Ako spoločnosť Google posunie šifrovanie všetkých vyhľadávaní na moje hodnotenie?

Google pridal šifrovanie SSL do všetkých vyhľadávaní „prihlásených“ v roku 2011. Teraz sa spoločnosť rozhodla, že šifrovanie sa použije na všetkých používateľov bez ohľadu na to, či sú prihlásení alebo nie. Výsledkom tejto zmeny je, že pre webové stránky bude ťažké, ak nie nemožné, získať informácie o kľúčových slovách alebo sledovať, ako sa používatelia dostali na konkrétnu stránku..


Tieto nástroje, ktoré boli v minulosti rozhodujúce pre úspešný marketing, budú čoskoro k ničomu. K problémom, ktoré vydavatelia cítia, je skutočnosť, že zmena ovplyvňuje všetky produkty Google (vyhľadávanie Google, YouTube, Google+ atď.).

V skutočnosti je jediným ovplyvneným produktom Google reklama (t. J. Google AdWords). Dôsledok by mohol byť drastický a dôvody spoločnosti Google na zmenu môžu byť menej než ušľachtilé.

O čom je všetko Google Encrypted Search?

 Ako ovplyvní spoločnosť Google šifrovanie všetkých vyhľadávaní moje hodnotenie?

Spoločnosť Google zaviedla pôvodnú schému šifrovania zavedenú v roku 2011 s cieľom chrániť súkromie používateľov, ktorí boli prihlásení do účtu Google. Spoločnosť, citujúc obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov v súvislosti so skutočnosťou, že prihlásení používatelia sa dajú ľahko identifikovať, pridala šifrovanie SSL do všetkých vyhľadávaní prihlásených. Tento krok zabránil tretím stranám odpočúvať pri vyhľadávaní. Vydavatelia tiež zabránili prezeraniu kľúčových slov a hľadaných výrazov. Odhady naznačujú, že zmena ovplyvnila iba asi 10% vyhľadávaní, pričom 90% údajov vyhľadávania zostalo nedotknutých.

Vo svojej najnovšej iterácii bude mať šifrovanie vyhľadávania oveľa väčšie účinky. Zvyčajne, keď osoba navštívi webovú stránku, prehliadač odošle na novú stránku „reťazec sprostredkovateľa“ (v skutočnosti je napísaný ako „sprostredkovateľ“ z dôvodu preklepu v špecifikácii HTML). Tento reťazec obsahuje informácie, ktoré informujú webovú stránku o tom, odkiaľ prišiel návštevník. Ak napríklad návštevník prišiel zo spoločnosti Google, sprostredkovateľ bude obsahovať všetky kľúčové slová z hľadaného reťazca, ktorý bol zadaný. Tieto informácie marketingové tímy používajú na pochopenie toho, ako sa ľudia dostanú na konkrétny web, na vytvorenie cielenejších kampaní na označovanie, otestovať, ako dobre funguje existujúca kampaň, a zistiť nové marketingové príležitosti. Bez údajov v sprostredkovateľovi bude veľa webových analýz navrhnutých na meranie a porozumenie webového prenosu nepoužiteľné.

Ľudia sa v skutočnosti už niekoľko rokov môžu rozhodnúť, že sprostredkujúcemu nepovoľujú prenos informácií. Museli iba zapnúť Bezpečné vyhľadávanie Google alebo upraviť nastavenia prehliadača. Väčšina používateľov však tieto možnosti nevedela a len veľmi málo ich využilo. Teraz spoločnosť Google nastavuje Bezpečné vyhľadávanie ako predvolené, čo znamená, že už viac žiadnych sprostredkovateľov a žiadne ďalšie webové analýzy. Spoločnosť uvádza ochranu súkromia používateľov ako dôvod prechodu. 

Je ochrana osobných údajov skutočným dôvodom, prečo spoločnosť Google prešla na šifrované vyhľadávanie?

 Ako ovplyvní spoločnosť Google šifrovanie všetkých vyhľadávaní moje hodnotenie?

Skúsený odborník na webovú analýzu upozorní, že informácie v reťazcoch sprostredkovateľa takmer nikdy neobsahujú osobné informácie. To by bolo z väčšej časti správne. Webové stránky však môžu (a často aj) odosielať a zaznamenávať aj adresy IP. IP adresa sa môže potenciálne použiť na identifikáciu jednotlivca, podobne ako fyzická adresa. Ak máte adresu IP, môžete vyhľadať osobu, ktorá na nej „žije“.

Google oficiálne citoval súkromie ako svoj motív pre šifrovanie všetkých vyhľadávaní, ale niektorí špekulujú, že nedávny špionážny škandál NSA, ako aj obavy verejnosti, že spoločnosť Google zohrala úlohu pri získavaní informácií určitým vládam, môžu byť súčasťou podnetu za rozhodnutím spoločnosti. , Mnoho ľudí však cíti, že pre zmenu môže existovať fiduciárny dôvod.

Logika tejto špekulácie je dvojaká. Po prvé, spoločnosť Google bude mať stále prístup k údajom osobného vyhľadávania; vydavatelia jednoducho neumožňujú prístup k nemu. Ak spoločnosť ukladá informácie vláde, tento presun k šifrovaniu nebude mať žiadny účinok.

Po druhé, spoločnosť Google stále umožňuje prenos údajov po kliknutí na reklamu. Niektorí naznačujú, že Google môže jednoducho používať svoje dominantné postavenie na trhu, aby prinútil ľudí investovať do firemného reklamného systému. Motiváciou pre investovanie je, že vydavatelia opäť získajú prístup k informáciám, ktoré boli až do tohto bodu bezplatné.

Google objasnil, že kliknutia na reklamy sú oslobodené od šifrovania. To znamená, že osoba, ktorá sa dostane na web po kliknutí na reklamu (zakúpená prostredníctvom spoločnosti Google), prinesie sprostredkovateľa so sebou. Premýšľajte o tom týmto spôsobom. Ak si kúpite reklamu od spoločnosti Google a osoba na ňu klikne, získate informácie, ktoré vám hovoria, odkiaľ daná osoba prišla, kľúčové slová, ktoré daná osoba použila atď. Ak vydavatelia môžu tieto informácie získať iba prostredníctvom reklám Google, určite si vyberú úplne nová hodnota.

Ďalšou podporou špekulácií, že spoločnosť Google prechádza na šifrovanie s cieľom zvýšiť príjmy z reklamy, je skutočnosť, že služba Google AdWords teraz umožňuje používateľom ukladať hľadané výrazy tak dlho, ako si to želajú. Táto funkcia bola pridaná až v auguste 2013. Inými slovami, vyzerá to tak, akoby sa spoločnosť Google snažila odstrániť možnosti zhromažďovania „bezplatných“ údajov, aby prinútila každého k plateným účtom a súčasne zvýšila ich prijateľnosť pre platcov..

Čo pre používateľov znamená priemer šifrovania Google??

Ako ovplyvní spoločnosť Google šifrovanie všetkých vyhľadávaní moje hodnotenie?

Pre tých, ktorí vykonávajú vyhľadávanie, zmena úplného šifrovania nebude mať žiadny vplyv. Hodnotenie sa nezmení, webové stránky nebudú blokované a rýchlosť vyhľadávania by sa nemala príliš meniť. Šifrovanie všetkých vyhľadávaní Google by v skutočnosti malo znamenať zvýšenie bezpečnosti a menšie riziko škodlivého odpočúvania. Používatelia majú z nových zmien veľký úžitok.

Spodný riadok

Pre tých, ktorí sa spoliehajú na sprostredkovateľov, ktorí zhromažďujú informácie používané na to, aby sa naučili propagovať svoj webový obsah, by zmena mohla byť drastická. Ľudia, ktorí tento druh informácií pozorne sledujú, zistili, že počet prístupov, ktoré neobsahujú sprostredkovateľa, od vykonania zmeny spoločnosťou Google vzrástol z 10% na 70%. Vzhľadom na to, že spoločnosť Google riadi asi 70% návštevnosti z vyhľadávania v USA, naznačujú to tieto údaje všetko Návštevnosť Google je teraz bez sprostredkovateľa.

Dopad by mohol byť rozšírený a bez registrácie do účtu AdWords alebo nabádania používateľov, aby prešli na iný vyhľadávací nástroj, sa toho veľa nedá urobiť. Ak je spoločnosť Google v tomto ohľade určujúcim trendom, ako obvykle, vyhľadajte ďalšie vyhľadávacie nástroje ako Bing a Yahoo, ktoré ich budú nasledovať. V určitom okamihu môže byť 100% vyhľadávacích údajov zbavených sprostredkovateľa. Zaujíma vás, či Google porušuje web, produkt, ktorý umožňuje existenciu spoločnosti.

Ako zmenilo toto nové šifrovanie spôsob, akým robíte marketing ako malý podnik? Radi by sme počuli vaše myšlienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me