Hostinger vs 1 a 1 IONOS – čo znamená lepšiu hodnotu za peniaze v roku 2020?

Dobrý, rýchly, lacný. V obchodnom svete hovoria, že si môžete vybrať iba dva. A v tejto bitke o Hostinger vs 1&1 IONOS, iba jeden z týchto hostiteľov webových stránok vám umožňuje vybrať si dvoch.


Druhý vám umožní mať všetky tri. Áno vážne!

Hostinger je na vrchole nášho zoznamu najlepšie služby webhostingu, vďaka svojim nízkym nákladom, vynikajúcemu výkonu a zahrnutým bezpečnostným funkciám. Takže samozrejme Hostinger je moja voľba v tomto boji medzi dvoma hostiteľmi výhodných webových stránok. Čítajte ďalej a zistite, prečo 1&1 IONOS jednoducho nemôže držať krok.

V tejto odbornej recenzii som dal 1&1 IONOS vs Hostinger v piatich kolách po hlave, pri pohľade na:

1Výkon a spoľahlivosť2Pricing3Security4Features5Support {"@kontext":"http: \ / \ / schema.org","@type":"ItemList","itemListElement"[{"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 1,"názov":"Výkon a spoľahlivosť","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-a-1-Ionos \ / # Performance-and-spoľahlivosť"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 2,"názov":"stanovenie ceny","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-a-1-Ionos \ / # Cena"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 3,"názov":"zabezpečenia","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-a-1-Ionos \ / # Security"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 4,"názov":"Vlastnosti","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-a-1-Ionos \ / Vlastnosti"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 5,"názov":"podpora","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / hostinger-vs-1-a-1-Ionos \ / # Support"}]}

Výkon a spoľahlivosť

1&1 Prestoje IONOS sú dvojité hostingerské

Hostinger na svojich serveroch používa jednotky SSD – ktoré okamžite zvyšujú rýchlosť. Má tiež správcu vyrovnávacej pamäte, ktorý zvyšuje rýchlosť načítania stránky pri manipulácii so statickým obsahom a plnú podporu CDN Cloudflare (sieť na doručovanie obsahu). CDN zvyšuje rýchlosť načítania stránky uložením kópie vášho webu na serveroch po celom svete. Keď teda niekto navštívi vaše webové stránky, vaše webové stránky sa načítajú pomocou servera, ktorý je k nim najbližší.

1&1 IONOS tiež používa jednotky SDD, ale neexistuje žiadny vstavaný správca vyrovnávacej pamäte, a CDN je k dispozícii iba na základe (najdrahšieho) expertného plánu.

1&1 IONOS má rôzne úrovne výkonnosti, ktoré ovplyvňujú rýchlosť vášho webu v závislosti od vášho plánu hosťovania – ale to nie je ani možnosť s 1&1 Základný plán IONOS. Podnikateľský plán sa začína na úrovni výkonnosti 1, až pre 2,5 GB RAM, zatiaľ čo úroveň výkonu 3 Expertného plánu vám poskytuje až 9 GB RAM. Kedykoľvek môžete upgradovať na úroveň 5, a to za príplatok, čo vám poskytne až 19 GB pamäte RAM.

Hostinger má tiež rôzne úrovne výpočtového výkonu – ale sú to 1x, 2x a 4x, v závislosti od plánu. Priradenie pamäte RAM spoločnosti Hostinger je však oveľa menšie ako 1&1 IONOS. Základná úroveň (1) ponúka 256 MB RAM, s 2x rovnajúcou sa 512 MB a tak ďalej.

Potom je tu čas odozvy servera. V testoch, Čas odozvy servera Hostinger je takmer dvakrát rýchlejší ako 1&1 IONOS, ako ukazujú nasledujúce grafy.

Graf časov odozvy servera Hostinger podľa mesiacaČas odozvy servera Hostinger podľa mesiaca. Zostavil som štatistiku prostredníctvom celého radu testov, vrátane testov Pingdom, GTmetrix a Sucuri Load Time Tester. Graf reakčných časov servera IONOS 1 a 1 podľa mesiaca1&1 Čas odozvy servera IONOS podľa mesiaca. Zostavil som štatistiku prostredníctvom celého radu testov, vrátane testov Pingdom, GTmetrix a Sucuri Load Time Tester.

V priebehu ôsmich mesiacov bola doba odozvy servera Hostinger v priemere 359 ms v porovnaní s 1&Priemerná doba odozvy servera IONOS je 525 ms. Servery spoločnosti Hostinger sú približne o 68% rýchlejšie ako 1&1 IONOS.

Ďalším dobrým spôsobom na meranie výkonnosti hostiteľa je jeho prevádzková doba. Hostingerove skóre dostupnosti je 1&1 IONOS za sebou. Priemerná doba dostupnosti hostingera bola počas osemmesačného obdobia 99,95% – čo je v rámci záruky 99,9% dostupnosti. 1&1 IONOS však mal priemerné obdobie pohotovosti za toto obdobie 99,90%.

Aj keď je to len 0,05-percentný rozdiel v priebehu mesiaca, znamená to veľký rozdiel v prestojoch. V prípade hostingu je to v priemere 22 minút, zatiaľ čo 1&1 servery IONOS nefungujú v priemere 43 minút.

Keď som testoval oboje 1&1 IONOS a Hostinger, všimol som si výrazný rozdiel v časoch načítania stránky. Zatiaľ čo 1&1 IONOS vám neumožňuje zvoliť si vlastné dátové centrum, Hostinger áno, čo znamená, že si môžete vybrať dátové centrum najbližšie k cieľovému publiku, aby ste dosiahli vyššiu rýchlosť.

A víťazom je: Hostinger. Vďaka lepším časom odozvy servera a lepším záznamom o dostupnosti sa Hostinger stáva jasnou voľbou, ak je pre vás dôležitý výkon vašich webových stránok. 1&1 Výkonnosť systému IONOS však nie je hrozná, takže ak výkon nie je pre vás zlomovým obchodom, môže byť pre vás stále tým správnym webovým hostiteľom..

stanovenie ceny

Hostingerove ceny sú nízke – ale 1&1 IONOS vás nenúti platiť za dlhú zmluvu

Ceny hostingera za jeden web sa ťažko porazia – ale inzerované ceny vyžadujú zaplatenie vopred za dva roky. Aj keď je to spoločná taktika medzi webhostingovými spoločnosťami, 1&1 ponuka IONOS bezhotovostné hostingové plány ktoré bežia mesiac na mesiac bez veľkých počiatočných nákladov.

S Hostingerom môžete platiť mesačne, ale celkovo vás to bude stáť až 8x viac, ako zaplatiť vopred za dva roky. Zvážte investovanie dlhšie a získate lepšiu hodnotu za peniaze.

Iste, 1&1 IONOS vám ponúka niekoľko vynikajúcich funkcií, ako je napríklad názov domény zadarmo na jeden rok a bezplatný certifikát SSL so zástupnými znakmi, ale to z neho neurobí absolútneho víťaza. Hostinger tiež ponúka funkcie s pridanou hodnotou, ktoré 1&1 IONOS neposkytuje. Hostinger napríklad zahŕňa webhosting s vlastným bezplatným tvorcom webových stránok, zatiaľ čo za jedného s jedným musíte zaplatiť 1&1 IONOS.

Hostinger aj 1&1 IONOS má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. 1&1 Proces zrušenia systému IONOS nie je jednoduchý. Zrušenie pomocou 1&1 IONOS, musíte podať písomnú žiadosť o zrušenie najmenej tri pracovné dni pred dátumom obnovenia. Vaše zrušenie nadobudne účinnosť až po jeho písomnom potvrdení. V niektorých prípadoch používatelia čakali mesiace na potvrdenie žiadostí o zrušenie.

A víťazom je: 1&1 IONOS. Zahrnutím bezplatného názvu domény, zástupného protokolu SSL a stanovenia cien bez zmluvy, 1&1 IONOS má v tomto kole mierne nad Hostingerom. Ak už však máte svoje vlastné doménové meno – alebo ak chcete používať webhosting s webhostingom – potom je Hostinger stále dobrou voľbou.

zabezpečenia

Hostinger vám poskytuje vyššiu bezpečnosť – 1&1 IONOS sa za to účtuje

Keď máte webovú stránku, musíte mať zabezpečenú ochranu pred škodlivým softvérom, pokusmi o prienik a inými druhmi zraniteľností.

Hostinger je zdieľané hostingové balíčky používať zabezpečenie BitNinja, ktorý poskytuje vašej webovej stránke ochranu pred útokmi DDoS (distribuované odmietnutie služby) a tiež vás chráni pred:

  • malware
  • Pokusy o hackovanie
  • botnety
  • Útoky hrubou silou
  • Vkladanie skriptov

Hostinger je tiež vybavený podporou najnovších verzií PHP a umožňuje vám ľahko meniť verziu PHP. Možnosti konfigurácie PHP nájdete na karte „Rozšírené“ (nižšie). Nové účty sú automaticky nastavené na PHP 7.2, ale tiež podporujú PHP 7.3 pre lepšiu úroveň bezpečnosti.

Snímka obrazovky s konfiguráciou PHP na serveri HostingerMožnosti konfigurácie PHP s programom Hostinger

S 1&1 Bezpečnostné funkcie IONOS poskytuje služba SiteLock – ale ochranu proti malvéru získate iba na základe plánu odborníkov a vyššie. Nedostatok zabudovanej bezpečnosti znamená, že na úplnú ochranu vášho webhostingového priestoru je potrebné zakúpiť doplnok, ako je SiteLock Premium – ktorý môžete vyskúšať zadarmo po dobu 30 dní, ale potom vám bude účtovaný ďalší mesačný poplatok..

1&1 IONOS ponúka ochranu DDoS na úrovni servera a tiež podporuje PHP 7.2 a 7.3. Ak však chcete zmeniť svoju verziu PHP, budete musieť kontaktovať zákaznícku podporu ako 1&1 IONOS vám umožňuje meniť verziu PHP iba ​​na základe názvov domén, ktoré nie sú pripojené k webovým stránkam.

Ukážka podpory PHP na hosťovaní IONOS 1 a 1PHP konfiguračný panel s 1&1 IONOS

A víťazom je: Hostinger. Ak je zabezpečenie BitNinja automaticky zapnuté vo všetkých programoch, spoločnosť Hostinger neočakáva, že budete platiť navyše, aby ste svoje webové stránky udržali v bezpečí. Tiež vám poskytuje úplnú kontrolu nad verziou PHP vášho webu.

Vlastnosti

Hostinger ponúka ďalšie nástroje na zjednodušenie hostenia webových stránok

Nižšie uvádzam tabuľku, ktorá priamo porovnáva Hostingera s 1&1 IONOS o najbežnejších funkciách webhostingu.

vlastnosťHostinger1&1 IONOS
Bandwidth100 GB na jednom webovom pláne, neobmedzené na všetky ostatné plányNeobmedzený na všetky plány
Úložisko dát10 GB až 30 GB, v závislosti od plánu10 GB až 500 GB, v závislosti od plánu
doményZdarma jeden rok na prémiovom pláne a vyššomZdarma na jeden rok na všetky plány
cPanelÁno – Hostinger používa cPanel s vlastnou témou na zjednodušenie navigácieVlastný ovládací panel, ktorý je zložitý a ťažko ovládateľný
migráciaZadarmo – tím podpory zákazníkov vám pomôže migrovať vaše webové stránky z iného hostiteľaNezahŕňa
zálohyTýždenne o všetkých plánoch okrem programu Expert, ktorý ponúka denné zálohyDenne, ale sú k dispozícii maximálne šesť dní
Ďalšie zahrnuté funkcieNeobmedzené e-mailové adresy v pláne Premium a vyššom
Prístup GIT
Inštalácia aplikácií jedným kliknutím
Správca vyrovnávacej pamäte
Tvorca webových stránok spoločnosti Zyro
Ľahká konfigurácia PHP
10 až 500 e-mailových adries v závislosti od plánu
Prístup GIT
Inštalácia aplikácií jedným kliknutím

A víťazom je: Hostinger. Aj keď 1&1 IONOS vám poskytuje viac úložného priestoru (na väčšine plánov) a neobmedzenú šírku pásma pre všetky plány, Hostinger má nepatrnú výhodu vďaka svojej bezplatnej migrácii, ľahšie použiteľný ovládací panel, neobmedzená e-mailová adresa, správca vyrovnávacej pamäte a zahrnutý tvorca webových stránok. Ak nechcete hostiť veľa multimediálnych súborov, úložný priestor hostingera je pre väčšinu webových stránok viac ako dosť.

podpora

Hostinger ponúka podporu živého chatu, zatiaľ čo 1&1 IONOS využíva telefonickú podporu

Hostinger aj 1&1 IONOS má zákaznícku podporu 24/7, ale s každou z nich budete mať veľmi odlišné skúsenosti.

Od 1&V spojení s IONOS ponúka spoločnosť službu „osobného poradcu“, ktorá je navrhnutá tak, aby vám v prípade potreby poskytla individuálnu zákaznícku podporu. Podľa mojich skúseností je napriek tomu zákaznícka podpora stále rovnaká a stále neexistuje možnosť podpory živého chatu.

Podporu môžete získať iba telefonicky pomocou čísla 1&1 IONOS – priamym volaním alebo požiadaním o spätné volanie. Neexistuje ani možnosť odoslať podporný lístok.

Naopak, Hostinger poskytuje podporu iba prostredníctvom živého chatu. Neexistuje podpora na telefóne ani lístkoch, pri začatí živého rozhovoru však získate skutočne rýchle odpovede a problémy sa rýchlo vyriešia. Je tiež možné zakúpiť si prioritnú podporu ako doplnok, a ak potrebujete podporu v inom jazyku, urobia všetko pre to, aby vám vyhovelo..

Zákaznícka podpora spoločnosti HostingerRýchle reakcie zo zákazníckej podpory spoločnosti Hostinger

Obe 1&1 IONOS a Hostinger majú vynikajúce články o znalostnej báze, ale hostinger má výhodu pred veľkým množstvom návody, ktoré vás prevedú všetkými druhmi technických problémov vrátane WordPress, SSL, DNS (systémy názvov domén) a ďalšie.

A víťazom je: Je to kravata. Kto vyhrá v tomto kole zákaznícky servis, do značnej miery závisí od toho, či uprednostňujete telefonickú podporu alebo live chat!

Hostinger je najlepšou voľbou vo väčšine oblastí

Hostinger berie tri z piatich kôl, vďaka čomu je náš jasný víťaz. Určite to znie ako blízky hovor, ale 1&1 IONOS získal cenu iba v cenovom kole. Lacné 1&1 Hosting IONOS s komplikovaným ovládacím panelom a zvýšenými poplatkami za bezpečnosť vás bude stáť oveľa viac času a frustrácie. 

Naše odporúčania

  • Ak podnikáte a potrebujete špičkový výkon a bezpečnosť, potom je pre vás Hostinger určite rozhodujúci. Ak sa chcete dozvedieť viac o hostingu, prečo by ste sa mali pozrieť na naše Recenzia hostingerov?
  • Ak je pre vás životne dôležitý úložný priestor – napríklad, ak ukladáte veľké množstvo video súborov online – 1&1 IONOS môže fungovať dobre. Väčšina používateľov však nebude potrebovať toľko miesta a budete mať lepšiu výhodu s jednoduchým programom HostPan, bezplatnou migráciou a tvorcom webových stránok. Pre podrobnejší prieskum, zamierte k nášmu odborník 1&1 recenzia IONOS.
OkrúhlyHostinger1&1 IONOS
Výkon a spoľahlivosťČas odozvy servera až o 68% rýchlejší ako 1&1 IONOSPriemerná doba pohotovosti 99,90%. To znamená, že budete mať dvakrát toľko prestojov ako v prípade hostingu
stanovenie cenyZadarmo tvorca webových stránok zahrnutý vo všetkých plánochZadarmo názov domény na jeden rok a zástupný certifikát SSL zahrnutý do všetkých plánov
zabezpečeniaBezpečnosť BitNinja zahŕňa ochranu pred spamom, hackerstvom, botnetmi, útokmi hrubou silou, škodlivým softvérom a vkladaním skriptovOchrana pred škodlivým softvérom SiteLock s plánom Expert a vyšším
VlastnostiVšeobecnejšie funkcie, napríklad správca vyrovnávacej pamäte a neobmedzené e-mailové adresyViac úložného priestoru, ale ovládací panel je sklamaním
Zákaznícka podporaPodpora je k dispozícii iba prostredníctvom živého chatu, ale veľa tutoriálov v znalostnej bázePodpora je k dispozícii iba prostredníctvom telefónu, aj keď dostanete svojho osobného poradcu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me