6 chýb v sociálnych médiách, ktoré pravdepodobne robíte (a ako sa im vyhnúť)

Máte menej sledovateľov ako vaši konkurenti. Nikto neprečítava ani nezdieľa vaše príspevky. Každý deň sa obávate, že si váš šéf uvedomí, že vaše úsilie nefunguje. A niekedy to vyzerá, že iba kanály vašej spoločnosti sledujú sociálne médiá.


Zdá sa, že sociálne médiá by mali byť jednoduché. Ale nie je to tak. V súčasnosti je na sociálnych sieťach takmer každá spoločnosť, osoba a celebrita (a dokonca aj ich psi). Je ťažké – naozaj ťažké – vyniknúť.

Existuje mnoho malých (a veľkých) spôsobov, ako môžete omylom urobiť chyby, a šance sú vysoké robíte chyby, ktoré stoja zákazníkov vašej spoločnosti a v konečnom dôsledku aj príjmy.

Ale nemusíte mať obavy, môžeme urobiť viac, ako len povedať, čo robíte zle. S niekoľkými zmenami a vyladeniami si môžete vytvoriť kanály sociálnych médií zapojiť ľudí, zviditeľniť svoju spoločnosť a premeniť sledovateľov na zákazníkov.

Je veľmi možné, že sa dostanete na správnu cestu skôr, ako si to šéf všimne, alebo sa vráti z dovolenky, podľa toho, čo nastane skôr.

Chyba č. 1 – Vysielanie iba slov

Slová vyzerajú rovnako. Ale uverejnite skvelý obraz a ľudia sú ako pes, ktorý vidí veveričku. Možno nie až tak vzrušený – ale blízko. Ak väčšina vašich príspevkov je v podstate iba textová, väčšina ľudí ich iba posúva a dokonca ich neprečítava.

Štatistiky to podporujú – Sprout Social Index to zistil 58% spotrebiteľov uprednostňuje prvý vizuálny obsah, s najlepšími voľbami sú grafika, obrázky a produkované video.

Fotografie sú skvelé, ale video je ešte lepšie. Je ľahké uveriť, že vytváranie videoobsahu je ťažké – alebo drahé – ale nemusí to tak byť. Jednoduché videá nasnímané na iPade alebo smartfóne sú často najúspešnejšie (a najzaujímavejšie). Najdôležitejšie je, že videá získavajú zobrazenia a zdieľajú.

Tip pre profesionálov:

Nestačí nájsť len nudné obrázky – vyhľadajte zaujímavé, vtipné a jedinečné fotografie, ktoré upútajú pozornosť ľudí a posilnia vašu správu. Pamätajte však, že nikto sa nechce pozerať na rozmazaný alebo skreslený obraz.

Každá platforma sociálnych médií má inú ideálnu veľkosť obrázka, aby bola zábavnejšia (a mätúšia). Pred uverejnením nezabudnite vykonať prieskum a skontrolovať aktuálne odporúčania.

Chyba č. 2 – Neplánovanie príspevkov v sociálnych médiách

Sociálne médiá fungujú iba vtedy, ak skutočne uverejňujete príspevky alebo tweetujete. Je ľahké dohnať oheň a potom si uvedomiť, že uplynul ďalší deň a napriek vašim najlepším zámerom ste zabudli uverejniť príspevok. znovu.

Plus, záležitosť súdržnosti – ľudia sa čudujú, čo sa deje, keď nezverejňujete príspevok tri týždne (aj keď ste mali veľký termín na stretnutie) a potom od vás počujú 765-krát za dva dni – samozrejme iba odhad..

Tip pre profesionálov:

Každý týždeň si vyhradzujte čas na plánovanie príspevkov pomocou nástroja, ako je HootSuite. Pravidelným časom – dúfajme, že bez prerušenia – sa ubezpečíte, že sa to skutočne podarí.

Pretože sa pozeráte na celý týždeň z pohľadu z vtáčej perspektívy, plánovanie vám pomôže uistiť sa, že máte obsah, ktorý bude zaujímať všetky vaše rôzne segmenty publika, a či máte dobrú rovnováhu pri zdieľaní vecí iných ľudí a rozhovore o svojej vlastnej spoločnosti..

Nezabudnite tiež zahrnúť nové príspevky založené na dianí vo vašej spoločnosti, vo vašom odvetví a vo svete. Mnoho spoločností premeškáva príležitosť zapojiť sa do väčších rozhovorov iba spoliehaním sa na naplánované príspevky

Chyba č. 3 – Byť príliš profesionálnym (aka naozaj nudným)

Samozrejme nechcete kliatiť ani robiť urážlivé vtipy. Ale nikdy sa nechceš nudiť. Nikto nechce čítať príspevky, ktoré znejú ako obchodné správy alebo vysokoškolské učebnice. Chcete, aby ľudia boli zvedaví a zaujímali vás, čo uverejňujete, aby sa im páčilo, že sa o ne podelia s vlastnými sledovateľmi.

Vaše príspevky v sociálnych médiách musia odrážať vašu značku a váš hlas značky. A ešte viac, byť transparentný – v správe Sprout Social sa zistilo, že tisícročia očakávajú od značiek väčšiu transparentnosť ako priatelia, rodina a politici. Áno, prečítali ste ten posledný správne.

Bohužiaľ, nikto vám nemôže presne povedať, čo uverejniť. A to je zmysel – musí to byť niečo, čo sa zdá byť autentické pre vašu spoločnosť a je trochu odlišné od toho, čo robia všetci ostatní.

Odpoveď na otázku „Čo by sme mali zverejniť?“ Otázka začína u publika a čoho sa zaujíma. Pomocou nástroja ako je Sendible na sledovanie výsledkov a záväzkov môžete presne vidieť, čo funguje a čo rýchlo zlyháva. Nehovoriac o tom, že nástroj má pekné správy a grafiku, ktorú môžete použiť na zapôsobenie na svojho šéfa a na zobrazenie vašich výsledkov.

Tip pre profesionálov:

Ľudia sa chcú cítiť, akoby obchodovali s priateľmi. Zvážte, či niekoľko ľudí vo vašej spoločnosti vezme selfie na vyššiu úroveň pomocou selfie videí, ktoré sú v súčasnosti na sociálnych médiách veľmi populárne.

Namiesto vytvoreného a formálneho videa nasnímajte moment vo vašej spoločnosti. Nerobte si starosti, ak to nie je dokonalé – to je vec. Zdieľajte veci, ktoré sa dejú v spoločnosti a so zamestnancami.

Chyba č. 4 – Publikovanie príspevkov, keď nikto nepočúva

Najväčší tweet pravdepodobne nikam nezmizne, ak uverejníte video, aj keď naozaj skvelé, zacielené na rodičov malých detí o 19:30, čo je pravdepodobné, keď sú zaneprázdnení kúpeľmi a príbehom. A keď zapnú sociálne médiá o niekoľko hodín neskôr, alebo dokonca ráno, ak idú priamo spať, váš príspevok na zničenie Zeme bude pochovaný pod miliónom ďalších príspevkov.

So sociálnymi médiami, deň a čas, ktorý zverejníte, zohrávajú pri výsledkoch vyhľadávania vašich príspevkov veľkú úlohu. Zistite najefektívnejšie časy svojich príspevkov a potom naplánujte príspevky v týchto oknách.

Tip pre profesionálov:

Každý má názor – a zjavne o ňom napísal článok – o tom, kedy sa má publikovať. Nástroje na správu sociálnych médií, ako napríklad Sprout Social, odporúčajú najlepší čas pre vaše príspevky na základe údajov z vašich príspevkov a miliónov ďalších účtov spravovaných na platforme.

Chyba č. 5 – Hovorenie iba o sebe

Otvoríte program na spracovanie textu – a vaša myseľ je rovnako prázdna ako stránka. A potom začnete byť nepríjemným človekom na večierku, ktorý hovorí iba o sebe.

V tomto prípade je to vaša spoločnosť, vaše výrobky a aký úžasný ste. Nikto to však nechce čítať. A určite to nebudú zdieľať. Aj keď o svojej spoločnosti musíte trochu hovoriť, musí to byť vedomá a premyslená rovnováha.

Business.com zdieľa pravidlo, ktoré funguje dobre: ​​pravidlo 5-3-2. To znamená, že 5 príspevkov zdieľajúcich obsah s obsahom (zdieľané od iných ľudí), 3 príspevky zdieľajúce obsah, ktorý vytvorila vaša spoločnosť, a 2 osobné alebo zábavné príspevky..

Tip pre profesionálov:

Nechcete zdieľať iba starú časť obsahu alebo príspevok, ale zdieľate obsah ovplyvňovačov vo vašom odbore. To zvyšuje dôveryhodnosť vášho publika a dúfajme, že by to mohlo viesť k tomu, že tí, čo ovplyvňujú, zdieľajú vaše príspevky v budúcnosti.

So službou Sprout Social môžete na základe údajov ľahko nájsť najlepšie ovplyvňujúce publikum pre svoje publikum, aby ste sa uistili, že zdieľate správny obsah od správnych ľudí.

Chyba č. 6 – neplatenie za reklamy

So zmenami v algoritmoch v minulom roku, najmä na Facebooku, Platba za reklamy výrazne zvyšuje vašu expozíciu – ešte viac ako v minulosti. Mnoho spoločností zase zvýšilo svoje marketingové rozpočty na platené reklamy na sociálne médiá.

Podľa prieskumu CMO z roku 2018 sa od obchodníkov očakáva, že v nasledujúcich piatich rokoch zvýšia svoje výdavky na sociálny marketing o 66%. To znamená, že ak nepoužívate platené reklamy, pravdepodobne získate ešte menšiu trakciu ako v minulosti.

Tip pre profesionálov:

Začnite malí a uvidíte, čo funguje. Vyskúšajte niekoľko reklám a vykonajte zmeny, aby ste zistili, čo funguje najlepšie.

Keďže spotrebitelia sú v dnešnej dobe dosť dôvtipní, vytvárajte reklamy, ktoré prinášajú pridanú hodnotu a nemajú chuť na reklamu. So zameraním na zákazníka a nie na váš produkt môžete svoje doláre ďalej roztiahnuť

Začať malé. Pokračuj.

Skôr než tento článok uzavriete a v nasledujúcu hodinu sa začnete snažiť úplne objaviť svoju prítomnosť v sociálnych médiách, zastav sa a nadýchni sa.

Namiesto toho, aby ste sa cítili ohromení a snažili sa robiť všetko (alebo nerobili nič, pretože neviete, kde začať), vyberte jednu chybu, ktorú ste urobili – a urobte nejaké zmeny, aby ste ju opravili..

Vďaka sociálnym médiám môžu malé zmeny a kreativita ísť veľmi dlhú cestu, aby ste zvýšili svojich sledovateľov a angažovanosť. Ak urobíte prvú zmenu, pokračujte týmto smerom. Ak to nefunguje pre vaše publikum a vašu značku, skúste iným smerom, kým neuvidíte úspech. Akonáhle budete mať jednu chybu zvládnutú, prejdite na ďalšiu oblasť.

Keď bude váš šéf zostupovať z haly, nebudete sa dlho skrývať v šatni. Namiesto toho na nasledujúcom stretnutí oddelenia zobrazíte grafy a grafy svojich úspechov.

zdroje:

https://sproutsocial.com/insights/guides/2018-index/
https://www.business.com/articles/explained-the-5-3-2-rule-for-social-media/
https://cmosurvey.org/wp-content/uploads/sites/15/2018/08/The_CMO_Survey-Highlights_and_Insights_Report-Aug-2018.pdf

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me