Logo Tasarım Yarışması Tam Olarak Nedir?

Daha az sürer tüketicilerin logonuz hakkında bir izlenim bırakması için on saniye. Bu görüş, markanızla bağlantı kurup kurmadıklarını belirleyen faktör olabilir. Yüksek kaliteli bir logonun önemi tartışmaya açık değildir, ancak bu hedefe ulaşmanın yolu biraz dikkate almayı gerektirir.


Logo tasarım yarışmaları işletmeler için yepyeni bir kanal sunuyor. Tek bir tasarımcı için ödeme yapmak yerine, bir yarışmaya ev sahipliği yapmak için bir şirket çalıştırıyorsunuz. Kısa bir özet oluşturduktan sonra yüzlerce tasarımcı fikirlerini iletiyor ve kazanan siz!

Neden işleri aşırı karmaşıklaştırmak istediğinizi merak ediyor olabilirsiniz – kesinlikle profesyonel bir tasarımcıya ödeme yapmak daha kolay, değil mi? Aslında, tasarım yarışması başlatmanın avantajları çoktur.

Logo Tasarım Yarışmaları’nın Faydaları

Yeni başlıyorsanız, ağınız ve bütçeniz henüz bu kadar büyük değil. Bir logo yarışması başlatmak bu iki konuyu da ortadan kaldırır.

  • Birçok ısmarlama seçenek. Yarışma platformları, tümü sizin için kişiselleştirilmiş logolar oluşturan 100’den fazla katılımcı sunar. Tasarım şirketleri birkaç başlangıç ​​fikri sunabilse de, asla bu kadar kapsam sunmayacaklar.
  • Maliyet açısından verimli. Tasarım yarışmaları, profesyonel bir tasarımcı kullanmaktan çok daha az maliyetlidir. Bazı durumlarda, beş kattan daha ucuzdur. Aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla seçenek olduğu düşünüldüğünde, tasarruflar dikkate değerdir.
  • Tüm dünyadaki tasarımcılarla çalışın. Henüz sektörle çok fazla bağlantınız olmayabilir ve bu çok sayıda reklam öğesiyle bağlantı kurmak başka türlü mümkün olmaz.
  • Mutlu olduğunuzda ödeme yapın. Çoğu yarışma başarıyı garanti eder. Sevdiğiniz bir tasarım bulamazsanız, tam bir geri ödeme almaya hak kazanırsınız. Bazı platformlar karar verene kadar ödemeyi geciktirir.

Bu avantajların yanı sıra, logo tasarım yarışmaları da size zaman kazandırabilir. Süreç basittir ve genellikle birkaç gün içinde sonuçları görebilirsiniz.

O nasıl çalışır?

Birçok şirket logo yarışmaları düzenler. Her plan farklı özellikler sunsa da, hepsi aynı temel süreç üzerinde çalışır. Popüler logo tasarım yarışması platformları arasında HiretheWorld, DesignCrowd ve Logo Co bulunmaktadır. Hepsi aşağıdaki adımları içerir:

1. Kısa Bilgi Oluşturun

Bir web sitesine kaydolduğunuzda ve bir yarışma oluşturduğunuzda, çalışmanız için bir özet sunmanız istenir. Aşağıdaki gibi tüm ilgili bilgileri içermelidir:

  • Şirket ismin
  • sanayi
  • Tercih edilen logo stili ve rengi
  • Zaten sahip olabileceğiniz herhangi bir konsept
  • Marka kişiliğiniz

Logo Tasarım Yarışması Tam Olarak Nedir?

Yarışma başlatıldıktan sonra, tüm tasarımcılar bu özetten çalışacaktır. Vizyonunuz hakkında ne kadar fazla ayrıntı eklerseniz, sonuçlar o kadar iyi olur. Bazı platformlar tercihlerinizi belirlemek için kaydırıcıları ve web formlarını kullanır, diğerleri ise doldurabileceğiniz bir metin kutusu sağlar.

Logo Tasarım Yarışması Tam Olarak Nedir?

2. Tasarımları Almak

Tasarımcılar lansmandan hemen sonra girebilirler. Çoğu web sitesi yaklaşık 100 katılımcıya söz verir, ancak bu rakam büyük ölçüde değişebilir. Yapabilirsin yarışmanızın kör veya halka açık olmasını seçin; ikincisini seçerseniz, yarışmacılar birbirlerinin çalışmalarını görebilirler ve genellikle fikirlerini yarışma genel standardına göre geliştirirler. Hemen çok sayıda tasarım görmüyorsanız endişelenmeyin; birçok tasarımcı girişlerini yapmak için son birkaç güne kadar bekler.

 Logo Tasarım Yarışması Tam Olarak Nedir?

3. Seçin ve Düzenleyin

Son olarak, istediğiniz tasarımı tercih edersiniz ve onu daha da geliştirmeye çalışırsınız. Platforma bağlı olarak, istemediğiniz seçenekleri ortadan kaldırır veya hoşunuza gidenleri vurgularsınız. Mümkün geri bildirimde bulun ve düzenleme isteğinde bulun Son kararınızı vermeden önce. Mutlu olduğunuzda, kararı onaylayın ve logonun kopyalarını alın – ayrıca tasarımın tüm hakları.

Bu üç adım tüm logo tasarım yarışmalarında yaygın olmakla birlikte, en iyi logo tasarım hizmetleri, yarışmayı barındırmayı seçtiğiniz bağlı olarak diğer özelliklere sahiptir. Kitle kaynak kullanımı logolarında sektör liderleri şunlardır:

HiretheWorld
Vancouverlı Kanadalı kardeşler tarafından yaratılan HiretheWorld, daha sonra grafik tasarıma odaklanan geniş bir dış kaynak platformu olarak başladı. Bir teklif tüm tasarımcılarına kapsamlı bir bakış, kopyalanmamanızı sağlamak için kişisel profiller ve derecelendirmeler dahil. Hizmet ayrıca çalışırken rastgele ekran görüntüleri alır; Bu sadece çalıştıklarını garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda süreci geliştikçe görmenizi sağlar.

DesignCrowd

DesignCrowd bir diğer popüler logo kitle kaynak kullanımı yarışmasıdır. Belirlenmiş fiyat planları sunmak yerine, Kısaca kendi bütçenizi belirtiniz, hangi para tasarrufu için mükemmel. Platform ayrıca bir logo seçmenin zor olabileceğini de anlıyor, böylece tasarımları doğrudan arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla paylaşın.

 Logo Tasarım Yarışması Tam Olarak Nedir?

Logo İşbirliği

Logo Co, logo tasarım yarışması konseptinde bir bükülme sunuyor. Yarışmayı tüm tasarımcılara açmak yerine, platform seninle çalışman için beş tane seçer Özellikle. Bunun avantajı, daha az tasarım seçeneğiyle sonuçlanmasına rağmen daha yakın bir çalışma ilişkisi geliştirebilmenizdir..

Logo Tasarım Yarışması ve Profesyonel Tasarımcı

Logo tasarım yarışmaları büyük faydalar sağlarken, süreç profesyonel bir tasarım ekibi ile etkileşimden önemli ölçüde farklıdır. Bu farklılıkların çoğu olumlu olsa da, bazı dezavantajlar var, ve bunların farkında olmak önemlidir.

Miktar ve Verimlilik

Açık farkla en büyük fark miktardır. Çoğu tasarım evi on adede kadar ilk konsept sunarken, logo yarışmaları yüzden fazla.

Zaman çerçevesi de bir faktördür. Biraz tasarım yarışmaları üç ila beş günlük bir geri dönüş süresi vaat ediyor, profesyonel tasarımcıların çalışması daha uzun sürebilir ve kavramlarını yeniden çalışabilir.

Olası Kopyalar

Girişlerin çoğunun mevcut tasarımlardan kopyalanması konusunda logo yarışmalarına ortak bir eleştiri. Eleştirmenler, katılımcıların Google’dan bir tasarım kaldıracağını iddia ediyor ve sadece şirket adını değiştirin. Daha sonra bu logoyu seçerseniz, bir telif hakkı davasına maruz kalma riskiyle karşı karşıyasınız.
Bununla birlikte, eLogoContest CEO’su George Ryan, şirketlerin bu durum için yerinde olasılıkları olduğunu garanti eder:
“Düzenli olarak“ tasarımcıların ”sökük işi kendileri gibi göndermeye çalışıyoruz, uyanık tasarımcı topluluğumuz sayesinde bu ‘tasarımcılar’ genellikle birkaç dakika içinde rapor ediliyor ve yasaklanıyor.”

Tasarımcının Gözü

İki taktik arasındaki temel fark, sahip olduğunuz kontrol miktarıdır.. Bir logo tasarım yarışması ile tamamen size kalmış en iyi seçeneği seçmek için. Bir profesyonelle çalışıyorsanız, nihai bir tasarıma ulaşmak için daha işbirliği içinde çalışacaksınız. Markanız için net bir vizyonunuz varsa, ilk seçenek dış etkinin fikrinizden ayrılmasını engelleyecektir. Bununla birlikte, tasarım becerileriniz bazı işleri kullanabilirse, karar verme sürecini profesyonellere bırakmak isteyebilirsiniz.

Bir Logo Tasarım İçeriği Denemeniz Gerekirse?

Çok sayıda farklı logo oluşturma yöntemi mevcuttur, bu nedenle her işletme ve bütçe için bir seçenek bulmak kolaydır. Tasarım yarışmaları bir tasarımcı ile çalışmak ve otomatik çevrimiçi platformları kullanmak arasında mükemmel bir uyum. Düşük maliyetler için bir kalite düzeyi sağlayarak yeni başlayan küçük ve orta ölçekli şirketler için en iyi şekilde çalışırlar.

Hala geliştirme sürecindeyseniz ve marka faktörleri üzerinde A / B testleri yapmak istiyorsanız, logo tasarım yarışmaları da harika bir seçimdir. Çok sayıda tasarım, şirketinizin nasıl görünebileceği hakkında daha geniş bir fikir verecektir., ve düşük fiyat, yedeklenecek finansmana sahipseniz aynı anda birkaç konsept geliştirebileceğiniz anlamına gelir.

Blogcu gibi tek bir tüccarsanız, yarışmalar size tasarım oyununuzu geliştirme fırsatı verir. Sen gerçek profesyonel tasarımcılar ile bağlantı kurmanın avantajlarından, iri fiyat etiketi olmadan.

Minimum Maliyetle Sayısız Tasarıma Erişin

Çivileme markalaşma başarılı bir iş yaratmanın ilk adımıdır. Pazarlamacıların yüzde yetmiş yedisi gelecekteki büyüme için kritik olduğu konusunda hemfikir. Eğitimli bir tasarımcı değilseniz, küçük bir servet harcamadan en kaliteli bir logoya ulaşmak neredeyse imkansızdır.

Logo tasarım yarışmaları pazardaki önemli bir boşluğu doldurdu. Web üzerinden hızlı ve verimli çalışmanıza olanak tanırken, işletmelere sayısız estetiğe geniş bir genel bakış sağlar. Birçok durumda şirketler kazanan tasarımcı ile çalışmaya devam ettikten sonra.

Şirketiniz için yüksek kaliteli marka bilinci oluşturmak için artık geniş bir iletişim ağına veya etkileyici bir bütçeye ihtiyacınız yok.

İstatistikleri: http://info.zimmercommunications.com/blog/20-stats-that-will-remind-you-of-the-imortance-of-your-branding

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me