5 найкращих альтернатив cPanel – 2 100% БЕЗКОШТОВНО (оновлення 2020 року)

Часи, коли вони змінюються. Після революціонування управління хостингом веб-сайтів та завоювання мільйонів лояльних користувачів, cPanel нещодавно оголосив про значне зростання цін. Для деяких із вас, особливо торгових посередників, вартість використання cPanel може вже не мати сенсу.


Ви впадаєте у відчай? Звичайно, ні. Альтернативи існують.

Усі панелі управління хостингом є для вирішення однієї проблеми: Хоча ваш веб-сервер можна налаштувати, використовуючи лише командний рядок та складний вигляд коду, це просто не практично. Так набагато простіше використовувати графічний інтерфейс точкою та клацанням.

Найкращі альтернативи cPanel роблять саме це. Використовуючи чистий та інтуїтивно зрозумілий дизайн та спираючись на ефективний, швидко завантажуваний код, вони забезпечують напрочуд подібний досвід управління. Деякі з них навіть на 100% безкоштовно. Звичайно, деякі частини різні, але вивчити їх варто свого часу.

Чому? Оскільки cPanel перебуває в процесі максимізації своєї бізнес-моделі, як це робив Plesk лише кілька років тому, коли підвищив ціни на 40%. З часом, як це було у випадку з Plesk, це призведе до переходу до інших панелей.

Якщо ви навіть не спробуєте альтернативи, у майбутньому вам буде ще важче переключитися, якщо ціни стануть абсолютно нестерпними. Не будьте поступливі. Читайте далі, щоб вивчити варіанти та скласти собі резервний план.

Наші найкращі пропозиції щодо альтернатив cPanel

 • DirectAdmin – Після швидких вдосконалень за останні кілька років ця потужна панель може поставити вас у повний контроль над вашим сервером.
 • Плеск – Основний конкурент cPanel за частку ринку пропонує кращий дизайн і майже всі ті ж функції. Це також одна з небагатьох панелей, яка може працювати на Windows Server.
 • Фрокслор – Ця панель хостингу з відкритим кодом була розроблена для задоволення потреб адміністраторів серверів. Стильний і простий у навчанні, це чудовий варіант управління хостингом реселерів.
 • Virtualmin – Проста у користуванні, безкоштовна альтернатива cPanel, Virtualmin пропонує безліч вдосконалених функцій, а також чітку інформаційну панель системи-здоров’я.
 • Аджеті – Ajenti – це прямолінійне рішення з відкритим кодом для менших проектів. Розробники завжди доступні для спілкування на форумах.

Що ми шукаємо в найкращих альтернативах cPanel

Панелі цього списку можуть виступати альтернативою cPanel, надаючи вам доступ до всіх тих самих основних функцій, які ми очікували. Зокрема, вони передбачають:

 • Повна підтримка всіх дистрибутивів Linux – cPanel працює лише на машинах Linux і виконує функції інтерфейсу між вами та командним рядком. П’ять панелей у цьому списку можуть працювати на тих же машинах, що і cPanel, а деякі навіть підтримують Windows та додаткові дистрибутиви Linux.
 • Простий монтаж – Багато спільних планів хостингу не дадуть вам можливості вибору власної панелі, але Рішення VPS (віртуальний приватний сервер) ваші командувати. Усі панелі цього списку пропонують простий монтаж через один або два командні рядки. Якщо вам не зручно встановлювати їх самостійно, хороша хостинг-компанія може зробити це за вас.
 • Ті ж основні ознаки – Я б не рекомендував панель, яка залишить вас висіти там, де cPanel не був. Ці альтернативні панелі містять усі основи: керування доменами, електронними повідомленнями, FTP, базами даних, резервними копіями та легкими установками CMS (система управління вмістом). Деякі йдуть ще далі у своїх інтеграціях та варіантах.
 • Простий у користуванні інтерфейс – Графічний інтерфейс повинен бути зрозумілим та зрозумілим. Не всі панелі у цьому списку є красивою (також не є cPanel), але, ознайомившись з ними, ви зможете переглядати будь-яку конфігурацію.
 • Ціна – Зростання цін і страх перед майбутнім – це те, що спричинило масову міграцію з cPanel. Панелі у цьому списку або були особливо стабільними у своїх цінах, або є повноцінними альтернативами з відкритим кодом. Так, відкритий код означає, що вони на 100% безкоштовні.

Добре. Давайте розпочнемо!

1. DirectAdmin – пропонує всі ті ж можливості, без обмежень для доменів

Домашня сторінка DirectAdmin - альтернатива cPanel

Один з провідних конкурентів cPanel, DirectAdmin продовжує набирати обертів і нарощувати свою клієнтську базу. З моменту оголошення cPanel, це альтернатива номер один для торгових посередників та приватних користувачів однаково.

DirectAdmin вдається отримувати всі функції cPanel під час роботи значно швидше і значно менше голодних ресурсів. Це означає менше енергії сервера, витраченої на управління та більше енергії, доступної для ваших користувачів та клієнтів. У моїй книзі це безпрограшний виграш.

Більше того, зробила команда DirectAdmin успіхи в дизайні та безпеці, і на панелі незабаром з’явиться нова тема. Якщо ви хочете взяти участь, хости веб-сайтів InterServer вже пропонують рішення DirectAdmin VPS.

 • Прості установки CMS – Встановіть через Installatron або Softaculous той самий сервіс, який забезпечує повноваження CMS-установок cPanel. WordPress, Joomla та багато інших доступні при встановленні одним клацанням.
 • Підтримка – З будь-якого питання або проблеми DirectAdmin має команду служби підтримки, яка готова допомогти. Підтримка також доступна через електронну пошту, а в Інтернеті є багато корисних ресурсів та порад громади. Просто перевірте дату, щоб переконатися, що вона потрібна.
 • Розширені функції – DirectAdmin пропонує плагіни та додатки, які можуть покращити функції панелі. Серед них плагіни для веб-пошти, користувацькі графічні скіни, безпека, маркетинг тощо.
 • Ціна – Стандартна ліцензія дещо дорожча, ніж cPanel, але на відміну від cPanel, для доменів немає обмежень. Крім того, ви отримуєте “захист від підвищення цін”. Боже, я розумію, чому cPanel цього не забезпечив.

2. Плеск – конкурент, який грає для однієї команди

Домашня сторінка Plesk - альтернатива cPanel

В даний час Плеск є друга за популярністю хостинг-панель на ринку і має повну монополію на хостинг Windows (який cPanel не підтримує). Він широко відомий тим, що є найкрасивішою панеллю, і немає сумнівів, що вона пропонує бездоганний досвід користувачів.

На відміну від cPanel, який делегує управління на стороні сервера Менеджеру веб-хостів (WHM), Plesk надає всі конфігурації на базі користувача та сервера на одній панелі. Залежно від кількості контролю та розширених варіантів, які ви хочете під рукою, це або благо, або прокляття..

Цікаво досить, Plesk належить тій же компанії, яка контролює cPanel. Це призводить до багатьох спекуляцій щодо майбутнього обох служб, оскільки громада побоюється подорожчання однієї з них незабаром після іншої.

Незважаючи на ці турботи, я все ж рекомендую ознайомитись з Плеском, як це буде Єдина панель Windows навколо довго. Ви можете перевірити параметри на Господарі і Рідка павутина.

 • Видатний графічний інтерфейс – З мультиплікаційними ефектами та барвистими значками це справді значно вище рівня конкуренції. Це не так важливо в довгостроковій перспективі, але це впевнено відчуває себе як преміальний досвід.
 • Доступний для більшості операційних систем на ринку – На відміну від cPanel, який обмежений кількома дистрибутивами Linux, ви можете запустити Plesk на будь-якому пристрої від машини Windows до дистрибутива Linux Debian.
 • Підтримка – У той час як cPanel пропонує дорогу підтримку на основі оплати за кожний випадок, Plesk включає 24/7 професійну підтримку електронною поштою та телефоном. З якою б проблемою ви не стикалися, завжди будете представники на своїй стороні.
 • Ціна – Залежно від кількості доменів, якими ви хочете керувати, Plesk може бути більш-менш дорогим ніж cPanel. Щодо підвищення цін, то на Плеському фронті вже кілька років тихо, але пам’ятайте, щоб бути пильними.

Хочете дізнатися більше про відмінності між cPanel та Plesk? Читай моє поглиблене порівняння.

3. Froxlor – полегшене рішення з відкритим кодом із сильною спільнотою підтримки

Панель управління сервером Froxlor - Безкоштовна альтернатива cPanel

Структури ціноутворення можуть бути справжнім головним болем. Додайте це, врахуйте це, округніть… Я б хотів, щоб речі просто були безкоштовними. Мабуть, я не єдиний! Хороші люди в Інтернеті зібралися, щоб створити повністю відкритий, безкоштовний у користуванні хостинг-панель.

Це звучить занадто добре, щоб бути правдою? Це не так, але є деякі речі, які важливо пам’ятати. Спільнота (“Froxies”) підтримує і сприяє Froxlor, постійно оновляючи його, але конкурувати з платним штатним екіпажем cPanel надзвичайно важко.

Тому проекти з відкритим кодом просто повільніше. Деякі помилки потребують більше часу для вирішення, а підтримка дійсно обмежена онлайн-форумами та Reddit. Все-таки ця панель містить пакетик – всі основні функції управління, тонна варіантів адміністрування реселерів, і все це за нуль доларів на місяць.

Просто запитайте хороших хлопців у Хостинг InMotion або А2 хостинг щоб встановити його для вас.

 • Легкий і потужний – Розроблений командою досвідчених адміністраторів серверів, Froxlor надає всі необхідні функції, але ніколи за ціну продуктивності. Швидкий і легкий на ресурсах вашої системи, із нею радіти.
 • Потужні варіанти адміністрування торговельних посередників – Налаштуйте кожен домен на вашому сервері легко, відповідно до потреб ваших клієнтів. Кожен домен можна налаштувати за допомогою власних ресурсів, іншого веб-сервера (NGINX, Apache тощо) та іншої версії PHP. Просто вкажіть і натисніть, панове.
 • Легка інтеграція SSL – Давайте Encrypt, найчастіше наданий сертифікат SSL, – це фактично безкоштовна послуга, яку багато компаній інтегрують у свій хостинг. За допомогою Froxlor просто створіть власний сертифікат з легкістю та ввімкніть замок.
 • Будьте частиною процесу – Якщо у вас є ідеї щодо особливостей, думки про стан речей та помилок, які прийшли на ваш шлях, просто поділіться! Це відкрита спільнота, яка працює разом, щоб покращитись. Приєднуватись.

4. Virtualmin – найсучасніші параметри конфігурації

Домашня сторінка Virtualmin - Безкоштовна альтернатива cPanel

Побудований на версії Webmin, популярний інтерфейс системного адміністрування для Linux, Virtualmin має на меті забезпечити розширене управління хостингом для спеціалізованих профі. Це повністю з відкритим кодом та вільним у користуванні, хоча платний Професійна версія також доступна.

Для альтернативи з відкритим кодом Virtualmin є напрочуд добре розроблений. Він використовує стилізовані бічні меню, не на відміну від Plesk, і забезпечує детальну інформаційну панель системи охорони здоров’я – основна ідея, якої немає у cPanel.

Все-таки, Я б не рекомендував Virtualmin початківцям. Тут є маса варіантів. Конфігурації та налаштування та налаштування … якщо ви не знаєте, що ви робите, все може стати брудною.

Якщо ви готові дізнатися, це вже зовсім інша історія. Хостингер має великі ціни на плани VPS, тому ви можете дати цьому відносинам.

 • Повний контроль – Більшість панелей, включаючи cPanel, добре працюють, пропонуючи вам способи управління сервером через їх інтерфейс. Дуже мало панелей, якщо такі є, досягають повного рівня налаштування, що пропонує Virtualmin.
 • Мобільний адаптивний – Керування серверами відоме як робота на великому екрані, але цього не повинно бути. Virtualmin був оптимізований для мобільних пристроїв і надає всі ті ж варіанти через ваш Android-пристрій чи iPhone.
 • Професійна версія – Окрім свого безкоштовного рішення з відкритим кодом, Virtualmin пропонує також професійну версію. Вона включає спеціалізовану підтримку, прості установки CMS та сучасний інструмент для створення сайтів. Це наближення до рішення “все в одному”, як і панелі управління.
 • Засоби безпеки – Virtualmin поставляється з інструментами безпеки, щоб захистити вас від небезпек, які ховаються в Інтернеті. Насолоджуйтесь захистом від грубої сили, двофакторною автентифікацією та рядом додаткових сервісів, які можна включити.

5. Ajenti – найкращий для маломасштабних експериментів та особистих проектів

Панель адміністратора Ajenti - альтернатива cPanel

За власними словами розробників, це інструмент адміністратора для більш цивілізованого віку. Я думаю, що він заслуговує на місце в цьому списку лише для довідки Obi-Wan, але, на щастя, Ajenti пропонує кілька дуже цікавих можливостей.

Повністю відкритий код та підтримка багатьох популярних дистрибутивів Linux, цей безкоштовний інструмент був створений (і підтримується) командою адміністраторів серверів та розробників веб-сайтів. Це не найкращий варіант для регулярних Joes і Janes, які хочуть замінити cPanel на своєму веб-сайті, але він має конкретні випадки використання.

Бути одночасно легким і вільним, Ajenti може послужити прекрасною альтернативою для проектів, які не можуть дозволити собі фірмові рішення і не шукають переважну кількість варіантів. Університетські програми, персональні веб-експерименти та інші ініціативи з відкритим кодом обов’язково повинні перевірити це.

 • Простий інтерфейс – Ajenti пропонує сучасний інтерфейс, що включає всі найкращі практики. Це не найкрасивіша панель навколо, але кожну функцію легко знайти та редагувати.
 • Захист брандмауера – Служба надає брандмауер, який можна вмикати та налаштувати з панелі. Керуйте захистом способом “натискання та натискання”, надаючи доступ лише до служб, яких ви схвалюєте.
 • Моніторинг та аналітика – Перегляньте детальну статистику щодо налаштованих доменів, включаючи поточне використання ресурсів, щомісячні середні показники, серверні завдання тощо.
 • Особиста підтримка – Ajenti не керують корпоративними магнатами та відділом маркетингу. Вони справжні люди, і вони хотіли б почути від вас. Будь-яка проблема, яка виникає, просто публікуйте на форумах. Розробники повернуться до вас.

Є майбутнє після cPanel

Зараз, ситуація з cPanel залишається незрозумілою. Чи буде більше подорожчання? Як швидко відреагує ринок спільного хостингу? Чи замінить DirectAdmin cPanel як варіант переходу, або одна з інших панелей підніметься до вершини?

Якими б не були відповіді на ці питання, для вас важливо бути готовим. Якщо ви ознайомитеся з найкращими альтернативами cPanel та впровадити їх у свій хостинг, ви ніколи не будете залежні від однієї панелі.

Це зовсім новий світ, що стоїть за процесором cPanel, оскільки деякі з цих панелей дозволяють вам клацнути та натискати шлях до розширених конфігурацій Linux. Коли ви заглиблюєтесь у світ серверів, ви отримаєте знання що більшість власників веб-сайтів просто не мають.

Ці знання дозволять вам зрозуміти більше, платити менше та оптимізувати свій веб-сайт і сервер на повний потенціал. Непогана справа, якщо ви запитаєте мене.

Безкоштовно / платноДоступний із спільним хостингомЛегка інтеграція з SSLУстановки CMS одним клацанням мишіНайкращий господар
Прямий адміністраторОплаченоНіУ комплектіУ комплекті, через Installatron або SoftaculousInterServer
ПлескОплаченоТакУ комплектіУ комплекті, через вкладку «Програми»Рідка павутина
ФрокслорБезкоштовноНіУ комплектіНе входитьХостинг InMotion
VirtualminБезкоштовно, з додатковим платним оновленнямНіУ комплектіВходить у платну версію ProfessionalХостингер
АджетіБезкоштовноНіНе входитьНе входить
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me