Kde pracovať ako nezávislý pracovník na voľnej nohe (2020 NAJLEPŠÍCH MIESTNÝCH MIEST)

“Máte také šťastie, že budete pracovať kdekoľvek chcete!”


Ako nezávislý pracovník na diaľku je to niečo, čo pravdepodobne pravidelne počujete (viem, že to robím). A môže byť skvelé, vzrušujúce, dokonca si vybrať medzi rôznymi miestami na základe toho, ako sa cítite v daný deň – to znamená, pokiaľ viete, kam máte ísť.

Je vyčerpávajúce pracovať z domu alebo z hotelovej izby deň čo deň, ale nepredvídateľnosť pracovných priestorov sa môže rýchlo zjesť na spodnom riadku. Čo keď bude Wi-Fi v mieste X opäť nefunkčné? Čo keď je miesto Y príliš preplnené? Tieto riziká môžu znamenať rozdiel medzi dodržaním termínu a chýbajúcim dátumom.

Bez kancelárie, ktorá by rutinne smerovala každé ráno, nesie bremeno nájdenia spoľahlivých miest na sedenie a vykonanie vecí na vaše plecia..

Po posledných rokoch cestovania som si zvykla rýchlo určiť vhodné miesta na prácu v novom meste. V závislosti od vašej konkrétnej obchodnej situácie, situácie s elektronikou a dokonca aj podľa dennej doby môže byť jedno miesto lepšie ako druhé. Budem zdieľať svoje tipy a triky na objavenie vašej ďalšej kancelárie na deň.

Kaviarne

Kde-to-Work-li-Si-a-Remote-Nezávislý-image1

Miestna kaviareň je už dlho klasickým miestom pre podnikanie, či už máte skoré ranné stretnutie s klientom alebo potrebujete popoludňajšie vyzdvihnutie..

S nástupom práce na diaľku sa kaviarne stali tiež skvelým miestom pre mnoho nezávislých osôb, aby vykonávali svoju každodennú prácu. V porovnaní s inými pracovnými priestormi, ktoré tento zoznam vytvorili, ponúkajú mnoho výhod, majú však niekoľko nedostatkov.

Kedy si vybrať kávu

Kaviarne používajú vzdialení pracovníci na celom svete a nie je ťažké pochopiť prečo. Ponúkajú veľa pohodlného sedenia, dobrú kávu (bežná závislosť medzi tými z nás, ktorí pracujú na diaľku), av mnohých prípadoch vynikajúce jedlo.

Atraktívne sú okrem toho útulná atmosféra, zaujímavá výzdoba a upokojujúca hudba na pozadí. To všetko dohromady umožňuje kaviarňam ponúkať veľa pohodlia domova a pritom vám pomáha byť produktívny.

Kaviarne sú tiež skvelé, ak chcete pracovať netradične. Zatiaľ čo miesta ako knižnice sa často uzatvárajú pomerne skoro, veľa kaviarní, najmä kaviarní vo veľkých mestských centrách, otvorené skoro a skoro dosť neskoro, niektoré mestá dokonca majú 24-hodinové možnosti.

Kedy by ste sa mali vyhnúť kávovarom

Aj keď existuje veľa vynikajúcich dôvodov pre výber kaviarní, pre niektorých z nás môžu byť menej ako ideálne. Dôvodom je zvyčajne niekoľko bežných problémov.

Aj keď je sedenie často dosť, počet dostupných elektrických zásuviek zvyčajne nie je. To by mohlo byť v poriadku, ak máte notebook s dlhou výdržou batérie alebo výkonnou energetickou bankou, na ktorú sa môžete spoľahnúť, ale pre nás ostatných to môže byť hlavný problém..

Pomalé alebo nespoľahlivé internetové pripojenie je v mnohých prevádzkach ďalším bežným problémom, urobiť z kaviarní skutočnú bolesť pre každého, kto sa pri svojej práci veľmi spolieha na technológiu.

A hoci sú jednou z lacnejších dostupných možností, stále nie sú zadarmo. V závislosti od tolerancie konkrétneho miesta voči vzdialeným pracovníkom sa môže očakávať, že počas dňa uskutočníte niekoľko nákupov. Tieto malé výdavky sa môžu rýchlo zvýšiť a nakrájame na spodný riadok.

Posledné vydanie, ktoré treba poznamenať, je toto kaviarne sú často hlučné a rušivé miesta pre prácu, a ak ste ako ja, možno budete potrebovať ticho, aby ste sa sústredili. Toto je väčší problém, ak ste učiteľom online alebo potrebujete usporiadať konferenčné hovory. Hluk v pozadí môže spôsobiť, že budete neprofesionálny a spôsobí, že vaše každodenné povinnosti budú neuveriteľne ťažké, ak nie nemožné.

Kedy si vybrať kávovary:Kedy sa vyhnúť kaviarňam:
Ak chcete pohodlie domova (pohodlné posedenie, útulná atmosféra atď.)Keď si nemôžete dovoliť kupovať jedlo a nápoje po celý deň
Keď je pre vás jedlo a kofeín dôležitéAk prenosný počítač vyžaduje časté nabíjanie
Keď pracujete nekonvenčné hodinyKeď potrebujete pokoj a ticho
Keď si nemôžete dovoliť niektoré z drahších možnostíKeď je spoľahlivé pripojenie k internetu absolútnou nevyhnutnosťou

Tipy pre profesionálov

 • Príďte skoro na dobré miesto. Je to dôležité, ak potrebujete prístup k elektrickej zásuvke (externá energetická banka sa môže hodiť, keď nie je k dispozícii).
 • Buďte ohľaduplní k podniku. Keď je miesto zabalené, nezoberte si stôl na štyri. Vždy pred sebou majte aspoň nápoj (inak už nie ste zákazníkom) a nezabudnite prevrátiť zamestnancov.
 • Prineste mobilný hotspot. Ak je rýchly internet nevyhnutný, je najlepšie sa nespoliehať na zariadenie, najmä ak rýchlosť bude klesať, ak bude prihlásených veľa ľudí naraz..
 • Zamierte na veľkú reťaz. Kaviarne, ako je Starbucks, majú tendenciu byť menej vtipné ako malé kaviarne, ktoré vlastnia nezávislý štát. Vo všeobecnosti je veľa miest na sedenie, rýchle Wi-Fi pripojenie a nebude vám vadiť, ak zostanete celé hodiny.
 • Skontrolujte recenzie online. To vám môže pomôcť získať lepší prehľad o tom, aké miesto je vhodné na prácu skôr, ako strácate čas prepravou laptopom po meste. Recenzie často uvádzajú typické rýchlosti pripojenia, dostupnosť sedenia a prívetivosť personálu.

Coworking Spaces

Kde-to-Work-li-Si-a-Remote-Nezávislý-image2

Pracovné priestory navrhnuté špeciálne pre vzdialených pracovníkov ponúkajú oproti iným výberom v tomto zozname mnoho významných výhod.  

Zvyčajne máte možnosť prenajať si spoločnú pracovnú plochu alebo súkromnú kanceláriu za dennú, týždennú alebo mesačnú cenu. Hoci tieto nové priestory ešte nie sú široko dostupné, majú tendenciu mať všetky vlastnosti štandardnej kancelárie. A je pravdepodobné, že ich uvidíte čoraz viac. Small Business Labs to predpovedajú do roku 2020 bude na celom svete viac ako 26 000 pracovných priestorov.

Kedy si vybrať Coworking Spaces

Coworkingové priestory poskytujú riešenie jednej z hlavných nevýhod nezávislého životného štýlu: izolácia. Podľa posledných údajov nie je tento pocit izolácie nepríjemný, ale môže negatívne ovplyvniť vašu produktivitu, náklady a schopnosť dodržať termíny..

Pre tento dôvod, Ak je pre vás dôležitý pocit spolupatričnosti a spoločenstva, ideálnym riešením môžu byť priestory na spoluprácu. Tu vás nielen obklopia iní vzdialení pracovníci, ale budete mať aj rýchlu a spoľahlivú sieť Wi-Fi a mnoho ďalších funkcií, ktoré sú bežne dostupné v kancelárii, napríklad súkromné ​​zasadačky a tlačové služby..

Mnoho pracovných priestorov ponúka ďalšie stimuly, napríklad kávu, čaj, občerstvenie a dokonca aj pivo! To znamená, že sa nebudete musieť presťahovať na obed ani na ďalšie opravy kofeínu.

Kedy by ste sa mali vyhnúť miestam Coworkingu

Ako ideálny pracovný priestor pre každého vzdialeného pracovníka je ťažké nájsť dôvod, prečo nevyužiť výhody spolupracujúcich priestorov. Najväčším problémom je často nedostatok prístupnosti.

Keďže pracovný život na diaľku sa stále integruje do mnohých oblastí po celom svete, v mnohých mestách nie sú pracovné priestory jednoducho k dispozícii. To platí najmä v malých mestách alebo odľahlých oblastiach. Väčšina veľkých metropolitných miest bude mať aspoň niekoľko možností.

Náklady na priestory na spoluprácu sú ďalším faktorom, ktorý vás môže odradiť – nie sú lacné.

Na miestach ako New York a Seattle môžu ceny v priemere dosahovať až 300 až 600 dolárov mesačne. V Európe to nie je o moc lepšie, s cenami v rozmedzí od 200 do 300 EUR mesačne v mestách ako Amsterdam. Môžu byť dokonca drahou možnosťou v krajinách, ako je Thajsko, kde si konferenčné miestnosti účtujú prenájom približne 8 dolárov za hodinu, pričom priemerná mesačná cena je 125 dolárov..

Kedy si vybrať Coworking Spaces:Kedy sa vyhnúť miestam Coworkingu:
Keď je dôležitý pocit spolupatričnosti a spoločenstvaKeď sa snažíte ušetriť peniaze
Ak sú potrebné vysoké rýchlosti Wi-FiKeď táto možnosť nie je k dispozícii
Ak potrebujete klasické kancelárske funkcie
Ak sa počas dňa nechcete premiestniť

Tipy pre profesionálov

 • Prihláste sa na odber mesačnej sadzby. Mnoho priestorov na spoluprácu ponúka zľavnenú mesačnú sadzbu, ktorá je lacnejšia ako denné alebo týždenné možnosti (hoci niektoré ponúkajú iba mesačné sadzby).
 • Nakupujte priestor pre spoluprácu, ktorý má atraktívne výhody. Niektoré bežne ponúkané výhody zahŕňajú bezplatné nápoje, jedlo alebo kancelárske potreby. Mali by ste hľadať priestor na spoluprácu, ktorý vyhovuje vašim preferenciám a požiadavkám.
 • Nájdite priestor na spoluprácu s dobrým sociálnym prostredím. Aj keď spolupracujúce priestory nedokážu úplne nahradiť všetko, čo kancelária ponúka, môžu pomôcť s nedostatkom sociálnej interakcie, ktorú zažívajú mnohí nezávislí pracovníci. Nájdenie priestoru na spoluprácu, ktorý pomôže vyplniť túto medzeru, môže výrazne zmeniť kvalitu vášho života.

Miestne knižnice

Kde-to-Work-li-Si-a-Remote-Nezávislý-image3

Každý, kto kedy študoval, má aspoň nejaké skúsenosti, ktoré trávia dlhé hodiny prácou v knižnici. Pre mnohých nezávislých sa to môže javiť ako zrejmá a pohodlná voľba.

Knižnice sú prostredia, ktoré sú zvyčajne užitočné na to, aby sa veci spravili, či už ide o prácu v triede alebo na voľnej nohe. Navyše, väčšina miest má jedno. Nie sú však ani dokonalí a môžu byť menej ako ideálnym miestom na prácu v závislosti od vašich každodenných úloh a osobných preferencií..

Kedy si vybrať knižnicu

Ako jediná možnosť na tomto zozname, ktorá je bezplatná prakticky všade, sú knižnice vynikajúcou voľbou pre nezávislých nezávislých pracovníkov, ktorí sú chorí z práce z domu.. A keďže skoro všetci vedia, že „v knižnici sa nehovorí“, môžete všeobecne predpokladať, že budete mať vynikajúce miesto na sústredenie.

Knižnice často používajú študenti, ktorí rovnako ako vzdialení pracovníci vyžadujú stabilné pripojenie na internet. To znamená, že zvyčajne dosahujú vysoké rýchlosti WiFi tiež. Platí to vo väčšine miest, dokonca aj v rozvojových krajinách, kde je ťažké nájsť stabilné pripojenie Wi-Fi.

Kedy by ste sa mali vyhnúť knižnici

Knižnice majú pre vzdialených pracovníkov celý rad výhod, niektoré z nich však môžu tiež spôsobovať problémy v závislosti od vašich denných aktivít.

Napríklad potreba ticha je veľká na sústredenie, ale ak vaša práca vyžaduje, aby ste vydávali hluk, ako napríklad usporiadanie konferenčných hovorov alebo Skyping s klientom, tieto pravidlá môžu tiež ovplyvniť vašu produktivitu..

Hodiny knižnice môžu byť tiež reštriktívne. Mnoho pobočiek sa uzatvára pomerne skoro, nie je otvorených počas sviatkov a môže byť dokonca cez víkendy zatvorené. Takže, ak máte tendenciu pracovať mimo pracovného času, kaviareň môže byť lepšou voľbou. Jedlo a nápoje sú tiež veľkým zákazom vo väčšine miest, čo znamená, že sa zvyčajne budete musieť premiestniť na obed a kávu..

Ďalším problémom mnohých knižníc je to, že často majú dlhé tabuľky, ktoré zdieľajú návštevníci. Ak to bude zaneprázdnené, je pravdepodobné, že niekto vedľa vás sedí a pracuje. Pre niektorých to môže byť rušivé, najmä ak povaha vašej práce vyžaduje, aby ste obsah obrazovky udržali relatívne súkromný.

Kedy si vybrať knižnice Kedy sa vyhnúť knižniciam
Keď potrebujete pokoj a tichoKedy by ste mohli porušiť pravidlá knižnice
Ak potrebujete rýchlo pracovať WiFiAk potrebujete flexibilnú pracovnú dobu
Ak chcete voľné miesto pre prácuAk potrebujete súkromie alebo osobný priestor

Tipy pre profesionálov

 • Zobrazte sa skoro. Takto získate lepšie šance získať dobré miesto v elektrickej zásuvke.
 • Vyhľadajte univerzitné knižnice. Mnoho univerzitných a univerzitných kampusov má knižnice, ktoré sú otvorené pre verejnosť a ktoré sa končia neskoro, keď je škola v prevádzke.
 • Získajte kópiu kalendára knižnice. Venujte osobitnú pozornosť miestnym sviatkom. Nezabúdajte, že knižnice sa často používajú na verejné podujatia, ktoré by mohli ovplyvniť vašu schopnosť pracovať.
 • Prineste si prenosnú energetickú banku. Niekedy môže byť ťažké nájsť sedadlo, ktoré má prístup k elektrickej zásuvke; absolútna záchranca môže priniesť energetickú banku, ktorá dokáže udržať váš laptop nabitý po celý deň

Použite aplikáciu

Kde-to-Work-li-Si-a-Remote-Nezávislý-image4

Technológia značne uľahčila prácu na voľnej nohe: od schopnosti nájsť a zabezpečiť prácu online až po produktivitu po celý deň. Takže to neprekvapuje technológia sa dá použiť aj na rýchle nájdenie ideálneho miesta na prácu.

Aplikácie vám pomôžu vybrať najlepšie dostupné pracovné priestory bez toho, aby ste museli tráviť čas a energiu ich kontrolou sami. Či už teda chcete zriadiť obchod v kaviarni, v pracovnom priestore, v miestnej knižnici alebo v exkluzívnom pracovnom priestore, tieto možnosti sa oplatí preskúmať..

Kedy si vybrať aplikáciu

Niektoré bezplatné aplikácie, ako napríklad Work Hard Anywhere (WHA) pre iOS, vám umožňujú hľadať miesta, ktoré sú – ako to uvádza generálny riaditeľ Benson Chou – „vhodné pre laptop“. WHA obsahuje adresár hodnotený používateľmi, ktorý posudzuje rôzne pracovné priestory z hľadiska kvality WiFi, počtu predajní, ceny, sedenia a ďalších faktorov.. Alternatívy zahŕňajú Workfrom a Global Coworking Map.

Aplikácie, ktoré poskytujú informácie o zdroji, môžu byť obmedzené, ak ich nie je veľa používateľov. Môžu vám však stále pomôcť identifikovať rôzne potenciálne pracoviská, ktoré ste možno neuvažovali inak.

Ďalšia aplikácia, Hoffice, umožňuje ľuďom prenajímať si svoje domovy alebo kancelárie ako pracovné priestory pre nezávislých pracovníkov – ako napríklad Airbnb pre vzdialených pracovníkov.. Aj keď to nie je vždy najlacnejšia možnosť, môže to byť skvelé, ak potrebujete súkromný priestor, v ktorom nie je pravdepodobné, že bude prerušený..

Kedy by ste sa mali vyhnúť používaniu aplikácií

Aplikácie môžu byť skvelou voľbou, ale veľa z nich má vysoké predplatné (to znamená, že niektoré sú tiež zadarmo, takže sa vždy oplatí preskúmať). Nezabudnite, že náklady na tieto aplikácie budete pravdepodobne môcť odpísať.

Existuje niekoľko neuveriteľných aplikácií, ktoré identifikujú zariadenia, ako sú reštaurácie a hotely, ktoré vám umožňujú prenajať si dočasný pracovný priestor v čase mimo pracovnej doby (napríklad Spacious, WEach Seats, KettleSpace a Switch Cowork).. Tieto aplikácie sa však vo všeobecnosti obmedzujú na metropolitné oblasti USA a nemusia byť užitočné, ak pracujete na vzdialenejšom mieste..

Kedy si vybrať aplikáciu: Kedy sa vyhnúť použitiu aplikácií:
Ak chcete vyhodnotiť medzeru skôr, ako pôjdeteKeď si nemôžete dovoliť niekedy vysoké náklady
Ak chcete objaviť nové možnostiKeď nemáte možnosť vo vašej oblasti
Keď hľadáte absolútne súkromie

Tipy pre profesionálov

 • Pred príchodom si pozrite dostupné možnosti. Ak plánujete vyraziť do novej oblasti, oplatí sa zistiť, čo povedali ostatní o dostupných pracovných možnostiach. To vám môže pomôcť určiť, či je najlepšie zostať na jednej alebo druhej strane mesta.
 • Prispievajte s cieľom vylepšiť skúsenosti. V prípade aplikácií, ktoré poskytujú informácie na základe príspevkov od používateľov, je vždy najlepšie podeliť sa o svoj názor. Z informácií ste ťažili, preto je dobrým zvykom pomáhať ostatným na oplátku.
 • Využite čo najviac aplikácií. Nájdete tu veľa aplikácií, ktoré vám môžu uľahčiť život na voľnej nohe. Vyskúšajte tie najlepšie aplikácie pre produktivitu, ktoré vám pomôžu zostať na vrchole vašich projektov

Úspešnosť bez ohľadu na váš pracovný priestor

Všetky vyššie uvedené miesta sú potenciálne skvelé miesta na prácu, ale všetko záleží na vašej polohe. Je možné, že nemáte miestnu knižnicu, všetky kaviarne vo vašej oblasti majú strašné WiFi a vo vašej oblasti sa ešte musí otvoriť priestor na spoluprácu.

Aj keď to môže znieť ako strašné šťastie, pre mnohých nezávislých, najmä pre tých, ktorí žijú na odľahlých miestach, je to realita. Pomôže vám použitie aplikácie na nájdenie dobrého pracovného priestoru, stále však nemusí ponúkať žiadne dobré možnosti. Prenájom kancelárie je ďalšou možnosťou, ale pre mnohých nezávislých pracovníkov to môže byť z rozpočtu.

Ak ste nútení pracovať vo vašej domácnosti alebo hotelovej izbe, vynakladajte maximálne úsilie, aby ste zostali motivovaní a vykonávali úlohu vytváraním relaxačnej atmosféry bez rozptýlenia. Každých niekoľko hodín sa osviežte vzduchom, aby ste si oddýchli oči, chrbát a mozog. A nezabudnite na dôležitosť zotrvania v hydratácii – niečo tak zdanlivo jednoduché môže mať obrovský vplyv na kvalitu vašej práce..

zdroje:

https: //www.fastcompany.com/3068312/the-digital-nomads-guide-to-working-from-anywhere-on-e
https: //hbr.org/2017/11/a-study-of-1100-employees-found-that-remote-workers-feel-shunned-and-left-out
https: //www.coworkingresources.org/blog/coworking-space-prices
https: //toomanyadapters.com/best-co-working-spots-chiang-mai/
https: //www.vox.com/the-goods/2018/10/8/17943548/spacious-kettlespace-weach-seats-restaurant-coworking
https: //www.smallbizlabs.com/2016/08/coworking-forecast-44-million-members-in-2020.html

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me