Link Oluşturmak için Blogcular Ağı Oluşturmak için 7 Adım – WebsitePlanet

Günümüzde Sosyal Medya, İçerik ve Link Oluşturmanın saat çalışması gibi bir araya geldiğini, her birinin diğerine yardım ettiğini ve sonuçta size yardımcı olduğunu görebiliyoruz. Bu yazıda, bağlantı oluşturmak için kullanabileceğiniz bir blogcu ağı oluşturmak için Sosyal Medya’yı nasıl kullanabileceğinize bakmak istiyoruz.


Ancak, bu listeyi oluşturmadan önce, kendinizi sahte bir hesap olmadığınızı ve gerçek bir kişiyle iletişim kurduğunu görebilmeniz için kendinizi Google+, Twitter ve Facebook (isteğe bağlı) arasında ayarlamanız gerekir. Başarılı olmak için kişisel olmanız gerekiyor.

Şimdi, ana sosyal medya ağlarında kurulmuş, listelere ulaşmaya ve listeler oluşturmaya başlayabileceğimiz kişisel bir hesabımız var..

FollowerWonk Test Çalışmasına Katılın

Popüler bir uygulama Followewonk Moz imparatorluğunun bir parçası. Burada sosyal büyümeyi buluyor, analiz ediyor ve optimize ediyorsunuz. İdeal olarak burada yapmak istediğimiz şey, Twitter hesaplarını bulmaktır:

 1. Aktif Tweetler
 2. İyi Bir Sosyal Otorite Puanına Sahip Olun
 3. Sitemize Tema Üzerine (Anahtar kelimeleri kullanma)
 4. Kuruldu (Hesapların kaç yaşında olduğunu kontrol edebilirsiniz)

Bu blogcuları takip ettikten sonra, Twitter üzerinden herkese açık veya özel (size bağlı) yapabileceğiniz bir liste oluşturabilirsiniz. Şimdi bizi bir sonraki adıma güzel bir şekilde yönlendiren güçlü bir blogcu listesine sahip olmalısınız.

Bağlantı Oluşturma İçin Bloggerların İletişim Ağı Nasıl Oluşturulur

Oluşturma, Paylaşma ve Etkileşim

Şimdi bu listeye sahibiz, bu yüzden ortaklık kurmanın ve kendinizi fark etmenin zamanı geldi ve bu sürece başlamanın en iyi yolu, paylaşarak, yorum yaparak veya neler olduğuna dair kendi görüşlerinizi ve fikirlerinizi vererek sohbetlere ve yayınlara katılmaktır. dedim.

Bunu ne kadar çok yaparsanız, blogcu yayınladıkları şeyle ilgilendiğinizi o kadar fark eder.

Vereceğim bir ipucu, gerçekten ilgi duymanız ve bunun için yorum yapmamanız veya açıklama yapmamanız gerektiğidir. Öne çıkacak, güven bana.

Aynı İçeriği Paylaşıyor musunuz?

Sosyal medya yöneticisi olduğum yıllar boyunca, birkaç stratejiyi denedim ve test ettim ve bu stratejilerden biri, aynı içeriği aynı anda tüm ağlarda paylaşıp paylaşmayacağım. Veya içeriği karıştırıp karıştırmamam ya da her bir sosyal platformu hedeflemem gerekip gerekmediği.

Biraz daha ayrıntıya girersek, diyelim ki Content İçerik Paylaşmak için 5 Harika İpucu ’ – Daha sonra bunu Facebook’ta yayınlayabilir miyim, ancak diğer kanallarda birkaç saat bekler miyim? Alternatif olarak, aynı anda paylaşın?

Kanımca, bu gerçekten önemli değil, ancak kitlenizi gerçekten hedeflemek istiyorsanız, her ağ için bir parça içerik oluşturmak isteyebilirsiniz:

 1. Facebook’ta İçerik Paylaşmak için 5 Harika İpucu
 2. Twitter’da İçerik Paylaşmak için 5 Harika İpucu
 3. İçeriğinizi Google’da Paylaşma+

Bundan daha fazla hedefe odaklanamazsınız.

Ayrıca, kullanıcıların bu içeriği paylaşmasına yardımcı olmak istersiniz, bu nedenle DISQUS veya sosyal medya paylaşım düğmeleri ekleyerek kullanıcılara yayınlarınızı paylaşma, retweetleme veya yorum yapma fırsatı vermeniz önemlidir..

500 kelimelik bir blog yayınının tanıtımını yapmak için fazladan bir iş yapmadan viral olmasını beklemeyin.

İyi Bildiğin Bir Konuya Yapış

Hiçbir zaman bilmediğiniz bir şey hakkında yazmayın. Örneğin, Lale yetiştirmenin en iyi yolu hakkında bir makale yazmaya çalışırken beni yakalamazdın! Bahçecilik alanındaki uzmanlar bir mil uzakta onu tespit eder ve daha sonra itibarınız bir darbe alır.

Bu nedenle, tavsiyem, bildiklerinizi yazmak ve daha sonra aynı nişte veya olabildiğince yakın insanları hedeflemektir. Tıklama başına ödeme pazarlama yapan bir arkadaşınız olması, SEO ile ilgili bir şeyle ilgilenmeyeceği anlamına gelmez, sonuçta, tüm çevrimiçi pazarlama çatısı altında katılır.

İzlemek için Bit.ly Kullanın & çözümlemek

Şimdi blog listemiz var, onlarla etkileşim kurmak için zaman ayırdık ve sonunda kendi içeriğimizi onlarla paylaştık. Sosyal içeriğimizin ne kadar iyi olduğunu bilmek istiyoruz.

Bağlantı Oluşturma İçin Bloggerların İletişim Ağı Nasıl Oluşturulur

Bunları kontrol etmek için en iyi yer Bit.ly..

Birincisi, Bit.ly aracılığıyla çok fazla içerik paylaşmanız, biraz daha organize olmanıza yardımcı olacak bazı paketler kurmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, yürüttüğünüz kampanyaları ayırmanıza veya farklı testleri bölmenize de yardımcı olur.

Her Bit.ly bağlantısı için şunları görebilirsiniz:

 1. Bu bağlantıyı kullanarak kaç tıklama yapıldı
 2. Yapıldıklarında (saatlik arıza mevcuttur)
 3. Hangi ülkeden geliyorlar
 4. Hangi platformlardan geliyorlar

Bağlantı Oluşturma İçin Bloggerların İletişim Ağı Nasıl Oluşturulur

Bu veriler hangi içeriğin çıkarıldığını ve hangi içeriğin bu kadar iyi performans gösterdiğini görmenize yardımcı olacak, böylece gelecekteki yayınlarda içeriğinizi değiştirebilirsiniz.

Google Analytics’i kullanma & Gelişmiş Segmentler

Ayrıca, kontrol edebileceğiniz daha da fazla veri sağlayacak Google Analytics’e de gidebilirsiniz:

 1. Çıkma Oranı
 2. Yeni Ziyaretler
 3. Benzersiz Ziyaretler
 4. Sayfada Geçirilen Süre

Ancak diyelim ki @SmashingMag En son tweet’inizi paylaşın, bunun ne kadar başarılı olduğunu görmenin birkaç yolu var ve bu da ilk retweetleri için kaç Retweet aldıklarını görüp, o gün Twitter’dan gelen trafiği ölçerek.

Gelişmiş segmentler oluşturursanız (geçmiş bir gönderide bahsettiğimiz), tüm Twitter trafiğini filtreleyebilir ve geçen aya göre ölçebilirsiniz.

İçeriğinizi Tanıtmanın Diğer Yolları

Facebook, bir süredir Yayınları Artırma seçeneğine sahipti, ancak son zamanlarda kullanıcıları yaşadıkları yere, yaşlarına, cinsiyetlerine ve yaşamak için ne yaptıklarına göre hedefleme seçeneğini eklediler (Facebook Reklamlarına benzer).

Bağlantı Oluşturma İçin Bloggerların İletişim Ağı Nasıl Oluşturulur

Bu hedefleme seçeneğiyle, mesajınızın doğru kişilere ulaştığından emin olursunuz ve seçtiğiniz maksimum bütçeye göre size potansiyel bir erişim rakamı verilir.

Bu etkili pazarlama aracını kullanarak, markanızı şimdiye kadar sizi duymamış olan bazı etkili blogculara maruz bırakmış olabilirsiniz, bu yüzden Facebook yayınlarına biraz nakit harcamayı tavsiye ederim.

Sadece gerçek taşlar üzerinde para harcamak ve orada koyduğunuz her yazı değil.

Bu nedenle, bir anket oluşturduysanız ve harika bir benzersiz gönderi için yapacak bazı benzersiz sonuçlarınız varsa, devam edin ve tanıtın. İçeriği paylaşmak için en iyi blogcuları çeken genellikle bu tür yayınlardır veya onlara içerik ve istatistiklerle yaklaşabilirsiniz.

özet

Tabii ki, bunların hepsinin uygulamaya konması gerekiyor ve bu bir deneme yanılma olabilir. Olağanüstü ve ilginç bir hikaye olduğunu düşündüğünüz bir şey, herkesin zevkine uygun olmayabilir. Sıklıkla binlerce ziyaretçi, retweet ve paylaşım getirebilecek kadar iyi sonuç veremeyeceğini düşündüğünüz bir gönderi olabilir.

Şimdi motivasyon üzerinde hareket etmek ve bu fikirleri denemek, işiniz için sosyal büyüme yaratabileceğinizi görmek için ideal zaman.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me