Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç: (2020 Karşılaştırma)

Birlikte çok çeşitli ücretsiz çevrimiçi Infographic araçları mevcuttur, müşterilerinize ve paydaşlarınıza donuk ve cansız bilgiler sunmak için hiçbir mazeret yoktur. Açıkçası, her şirketin gereksinimlerinin doğası ve sıklığı değişecektir, ancak mevcut olan her araç kendi benzersiz özellikleri, özellikleri ve arayüzü ile birlikte geldiğinden bu sorun değildir..


Sizin için zor işi yaptık ve favorilerimizi seçtik, bu yüzden tek yapmanız gereken sizin için doğru olanı belirlemek.

Kendi infografikinizi oluşturmak istemiyorsanız, Fiverr’da profesyonel bir grafik tasarımcı kiralayın 5 $ gibi düşük bir ücret karşılığında. Ayrıca Fiverr hakkında daha fazla okumak için buraya tıklayın.

# 1: Google Grafikleri

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Herhangi bir web tabanlı araca ihtiyacınız varsa, Google’ın ücretsiz bir şansı vardır. İnfografikler bir istisna değildir. Olduklarından beri etkileşimli ve HTML tabanlı, Google Grafikleri kullanmak, HTML kodunu bir .html dosyasına kopyalayıp yapıştırmayı ve ardından bir tarayıcıda açmayı içerir.

HTML’den memnunsanız, Google Grafikler, pasta grafikler ve zaman çizelgeleri gibi temel bilgiler ve şamdan veya kabarcık grafiği gibi daha benzersiz seçenekler de dahil olmak üzere yaklaşık iki düzine Infographic türü sunar.. Kılavuzları okumak ve takip etmek kolaydır ve kodları kopyalamak bir tıklamayla yapılabilir. Web sitenize renkleri özelleştirebilirsiniz ve veriler gerçek zamanlı olarak güncellenir. Hepsinden iyisi, hizmet tamamen ücretsiz.

# 2: Infogram

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

HTML sizin işiniz değilse, infographics oluşturmanıza yardımcı olacak birçok seçenek vardır. Infogram, bilgileri görüntülemenize yardımcı olan ücretsiz Infographic şablonları sunar:

 • Bir rapor şemasında
 • Bir süreç olarak
 • İstatistiksel bilgi olarak
 • Zaman çizelgesi olarak
 • Harita olarak

Ayrıca tek satır, çubuk, radyal, sütun veya pasta grafikler oluşturabilir veya “gerçekler” & rakamlar ”şablonu.

Yukarıda bir Infographic rapor şablonu örneği. Bir öğeyi düzenlemek için tıklamanız yeterlidir ve bilgileri kolayca girebilmeniz için bir e-tablo açılır..

Infogram ayrıca bilgi sunmak için yararlı olabilecek diğer düzenler de sunar. Temel aylık ve yıllık rapor şablonları vardır. Infogram’ı her sosyal medya platformu için sosyal medya gönderileri tasarlamanıza yardımcı olun, bir e-posta başlığı, YouTube küçük resmi veya LinkedIn yayını dahil.

Planınızı yükseltmek, fotoğraf hikayesi veya simge Infographic gibi premium Infographic düzenlerine erişmenizi sağlar. Premium plan ayrıca bir veri analizi özelliğine sahiptir.

# 3: Piktohart

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Piktochart’ta dinamik infographics, yazdırılabilir ve hatta sunumlar oluşturabilirsiniz. Yapabilirsin boş bir şablonla başlayın veya “Bana İlham Ver” düğmesini tıklayın diğer kullanıcılar tarafından yapılan projelerin tam örneklerini almak ve oradan çalışmak.

Kullanmak için fotoğraf yükleyin veya resim galerisinden seçim yapın küratörlüğünü Piktochart personeli yaptı. Hazır renk şemasını kolayca seçin ve sunulara haritalar, videolar ve grafikler ekleyin. Ücretli planlarda PDF ve HD görüntü dışa aktarmaları ve özel renkler oluşturma özelliği bulunur. Benzersiz bir rol atamalarına izin veren ekipler için plan yapma ve işbirlikleri.

# 4: Visme

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Visme, Infographics’i aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi yararlı kategoriye ayırır:

 • Öne çıkan
 • süreç
 • Zaman çizelgesi
 • Raporlar
 • Bilgilendirme
 • Satış & pazarlama

Tüm kategoriler benzersiz şablon anahtar kelime arama özelliği daha da kullanışlı. Örneğin, sağlıkla ilgili bir sunum yapıyorsanız, seçimlerinizi hızla daraltmak için kolayca “sağlık” yazabilirsiniz. Sunum, belge ve yazdırılabilir düzenler sosyal ve web grafikleri ile birlikte sunulur. Veya kendi özel boyutlu şablonunuzu oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz paket ile şunları yapabilirsiniz: en fazla beş proje oluştur. Ücretli iş planları, ses kaydetme yeteneği, marka kiti, klasör organizasyonu, slayt kütüphanesi ve daha fazlası gibi bazı benzersiz özellikleri içerir.!

# 5: Şövale.ly

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Bir şey istiyorsanız Easel.ly sizin için Infographic aracıdır hızlı ve kullanımı kolay seçim için çok fazla ezici düzen seçenekleri olmadan. Ücretsiz sürüm, bir dizi standart işletme kategorisinden (örneğin, zaman çizelgesi, süreç, rapor) ve dört grafik türünden on şablon sunar.

Sayısı erişilebilir düzenler ve grafikler oldukça küçük, ancak editördeki bilgi grafiğinize piktogramlar, grafikler, nesneler ve hatta YouTube videoları ekleme olanağınız vardır. Medya kitaplığında sınırlı sayıda görüntü var.

Ücretli bir hesap, daha fazla sayıda şablona (320+) ve daha yaratıcı kategorilerdeki seçeneklere (ör. Gıda, bilim, emlak) erişmenizi sağlar. Ayrıca, ücretsiz bir hesap olarak “özel olarak çalışabilirsiniz”, Infographics’inizin diğer Easel.ly kullanıcıları tarafından görüntülenebileceği anlamına gelir.

# 6: Canva

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Canva, en popüler Infographic servislerinden biridir ve iyi bir nedenle. İnfografiklerin ötesinde projeler için 50.000’den fazla düzen arasından seçim yapıyorlar. Tüm düzenler ücretsiz olmasa da, bir logodan ders planına kadar her şeyi arayabilir ve bulabilirsiniz bu kategoride kullanılacak en az bir ücretsiz düzen.

Onların teklifi en sağlam ücretsiz grafik tasarım hizmetlerinden biri mevcut, Infographics çok daha fazla dahil. Tasarlanacak çok fazla projeyle, bunalmış olabileceğinizi düşünebilirsiniz. Fakat Canva Tasarım Okulu adım adım kılavuzlar sunar kendi sitelerinde herhangi bir proje oluşturmak için. Ayrıca renklerden yazı tiplerine kadar her şeyi seçmenize yardımcı olurlar.

Yapabilirsin 30 günlük ücretli aboneliği test edin, bu noktada 400.000’den fazla fotoğrafa, projelerinizi kolayca yeniden boyutlandırabilme ve ekip üyeleri arasında kolayca paylaşabileceksiniz. Deneme süresinden sonra, ücretli bir abonelik aylık veya yıllık olarak faturalandırılabilir.

# 7: Venngage

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Bu listedeki hizmetlerin çoğu gibi, Venngage de sadece Infographic tasarımından daha fazlasını sunuyor. Onlar sahip Seçim için 12 Infographic kategorisi, coğrafi, karşılaştırma, bilgilendirme ve “eğlenceli veriler” den her şeyi içerir.

Ayrıca, editöryal, karma, kelime bulutları, dağılım grafikleri ve Venn diyagramları da dahil olmak üzere 14 grafik kategorisi var. Bir hesaba kaydolduğunuzda, Venngage size işletmeniz ve tasarım tercihleriniz hakkında sorular sorar ve ardından sizin için mizanpajlar önerir. Editörde kısa bir rehberli tur ve video eğiticileri sağlarlar.

Venngage premium planları rakiplerine benzer. Özellikler: ekip işlevleri, marka kimliği özellikleri ve daha fazla şablona erişim.

# 8: BeFunky

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

BeFunky, şirketiniz için temel infographics, reklam ve sosyal grafikler oluşturmanıza olanak tanıyan bir iş bölümüne sahip bir fotoğraf düzenleyici, kolaj oluşturucu ve “tasarımcı” dır.

Ücretsiz hesaplar için çok az sayıda şablon mevcuttur ve özelleştirme söz konusu olduğunda az seçenek vardır. Bahsedilen, bir tasarımcının gözüne sahipseniz, ancak infographics yapmak için çok fazla pratik yapmıyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey bu olabilir. Farklı boyutlarda çok sayıda şablon ve tasarımınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz bir dizi öğe vardır, ancak şablonlarda çok fazla temel yapı yoktur.

BeFunky Plus, aşağıdaki özelliklere erişmenizi sağlar daha fazla düzen seçeneği ve çeşitli grafikler.

# 9: AniMaker

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Sadece Animaker video infographics üreticisi listemizde. Diğer seçeneklerimizin çoğu düz bir Infographicyi daha fazla bir şeye yükseltmenize yardımcı olurken, Animaker bunu tamamen yeni bir seviyeye taşımanıza yardımcı olabilir.

Onlar sahip hem Infographic hem de işletme kategorisi, örtüşen birkaç tema ile. Oluşturduğunuz iş temalı videolardan bazıları şunlardır:

 • Bir ürün açıklayıcı
 • Hizmet tanıtımı
 • Satış toplantısı
 • Satış raporu
 • Bir iş sunumu
 • Bir ürün reklamı
 • Bir şirket geçmişi

Infographics temaları şunları içerir:

 • Sosyal medya raporları
 • “Hikaye” videoları
 • Gerçek sunumlar

Var altı benzersiz video stili gerçekten benzersiz bir şey oluşturmak için karıştırıp eşleştirebileceğiniz seçim yapmak.

Bir İşletme hesabına yükseltme, daha uzun video süreleri (30 dakikaya kadar), daha fazla dışa aktarma sayısı (ayda 100’e kadar) ve daha yüksek kalitede video sağlar. Bahsetmemek gerekirse, şablonlara, yazı tiplerine, simgelere ve müzik parçalarına daha fazla erişiminiz olacak.

# 10: Grafiğe Dikkat Edin

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Grafiğin sektöre özgü ücretsiz Infographic üreticisi listemizde. Ancak bilimsel, eğitsel veya hayvanlarla ilgili bir sektördeyseniz, bu sizin için mükemmel bir seçenektir. Onların teklifi:

 • Karşılaştırma çizelgeleri
 • Döngü çizelgeleri
 • Gerçekler & rakamlar çizelgeleri
 • Akış şemaları
 • Zaman çizelgeleri
 • Haritalar
 • İşlem grafikleri

Ücretsiz sürüm maalesef sadece hizmeti test etmek için iyi, ancak “Araştırmacı” planı şunları içerir:

 • Harici yüklemeler
 • Görüntüler için özel mod
 • Yüksek çözünürlüklü ihracatlar

Editör mizanpajını beğendiyseniz, hangi sektörde olursanız olun Mind Grafiğin sizin için çalışmasını sağlayabilirsiniz.

# 11: Snappa

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

Snappa, ister küçük bir işletme sahibinin ister grafik, sosyal medya yayını veya reklam olsun grafik tasarım ihtiyaçları için çok yönlü bir seçimdir. Ücretsiz sürüm size hizmetin sunduğu tüm şablonlara ve resimlere erişim, rakipleri arasında nadir.

Ayrıca, ücretsiz bir planla en fazla iki sosyal hesap bağlayabilirsiniz. Infographic düzenleri adlandırılmadığından hangi düzenlerin özel gereksinimlerinizi karşıladığını belirlemek zordur ancak kategori, düzenlerde bilgileri görüntülemek için 50’den fazla yol sunar, örneğin:

 • Akış grafiği
 • Bir karşılaştırma tablosu
 • Etiketli diyagramlar
 • Gerçekler & rakamlar
 • Dekorlu kontrol listeleri

Bu bir işletme sahibi için en iyi hizmetlerden biri. Ücretli bir abonelik, daha fazla ekip üyesine hesabınıza erişmenin yanı sıra sınırsız indirme ve tasarım ve klasör kaydetme olanağı sağlar.

# 12: PicMonkey

Infographics Oluşturmak için En İyi 12 ÜCRETSİZ Araç (2020 Karşılaştırma)

PicMonkey’in “ücretsiz” seçeneği yalnızca bir haftalık bir deneme süresidir. Bununla birlikte, gördüklerinizi beğenirseniz, biraz grafik tasarım öğrenmek isteyen herkes için harika bir seçenek olabilir. Onlar konum eğitimleriyle ve resim editörü olarak bilinir, aynı zamanda bir de Infographic şablonlar bölümü var.

“Temel” ve “Pro” ücretli abonelikler var. Özellikler her birinde aynıdır, ancak Pro planı sitede sınırsız depolama alanı ve çalışmanızı farklı koleksiyonlarda organize etme olanağı sağlar.

Geleceğini Tasarla

Bir servise karar vermeden önce, şirketinizin grafik tasarım ihtiyaçlarını tahmin etmeye çalışın. Yalnızca daha sonra tam olarak uymadığını anlamak için bir hizmet seçmeyin. Yukarıdaki hizmetlerin çoğu Infographic tasarımından fazlasını sunar, sosyal medya görüntüleri ve reklam geliştirme gibi şeylerden yararlanın. Özellikle bir başlangıç ​​için akıllı harcamalar erken başarının anahtarlarından biridir.

Infographic AracıÜcretsiz Sürüm ile: Ücretli Sürüm ile: Ücretsiz Sürüm… Ne Zaman Yükseltme Zamanı…
# 1: Google Grafikleri 20+ grafik çeşidi

Önceden oluşturulmuş HTML kodu

HTML bilen biri
# 2: InfogramTek grafikler & Infographic rapor düzenleri

Sosyal medya yayın düzenleri

Veri analizi özellikleri

Premium rapor düzenleri

Temel bir Infographic raporuna ihtiyaç duyan biri & sosyal medya şablonlarıVeri analizine ihtiyacınız var
# 3: Piktochart İnfographics, sunumlar ve yazdırılabilirler için 600+ şablon

Görüntüler için 100 MB depolama alanı

1G görüntü depolama

HD / PDF dışa aktarma

Filigran kaldırma

Takım işbirliği özellikleri

İnfographics için yeni küçük işletme sahibiTasarım üzerinde işbirliği yapması gereken bir ekip oluşturdunuz
# 4: VismeAnahtar iş kategorilerinde çeşitli şablonlar

Sosyal ve web grafikleri

Beş projeye kadar

Ekstra ortam depolama

Editoryal / ticari kullanım için 500.000+ fotoğraf ve 10.000+ vektör

Sınırsız proje (iş planları)

Yılda beşten az Infographic projesi olan küçük işletme sahibiSiz ve ekibiniz birçok dinamik Infographic projesinde düzenli olarak işbirliği yapmalısınız
# 5: Şövale.lySınırlı sayıda Infographic düzen ve grafik

Sınırlı medya kütüphanesi

Infographics özel depolama

320+ düzen

Hızlı bir basit Infographic ihtiyacı olan biriHizmeti sevdiğinizi ve uygun fiyatlı bir Infographic aracına ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz
# 6: CanvaKapsamlı öğreticiler

Çok çeşitli ücretsiz proje düzenleri

Takım fonksiyonları

Markaya özgü öğeleri yükleme / kaydetme

İşleri için projeler oluşturmak üzere grafik tasarım öğrenmekle ilgilenen biriEkip işlevlerine, daha fazla depolama alanına ve daha zengin düzenlere ihtiyacınız var
# 7: Venngage Beş infographics kaydet

Beş düzene erişin

İnfografiklere birden fazla sayfa ekleme

Özel şablonlar

Çok az Infographic ihtiyacı olan küçük işletme sahibiHizmetten hoşlandığınızı biliyorsunuz ve iş / HQ dosyalarınız için markalı infographicslara ihtiyacınız var
# 8: BeFunkyBir Infographic tasarımcısı ile fotoğraf editörü ve kolaj yapıcı

Tasarımlara eklenecek temel düzenler ve elemanlar

Diğer düzenler

Gelişmiş tasarım ve düzenleme araçları

Infographic tasarım ihtiyaçlarına ek olarak fotoğraf düzenleme ihtiyacı olan biriGelişmiş düzenleme araçlarına ve temel düzenlerden ve grafiklerden daha fazlasına ihtiyacınız var
# 9: Animaker 2 dakikalık videolar

Standart kalitede video

Ayda 100 ihracat (iş planı)

Ticari video hakları

Kısa, basit infographics yapmak isteyen biriDaha uzun video sunumları için ticari haklara ihtiyacınız var
# 10: Grafiğe Dikkat EdinBoş bir şablon

1 resim yükle

Şablonlardan başla

Sunum oluşturma

Sadece hızlı bir slayta ihtiyacınız olduğundaVeri yoğun bir işletmedesiniz ve bilgi sunmak için özel düzen seçeneklerinin olmasını istiyorsunuz
# 11: Snappa Ayda beş indirme

5.000’den fazla düzen ve 600.000’den fazla fotoğrafa erişim

Takım işbirliği (takım planı)

Özel yazı tipleri yükle

Her ay yüksek kaliteli grafiklere ihtiyaç duyan bir başlangıç ​​sahibisiniz (beşten az)Grafik tasarlamanıza yardımcı olacak bir ekibe ihtiyacınız var
# 12: PicMonkeyBir haftalık ücretsiz denemeTüm araçlara ve özelliklere erişim (Pro planı için daha fazla depolama alanı)Tam bir hizmete ücretsiz erişmek istiyorsunuzİnfografiklere düzenli olarak ihtiyacınız var
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me