Hostinger vs 1 & 1 IONOS – 2020’de Daha İyi Fiyatlı Para Nedir?

İyi, hızlı, ucuz. İş dünyasında, sadece iki tane seçebileceğinizi söylüyorlar. Ve Hostinger vs bu savaşta 1&1 IONOS, bu web sitesi barındırıcılarından yalnızca biri,.


Diğeri üçüne de sahip olmanızı sağlar. Evet gerçekten!

Hostinger bizim listenin başında en iyi web barındırma hizmetleri, düşük maliyeti, mükemmel performansı ve içerdiği güvenlik özellikleri sayesinde. Yani tabii ki Hostinger, iki pazarlık web sitesi ana bilgisayarı arasındaki bu kavgada seçimim. Nedenini görmek için okumaya devam 1&1 IONOS devam edemiyor.

Bu uzman incelemesinde, koydum 1&1 IONOS vs Hostinger, başa baş beş raundda şunlara bakıyor:

1Performans ve Güvenilirlik2Fiyatlandırma3Güvenlik4Özellikler5Destek {"@context":"http: \ / \ / schema.org","@type":"Eşya listesi","itemListElement": [{"@type":"SiteNavigationElement","durum": 1,"isim":"Performans ve Güvenilirlik","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-ve-1-Ionos \ / # Performansı-and-Güvenilirlik"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 2,"isim":"Fiyatlandırma","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-ve-1-Ionos \ / # Fiyatlandırma"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 3,"isim":"Güvenlik","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-ve-1-Ionos \ / # Güvenlik"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 4,"isim":"Özellikleri","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-ve-1-Ionos \ / # Özellikleri"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 5,"isim":"Destek","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-ve-1-Ionos \ / # Destek"}]}

Performans ve Güvenilirlik

1&1 IONOS’un Kesinti Süresi Çift Hostinger’ın

Hostinger, sunucularında SSD sürücüler kullanıyor – hızları anında artırır. Ayrıca, statik içeriği işlerken sayfa yükleme hızlarını artıran ve bir Cloudflare CDN (içerik dağıtım ağı) için tam destek sağlayan bir önbellek yöneticisine sahiptir. Bir CDN, web sitenizin bir kopyasını dünyanın dört bir yanındaki sunucularda depolayarak sayfa yükleme hızlarını artırır. Birisi web sitenizi ziyaret ettiğinde, web sitesi sayfalarınız kendilerine en yakın sunucuyu kullanarak yüklenir.

1&1 IONOS ayrıca SDD sürücüler kullanır, ancak yerleşik bir önbellek yöneticisi yoktur, ve bir CDN yalnızca (en pahalı) Uzman planında bulunur.

1&1 IONOS, barındırma planınıza bağlı olarak web sitenizin hızını etkileyen farklı performans düzeylerine sahiptir – ancak bu, 1 ile bir seçenek değildir.&1 IONOS’un temel planı. İş planı 2,5 GB’a kadar RAM için performans seviyesi 1’den başlar, Uzman planının performans seviyesi 3 ise size 9 GB’a kadar RAM verir. Ek bir maliyetle istediğiniz zaman 5. seviyeye yükseltebilirsiniz, bu da size 19 GB’a kadar RAM verir.

Hostinger ayrıca farklı işlem gücü düzeylerine sahiptir – ancak bunlar plana bağlı olarak 1x, 2x ve 4x’dir. Bununla birlikte, Hostinger’ın RAM ayırmaları 1’den çok daha küçüktür&1 IONOS ’. Temel seviye (1) 256MB RAM sunar, 2x 512MB’ye eşittir vb..

Sonra sunucu yanıt süresi var. Testlerde, Hostinger’ın sunucu yanıt süresi neredeyse iki kat daha hızlıdır 1&1 IONOS, aşağıdaki grafiklerin gösterdiği gibi.

Hostinger’ın sunucu yanıt sürelerinin aylara göre grafiğiAy başına Hostinger’ın sunucu yanıt süreleri. İstatistikleri Pingdom, GTmetrix ve Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı dahil çeşitli testlerle derledim. 1 ve 1 IONOS sunucusu yanıt sürelerinin aya göre grafiği1&Ayda 1 IONOS sunucu yanıt süresi. İstatistikleri Pingdom, GTmetrix ve Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı dahil çeşitli testlerle derledim.

Sekiz aydan uzun süredir Hostinger’ın sunucu yanıt süresi ortalama 359 ms idi.&1 IONOS’un sunucu yanıt süresi ortalaması 525 ms. Hostinger’ın sunucuları 1’den% 68 daha hızlı&1 IONOS.

Bir ana bilgisayarın performansını ölçmenin bir başka iyi yolu da çalışma süresidir.. Hostinger’ın çalışma süresi skorları 1&1 IONOS arkada. Hostinger’ın ortalama hizmet süresi sekiz aylık bir süre içinde% 99,95’ti -% 99,9 hizmet süresi garantisi dahilinde. 1&Ancak IONOS, bu dönem için ortalama% 99,90 çalışma süresine sahipti.

Bir ay boyunca sadece yüzde 0,05’lik bir fark olsa da, bu, kesinti süresinde büyük bir farka eşittir. Hostinger için ortalama 22 dakika, 1&1 IONOS ’sunucusu ortalama 43 dakika kapalı.

Ben de test 1&1 IONOS ve Hostinger, sayfa yükleme sürelerinde belirgin bir fark gördüm. Süre 1&1 IONOS kendi veri merkezinizi seçmenize izin vermiyor, Hostinger bunu yapıyor, yani gelişmiş hızlar için hedef kitlenize en yakın veri merkezini seçebilirsiniz.

Ve kazanan: Hostinger. Daha iyi sunucu yanıt süreleri ve daha iyi bir çalışma süresi kaydı, web sitenizin performansı sizin için önemliyse Hostinger’ı bariz bir seçim haline getirir. 1&1 IONOS’un performansı korkunç değildir, bu nedenle performans sizin için bir anlaşma kırıcı değilse, yine de sizin için doğru web barındırıcısı olabilir.

Fiyatlandırma

Hostinger’ın Fiyatları Düşük – Ama 1&1 IONOS Uzun Bir Sözleşme İçin Ödeme Yapmaz

Hostinger’ın tek bir web sitesi için fiyatları yenmek zor – ancak reklamı yapılan fiyatlar iki yıl boyunca peşin ödeme yapmanızı gerektirir. Bu web hosting şirketleri arasında ortak bir taktik olsa da, 1&1 IONOS teklifi sözleşmesiz barındırma planları büyük bir ön maliyet olmadan aydan aya doğru çalışan.

Hostinger ile aylık olarak da ödeme yapabilirsiniz, ancak iki yıl boyunca peşin ödeme yapmaktan genel olarak 8 kata kadar daha pahalıya mal olacaktır.. Daha uzun süre yatırım yapmayı düşünün ve paranızın karşılığını daha iyi alacaksınız.

Tabii, 1&1 IONOS ’size bir yıl boyunca ücretsiz alan adı ve ücretsiz joker SSL sertifikası gibi bazı harika özellikler sunar, ancak bu onu tam olarak kazanan yapmaz. Hostinger ayrıca katma değerli özellikler sunuyor 1&1 IONOS,. Örneğin, Hostinger kendi web sitesi barındırma ile kendi ücretsiz web sitesi oluşturucu içerir, oysa bir ile ekstra ödemek zorunda kalacaksınız 1&1 IONOS.

Hem Hostinger hem de 1&1 IONOS’un 30 günlük para iade garantisi vardır. Ancak, 1&1 IONOS’un iptal işlemi kolay değildir. 1 ile iptal etmek için&1 IONOS, yenileme tarihinden en az üç iş günü önce yazılı bir iptal isteği göndermelisiniz. İptaliniz yazılı olarak onaylanmadıkça geçerli olmayacaktır. Bazı durumlarda, kullanıcılar iptal isteklerinin onaylanması için aylar bekledi.

Ve kazanan: 1&1 IONOS. Ücretsiz alan adı, joker SSL ve sözleşmesiz fiyatlandırma dahil, 1&1 IONOS’un bu turda Hostinger karşısında hafif bir kenarı var. Ancak, zaten kendi alan adınız varsa – veya web barındırma ile bir web sitesi oluşturucu kullanmak istiyorsanız – o zaman Hostinger hala iyi bir seçimdir.

Güvenlik

Hostinger Size Güvenlik Ekler – 1&1 IONOS Ücreti

Bir web siteniz olduğunda kötü amaçlı yazılımlara, saldırı girişimlerine ve diğer güvenlik açıklarına karşı koruma sağlamak şarttır.

Hostinger en paylaşılan barındırma paketleri BitNinja güvenliğini kullan, web sitenize DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) saldırılarına karşı koruma sağlar ve sizi aşağıdakilerden korur:

  • Malware
  • Bilgisayar korsanlığı girişimleri
  • Bot ağları
  • Kaba kuvvet saldırıları
  • Script enjeksiyonu

Hostinger ayrıca en son PHP sürümlerini de destekler ve PHP sürümünüzü kolayca değiştirmenizi sağlar. PHP yapılandırma seçeneklerini ‘Gelişmiş’ sekmesinde görebilirsiniz (aşağıda). Yeni hesaplar PHP 7.2’de otomatik olarak kurulur, ancak daha iyi güvenlik seviyeleri için PHP 7.3’ü de destekler.

Hostinger'daki PHP yapılandırmasının ekran görüntüsüHostinger ile PHP yapılandırma seçenekleri

1 ile&1 IONOS, güvenlik özellikleri SiteLock tarafından sağlanır – ancak yalnızca Uzman planında ve üstünde kötü amaçlı yazılımdan koruma elde edersiniz. Yerleşik güvenlik eksikliği, web barındırma alanınızı tam olarak korumak için SiteLock Premium gibi bir eklenti satın almanız gerektiği anlamına gelir – 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz, ancak ek bir aylık ücret ödemeniz gerekir.

1&1 IONOS, sunucu düzeyinde DDoS koruması sunar ve ayrıca PHP 7.2 ve 7.3’ü destekler. Ancak, PHP sürümünüzü değiştirmek istiyorsanız, müşteri desteğine başvurmanız gerekecektir.&1 IONOS, PHP sürümünü yalnızca bir web sitesine bağlı olmayan alan adlarında değiştirmenize izin verir.

1 & 1 IONOS barındırmadaki PHP desteğinin ekran görüntüsü1 ile PHP yapılandırma paneli&1 IONOS

Ve kazanan: Hostinger. BitNinja güvenliği tüm planlarda otomatik olarak etkinleştirildiğinde, Hostinger web sitenizi güvenli ve güvenli tutmak için fazladan ödeme yapmanızı beklemez. Ayrıca, web sitenizin PHP sürümü üzerinde tam kontrol sağlar.

Özellikleri

Hostinger Web Sitesi Barınmasını Basitleştirmek için Daha Fazla Araç Sunuyor

Aşağıda, doğrudan Hostinger vs karşılaştıran bir tablo kurduk 1&1 IONOS üzerinde en yaygın web barındırma özellikleri.

özellikHostinger1&1 IONOS
Bant genişliğiTek web sitesi planında 100 GB, diğer tüm planlarda sınırsızTüm planlarda sınırsız
Veri depolamaPlanınıza bağlı olarak 10 GB ila 30 GBPlanınıza bağlı olarak 10 GB ila 500 GB
AlanlarPremium plan ve üzeri için bir yıl boyunca ücretsizTüm planlarda bir yıl boyunca ücretsiz
cPanelEvet – Hostinger, gezinmeyi kolaylaştırmak için özel temalı cPanel kullanıyorKarmaşık ve gezinmesi zor özel bir kontrol paneli
Taşıma İşlemleriÜcretsiz – müşteri destek ekibi web sitenizi başka bir ana bilgisayardan taşımanıza yardımcı olurİçermez
YedeklerGünlük yedeklemeler sunan Uzman hariç tüm planlarda haftalıkGünlük, ancak bunlar yalnızca en fazla altı gün kullanılabilir
Dahil Olan Diğer ÖzelliklerPremium plan ve üzeri sürümlerde sınırsız e-posta adresi
GIT erişimi
Tek tıklamayla uygulama yükleme
Önbellek yöneticisi
Zyro web sitesi oluşturucu
Kolay PHP yapılandırması
Plana bağlı olarak 10 ile 500 arasında e-posta adresi
GIT erişimi
Tek tıklamayla uygulama yükleme

Ve kazanan: Hostinger. Her ne kadar 1&1 IONOS size (çoğu planda) daha fazla depolama alanı ve tüm planlarda sınırsız bant genişliği sunar, Hostinger, ücretsiz geçişleri nedeniyle hafif bir kenara sahiptir, kullanımı kolay kontrol paneli, sınırsız e-posta adresi, önbellek yöneticisi ve dahil olan web sitesi oluşturucu. Çok sayıda multimedya dosyasını barındırmak istemediğiniz sürece, Hostinger’in dahil olduğu depolama alanı çoğu web sitesi için fazlasıyla yeterlidir.

Destek

Hostinger ise, Canlı Sohbet Desteği Sunuyor 1&1 IONOS Telefon Desteği Kullanıyor

Hem Hostinger hem de 1&1 IONOS 7/24 müşteri desteğine sahiptir, ama her biri ile çok farklı deneyimler yaşarsınız.

1’den beri&IONOS ile birleştirilen şirket, ihtiyaç duyduğunuzda bire bir müşteri desteği almanızı sağlamak üzere tasarlanmış bir “kişisel danışman” hizmeti sunmaktadır. Deneyimlerime göre, buna rağmen, müşteri desteği hala aynı ve hala canlı sohbet desteği seçeneği yok.

Sadece 1 ile telefonla destek alabilirsiniz&1 IONOS – doğrudan arayarak veya geri arama isteğinde bulunarak. Destek bileti gönderme seçeneği bile yoktur.

Aksine, Hostinger yalnızca canlı sohbet yoluyla destek sağlar. Telefon veya bilet desteği yok, ancak canlı sohbete başladığınızda gerçekten hızlı yanıtlar alıyorsunuz ve sorunlar hızlı bir şekilde çözülüyor. Öncelikli desteği bir eklenti olarak satın almak da mümkündür ve farklı bir dilde desteğe ihtiyacınız varsa, sizi de barındırmak için ellerinden geleni yaparlar..

Barındırma hizmeti müşteri desteğiHostinger’ın müşteri desteğinden hızlı yanıtlar

İkisi de 1&1 IONOS ve Hostinger’in mükemmel bilgi tabanı makaleleri vardır, ancak Hostinger, WordPress, SSL, DNS (Etki Alanı Adı Sistemleri) ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü teknik konuda size yol gösteren çok çeşitli eğiticilere sahiptir..

Ve kazanan: Bir kravat. Bu turda müşteri hizmetleri için kim kazanır, büyük ölçüde telefon desteğini mi yoksa canlı sohbeti mi tercih ettiğinize bağlıdır.!

Hostinger Çoğu Alanda En İyi Seçimdir

Hostinger beş turdan üçünü alarak net galibimiz oluyor. Tabii, yakın bir çağrı gibi geliyor, ama 1&1 IONOS ödülü sadece fiyatlandırma turunda aldı. Düşük maliyetli 1&1 IONOS barındırma, karmaşık kontrol paneli ve güvenlik için ek ücretler ile size zaman ve hayal kırıklığına çok daha fazla mal olacak. 

Önerilerimiz

  • Bir işletme yürütüyorsanız ve birinci sınıf performans ve güvenliğe ihtiyacınız varsa, Hostinger kesinlikle sizin için. Hostinger hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, neden bizim Hostinger incelemesi?
  • Depolama alanı sizin için hayati önem taşıyorsa – örneğin, çevrimiçi olarak çok sayıda büyük video dosyası koyuyorsanız – o zaman 1&1 IONOS iyi çalışabilir. Ancak, çoğu kullanıcının bu kadar alana ihtiyacı yoktur ve Hostinger’ın basit cPanel’i, ücretsiz geçişleri ve dahil edilen web sitesi oluşturucusuyla daha iyi olursunuz. Daha derinlemesine bir keşif için, uzman 1&1 IONOS incelemesi.
yuvarlakHostinger1&1 IONOS
Performans ve Güvenilirlik1’den% 68 daha hızlı sunucu yanıt süresi&1 IONOSOrtalama çalışma süresi% 99.90. Bu, Hostinger ile iki kat daha fazla kesinti yaşayacağınız anlamına gelir
FiyatlandırmaTüm planlara dahil ücretsiz web sitesi oluşturucuBir yıllık ücretsiz alan adı ve tüm planlara dahil joker karakter SSL sertifikası
GüvenlikBitNinja güvenliği; spam, saldırı, botnet, kaba kuvvet saldırıları, kötü amaçlı yazılım ve komut dosyası enjeksiyonuna karşı korumayı içerirUzman planı ve üstü ile SiteLock kötü amaçlı yazılım koruması
ÖzellikleriÖnbellek yöneticisi ve sınırsız e-posta adresleri gibi daha genel özelliklerDaha fazla depolama alanı, ancak kontrol paneli hayal kırıklığı yaratıyor
Müşteri desteğiDestek yalnızca canlı sohbet yoluyla sağlanır, ancak birçok bilgi tabanı öğreticisiKendi kişisel danışmanınızı alsanız bile, destek yalnızca telefonla sağlanır
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me