Affiliate Marketing Hakkında Bilmeniz Gerekenler – Laura Casselman ile Röportaj

JVZoo çevrimiçi ortak karlar oluşturmak için ürün sahiplerini ve bağlı kuruluş pazarlamacılarını bir araya getiren bir bağlı kuruluş pazarlama platformudur. Bu röportajda CEO Laura Casselman, 2020’de bağlı kuruluş pazarlamasının nasıl yapılacağı hakkında önemli bilgiler paylaşıyor. söylemek zorunda!


Lütfen JVZoo’nun arkasındaki hikayeyi açıklayın: Fikri neyin tetiklediğini ve şimdiye kadar nasıl geliştiğini? 

JVZoo 2011’in sonunda Bryan Zimmerman ve Chad Casselman tarafından kuruldu. Sektörümüzde o sırada var olan birkaç çözümden biri olan başka bir sistem kullanıyorlardı. İşlerini başarıyla yürütmek için ihtiyaç duydukları özelliklere sahip olmadığını ve eksik olan çok fazla şeyin olduğunu fark ediyorlardı. Bu nedenle platforma bu özelliklerin eklenmesini talep ettiler, ancak istekleri cevapsız kaldı. Sonunda dediler ki, bunu kendimiz bulmalıyız. Ve yaptılar. 

Kendi çözümlerini yarattılar ve bunu yaparken, gerçekten yapmak istedikleri tek şey, bazı süreçleri düzene sokmak ve her ay ekstra bir gelir olarak bin dolar kazanmaktı. Yaptıkları şey birçok insan için bir çözüm yaratmaktı. Birçok insan, orada bulunan platformlardan çok sinirliydi ve hepsinin aynı özelliklere ihtiyacı vardı..

Ve böylece sadece birkaç arkadaşa erişim verdikleri şirket içi bir çözüm olması gereken JVZoo bir gecede başarıya dönüştü çünkü bu arkadaşlar diğer arkadaşlara ve ağızdan iyi haber hızla yayıldı. İnsanlar sürdü.

Peki JVZoo tam olarak nedir?

JVZoo her şeyden önce bir bağlı kuruluş ağıdır. Oradan da bir çevrimiçi pazarımız, ancak önceliğimiz ve odak noktamız ürün sahiplerine ürünlerini listelemek ve daha sonra ürünü satın almak için kitlelerine tanıtabilecek alıcıların veya kitlelerin bir listesini içeren bağlı kuruluşları aktif olarak istihdam etmek için bir yer vermek. . Bu nedenle, aksi takdirde nasıl satılacağını veya toplu olarak nasıl satılacağını bilmeyen harika bir ürünü olan biri, çok büyük miktarda alıcıyı hızlı bir şekilde alabilir. Ortaklık tabanımız, ürünü sosyal medyadan Facebook reklamlarına e-postaya, Google reklamlarına kadar çeşitli platformlarda tanıtıyor, adını veriyorsunuz. 

JVZoo Ürünleri BulJVZoo Affiliate kontrol panelinde ürün bulma

Deneyimlerinizden, iyi bir ortaklık programı yapan nedir?

Her şeyden önce, iyi bir şeye ihtiyacınız var izleme sistemi ve JVZoo bunu yapar. Satış ortağı yönlendirmelerini takip ediyoruz. Komisyonları takip ediyoruz. Ödemeleri yapmanız için size bir süreç sunuyoruz. Raporunuz orada, JVZoo kontrol panelinizin içinde. 

Sonra, sağlamanız gerekecek teşvikler bağlı kuruluşlarınız için. Güzel bir komisyonun daha fazla bağlı kuruluş getireceğini söyleyebilirim, ancak onları gerçekten motive etmek için bundan daha fazlasına ihtiyacınız olacak. 

Yarışmalar harika motivasyon bağlı kuruluşlar için güçlendirici. İlk gününüz veya erken kuş yarışmanız olabilir. Ürününüzün ilk lansmanı sırasında en çok kimin tanıtımını yaptığı konusunda genel bir rekabetiniz olabilir veya satış ortaklarınızla lansman haftanız veya ayınız boyunca veya lansmanınız ne olursa olsun ürününüzün itme ve tanıtımını yapmaya devam etmeyi heyecanlandıran bir kapanış günü yarışması yapabilirsiniz. dönem. 

Ayrıca, bağlı kuruluşlarınızın ürününüzü tanıtmasını çok kolay hale getirmek istersiniz. Onlara hepsini vermek istiyorsun Pazarlama materyalleri, bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak. Onlara hiçbir zaman izleyicilerine gönderebilecekleri e-posta imzaları, reklamlar ve hazır e-postalar sağlayın. 

E-postalara, Google reklamlarına veya Facebook reklamlarına gitmek için onlara banner gibi onaylanmış tüm resimleri vermek istersiniz. Hepsinin doğru boyutta olmasını, sizin tarafınızdan zaten onaylanmış olmasını ve orada bulunmanızı istiyorsunuz, böylece ürünü tanıtmaları kolaydır. 

Sonunda, bağlı kuruluşlarınızı döngüde tutun. Bilmelerini, ürün lansmanınıza gelmelerini, ürününüzde neler olduğunu bilmelerini istiyorsunuz. İncelemelerini, soru sormasını, sadece nasıl çalıştığını değil, aynı zamanda alıcılarına nasıl yardımcı olacağını anlamaları için ona erişmelerini istiyorsunuz. Bu şekilde, bir lansman sırasında bilgileri alıcılarına düzgün bir şekilde aktarabilirler. Eğer bir yarışma yapıyorsanız, nerede durduklarını bilmek istersiniz, yanınızdalar mı? Ve elbette, herhangi bir güncelleme, değişiklik, yeni sürüm, gelecekteki sürüm, tüm bunlar hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyorsunuz.. 

Ayrıca, bu belirli satış ortaklığı pazarındaki insanların e-posta listelerinin boyutu hakkında övüneceklerini düşünüyorum, ancak bu durumda boyut gerçekten önemli değil. Onun güven ve sadakat önemli. Dolayısıyla, seksen bin üye listesine sahip olan, ancak on bin alıcı listesine sahip birinin aksine, bu listenin% 2’sinden fazlasını satamayacak birisine sahip olabilirsiniz ve bu kişiler o kişiden tekrar tekrar satın alırlar. ona güvenebileceklerini biliyorlar. 

Buna ters yönden bakıldığında, iyi bir bağlı kuruluş pazarlamacısı yapan şey?

Herhangi bir işte olduğu gibi, bağlı kuruluş pazarlaması yaparken her zaman yapmak istediğiniz birkaç temel adım vardır. 

İlk olarak, ilişki kurmak niş içinde. Bu, kitleniz, alıcı listeniz anlamına gelir, böylece yalnızca ürün teklifinizi değil, aynı zamanda nişin kendisini de yaratırsınız.. 

Communication olmalı. Çevrimiçi ortamda birçok kişi birlikte çalıştıkları kişilerle kişisel bir ilişki kurmaları gerekmediğini düşünür. Burada sadece bu bariyer var ve geçemiyorlar. 

Şu anda, bir video görüşmesi yoluyla birbirimize bakıyoruz. Yani farklı bir bağlantı var. Ama eğer birbirimize bakmazsak ve birbirimizi görsel olarak göremezsek, bir mesafe vardır, bu yüzden hatırlamak çok önemlidir. 

Birlikte çalışmak üzere olduğunuz biriyle tanışmak veya bir sözleşme imzalamak üzere bir toplantı odasına geldiyseniz, asla içeri girip Tamam diyemezsiniz, işte yapmanız gereken her şey burada. Kendinizi tanıtırsınız. Keyifleriniz ve iletişiminiz var. Bence çoğu zaman internetten çıkarılıyor. 

Bunun bir iş olduğunu unutmayın, ürünün sahibine sözleşme yaptığınız gibi davranın. Normalde sahip olacağınız tüm inceliklere sahip olmak istersiniz. Ayrıca onlarla iletişim içinde olmak istiyorsunuz. Ürününüzü nasıl tanıtmayı planladığınızı, ne tür kitleleri getirebileceğinizi ve bunun neden uygun olduğunu düşündüklerini bildirin. 

Ayrıca istiyorsun tanıttığınız herhangi bir ürünü tanıyın. Komisyon yüzdesi yüksek olduğu için bir ürüne rastgele gitmek istemezsiniz. Ürünü bilmek istiyorsunuz. Test etmek istiyorsunuz. Bunun işe yaradığını bilmek istersiniz, böylece alıcılarınıza satarken düzgün bir şekilde temsil edebilirsiniz. Onlara sahip oldukları sorunları gerçekten çözen ürünleri getirmeniz konusunda size güveniyorlar. Bence bu şudur: sayılar üzerine sadakat seçin. 

Sorunları Bildirin! Ürünle ilgili bir sorun bulursanız veya Facebook’ta patlayan kişilerin olduğunu görüyorsanız, önce ürün sahibine ulaşmak ve ürün hakkında bilgi vermek istersiniz. Farkındalar mı? Muhtemelen değiller, ya da yeni öğrendiler. 

Sorunu çözme planlarının ne olduğunu sorun. Zaman çizelgesi nedir? Herhangi bir yazılımın sorunları olabileceği için, aynı zamanda, her işte olduğu gibi, her şey hatırlanabilir ve her zaman sorunlar ve sorunlar olacaktır. Dolayısıyla, sorun olup olmadığı konusunda bir ilke yoktur, ancak bunlar nasıl ele alınır? Nasıl çözülür? Profesyonelce yapıldı mı? 

Ürünü sosyal medyaya götürmeden önce bu ürün sahibiyle iletişim kurun. Sonuç olarak, bunun devam eden bir çalışma olduğunu bilin. Her zaman pazarlanma şeklinizi ve bildiklerinizi öğrenmek ve geliştirmek zorundasınız.. 

Ve sonunda, tutarlılık anahtar. Bilmeniz gerekir, kitlenizle günde bir kez, haftada üç kez, ayda iki kez iletişim kuruyor musunuz? Her neyse, kitleniz yaptığınız işe alışacak. Ne görmeyi beklediklerini görmeyi takdir ediyorlar. Bir şey rastgele gelirse, şüpheli görünecek ve insanlar bunun gerçekten sizin mi yoksa bu bir kimlik avı e-postası mı olduğunu sorgulayacak mı? Dolayısıyla tutarlılık kesinlikle önemlidir. Bir ürünü satmak, onlarla iletişim kurmak, onlara değerli içerik vermek için itmeseniz bile, sadece hala orada olduğunuzu bilmelerini sağlayın, hala düşünüyorsunuz. Niş kitleler bunu takdir ediyor.

Bazı insanlar bağlı kuruluş pazarlamasının öldüğünü söylüyor. Görüşleriniz neler?

Bence bunlar 2015’te kullandıkları pazarlama tekniklerini kullanan, guru modunda çok uzun süre kalan insanlar. 2015’te her şeyi biliyorlardı ve dediler ki, Geçen yıl yaptığım şeyi yapmam için 2016’da sana koçluk yapmama izin ver. Ve sonra bunu 2017 ve 2018’e taşıyorlar, ancak iki yıl önce işe yarayan şu anda işe yaramayacak.

Pazarlama dünyası geliştikçe, her zaman yeni teknik ve teknolojilerin üzerinde durmanız gerektiğini düşünüyorum. Tüketiciler daha eğitimli, daha teknik ve daha çevrimiçi bilgili hale geliyor. Her geçen gün daha fazla kişi çevrimiçi alışveriş yapıyor. Yani 2015’te işe yarayan şimdi işe yaramayacak. Her zaman yeni pazarlama tekniklerinin ve teknolojilerinin üstünde olmanız gerekir.

Önümüzdeki yıllarda e-ticaretin evrimini nasıl görüyorsunuz?

Bence hepimiz biliyoruz ki e-ticaret hızlandırılmış bir oranda büyümeye devam edecek. O kadar çok çevrimiçi alışveriş var ki, sektör her yıl iki katına çıkıyor ve üç katına çıkıyor..

Sanırım masaüstünden mobil satın almaya öncelik vermek konusunda bazı büyük değişiklikler göreceğiz. Artık bir bilgisayarın önünde oturmak yerine telefonlarına giderek daha fazla kişi bağlı. Her işe gidip geldiklerinde veya trafik ışığı altında olduklarında, telefonlarındalar. Mobilin masaüstünden çok daha önemli hale geleceğini düşünüyorum. 

Ayrıca kişiselleştirme ve içeriğin ürünleri pazarlamak ve satmak için anahtar olacağını düşünüyorum. Tüketiciler, ürünün kendileri için veya en azından benzer düşünen insanlar tarafından yapıldığını gerçekten hissetmek istiyor. 

Yasalara gelince, sanırım e-ticaret çevresinde giderek daha fazla yasa uygulanacağını göreceğiz. 

2019’da bir dizi gizlilik tüketici koruma yasalarının ileri sürüldüğünü gördük. Bundan önce, GDPR’yi gördük ve bence insanlar gittikçe daha eğitimli hale geldikçe ve hükümetler daha fazla katılım gösterdikçe bu da olmaya devam edecek. 

Hükümetlerden bahsetmişken, sanırım hükümetlerin e-ticarete gittikçe daha fazla vergi uyguladığını göreceğiz. Pastadan paylarını isteyecekler, ama umarım rastgele yazmadan ve yasaları geçmeden önce kendilerini eğiteceklerdir. 

Talihsiz miktarda iyi fikir gördük, kavram iyi, ama gerçek yasa GDPR gibi çok belirsiz. Kimse onunla ne olacağını gerçekten bilmiyordu. Herkes bunu tahmin etmeye çalıştı. İstediğiniz kadar avukata danışabilirsiniz ve hepsi bunun belirsiz bir yasa olduğunu söylerdi. Bu belirsiz yasaya uymaya çalıştığımızı göstermek için elimizden geleni yapmalıyız. Bu yüzden umarım hükümetlerin aslında danışmanlık yaptığını göreceğiz, bir şeyler yaptıklarını söylemek için rastgele kağıtlara kelime atmadan önce bir şeyler açıklamalarına yardımcı olacak daha fazla insan getiriyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me