9 spôsobov, ako získať referencie od spokojných zákazníkov

Používate sociálny dôkaz ako súčasť svojej marketingovej stratégie? Ak nie, môžete prísť o cennú príležitosť na zvýšenie predaja a zviditeľnenie.


Sociálny dôkaz vo forme svedectiev zákazníkov je silným nástrojom pri ovplyvňovaní nákupného správania.

Koľkokrát ste si osobne zakúpili produkt alebo službu na základe spätnej väzby od osoby, ktorá ho už zažila? Veľa sa hádam.

Štúdia Mintel to nedávno zistila 70% Američanov vyhľadáva názory ostatných predtým, ako sa rozhodnú uskutočniť nákup. A podľa Econsultancy, Recenzie produktov sú 12-krát dôveryhodnejšie ako popisy produktov predvádzané značkou.

Pozitívne ohlasy zákazníkov sú preto v marketingovom svete nevyhnutné, pretože vám môžu pomôcť nasmerovať návštevnosť vašich webových stránok av konečnom dôsledku, získať viac konverzií.

Otázkou teda zostáva: ako ich získate? Čítajte ďalej deväť spôsobov, ako nájsť a podporiť svedectvá spokojných zákazníkov.

# 1: Prieskumy online

Jeden z najjednoduchších spôsobov získania posudkov zákazníkov je prostredníctvom online prieskumov.

Keď si zákazník zakúpi váš produkt alebo službu a dostane dostatok času na to, aby si ho vyskúšal, je najlepším postupom zastreliť e-mail s následnou kontrolou, ktorý obsahuje odkaz na online prieskum alebo formulár.

Najlepšie online tvorcovia formulárov ponúkajú funkčné a esteticky príjemné vzory, takže môžete získať potrebnú spätnú väzbu a súčasne poskytnúť súdržný dojem zo značky. Tu je príklad šablóny prieskumu zákazníckeho prehľadu spoločnosti JotForm, ktorú si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv.

9 spôsobov, ako získať referencie od spokojných zákazníkov

# 2: Recenzie na Facebooku

Má vaša spoločnosť stránku na Facebooku? Ste usadený ako miestny podnik? Ak ste na obidve otázky odpovedali „áno“, na ľavej strane stránky si všimnete kartu „Recenzie“. Môže to byť skvelý zdroj spätnej väzby, ktorý vám pomôže pri vývoji vašich zákazníckych posudkov.

9 spôsobov, ako získať referencie od spokojných zákazníkov

Po vykonaní nákupu zvážte zahrnutie odkazu na svoju stránku Facebook do e-mailovej správy s následnými opatreniami. Toto povzbudí súčasných zákazníkov, aby sa podelili o svoje myšlienky, ktoré – ak mali pozitívnu skúsenosť – budú pravdepodobne lákať budúcich zákazníkov.

# 3: Archívy služby Twitter

Ďalšou vplyvnou sociálnou sieťou, kde sa môžete hlboko zaplniť nevybavenými spätnými väzbami od zákazníkov, je Twitter.

Twitter je rýchlejší a rýchlejší v porovnaní s inými sociálnymi sieťami vďaka obmedzeniam charakteru tweetu, a preto je to tak veľa ľudí to rád používa na to, aby sa odvážne zaoberalo zlými skúsenosťami alebo ocenilo podniky za to, čo robia dobre.

Ak máte na Twitteri firemnú stránku, je pravdepodobné, že vás používateľ označí, keď sa o vás zmieni. Na kartu „Upozornenia“ môžete získať prístup ku všetkým svojim odkazom a vybrať a vybrať, ktoré posudky chcete použiť vo svojom marketingu. prostý.

Rovnako ako v prípade Facebooku by ste mali aktívne sa zapájať do vzťahov so zákazníkmi a požadovať diskusiu a spätnú väzbu. Nielenže to pomôže zabezpečiť, aby ste porozumeli základni publika, ale bude to viesť aj k spokojnejším zákazníkom, ktorí sú ochotní pozitívne spomenúť vašu firmu na vlastný sociálny účet..

# 4: Spätná väzba karty

Spätná väzba je tradičnejšou metódou získavania recenzií zákazníkov, ale napriek tomu je účinná. Sú obzvlášť vhodné pre firmy, ktoré sa fyzicky stretávajú so svojimi zákazníkmi, keď zažívajú produkt alebo službu, ako sú maloobchody alebo reštaurácie.

Keď váš zákazník uskutoční nákup alebo ukončí jedlo, odovzdajte mu kartu so spätnou väzbou, aby ste ich povzbudili, aby sa podelili o svoje skúsenosti. V niektorých prevádzkach bude pre zákazníkov vhodné vyplniť vašu kartu na mieste, zatiaľ čo zážitok je stále na prvom mieste; iní používatelia môžu chcieť zahrnúť odkaz na online prieskum alebo stránku na Facebooku, ktorú môžu navštíviť, keď mali možnosť produkt vyskúšať.

Tak aj tak, zistíte, že máte oveľa vyššiu mieru návratnosti, ak motivujete svojich zákazníkov, aby si našli čas na poskytnutie spätnej väzby. Ak napríklad dáte svojim zákazníkom 10% zľavu na ďalší nákup, s väčšou pravdepodobnosťou vám poskytnú spätnú väzbu, ktorú potrebujete na zabezpečenie budúcich zákazníkov..

# 5: Miestne online vyhľadávacie adresáre

Skôr ako začnete dostávať recenzie v miestnych adresároch, ako sú Yelp alebo Google, musíte si nárokovať a aktualizovať svoj firemný záznam.. Je absolútne opodstatnené si na to urobiť čas, pretože tieto platformy sú často prvým (a niekedy iba) zdrojom, ktorý zákazníci používajú pri výbere a hodnotení miestnych zariadení, čo znamená, že je dôležité, aby ste mali značný počet recenzií, ktoré ľudia môžu dôvera.

Nezabudnite prepojiť webovú stránku svojej spoločnosti s týmito dobre známymi platformami na hodnotenie, ktoré vám môžu pomôcť ďalej zdôvodnite svoje podnikanie, podporujte spätnú väzbu od zákazníkov a zvyšujte pravdepodobnosť ich nájdenia vo veľkých vyhľadávačoch.

# 6: Autoritatívne platformy na kontrolu niky

Ste hotel alebo cestovná kancelária? Ak áno, mali by ste sa absolútne usilovať o vybudovanie posudkov na autoritatívnych webových stránkach s recenziami, ako sú TripAdvisor alebo Expedia.

9 spôsobov, ako získať referencie od spokojných zákazníkov

V závislosti od charakteru vášho podnikania, veľa potenciálnych zákazníkov má tendenciu používať známe webové stránky s recenziami v určitom výklenku, aby si mohli overiť spoločnosti pred tým, ako začnú nakupovať.. Prečo? Pretože zhromažďujú veľa zákazníckych recenzií, ktoré sú často považované za dôveryhodnejšie ako to, čo by sa mohlo nachádzať na webových stránkach spoločnosti.

Ak je vaše podnikanie na jednej z týchto hlavných platforiem na hodnotenie kladne hodnotené, mali by ste na svoje webové stránky uviesť odkaz a odkaz. Tým sa nielen zlepší reputácia vašej značky, ale tiež sa tým podporí následná kontrola a pravdepodobnosť ďalších konverzií.

# 7: Komentáre blogu

Máte blog pre svoju firmu, na ktorý pravidelne uverejňujete príspevok a ktorý má rozumné následky? Ak áno, môžete často dostávať komentáre blogu.

Niekedy tieto verejné komentáre od minulých zákazníkov prirodzene zahŕňajú spätnú väzbu, ktorú môžete použiť na svedecké účely. Záleží len na vás, či sa rozhodnete použiť krátke úvodzovky alebo snímku obrazovky, aby ste dosiahli maximálny účinok.

Ak na svojom blogu nedostávate veľa pozornosti, uistite sa, že podporujete dialóg. Reagujte na jednotlivcov, ktorí uverejňujú príspevky, a používajte aktívny jazyk, ktorý vyzýva jednotlivcov, aby odpovedali na otázku alebo zdieľali svoje skúsenosti.

# 8: E-mailové ponuky

Keď rastiete ako firma a získavate viac lojálnych nasledovníkov, možno zistíte, že začnete dostávať e-maily s poďakovaním za vašu vynikajúcu prácu alebo produkty..

Toto sa s väčšou pravdepodobnosťou stane, ak aktívne udržiavate vzťah so zákazníckou základňou a ak s nimi nadviazate kontakt po vykonaní nákupu. Nielen to pomôže vyvinúť prvý nákup na celoživotného zákazníka, ale získate aj neoceniteľnú spätnú väzbu a recenzie zákazníkov.

Keď dostanete obzvlášť peknú správu, nezabudnite na ňu visieť! Tieto citácie môžete použiť pre budúce posudky alebo vo svojich marketingových materiáloch ako spôsob, ako využiť sociálny dôkaz.

Keďže sa však tieto e-maily považujú za súkromné ​​a nie verejné, mali by ste vždy pred uvedením osobných údajov požiadať odosielateľa o povolenie.

# 9: Sociálne zmienky

A konečne, popularizácia obsahu a marketingu obsahu na obchodné účely neustále rastie.

Ako ma to ovplyvňuje, počul som, že sa pýtaš? dobre, Samotné blogové príspevky môžu slúžiť ako silné a dlhotrvajúce posudky od zákazníkov, ktorí si zakúpili váš produkt alebo službu.

Nastavte si službu Google Alerts, aby dostávala upozornenia, ak sa na webovej stránke organicky spomína vaša značka. Prípadne sa môžete podieľať na ovplyvňovaní marketingu. Toto je miesto, kde pošlete produkt členovi vašej cieľovej skupiny, ktorý má vo svojom odbore veľký sledovateľ, výmenou za kontrolu alebo zmienku o blogovom príspevku..

Výňatky z blogových príspevkov nielen vydávajú vynikajúce posudky od zákazníkov (nezabudnite získať povolenie bloggera), ale môžu tiež získať slovo o vašej značke a povzbudiť viac kliknutí. Vyhrajte, vyhrajte.

Využívanie právomoci sociálneho dôkazu

Referencie zákazníkov sú v dnešnom marketingovom svete mimoriadne dôležité. Okrem toho, že sprostredkúvajú legitimitu vašej značky, preukazujú aj efektívnosť vášho produktu alebo služby prostredníctvom ľudí, ktorí ju už zažili..

Existuje množstvo spôsobov, ako môžete získať svedectvo zákazníka. Po ich získaní ich môžete použiť na svojich predajných stránkach, na vstupných stránkach av rámci e-mailového marketingu ako formu sociálneho dôkazu na zvýšenie nárastu počtu konverzií..

zdroje

Sedem z 10 Američanov vyhľadáva názory pred nákupom:
http: //www.mintel.com/press-centre/social-and-lifestyle/seven-in-10-americans-seek-out-opinions- before-making-purchases

Recenzie spotrebiteľov v elektronickom obchode: Prečo ich potrebujete a ako ich používať:
https: //econsultancy.com/ecommerce-consumer-reviews-why-you-need-them-and-how-to-use-them/#i.35yv7v2okfp7yq

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me