4 причини маркетингу інфлюенсера вже виходить

Як і в багатьох маркетингових тенденціях, які раніше виникали, очевидно, що дні маркетингу впливових осіб закінчуються. У той час як деякі заперечують це, кожен, хто звертає увагу на те, що відбувається в світі маркетингу соціальних медіа, скаже вам, що недоліки маркетингу, що впливають на вплив, серйозно перевищують переваги.


Це пов’язано з низкою переконливих причин, як вам скажуть останні тенденції маркетингу. Навіть якщо ви користуєтеся найкращими доступними інструментами управління соціальними мережами, прив’язувати зображення вашого бренду до потенційно нестабільної чи навіть неіснуючої людини, просто тому, що у них є кількість “підписників”, це зайвий ризик.

Тож, якщо ви плануєте використовувати впливовий інструмент у соціальних мережах для просування свого бренду, ви можете подумати двічі. Принаймні, слід правильно інформувати себе про пов’язані з цим ризики до того, як витрачати гроші компанії. Тому що, хоча відбулися деякі успішні кампанії, які часто включали використання впливів, ризики значно переважають за винагороду.

№1: Зловмисник може потенційно пошкодити зображення вашого бренду

4 причини маркетингу інфлюенсера вже виходить

Один з найбільших ризиків пов’язати імідж вашого бренду з будь-якою людиною – будь то впливовий діяч чи іншим чином – це той факт, що люди непередбачувані.

Хоча людина може мати фантастичну публічну персону і бути вселюдно коханою, неможливо дізнатися, які скелети можуть ховатися в його шафі. Це було показано в незліченних прикладах публічних персонажів, які поводяться погано, і пов’язаних з ними брендів, які були пошкоджені в результаті. Від PewDiePie, що використовує расові неприємності, до Логана Пола в лісі самогубств, впливові виявили себе ненадійними раз за часом.

Інший спосіб, яким впливові можуть потенційно пошкодити імідж вашого бренду, – узгодити себе з компаніями або причини, які вважаються суперечливими. Наприклад, на здорову, сімейно орієнтовану компанію важко буде дізнатись, що їхній вплив на соціальні медіа також налагодив партнерство з компанією з каннабісу або екстремістською організацією на кшталт Peta.

Хоча деякі можуть вважати це корисним ризиком, оскільки маркетинг для впливу може бути дешевим та ефективним у деяких ситуаціях, результати можуть бути справді руйнівними для репутації бренду. Цього хотіли б уникнути більшість маркетологів, особливо коли є безліч надійніших і керованих варіантів. Однак, якщо ви збираєтеся займатися маркетингом, що впливає на вплив, обов’язково має бути складений сильний контракт, який визначає, які додаткові партнерські стосунки чи обставини сприймаються як конфлікт інтересів.

# 2: Багато впливових людей мають підробку або менше, ніж займаються базою послідовників

Ще одна основна проблема використання впливових факторів, яка нещодавно з’явилася на світ, – це те, що для багатьох “прихильників” впливових факторів було доведено, що вони є ботами або просто фальшивими акаунтами. Це було виявлено проблемою на всіх основних платформах соціальних медіа. Нещодавно компанія North Group опублікувала дослідження, що ілюструє це, де шокуючі 20% прихильників усіх авторитетів або підробляли, або платили за них. New York Times провів ще одне поглиблене дослідження цього явища, цього разу зосередившись виключно на Twitter.

У звіті було виявлено, що до 15% усіх профілів Twitter – це шахрайські акаунти. Ці підроблені послідовники можуть придбати знаменитості, щоб вони виглядали так, ніби вони мають ширший обсяг, ніж насправді. Це особливо шокує, якщо врахувати, що найпослідженіша людина у Twitter, музикант Кеті Перрі, має понад 41 мільйон підписників, прикріплених до підроблених акаунтів.

Twitter відповів на цю дилему, намагаючись очистити всі шахрайські профілі. Це призвело до значного зниження прихильників для багатьох найвидатніших впливових факторів соціальних медіа, хоча немає жодного способу по-справжньому дізнатись, скільки фальшивих акаунтів все ще є. Оскільки це реальність, не дивно, що так багато маркетологів стали насторожено впливати, і намагаються судити про них, виходячи з їх завищеного числа послідовників.

№3: Менше людей, які довіряють людям, ніж колись раніше

4 причини маркетингу інфлюенсера вже виходить

Довіра до людей, які впливають на соціальні медіа, досягла найнижчого рівня. Це стосується всіх поколінь, але особливо це стосується Millennials, які все більше ставляться до них. Останні звіти зазначають, що більше половини (52%) тисячолітників довіряють впливовим менше, ніж у попередні роки.

Таке зменшення довіри пояснюється низкою причин, але багато в чому можна віднести до дебалу, що був Феєрським фестивалем, де багато впливових промоціонували подію, яка виявилася повною шахрайством. Оскільки ця демографічна ситуація швидко стає первинним споживачем товарів роздрібної торгівлі у всіх галузях економіки, ефективний маркетинг для них важливіший ніж будь-коли. Наразі тисячоліття витрачають вражаючих 600 мільярдів доларів щорічно, і очікується, що до 2020 року ця кількість зросте до 1,4 мільйона доларів, що становить 30% всього роздрібного споживання! Це технологічно спритне покоління не мириться з обманливими впливовими людьми, що робить особливо небезпечним приєднання образу вашого бренду до одного.

# 4: Важко визначити рентабельність інвестицій (ROI)

Наймання впливу з мільйонам підписників – це не дешево, і це може коштувати від 30 000 до 200 000 доларів за повідомлення! Завдяки такому інвестуванню вам потрібно отримати надійні дані, які підтвердять ефективність вашої кампанії. Проблема полягає в тому, що 76% маркетологів стверджують, що найбільшою проблемою, з якою вони стикаються у будь-якій маркетинговій кампанії, що впливає, є визначення їх рентабельності. Вкладаючи будь-яку суму грошей компанії в кампанію, для маркетологів це гарна ідея, щоб вони змогли знайти вагомі докази, щоб підкріпити ці інвестиції. З маркетинговим впливом це просто не є варіантом у багатьох випадках, що робить його значно ризикованішими інвестиціями.

Альтернативи маркетингу із впливів

Тепер, коли ви знаєте, чому так багато маркетологів відходять від використання впливових факторів у своїх маркетингових кампаніях, саме час запропонувати кілька альтернатив.

Один чудовий варіант, який виявився успішним для таких компаній, як Macy’s, – це використання реальних людей в рекламі. Ці особи зазвичай є співробітниками компанії, і дані показали, що громадськість резонує з цими оголошеннями. Співробітники також будуть знати ваш бренд краще, ніж майже будь-хто інший, і матимуть краще уявлення про те, як його ефективно представляти. З цієї причини до 70% брендів зараз використовують співробітників у своїй рекламі.

Віртуальні впливи – це ще один маршрут, який, можливо, в майбутньому скористається багатьма компаніями. Ці онлайн-персони запрограмовані так, щоб поводитись як справжні люди. На основі штучного інтелекту ці облікові записи легко контролювати, і вони не будуть вести себе так, що потенційно можуть заплямувати ваш бренд.

Незалежно від обраної вами альтернативи, можна з упевненістю сказати, що впливові соціальні медіа незабаром стануть минулим. Вони не тільки зарекомендували себе як марну трату грошей, але довіра споживачів до них швидко розсіюється, зменшуючи їхню здатність впливати на що-небудь.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me