HubSpot ve Mailchimp: Bilmeniz Gereken 5 Şey [2020]

E-posta pazarlama hizmeti seçiminizin, şirketinizin itibarı üzerinde ciddi bir etkisi olabilir;.


HubSpot ve Mailchimp, sadık müşteri tabanlarına sahip güçlü araçlardır ve ilk bakışta özellikleri benzerdir. ancak, bu platformların pazarlama ihtiyaçlarınızı ne kadar iyi karşılayabileceğini etkileyen kritik farklılıklar vardır.

Şirketiniz için doğru olanı seçmenize yardımcı olmak için Mailchimp ile HubSpot’u beş temel kategoride karşılaştırdım:

  • Şablonlar ve tasarım
  • Otomasyon araçları
  • analitik
  • Açılış sayfaları
  • Sosyal medya entegrasyonu

Şablonlar ve Tasarım

Her ikisi de Sorunsuz Tasarım Sunar – Güzel Şablonlar ve Kolay Düzenleme

Şirketinizin görsel olarak çekici pazarlama kampanyalarına ihtiyacı var. Bir tasarımcı veya kodlayıcı olmayabilirsiniz, ancak ekibiniz hala bir tasarım uzmanı kiralamış gibi görünmenizi sağlayan e-postalar istiyor. Neyse ki, hem Mailchimp hem de HubSpot burada arkanızda.

Bu araçların her ikisinde de düzgün sürükle ve bırak düzenleyicileri vardır. HubSpot veya Mailchimp ile grafik gibi tasarım öğelerini kolayca mükemmel bir yere taşıyabilirsiniz, veya bir tıklama ile renkleri değiştirin. Ayrıca, e-postanızın okuyuculara nasıl görüneceğini tam olarak görebilirsiniz.

E-postalarınız için şablon oluşturabilecek bir tasarımcıya erişiminiz yoksa korkmayın. Hem HubSpot hem de Mailchimp temiz, profesyonel ve çekici tasarlanmış şablonlar sunar.

Mailchimp 100 şablon sunarken (HubSpot’un 45’ine kıyasla), HubSpot’un şablonlarının daha çok yönlü ve özelleştirilebilir olduğunu gördüm. Dolayısıyla, bir tasarımı hızlı bir şekilde seçmek en önemli önceliğinizse, Mailchimp ile gitmek isteyebilirsiniz. Benzersiz marka bilinci oluşturma ile daha fazla ilgileniyorsanız, HubSpot’un esnek şablonlarını tercih edebilirsiniz:

HubSpot ekran görüntüsü - Ücretsiz şablonlarHubSpot 45 ücretsiz şablon sunuyor

Kazanan: Bir kravat. Öncelikleriniz ne olursa olsun, her iki hizmetle de harika görünümlü pazarlama e-postaları oluşturmanın kolay olduğunu göreceksiniz. Ve her iki aracı da öğle yemeği molanızda kullanmaya başlarsanız, güne eve döndüğünüzde muhtemelen yarı uzman gibi hissedersiniz..

Otomasyon Araçları

Otomasyon Sihirlidir ve HubSpot Güçlü Bir Sihirbazdır

Tamam, e-posta pazarlama araçlarının aslında doğaüstü güçleri yoktur. Ancak, e-posta kişiselleştirmeyi düşünceli bir şekilde ayarladığınızda, otomasyon müşterilerinize sihir gibi geliyor. Hem Mailchimp hem de HubSpot’un otomasyon araçları vardır, ancak sundukları ve size ne kadara mal olacağı konusunda birçok fark vardır..

En büyük fark şu ki Mailchimp yalnızca temel otomasyon sunar – özellikle otomatik yanıtlayıcılar. Harika olan şey, bu özelliği ücretsiz planda bile almanızdır. Ancak A / B testi gibi diğer değerli otomasyon özelliklerini elde etmek için başka bir araç kullanmanız gerekir. Bu başka bir kayıt, belki bir ücret ve endişelenecek başka bir şey anlamına gelir.

HubSpot ekran görüntüsü - E-posta düzenleyiciMailchimp’in e-posta düzenleyicisi

Öte yandan HubSpot, doğrudan platforma entegre edilmesi gereken tüm otomasyonla birlikte gelir. Mailchimp’in aksine HubSpot müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) sunar. Böylece, otomasyonun kişiselleştirme gibi hissettirmesinin sihirini çıkarmanıza yardımcı olan kendi kişi listelerinizi kullanabilirsiniz..

Ne yazık ki, HubSpot’un etkileyici otomasyon seçenekleri yalnızca oldukça pahalı Pro ve Enterprise planlarıyla geliyor. Olaya dayalı otomasyon tetikleyicileri istiyorsanız – satış dönüşümü için güçlü bir araç – Kurumsal plana ihtiyacınız olacak.

HubSpot ekran görüntüsü - Otomasyon haritasıHubSpot’un otomasyon seçenekleri

Her iki platform da iş akışı otomasyonları oluşturmanıza izin verirken, HubSpot’un otomasyon haritası süreci görselleştirmek için özellikle yararlıdır. Haritanın sürükle ve bırak işlevi, adım eklemeyi veya yeniden düzenlemeyi de kolaylaştırır.

Çünkü bir HubSpot iş akışı şablonuyla başlayabilir ve ardından otomasyonları tetiklemek için basit If / Then talimatları ekleyebilirsiniz., herhangi bir deneyime ihtiyacınız yok. Birkaç dakika içinde çoğunu anladım.

Kazanan: HubSpot. Dahili CRM ile kullanımı kolay iş akışı şablonlarının yanı sıra HubSpot kesinlikle en fazla otomasyonu sunar. Daha gelişmiş özellikler için daha fazla ödeme yapmanız gerektiğini unutmayın..

Daha fazla öğrenmek ister misiniz? Kaçırmayın detaylı HubSpot incelemesi.

analitik

Pazarlama Oyununuzu Kullanmak – Hangi Hizmet Daha İyi Olur?

Cazip e-postalar oluşturmak pazarlama çabalarınız için harika bir başlangıçtır. Ancak yine de mesajlarınızın gerçekte nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir ve bu, açık oranları izlemekten çok daha fazlası anlamına gelir. Hem HubSpot hem de Mailchimp ücretli planlarında analitik sunar, ancak HubSpot hem analitik araçların kalitesi hem de miktarı açısından size daha fazlasını sunar.

Mailchimp ile temel olarak dört rapor alırsınız: Kampanyalar, Karşılaştırmalar, Otomasyon ve Açılış Sayfaları. Bu raporları her bir kitleniz için oluşturabilirsiniz. Ancak verileri gerçekten elde edersiniz – içgörü yok, öneri yok. Raporların ne anlama geldiğini ve hangi işlemlerin gerçekleştirileceğini anlamaya çalışmak için çok zaman harcayabilirsiniz..

Mailchimp ekran görüntüsü - AnalyticsMailchimp’in raporlama kontrol paneli

HubSpot ise analitik konusunda gerçekten parlıyor. Örneğin, size hemen çıkma oranı vermek yerine (Mailchimp’in yaptığı gibi), HubSpot, hemen çıkma türü hakkında ayrıntılı bilgi sağlar, böylece farklı olarak ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz. Ayrıca, cihaz türü, okuyucunun sayfada ne kadar süre kaldığı ve tam olarak hangi bağlantıları tıkladıklarını da içeren her tıklama hakkında çok fazla veri alırsınız..

HubSpot ekran görüntüsü - AnalyticsHubSpot’un raporlama gösterge tablosu

Bu iki hizmet tarafından sunulan analitikler arasındaki en büyük farkı HubSpot’un Kaynaklar sekmesinde bulabilirsiniz. Bu sekmenin altında, HubSpot size en iyi neyin işe yaradığına dair önemli bilgiler sağlayan, trafik çekmek için yapılan her çabanın sonuçlarını gösterir.

Bekle, çok erken konuştum. En iyi bölüm, aslında e-postalarınız için tüm önemli metrikleri tek bir yerde karşılaştıran HubSpot’un Analiz sekmesidir. Mailchimp ile yaptığınız gibi raporlar arasında geçiş yapmak yerine resmin tamamını anında görebilirsiniz.

Kazanan: HubSpot. Bu yakın bile değil.

Açılış Sayfaları

Harika Açılış Sayfaları Zorunludur – Hangi Aracı Onları Oluşturmanıza Yardımcı Olur?

Gönderdiğiniz e-postaların bir yere yönlendirilmesi gerekir ve bu neredeyse her zaman bir açılış sayfasıdır. Kaç potansiyel müşteri mesajınızı açarsa açsın, açılış sayfanız dönüştürülmezse, e-postanız işini yapmadı. Ancak marka bilinci oluşturma ve web sitesi tasarımınıza uygun bir açılış sayfası oluşturmak kolay değildir.

Doğrudan Mailchimp’de bir açılış sayfası oluşturamazsınız, ancak açılış sayfaları oluşturan diğer araçları da entegre edebilirsiniz. Dolayısıyla, Mailchimp’i başka nedenlerle (büyük olasılıkla fiyat) seçerseniz, bu çok önemli açılış sayfasını oluşturmak için yine de bir yolunuz olacaktır. Mailchimp, açılış sayfalarınızda size analitik verecektir. Yine de, benim için, diğer araçları getirme ihtiyacı bir sapma. Başka bir araca ihtiyacım yok. Zaten bir gazilyonum var.

o esnada, HubSpot’un açılış sayfası oluşturucu neredeyse beni kandırdı. Sayfa düzenleyicinin kullanımı kolay olmakla kalmaz, e-postalarda olduğu gibi çok çeşitli özelleştirilebilir şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca, harekete geçirici mesajları (CTA) kaydetme seçeneğini ekledim, bu da onları yeni açılış sayfalarına eklemeyi çok kolay hale getirdi. Sadece olumsuz: açılış sayfaları HubSpot’un soyulmuş ücretsiz planına dahil değildir. Ancak kendi açılış sayfalarınızı oluşturmanız gerekiyorsa, yeni sürüme geçiş işlemi kesinlikle maliyete değer.

Kazanan: HubSpot. Ve yine, yakın değildi. Açılış sayfaları sizin için önemliyse, HubSpot kesinlikle seçiminiz olmalıdır.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Mailchimp’in Temelleri Var – HubSpot Çok Daha Fazlasını Sunuyor

En başarılı çevrimiçi pazarlama kampanyaları, hem e-posta hem de sosyal medya erişimini içerir. İdeal olarak, bu iki çaba birlikte sorunsuz bir şekilde örülmelidir. Elbette, sosyal medyanızı e-postalar için kullandığınız programdan farklı bir programda yönetebilirsiniz, ancak bu sadece rahatsız edici olmakla kalmaz, aynı zamanda kampanyanızın mesajında ​​tutarsızlığa neden olabilir.

Mailchimp, sosyal medya çalışmalarınızı e-posta kampanyanıza entegre etmek için ihtiyacınız olan temel özelliklere sahiptir. Tüm büyük platformlardaki organik reklamlarla birlikte Instagram, Twitter ve Facebook için reklamlar oluşturabilirsiniz. Bu kampanya modeli, hem mesajlarınızı hem de reklamlarınızın ve e-postalarınızın görünümünü tutarlı tutmanızı kolaylaştırır.

Mailchimp’in web sitesi “ek ücretler uygulanabilir” uyarısına rağmen sosyal medya yayınlarını ve kampanyalarını ücretsiz planda deneyebilirsiniz.

Mailchimp ekran görüntüsü - Facebook'a bağlanınMailchimp, sosyal medya kanallarını e-postanızla entegre etmenizi sağlar

HubSpot, sosyal medya bağlantı özelliklerinden çok daha fazlasını sunar – eksiksiz bir sosyal medya yönetim sistemi içerir. Yayınlamadan analitiği izleme ve toplamaya kadar her şeyi yapabilirsiniz. Ve tüm bu özelliklerin kullanımı kolaydır. İzleme özelliğinin özellikle yararlı ve sezgisel olduğunu gördüm.

Elbette, HubSpot’un sosyal medya entegrasyonları Mailchimp’teki temel bilgilerden daha pahalı. Ancak, güçlü bir sosyal medya oyunu şirketinizin başarısı için çok önemli olduğundan, HubSpot’un izlemesi ve analizinden elde ettiğiniz değer genellikle ek masrafa değer.

Kazanan: HubSpot. Evet, Mailchimp’ten daha pahalı, ama belki de ilk bakışta göründüğü kadar değil. HubSpot’un sosyal medya paketinin eksiksiz olması, başka bir sosyal medya yönetimine veya CRM aracına abone olmanız gerekmediği anlamına gelir. Mailchimp’i seçerseniz, bu ek masraflara takılıp kalabilirsiniz.

Hala emin değilseniz, bizim ayrıntılı Mailchimp incelemesi.

Sonuç: Hangisi Sizin İçin En Uygun?

Genel işlevsellik, çok yönlülük ve güç için HubSpot bu yarışmayı kolayca kazanır. Bununla birlikte, HubSpot’un özellikleri ve kullanım kolaylığı maliyetlidir – Mailchimp’ten çok daha pahalıdır. HubSpot’un mükemmel bir değer olduğunu söyleyebilirim. Ama anladım ki herkesin bütçesine uymayacak.

HubSpot’un fiyatlandırması da biraz kafa karıştırıcı, Başlangıç, Profesyonel ve Kurumsal olarak adlandırılan üç farklı paketle. Her paketin ek bir maliyet içerebilecek eklenti seçenekleri vardır. Karşılaştırıldığında, Mailchimp için fiyatlandırma modeli çok basittir ve e-posta pazarlama platformlarında daha tipiktir.

Mailchimp’in temel ücretli planı, her ay bir film biletinin fiyatı hakkında güzel özellikler sunar. Dolayısıyla, HubSpot’un fiyatları sizin için ulaşılmazsa, Mailchimp bu daha ucuz planlarla en azından en önemli ihtiyaçlarınızı karşılayabilir:

Sonuçta, Mailchimp ve HubSpot tartışması, Mailchimp’in tamamen bir e-posta pazarlama aracı olduğu ve HubSpot’un kapsamlı bir çevrimiçi pazarlama platformudur. İşte bu iki hizmet arasındaki temel farklılıkların kısa bir özeti:

özellikHubSpotMailchimp
E-postalarKullanımı kolay, sürükle ve bırak düzenleyiciKullanımı kolay, sürükle ve bırak düzenleyici
OtomasyonEtkinlik tabanlı dahil, oluşturulması kolay otomasyonlarOtomatik yanıtlayıcılarla temel otomasyon
analitikAyrıntılı ve özelleştirilebilir raporlarYalnızca dört genel rapor
Açılış SayfalarıMükemmel açılış sayfası şablonları ve bina özellikleriYalnızca diğer araçları entegre ederek kullanılabilir
Sosyal medyaTam özellikli sosyal medya yönetimiTemel sosyal medya

Hepsini bir araya koy, Aşağıdaki durumlarda HubSpot ile gidin:

  • Mailchimp’in sunmadığı sosyal medya yönetimini istiyorsunuz
  • gelişmiş otomasyon ve derinlemesine analiz ile pazarlamanızı bir üst seviyeye taşımak istiyorsunuz

ancak, aşağıdaki durumlarda Mailchimp ile çalışabilirsiniz:

  • sosyal medya entegrasyonu veya CRM olmadan sadece e-posta pazarlaması arıyorsunuz
  • dar bir bütçeniz var veya yeni başlıyorsunuz (Mailchimp’in ücretsiz planı başlamak için en iyi yer olabilir)

İkinci kategoriye girerseniz, Mailchimp ile başlayıp işiniz büyüdükçe HubSpot’a geçmeyi düşünün. Uzun vadede, HubSpot’un işletmeniz için daha fazlasını yapabileceğinden şüphem yok. HubSpot’un yerleşik araçları, yalnızca bir dizi ek hizmete abone olmanız durumunda Mailchimp ile alacağınız müşteri tabanınızı ve satışlarınızı büyütme fırsatları sunar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me