Mobil Form Tasarımınızı Optimize Etmek için 5 İpucu

Pazarlamacılar için “İçerik Kral” ise mobil UX ve tasarım kesinlikle Kraliçe’dir. Tüm varlıklarınızı akıllı telefonlar ve tabletler için optimize etmek artık isteğe bağlı değil; mobil YG’niz için çok önemlidir.


Mobil formlarınız, potansiyel müşterilerinizi dönüştürmek için önemli bir fırsattır ve mümkün olduğunca başarılı olduklarından emin olmak için kanıtlanmış yöntemler vardır.. Aşağıda, tüm mobil formlarınızda dönüşüm oranınızı hızla artırmak için hızlı ve kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz beş şeye bakıyoruz.

Hayatı daha da kolaylaştırmak için, ihtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve bütçenize bağlı olarak kullanmayı düşünmeniz için en iyi çevrimiçi form oluşturucularından bazılarını da derledik. Farklı inşaatçılar farklı şeyler konusunda uzmanlaşmıştır, bu yüzden bir seçim yapmadan önce bir göz attığınızdan ve karşılaştırın.

# 1 Her Şey Sadelikle İlgili

Dikkat süreleri zaten kısadır ve mobil cihazlara gösterilen ilgi daha da kısadır. Her düzeyde sadelik, mobil formunuzun sahip olabileceği en önemli şeydir.

Net olun ve son kullanıcının bilgilerini sağladığında ne kadar değer alacağı konusunda. Bir içeriğe erişiyorsa, içerdiği her şey hakkında kafa karıştırmayın; okuyucunun önünü ne sağlayacağını belirtmeniz yeterlidir. Bir çekiliş veya başka bir hediye ise, ne kadar heyecan verici olduğuna devam etmeyin; ödülü belirgin bir şekilde gösterin ve kendisi için konuşmasına izin verin.

Aynı kural, son kullanıcılardan vermelerini istediğiniz bilgiler için de geçerlidir. Gerekli olmayan hiçbir şey istemeyin; web formu bir ilişkide bir temas noktasıdır, birinin hayat hikayesini isteme şansı değildir. İhtiyacınız olanı alın ve gerisini daha sonra bırakın. Çok fazla alana sahip bir form size ek bilgi sağlamaz, yalnızca kullanıcıları bunaltır ve zamanlarının daha az talep edilen bir şeye geçmesine neden olur.

Mobil Form Tasarımınızı Optimize Etmek için 5 İpucu

# 2 En İyi Uygulamaları Entegre Edin

Mobil formunuzu basit tutmakla aynı çizgide, PayPal veya MailChimp gibi uygulamalarla uygun entegrasyonları kullanmak en iyi uygulamadır. Artan çok yönlülük, veri toplama konusunda hayatınızı kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda bireylerin kişisel bilgilerini paylaşma olasılığını artırarak kullanıcı deneyimini geliştirmek.

Mobil Form Tasarımınızı Optimize Etmek için 5 İpucu

Mobil formunuzun neyi başarmasını istediğinizi düşünürken, hem ön hem de arka uçlarda formun işlevselliğini artırabilecek tüm farklı entegrasyonları göz önünde bulundurun. Satışları kapatmak veya potansiyel müşterileri takip etmek söz konusu olduğunda, ilk düşünceyi ve çabayı gösterdiğiniz için kendinize teşekkür edersiniz..

Bu, form oluşturucu JotForm’un gerçekten parladığı bir alandır. Google Kişiler, Facebook Sayfaları, WordPress, SalesForce, Box ve çok daha fazlası dahil olmak üzere, hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış çok sayıda entegrasyon sunarlar.

# 3 Görüntüleri Doğru Alın

Mobil, giderek daha görsel bir ortamdır. Çoğu zaman, görüntüler sadece markalaşma ya da stilistik yetenek ekleyerek düşünülür. Tutarlı bir görsel kimliğin korunması kesinlikle önemlidir, ancak mobil form tasarımınızı optimize etmek için nihayetinde görsel estetik ve işlevsellik arasında bir denge kurarken dikkate almanız gereken bir dizi başka faktör vardır..

Evet, görüntüler formunuzu ilginç hale getirmelidir. Ancak doğru ve en uygun şekilde kullanıldığında, aynı zamanda bir gezinme aracıdır. Örneğin, görüntüleri görsel ipuçları olarak kullanmak, kişileri gerekli girdiler arasında hızlı ve zahmetsizce yönlendirebilir, alanların düzgün bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını gösterebilir ve formda (CTA’lar gibi) işlevsellik oluşturabilir.

Mobil Form Tasarımınızı Optimize Etmek için 5 İpucu

Biraz programlama geçmişiniz varsa, Rackforms tam olarak istediğiniz formu oluşturabilmeniz için formunuzun tasarımına ve işlevselliğine kod düzeyinde erişim sağlar. Bununla birlikte, formül öncesi tasarım ve benzersiz kodlamanın hangi kombinasyonunu oluşturursanız oluşturun, Rackforms zahmetsizce bir mobil sürüm oluşturacaktır. Bu nedenle, farklı bir şey oluşturmak için zaman harcasanız bile, tüm farklı mobil cihaz ve tarayıcı kombinasyonlarında bir sürü test ve revizyon harcamak zorunda kalmazsınız..

Bu bizi bir sonraki noktaya getiriyor…

# 4 Tüm Platformlarda ve Cihazlarda Test

“Mobil” çok yararlı bir catchall deyimidir, ancak bireysel son kullanıcıların formlarınızı nasıl deneyimlediği gerçeğini yakalamaz. Formlarınızı tüm platformlar ve cihazlar için test etmek sıkıcı olsa da, yapmanız gerekir.

Hesaplanacak binlerce farklı cihaz / OS / tarayıcı kombinasyonu var, bu yüzden gerekli zaman ve çabayı önemli ölçüde azaltabilecek test sürecini otomatikleştirmeyi düşünün. Browserstack veya CrossBrowserTesting gibi makul fiyatlı, duyarlı tasarım test araçları vardır, bunun için paraya değer.

Buradaki köşeleri kesmek ve sadece büyük cihaz / tarayıcı kombinasyonlarını test etmek ve ortaya çıktıkça diğer sorunlara tepki vermek caziptir. Ancak bu tür geçici yaklaşım YG’yi azaltır, çünkü işler kaçınılmaz olarak çatlaklardan düşer. Baş ağrılarını yoldan kurtarın ve en başından itibaren sistematik bir test planı yapın.

Bununla birlikte, formunuz hazır olduğunda ve çalışmaya başladıktan sonra bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Wufoo gibi bir form oluşturucu kullanmak bu departmanda size zaman kazandırabilir. Yalnızca mobil cihazların başlaması için optimize edilen her şey değil, aynı zamanda tüm düzenleme ve raporlama işlemleri de bir mobil cihazdan yapılabilir. Bu, bir düzenleme yapmanız veya hızlı bir şekilde yeni bir form oluşturmanız gerektiğinde, bunu yalnızca birkaç tıklama ile yapabileceğiniz anlamına gelir.

# 5 Sezgisel Menü Tasarımını Kullanın

Son kullanıcılar, çok daha az yer olmasına rağmen, masaüstünde alışkın oldukları kadar mobil ortamda aynı miktarda bilgiye sahip olmayı beklemektedir. Bunu iyi yapmamak, son kullanıcı karışıklığına ve hayal kırıklığına ve sonuçta büyük bir terk etme oranına yol açacaktır..

Menü tasarımı bir mobil form oluşturabilir veya bozabilir ve bir ürünü satmak için tasarlanmış e-ticaret formları bunun en iyi örneğidir. Çok çeşitli kategoriler, alt kategoriler ve özellikler arasında geçiş yapmak mobil cihazlarda kolay değildir. Son kullanıcılara seçim yolculuklarında yalnızca sezgisel değil, aynı zamanda gezinmesi kolay bir şekilde yönlendirmek için menüler tasarlayın. Örneğin, “açılır” menülerin kaydırma işlevinin mobil cihazlarda, yatay olarak açılan ve hem görmesi zor hem de kullanımı zor olan menülerden daha iyi bir UX olduğunu gördüm..

Mobil Form Tasarımınızı Optimize Etmek için 5 İpucu

Doğru Strateji ve Uygulama Karışımı ile Mobil Formlarınızı Optimize Edin

Günümüzün giderek artan mobil ilk ortamında etkili mobil formlar oluşturmanın zorunlu olduğuna şüphe yok. Aynı masaüstü formunda yaptığınız gibi aynı iyi tasarım ilkelerini (basitlik, görüntüler ve kapsamlı testler) takip edin ve harika bir şey yaratma yolunda ilerliyorsunuz.

Sonuç olarak, kullanabileceğiniz seçenekler ve bilinen en iyi uygulamalar göz önüne alındığında, kuruluşunuzun hedeflerine çok az güçlükle ve neredeyse hiç zaman harcamadan güzel mobil formlar yapamamanız için hiçbir neden yoktur..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me