Başarılı Bir Fiverr Gig Oluşturmak İçin 8 Adım (BU İŞLER) 2020

Fiverr, yan koşuşturma veya tam zamanlı gelir elde etmek için harika bir yer. Upwork, Freelancer.com veya diğer serbest toplayıcı web sitelerinin çoğundan bile daha iyidir. Abonelik ücreti yoktur ve konserlerinizi göndermek ücretsizdir. Tam olarak ne sunduğunuzu göstermek için birden fazla konser oluşturabilir ve potansiyel müşteriler için cazip hale getirebilirsiniz. Projelerde de teklif yok – müşteri doğrudan size geliyor.


Fiverr’da serbest çalışan olmanın en önemli yönü konserinizi inşa etmektir. Alıcılar üzerinde seçim bol fiverr, çünkü on binlerce servis sağlayıcı var. Yani, konserinizin en fazla tıklamayı aldığından nasıl emin olursunuz?

Önce oku: 

İlk Fiverr konserinizi oluşturmanın en iyi yolu? 5 $ karşılığında bir Fiverr konseri satın alın. Ucuz olmasının yanı sıra, ihtiyaç duyabileceğiniz bir şey satın alabilirsiniz – konser içeriğinizi veya hatta bir Fiverr konser görüntüsünü düzeltmek için birisi. Daha profesyonel görünmenin ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekmenin yanı sıra, tüm süreci anlayacaksınız – birisinin arama sonuçlarındaki küçük resimlere nasıl baktığı, “Bu Gig Hakkında” nın nasıl yazılacağı ve genel sipariş sürecinin nasıl çalıştığı. Bu, Fiverr konserinizin olabildiğince iyi olacağını garanti eder çünkü konserinizi en çekici hale getirdiniz ve satın alma işlemini basitleştirdiniz. 

Bir konser oluşturduğunuzda oldukça can sıkıcı ve neredeyse hiç yanıt yok. Ama gerçek şu ki, Fiverr’den para kazanabilirsiniz—sadece başarı için konser vermek zorundasınız. Sıfırdan başlıyorsanız, konserinizi diğerlerinin üzerinde öne çıkarmanın yolları vardır.

Zaten bir Fiverr hesabınız olsa ve ilk konserinizi ayarlamış olsanız bile, her zaman iyileştirme için yer vardır, değil mi? Daha iyi ve daha başarılı olmak için paylaşacağımız ipuçlarını kullanabilirsiniz. Dikkat çekmeye ve para kazanmaya şu şekilde başlayabilirsiniz:.

Adım 1: İdeal Fiverr Alt Kategorinizi ve Hizmetlerinizi Bulun

Sen ne zaman Fiverr’a satıcı olarak katıl, size söyleyecekleri ilk şey kendi konserinizi yaratmak. Ancak, kafanıza giren ilk kategoriyi seçmeden önce, ideal nişinizi ve sunacağınız hizmetleri bulmak için biraz zaman ayırın.

Bunu yapmak için, Fiverr’a alıcının yaptığı gibi bak. Gezinme menüsündeki Satın Alma bağlantısını tıklayarak bunu kolayca yapabilirsiniz.

Bundan sonra, sunmak istediğiniz hizmetlerle eşleşen ana kategoriyi bulmak için üstteki menü düğmelerini kullanın. Fareyle herhangi bir bağlantının üzerine geldiğinizde alt kategorileri olan bir alt menü görürsünüz. Konseriniz için mükemmel olanı seçebilmeniz için bunları ayrıntılı olarak keşfedin.

Fiverr arama fonksiyonu

Bir alt kategoriyi tıkladığınızda, sayfanın solundaki menüye dikkat edin. Bunun daha fazla ayrıntılandırması vardır ve size hizmetlerinizi seçerken alıcıların neleri arayacakları hakkında bir fikir verir..

Örnekler:

 • Beyaz Tahta ve Animasyonlu Açıklayıcılar alt kategorisinde, animasyon türüne (beyaz tahta, 2D, kinetik) ve çıktı biçimine (MP4, AVI, MOV) göre segmentlere ayırabilirsiniz
 • E-posta Pazarlama alt kategorisinde, e-posta platformuna ve dahil olanlara göre segmentlere ayırabilirsiniz (duyarlı tasarım, kampanya geliştirme, grafikler)
 • Chatbots alt kategorisinde, chatbot platformuna (Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram) ve amaca (müşteri hizmetleri, alışveriş, eğlence) göre segmentlere ayırabilirsiniz

fiverr kurulumu

Bunları aşağıdakiler için kullanın: alıcılara sunacağınız şeylerin kısa bir listesini oluşturun kendi konserinizi yarattığınızda.

2. Adım: Yarışmaya Göz Atın

Teklif etmeyi planladığınız şeyi iyileştirdikten sonra, bir sonraki adım kime karşı olduğunuzu görün. Bir alt kategorideyken, varsayılan görünüm önerilen servis sağlayıcıları gösterir. Ancak birçok alıcı, iyi bir sicile sahip olanlarla daha fazla ilgilenecek – bunlar sizin rakipleriniz.

Bunları bulmak için, varsayılan görünümü Önerilen’den En Çok Satan’a değiştirin. Bu size hangi konserlerin zaten popüler olduğunu söyleyecek ve sizinkileri eşit derecede popüler hale getirmek için ne tür bir hizmet sunmanız gerektiğine dair bir fikir verecektir..

fiverr yarışması

Yüzlerce veya binlerce inceleme ve 4.7 veya daha yüksek yıldız derecelendirmesi olan satıcılara dikkat edin. Yenmek istediğiniz kişi bu. Profillerine göz atarken şunları arayın:

 • Hizmetlerini nasıl tanımlıyorlar?
 • İster sunabileceğiniz bir şey sunuyor olsunlar
 • Teklif etmedikleri ekstralar varsa

Konser açıklamasının sonuna gidin ve konserlerini tanımlamak için kullandıkları anahtar kelimelere göz atın. Kendi konserinizi oluştururken bunları not edin.

Nişinizdeki alıcıların gerçekten ne istediğini ele aldığınızı hissedene kadar bunu birden fazla satıcı için yapın. O zaman Satış arayüzüne dönme ve Fiverr konserinizi kurmaya başlama zamanı.

3. Adım: Çekici Bir Başlık Oluşturun

Gezinmek için binlerce sağlayıcı ile, alıcılar hangi konserlerin zaman ayırmaya değer olduğuna karar vermek için konser başlığını kullanacak. Bu yüzden önemlidir benzersiz satış noktanızı vurgulayın ve 80 karakterde onlar için neler olduğunu söyleyin, Fiverr konserinize başlık verin.

fiverr başlık oluşturma

Başlığınızı öne çıkarmanın üç yolu:

 1. Sıfatları kullan hizmetinizi tanımlamak için. Çoğu satıcı hizmetlerinin profesyonel olduğunu söylüyor, ancak biraz ifade eklesonra başlığınız öne çıkar. Aşağıdaki örnekte, bir video satıcısı “nefes kesen” bir video sunuyor.
 2. İlgili ek bir hizmet ekleyin. Örneğin, video ile post prodüksiyon yaptığınızı ekleyebilirsiniz..
 3. Teslimat sürenizi ekleyin. Ürününüzü veya hizmetinizi 24 saat içinde teslim edecekseniz, başlıkta belirtmeye değer.

doldurmak için fiverr formu

Profesyonel ipucu: Fiverr size şunları önerir: anahtar kelimeleri kullanarak ilk konser başlığınızı oluşturun insanların sizi bulmasını istersiniz. Bu, SEO ve yerinde arama için iyi olan anahtar kelime açısından zengin bir URL verecektir. Konserinizi kaydettikten sonra, geri dönüp yukarıdaki ipuçlarını kullanarak başlığı değiştirin.

4. Adım: Alt Kategorinizi ve Etiketlerinizi Seçin

Konser kategorinizi seçin. Fiverr, seçtiğiniz alt kategorileri önerecektir, ancak daha önce yaptığınız araştırmayı kullanarak diğer satıcılarla etkin bir şekilde rekabet edebileceğiniz alt kategoriyi seçin.

Siz oradayken, konser meta verilerinizi seçin. Bunlar, ilk adımımızda açıklandığı gibi, konseriniz için diğer filtreleme seçenekleridir.

Son olarak, önceki araştırmanızda belirlediğiniz etiketleri ekleyin. Beş taneye kadar seçim yapabilirsiniz.

Unutmayın, alt kategoriler, meta veriler ve etiketler alıcılar için filtreleme seçenekleri olarak görünecektir, bu nedenle akıllıca seçin.

5. Adım: Fiverr Gig Paketlerinizi Oluşturun ve Fiyatlandırın

Adam Warner’ın Fiverr’a Nasıl Konser Gönderileceği konusunda belirttiği gibi, Fiverr konserinizde üç paket kullanmak kazançları% 64’e kadar artırabilir. Bu yüzden kesinlikle yapmaya değer.

Teklifinizi göstermek için konserinize başlık verdikten sonra, 100 karakteriniz var her konser paketi için akılda kalıcı bir açıklama oluşturun.

Konser seçeneklerinizi belirleyin. Bunlar, bulunduğunuz alt kategoriye göre değişir:

 • Grafik tasarım, dahil edilen kavram sayısı, çözünürlük, 3B maketler ve daha fazlası için seçenekler sunar
 • İçerik pazarlama, optimize edilmiş ek başlıklar, pazarlama eylem planları, içerik paylaşımı ve daha fazlası için seçenekler sunar
 • İş planı yazma, olası satışlar, soğuk arama, soğuk e-posta gönderme ve daha fazlası için seçenekler sunar

fiverr konser yaratma

Her bir paket için fiyatınızı 5 ila 995 dolar arasında ayarlayın.

Profesyonel ipucu: Düşünmek daha fazla alıcı çekmek için başlangıçta hizmetlerinizi düşük fiyatlandırma. Fiverr, yaptığınız sipariş sayısına ve aldığınız incelemelere göre bir seviye sistemine sahiptir. Ne kadar ilerlerseniz, konserleriniz o kadar görünür ve başarılı olur. Bir seviyeye çıkıp beş yıldızlı birden fazla oy ve incelemeye sahip olduğunuzda, fiyatlarınızı yükseltebilirsiniz..

Ardından konser ekstralarınızı ekleyin. Bunlar aşağıdakiler için daha fazla ücretlendirebileceğiniz öğelerdir:

 • Düzeltmeler
 • Ekstra hızlı teslimat
 • Konsere daha fazla zaman harcanıyor

Yine, olası konser ekstraları, konseriniz için alt kategoriye bağlı olarak değişir. Kendin için yeni bir tane oluşturabilirsin.

fiverr konser ekstraları

Profesyonel ipucu: Başından beri konseriniz için daha yüksek bir fiyat çekmek istiyorsanız, Fiverr Pro olmayı düşünün. Platform kimlik bilgilerinizi kontrol ettikten sonra, daha küçük bir satıcı havuzunun parçası olacaksınız.

6. Adım: Gig Açıklama ile Alıcıları Kazanın

Başarılı bir Fiverr konseri oluşturmanın bir sonraki adımı, insanların satın almak istemesini sağlayan bir konser açıklaması yazmaktır. Oynamak için çok alanınız var, işte yapmanız gerekenler:

 • Avantajları vurgulayın hizmetlerinizin başarıya ulaşmalarına veya iş kazanmalarına nasıl yardımcı olacağını da içeren alıcılar için
 • Neden doğru kişi olduğunu söyle onların birlikte çalışması için. Binlerce mutlu müşterisi olan beş yıldızlı satıcılar genellikle bu bilgilere öncülük eder, çünkü potansiyel alıcılara doğru konseri seçtiklerini güvence altına almaya yardımcı olur
 • Nelerin dahil edildiğini açıkça belirtin sunduğunuz serviste
 • Sosyal kanıt bağlantılarını ekleyin—Hizmetlerinizi iyi gösteren harici bir portföyünüz varsa, burası onu koyacağınız yerdir

fiverr konser yaratma

Açıklamanızı tamamlayın: hizmetinizle ilgili bazı SSS’leri ekleme. Buraya ne koyacağınızdan emin değilseniz, daha önce baktığınız en çok satan ürünlere geri dönün ve alıcılarının sorduğu sorulara göz atın. Ardından bunları yeniden çerçevelendirin ve konseriniz için bir SSS bölümü oluşturmak için kendi cevaplarınızı ekleyin.

Bir sonraki sayfada, alıcılara konseri sunmak için neye ihtiyacınız olacağını söyleyin. Örneğin, bir logo oluşturuyorsanız, markaları hakkında bir şeyler bilmek istersiniz. Ve içerik yazıyorsanız, size kitleleri hakkında bilgi vermeleri gerekir.

Adım 7: Görseller ile Fiverr Gig Başarısını Artırın

Başarılı bir Fiverr konserine sahip olmanın en iyi yollarından biri, daha fazla insanın bunu görmesini sağlamaktır. Fiverr: Konser videosu oluşturmanın görünürlüğü% 200’e kadar artırabileceğini söyledi.

Gig videolar sadece 75 saniye uzunluğunda olduğundan, her saniyeyi hesaba katın. Konser videonuzu geliştirmeye yönelik ipuçları şunları içerir:

 • Doğal arka plan aydınlatması kullanın
 • Doğrudan kameraya bak
 • Alıcıların rahat hissetmelerine yardımcı olmak için kişiliğinizi gösterin

Profesyonel ipucu: Ayrıca çalışmanızı sergileyen görüntüleri konser galerinize eklemelisiniz. Bu, Fiverr konserinizin öne çıkmasına ve başarı için hazırlamasına yardımcı olabilecek yeni bir satıcı olarak dikkat çekmenin iyi bir yoludur.

8. Adım: Konserinizi Artırılmış Görünürlük için Pazarlayın

Başarılı bir Fiverr konseri istiyorsanız, harika bir giriş oluşturmak yeterli değildir. Ayrıca, insanların orada olduğunu bilmelerini sağlamanız gerekir, böylece başarı ve başarısızlık arasındaki farkı yaratan derecelendirmeleri ve incelemeleri alabilirsiniz. İşte size yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Konserinizi sosyal medyada paylaşın. Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram veya başka bir ağda olun, insanlara Fiverr’de bir konserin olduğunu bildirmek, onu başarıya hazırlamak için mükemmel bir yoldur. Daha da fazla görünürlük için MissingLettr gibi bir araçla bir damla pazarlama kampanyası oluşturmayı düşünün.
 • Fiverr mobil uygulamasını indirin. Bu, konserinizi sosyal medyada paylaşmayı daha da kolaylaştırır ve WhatsApp gibi mobil mesajlaşma ağları üzerinden de paylaşabilirsiniz. Bu özelliğe erişmek için uygulamanın “Konserlerinizi Tanıtın” bölümüne gidin.
 • Konserinize trafik çekmek için Quora kullanın. Bu Fiverr’ın önerdiği bir şey. Quora’yı kullanma seçenekleri arasında blog’unuz ve konserinizle ilgili soruları yanıtlamak bulunur. Ayrıca, konser profilinizi Quora profilinize uygun olan yerlerde ekleyebilirsiniz.
 • Konserinizi tanıtmak için sosyal reklamlar kullanın. Facebook bunu yapmak için harika bir yer, çünkü iki milyardan fazla bir kitleye sahip. Hizmetlerinizle ilgilenen kişilere 10 ABD doları veya 20 ABD doları kadar az harcama yaparak ulaşabilirsiniz. Birçoğu uygun fiyatlı iş hizmetleri arıyor olabileceğinden, LinkedIn’deki işletmelere reklam vermeyi de düşünebilirsiniz..

fiverr konserinizi tanıtın

Nasıl Fiverr Başarı için Konser Başbakan

Gördüğünüz gibi, başarılı bir Fiverr konseri oluşturmak sadece konserin kendisi değildir. Yerine, konseri oluşturmadan önce ve sonra ne yaptığınızla ilgili.

Rekabetçi araştırmaları önceden yapmak, hedef alıcılarınıza hitap etmek üzere tasarlanmış bir konser oluşturmanıza yardımcı olur. Konserinizi kendi ağlarınıza ve ötesine yükseltmek, daha fazla iş çekebilmeniz için erişim alanını genişletir..

Şimdi, kendi başarınızı yaratmak size kalmış fiverr iş.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me