilir, bir proje için yarışmak için bir yarışma girebilir veya bir hizmet oluşturabilir ve müşterilerin size gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Tüm beceri seviyeleri için işler:com, yeni başladığınızda harika. İlk birkaç serbest konserimi, portföyü çok fazla olmasa bile,.
 • Müşteri yorumları: Freelancer.com’da, kötü yorumlar konusunda endişelenmeniz gereken tek kişi siz değilsiniz. Müşterileri de inceleyebilirsiniz, bu da zor veya güvenilmez insanlardan kaçınmanın kolay olduğu anlamına gelir.

freelancer.com projesi

Herkes kabul etti: Upwork ve PeoplePerHour gibi platformların aksine, Freelancer.com herkesin ücretsiz hesap yapmasına izin verir. Uzmanlığınızdan bağımsız olarak, iş aramak için bu platformu her zaman kullanabilirsiniz.

harçSabit fiyatlı projeler bir işlemin 5 $ veya% 10’unu (hangisi daha büyükse) ücretlendirir, saatlik projeler sadece% 10’u alır
yarışmaDüşük maliyet ve elemeden dolayı yüksek rekabet
Satıcı KorumasıAnlaşmazlıkların çözümü ve isteğe bağlı tahkim
Tarama süreciHiçbiri, bir profil oluşturmakta ve iş aramaya başlamakta serbesttir

FlexJobs – Yalnızca Kalite Fırsatları

flexjobs

FlexJobs, Upwork gibi sitelerde dolandırıcılardan bıktığınız yerdir., ve yalnızca ciddi müşterilerden gelen iş listelerini görmek istiyorsunuz. FlexJobs küçük bir aylık (veya yıllık) ücret alırken, diğer platformlarda yeterli iş seçeneklerine sahipseniz buna değer.

Bu platformun bu kadar güvenilir olmasının nedeni FlexJobs’a gönderilen her işin ustalıkla küratörlüğü yapıldı. FlexJobs’taki araştırmacılar platforma sadece güvenilir müşterilerden güvenilir işlerin gönderildiğinden emin oluyorlar, bu yüzden dolandırıcı ve diğer istenmeyen konular hakkında endişelenmenize gerek yok.

Özellikleri

 • Değerinizi gösterin: Bir FlexJobs hesabıyla, potansiyel müşterilere yeteneklerinizi göstermenize yardımcı olabilecek ücretsiz beceri testlerine erişebilirsiniz..
 • Memnuniyet garantili: FlexJobs hizmetinden memnun değilseniz, aboneliğinizi 30 gün içinde iptal edebilir ve tam bir geri ödeme alabilirsiniz.
 • Zamandan tasarruf: Bu platformdaki tüm işler FlexJob’un uzman ekibi tarafından küratörlüğünü yaptığı için dolandırıcılık olduğu ortaya çıkan işler için başvururken zaman kaybetmek zorunda değilsiniz..
 • Kendinizi daha iyi satabilirsiniz: Özgeçmişinizin biraz çalışması gerekiyorsa veya kariyer tavsiyesine ihtiyacınız varsa, FlexJobs burada da size yardımcı olabilir. FlexJobs üyeleri Kariyer Koçluğu ve Özgeçmiş İncelemesi (bir kerelik ücret karşılığında) alabilir, böylece iş bulma becerilerinizi daha da geliştirebilirsiniz!
harçPlatformu kullanmak için aylık, üç aylık veya yıllık ücret
yarışmaFlexJobs başka yerlerde de gönderilebilecek işleri çeker, böylece rekabet değişebilir
Satıcı KorumasıProfesyonelce seçilmiş işler sizi dolandırıcılıklardan korur
Tarama süreciHayır, ancak girişlere erişmek için ücretli bir hesap oluşturmanız gerekiyor

PeoplePerHour – En Az Yarışma

peopleperhour

PeoplePerHour, bu listedeki diğer serbest platformlardan biraz farklı çalışıyor. Diğerlerinin aksine, platformda çalışmak için başvurmanız gerekir. PeoplePerHour sizi ancak yetenekleriniz için gerçek bir talep varsa kabul edecektir.

Bu tam bir acı gibi gelebilir, ancak çok daha az rekabet anlamına gelebilir. Ve yalnızca yetenek setiniz için kullanılabilir işler varsa kabul edileceğiniz için, burada işi nispeten kolay bulabilmeniz için iyi bir şans var.

PeoplePerHour’un sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, uzman incelemesi.

Özellikleri

 • Mükemmel eşleşmenizi bulun: Profilinizi ve yeteneklerinizi kullanan PeoplePerHour, güçlü yapay zeka sistemini sizi alacağınız projelerle eşleştirmek için kullanır.
 • Kendini sat: İş bulmak için sayısız teklif göndermekten bıktıysanız, durun! PeoplePerHour’da, benzersiz hizmetleriniz için uygun gördüğünüz fiyattan özel teklifler oluşturabilirsiniz. Sonra, müşteriler size gelir.
 • Projelerinizi kolayca yönetin: PeoplePerHour’un proje akışıyla, tek bir yerden dosya paylaşmak, işbirliği yapmak, geri bildirim almak ve müşterilerinizle güvenli bir şekilde iletişim kurmak kolaydır.
 • Anında faturalar: Projenizi tamamladıktan sonra otomatik olarak bir fatura oluşturun (gerektiğinde düzenleyebilirsiniz).
harçÖdemeler <700 $ ‘lık% 20 servis ücreti, 700 $ – 7000 $% 7.5 ücret ve 7000 $ +% 3.5 ücrete sahiptir
yarışmaTarama süreci nedeniyle rekabet minimum düzeyde
Satıcı KorumasıMüşteri Desteği ile anlaşmazlığı giderme
Tarama süreciEvet, onaylanan veya reddedilen bir çevrimiçi başvuruyu tamamlayın

İdeal Eşleşmeniz Nedir??

Artık harika Upwork alternatiflerinin seçilmiş bir listesine sahip olduğunuza göre, hangisinin sizin için en iyi olacağını bulmanız gerekiyor. Mükemmel seçim herkes için aynı olmayacak. Bu platformlardan herhangi biri, yaşamak için kullanılabilir ve kullanılmıştır, ancak bazıları aradığınız şeye bağlı olarak daha iyidir.

Dokuzdan beşe düzenli olarak yan para çekmek isteyen biriyseniz, Fiverr ve Freelancer.com gibi platformlar mükemmel olabilir. Bu platformlardan herhangi birini ücretsiz olarak kullanarak iş bulabilirsiniz ve hiçbirinin bir tarama süreci yoktur.

Ciddi iş arayan profesyonel bir serbest yazarsanız PeoplePerHour ve FlexJobs daha iyidir. Bu platformlara katılmak biraz daha fazla zaman ve çaba gerektirse de, her iki site de ciddi serbest çalışanlar için daha uygun işleri barındırıyor.

İhtiyaçlarınız için mükemmel platformu daraltmaya yardımcı olması için aşağıdaki tabloyu kullanın:

Ana avantajAna DezavantajNe Zaman Kullanmalısınız??
fiverrHerkesin bir konser oluşturmasına ve becerilerini satmasına izin verirİtibar oluşturmak zaman alabilirİnsanların ödeyeceği belirsiz bir yeteneğiniz varsa
Freelancer.comİş bulmanın birçok yolu olan devasa bir pazarPazar inanılmaz rekabetçiBiraz yan nakit arıyorsanız veya bir portföy oluşturmaya çalışıyorsanız
FlexJobsTüm işler ustalıkla seçilmişPlatformu kullanmak için aylık ücret ödemeniz gerekiyorDaha iyi müşteriler için ödeme yapmak isteyen ciddi bir serbest çalışansanız
PeoplePerHourTarama süreci nedeniyle daha az rekabet varBecerilerinize ihtiyaç yoksa burada çalışmanız kabul edilmeyebilirDaha az rekabetçi bir pazar yeri istiyorsanız ve kabul edilebilecek becerilere sahipseniz
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me