GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

GoDaddy 1997 yılında kuruldu ve her zaman internet endüstrisindeki gelişmelerin öncüsü olmuştur. Nisan 2005’ten bu yana, Internet’in Atanmış Adlar ve Sayılar Şirketi’nde (ICANN) kayıtlı dünyanın en büyük etki alanı kayıt şirketi ve şu anda pazar payı ile dünyanın en büyük web barındırıcısı. 2017’de GoDaddy, orijinalinden daha kolay ve daha akıcı olması gereken GoCentral adlı yeni bir web sitesi oluşturucu yayınladı.


Bunun nedeni, en başından beri, GoDaddy’nin giderek artan önemde çevrimiçi dünyaya herkesin katılmasını kolay ve eğlenceli hale getirmeye kendini adamış olmasıdır. Ancak, bu birçok kişi için doğru seçim olduğu için, bunu sizin için otomatik olarak en iyi seçim yapmaz.

Yalnızca Sınırlı Şablon Seçimi Var

Web siteniz veya blogunuz için mükemmel bir başlangıç ​​noktası olarak bir şablon seçmek söz konusu olduğunda, GoDaddy’nin GoCentral Web Sitesi Oluşturucu’yu kullanırken biraz şanssız olabilirsiniz. Toplamda, yalnızca on beş farklı şablon içerir. İyi haber şu ki, tüm şablonlar ücretsiz olarak kullanılabilir ve bunlar arasında gezinebilir ve istediğiniz zaman aktif şablonu değiştirebilirsiniz..

Bununla birlikte, kötü haber, hem kapsamdaki nişler hem de şablon tasarım stilleri söz konusu olduğunda, çeşitlilik açısından ciddi şekilde sınırlı kalacağınızdır. Örneğin, gerçekten niş veya e-ticarete özgü şablonlar yoktur. Şablonlar çoğunlukla web sitesinin düzeninde çeşitlilik sağlar ve stilini belirler (ör. Ne kadar resmi veya resmi olmayan veya ne kadar kadınsı veya erkeksi görünüyor).

Şablonlar yalnızca web sitenizin ana rengini, yazı tipi ailesini ve yazı tipi boyutunu değiştirerek veya içerik blokları ekleyerek veya kaldırarak özelleştirilebilir. Sürükle ve bırak işlevi yoktur ve düzeni değiştirmek için yalnızca aralarında içerik blokları eklemeniz gerekir.. Bununla birlikte, seçebileceğiniz çok sayıda içerik öğesi var, bu da Site123 ve SimpleSite gibi diğer basit yapımcılardan daha iyi.

Dakikalar İçinde Bir Web Sitesi Yapabilirsiniz

GoDaddy, alan adı satın alma işlemini herkes için kolay, erişilebilir ve kullanıcı dostu hale getiren orijinal alan adı kayıt şirketlerinden biriydi. GoDaddy, web sitesi oluşturucusunu kullanarak bir web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda bu güzel geleneği sürdürüyor. Genellikle, kullanım kolaylığı karşılığında bazı kontrollerden vazgeçmelisiniz, ancak GoDaddy takasın buna değdiğinden emin oldu.

Web sitenizi oluşturmak, üç veya dört soruyu cevaplamak ve bir şablon seçmek kadar kolaydır. Web sitesi oluşturucunun kendisi de tamamen sezgisel ve başlangıç ​​dostu, hatta en deneyimsiz web sitesi sahipleri bile dalış ve kendi web sitesi düzenleme rahat hissettirecek. Gezinmeye web sayfaları eklemek ve ana özelleştirme ayarlarını değiştirmek çok basit.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

En önemli ayarların hepsi de oradadır ve gösterge tablosu, oluşturucu ve web sitenizin diğer yönetim alanları arasında çok fazla gezinmenize gerek yoktur.. Oluşturucudaki Site Ayarları altından Google Analytics, Favicon ve Facebook Pixel dahil her şeye erişebilirsiniz. Bununla birlikte, Wix gibi diğer inşaatçılar gibi, sizi bunaltacak bir şekilde sunulmuyor.

Ücretsiz Plan Yok

GoDaddy, GoCentral Web Sitesi Oluşturucu’larını kullanarak bir web sitesi oluşturmak ve barındırmak için 30 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Bu, web sitenizi canlı tutmak ve oluşturucuyu kullanarak özelleştirmeye devam etmek için bundan sonra ödeme yapmaya başlamanız gerektiği anlamına gelir.

Bu talihsiz bir durumdur, çünkü şu anda Wix ve Jimdo gibi süresiz ücretsiz bir plan sunan diğer birçok web sitesi kurucusu vardır. Her iki platform hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman Wix incelememize veya Jimdo incelememize göz atın..

Ücretsiz denemelerle ilgili iyi bir şey, tam sürümün hemen hemen her özelliğini oynamanıza ve test etmenize izin vermesidir (ücretli bir yükseltme olmadıkça). Bu, deneme süresi dolduğunda veya kaydolmaya karar verdiğinizde web sitenizi sorunsuz bir şekilde başlatmak için neredeyse% 100 oluşturabileceğiniz anlamına gelir..

SEO ile Adım Adım Yol Göstereceksiniz

Bir web sitesi oluşturmak veya arama motorları için optimize etmek konusunda yeniyseniz çok kullanışlı bir özellik, GoDaddy’nin SEO’nun en önemli adımlarında size nasıl yol gösterdiği. Bu adım adım işlemi web sayfalarınızın her biri için ayrı ayrı yapabilirsiniz. İlk olarak, en alakalı anahtar kelimelerinizi seçmeniz gerekir. Ardından, bu anahtar kelimelerin ana web sayfanızın başlıklarında ve başlıklarında görünmesini ve hepsini web sayfanızın içine eklemenizi sağlar..

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Bir web sayfasının meta başlığını ve açıklamasını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak, maalesef bağlantılarınızı özelleştiremezsiniz.

GoDaddy ayrıca sosyal medya kanallarıyla entegrasyon, pazarlama kampanyaları oluşturma ve abone oluşturma gibi bir dizi SEO ve pazarlama aracı sağlar. Bir kez daha, oradaki en ileri veya derinlemesine özellikler kümesi değil, ancak yeni başlayanlar için son derece yararlı ve çoğu ihtiyacı karşılıyor.

Gerçek bir Çevrimiçi Mağaza Oluşturmak İçin Farklı Bir Plana İhtiyacınız Var

Burada işler biraz karmaşıklaşıyor. GoDaddy, kendi e-ticaret işinizi kurmak için harika araçlarla oldukça iyi bir çevrimiçi mağaza planı sunuyor. Ancak bilmediğiniz şey, bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için, diğer Web Sitesi Oluşturucu planlarının yanında yer almayan bir plana kaydolmanız gerektiğidir. Ne yazık ki, sadece bir çevrimiçi mağaza planı var ve bu en ucuz değil. Ancak, 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile geliyor.

Normal Web Sitesi Oluşturucu planları, yalnızca ürünleri kabul etmekten daha çok bağış kabul etmek için uygun olan basit bir PayPal düğmesi sağlar. Kesinlikle tam teşekküllü bir çevrimiçi mağaza için değil.

Ancak gerçek çevrimiçi mağaza planı şunları yapmanızı sağlar:

  • 5.000’e kadar ürün oluşturmak ve yönetmek
  • Stripe ve Square gibi daha fazla ağ geçidi üzerinden ödeme ayarlama
  • gönderim seçeneklerini yapılandır
  • kuponlar ve indirimler oluşturun
  • satış istatistiklerini görüntüle
  • terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarmayı ayarla

Bunlar, bu özelliklerin temel sürümleri olmasına rağmen, platformun geri kalanının sadeliği göz önüne alındığında oldukça iyidir. Ancak, daha gelişmiş e-ticaret işlevlerine ihtiyacınız varsa, Shopify ve BigCommerce gibi sektör liderleriyle daha iyi olabilirsiniz.

Shopify’ın uzman incelemelerinde ve BigCommerce’in burada özelliklerini okuyabilirsiniz..

GoDaddy – All Trades Jack, Yok Ustası?

Şüphesiz, çoğu web barındırma müşterisinin GoDaddy’yi çevrimiçi varlıkları için ev yapmaya karar vermesinin nedeni, bunu yapmak için hızlı, kolay ve erişilebilir bir platform olmasıdır. O ayrıca bir blog veya çevrimiçi mağaza çalıştırmayı mümkün kılmak için gerekli araçları sağlar web sitenizin bir parçası olarak, her ikisinde de ön planda olmasa bile.

GoDaddy’ye kaydolduğunuz andan itibaren birkaç dakika içinde tam anlamıyla bir web sitenizin çalışmasını sağlayabilirsiniz.. Web siteniz mobil cihazlar için optimize edilecek ve hayranlık uyandıran bir tasarıma sahip değilse iyi bir tasarıma sahip olacak. Bunlar, yeni bir web sitesi oluştururken başlıca endişelerinizden ikisi.

Sonunda, GoDaddy’nin gelişmiş çevrimiçi mağaza özelliklerinin eksikliği gibi sınırlamalarını fark etmeye başlayacaksınız. Ancak, e-ticaret işlevselliği yeni web sitesi sahipleri için hala şaşırtıcı bir şekilde tatmin edici.

GoDaddy hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman incelememizi okuyabilir veya fiyatlandırma sayfalarını ziyaret edebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me