5 najlepších (dostupných) tvorcov webových stránok pre webové stránky v roku 2020

Existuje veľa tvorcov webových stránok, ale nie všetci vám poskytnú funkcie, ktoré potrebujete na zostavenie a údržbu svojej webovej stránky..


Budete potrebovať tvorcu, ktorý poskytuje dobré nástroje na blogovanie a dostatok úložného priestoru na odovzdanie a zobrazenie všetkých obrázkov bez straty kvality. Môžete tiež chcieť nastaviť internetový obchod na predaj výtlačkov alebo iného tovaru.

Ak si od začiatku nevyberiete správneho tvorcu webových stránok, môžete zistiť, že míňate veľa času a peňazí na prestavbu svojho webu, keď prvý už nevyhovuje vašim potrebám..

Testoval som desiatky tvorcov webových stránok a som ich zostavil tento zoznam piatich najlepších pre webcomics.

V zhone? Toto sú naši najlepší tvorcovia webových stránok pre webovú komunikáciu:

  • Wix – Jednoduché nastavenie a stovky plne prispôsobiteľných šablón
  • SITE123 – Jednoduchý tvorca, ktorý oživí vaše stránky za pár minút
  • Squarespace – Najlepší spôsob, ako speňažiť svoj webový obchod
  • Prejdite nadol a pozrite si ďalších tvorcov webových stránok, ktoré odporúčame
  • Porovnávacia tabuľka

1. Wix – editor drag-and-drop so stovkami šablón

Wix - možnosti šablón

Wix je najobľúbenejší tvorca webových stránok, a to z dobrého dôvodu: jeho drag-and-drop rozhranie je ľahko užívateľsky najprijateľnejšie zo všetkých tu uvedených možností.

Môžete si vybrať z viac ako 500 rôznych šablón vrátane niekoľkých prázdnych. K dispozícii je špeciálna kategória pre šablóny na prezentáciu umeleckých diel, ale môžete si vybrať ľubovoľnú šablónu z knižnice a ľahko ju prispôsobiť tak, aby zodpovedala tónu, pocitu a štýlu vášho webového obchodu. Wix je bezkonkurenčný pre tvorivú slobodu, ktorú vám dáva, a to aj na základe bezplatného plánu.

Všetky weby Wix sú vybavené bezplatnou funkciou blogu, ktorá zahŕňa robustnú funkciu komentovania a integráciu sociálnych médií. Aplikácia Wix Mobile vám umožňuje komunikovať so sledovateľmi z ľubovoľného zariadenia.

K dispozícii je tiež sada nástrojov na e-mailový marketing sledovatelia, ktorí chcú byť informovaní o nových komiksoch, sa môžu zaregistrovať a získať e-mail zakaždým, keď uverejníte príspevok. Ak chcete prostredníctvom svojho webu predávať tovar, je ľahké otvoriť obchod Wix a neexistujú žiadne predajné provízie.

Potrebujete viac funkcií? Trh aplikácií Wix ponúka viac ako 300 aplikácií integrovaných s tvorcom webových stránok. Inštalácia je rovnako jednoduchá ako navrhovanie webových stránok, vďaka čomu nemusíte tráviť čas ani peniaze drahým webovým dizajnom alebo vývojom.

Viac informácií získate v našej odbornej recenzii Wix.

2. SITE123 – Tvorca webových stránok, ktorý je najviac prístupný pre mobilné zariadenia

SITE123 - šablóny umenia

Tam, kde je SITE123 skutočne odlišný od konkurencie, sú zaručené šablóny reagujúce na mobil. Vaše stránky budú automaticky vyzerať skvele na stolných aj mobilných zariadeniach bez toho, aby z vašej strany museli vynaložiť ďalšie úsilie. S veľkou pravdepodobnosťou, že sa váš webcomic bude čítať na smartfóne, môže to byť veľká výhoda.

Platforma blogov SITE123 má jeden z najsilnejších systémov komentovania, ktorý umožňuje komentáre od spoločností Disqus, Facebook alebo samotnej platformy.. Ak chcete vybudovať komunitu, ktorá bude nasledovať pre váš webcomic a podporovať zapojenie, množstvo jednoduchých možností komentovania je obrovské plus. Tieto funkcie sú zahrnuté v bezplatnom pláne.

Platforma blogov tiež obsahuje integráciu sociálnych médií pre akúkoľvek platformu, ktorá sa vám páči. Príspevky môžete publikovať priamo na Facebooku, na Instagrame a na ďalších stránkach a na svoju stránku môžete pridať tlačidlá sociálnych zdieľaní takže vaši fanúšikovia môžu zdieľať váš obsah so svojimi sieťami.

Funkcie elektronického obchodu a e-mailového marketingu sú k dispozícii aj na serveri SITE123, ale tie najlepšie nástroje a funkcie sú k dispozícii iba v prípade platených programov vyššej úrovne. Ďalšie pokročilé funkcie, ako napríklad viacjazyčná podpora alebo analýza na vyššej úrovni, tiež prichádzajú za vyššiu cenu.

Pokiaľ ide o jednoduchosť použitia a rôzne šablóny, SITE123 nie je zlé, ale nie je na začiatku môjho zoznamu.. Editor je síce jednoduchý, ale nemá dosť slobody drag and drop od Wixa. Knižnica šablón sa môže pochváliť viac ako 180 šablónami, ale mnohé z nich vyzerajú dosť podobne.

Prečítajte si podrobnú recenziu stránky SITE123, kde nájdete viac informácií o jej výhodách a nevýhodách.

3. Squarespace – internetový obchod nastavený pre webcomics

Štvorcový priestor - ukážka šablóny

Štvorcový priestor je populárny medzi kreatívami pre svoje čisté a moderné šablóny, ktoré priťahujú oči čitateľov k odporúčaným obrázkom. Aj keď nemáte toľko kreatívnej slobody ako s Wix, môžete si šablóny do istej miery prispôsobiť a posúvať bloky obsahu v preddefinovanej mriežke..

Platforma blogov spoločnosti Squarespace je silná a prichádza so všetkými očakávanými funkciami, ako sú integrácia sociálnych médií a systémy komentovania. Vstavaný nástroj pre e-mailové kampane vám umožňuje odosielať bulletiny alebo e-mailové upozornenia priamo z každého príspevku po jeho uverejnení.

Námestie priestoru je tiež silné v oblasti elektronického obchodu, takže ak plánujete zriadiť internetový obchod, môže to byť pre vás dobrá voľba. Aj keď nemáte na predaj tovar, Služba Squarespace ponúka niekoľko ďalších zaujímavých spôsobov speňaženia vašich stránok, ako sú napríklad integrácia služieb Google AdSense a Amazon Affiliates..

Služba Squarespace neponúka bezplatný plán, existuje však 14-dňová bezplatná skúšobná verzia.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu podrobnú recenziu služby Squarespace.

4. WordPress.com – Builder novej úrovne pre pokročilých používateľov

WordPress.com - šablóny

WordPress.com môže byť ideálnou voľbou, ak chcete svoj webcomic zobraziť vo formáte blogu. Je to trochu zložitejšie používať ako váš priemerný tvorca drag-and-drop, ale nenechajte sa ho vystrašiť. Keď si zvyknete na rozhranie WordPress, zistíte, že má čo ponúknuť.

Existuje niekoľko bezplatných tém WordPress.com určených pre umelcov a ilustrátorov. Ak však chcete na svoje webové stránky použiť motív tretej strany alebo nainštalovať doplnky, budete musieť inovovať na obchodný plán alebo vyšší.

Medzi funkcie blogov WordPress.com patrí automatické zdieľanie sociálnych sietí na platformách podľa vášho výberu a možnosť vopred naplánovať príspevky. Čitatelia si môžu vybrať, či budú komentovať vaše príspevky prostredníctvom WordPress alebo prostredníctvom prihlásenia na Facebooku alebo Disqus.

Prečítajte si našu odbornú recenziu na WordPress.com, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

5. Weebly – najrýchlejší spôsob, ako získať komiks online

Weebly - možnosti šablón

Weebly tvrdí, že je najjednoduchší nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý sa však ľahko používa, ale na úkor veľkej knižnice šablón. Existuje viac ako 40 šablón Weebly a sú kategorizované veľmi široko, takže budete musieť urobiť trochu práce, aby ste prispôsobili šablónu tak, aby vyhovovala vašim potrebám. Editor stránok vás prevedie jednotlivými krokmi pri vytváraní stránok

Nástroje spoločnosti Weebly sú tiež trochu obmedzujúce, ale stále obsahuje všetko, čo potrebujete na to, aby ste svoj webový komiks dostali z terénu. Môžete naplánovať blogové príspevky a integrovať ich do svojich účtov v sociálnych médiách. Existuje silný systém kategorizácie a označovania, ktorý vašim čitateľom vytvorí vlastné prostredie prehliadania..

Jednou z vynikajúcich funkcií Weebly je možnosť nahrať vlastné písmo, čo znamená, že môžete použiť svoje komické písmo kdekoľvek na svojich webových stránkach. Môžete tiež nahrať vlastný obrázok na pozadí s postavami alebo obrázkami z webového servera, aby na svoje stránky pôsobil dojmom..

Viac informácií nájdete v našej expertnej recenzii Weebly.

Ktorý tvorca pomôže vášmu komiksu vyniknúť?

Ak chcete úplnú tvorivú slobodu prispôsobiť svoje stránky, vyskúšajte Wix. Poskytuje tiež flexibilita pri rozširovaní vašich stránok s rastúcimi potrebami.

Ak chcete krásne šablóny a vynikajúce nástroje pre elektronický obchod a blogovanie, choďte na stránku Squarespace. Integrácia sociálnych médií vám môže pomôcť osloviť viac fanúšikov.

Tu je záverečný prehľad mojich zistení o najlepších tvorcoch webových stránok pre webcomics.

Tvorca webových stránokFunkcie standout
WixVšestranný najlepší tvorca webových stránok pre jednoduché použitie, dostupné šablóny a možnosť prispôsobenia a škálovania.
SITE123Špičková voľba pre web reagujúci na mobilné zariadenia a pre budovanie komunity prostredníctvom robustných funkcií na pridávanie komentárov.
SquarespaceRiešenia speňaženia online obchodu a webových stránok a vstavané e-mailové nástroje na vytváranie spravodajov priamo z vašich blogových príspevkov.
WordPress.comVynikajúce funkcie na vytváranie blogov a množstvo doplnkov špecifických pre webcomic, ktoré vám pomôžu robiť to, čo potrebujete.
WeeblyUmožňuje odovzdávať vlastné písma a prispôsobovať obrázok na pozadí tak, aby sa zhodoval s jedinečným dojmom vášho webového obchodu.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me