Shopify vs Squarespace: E-Ticaret Kralı Kimdir?

E-ticaret web sitesi inşaat endüstrisindeki devlerden ikisi Shopify ve Squarespace. Shopify, 1.2 milyondan fazla müşteri ve 2004’teki kuruluşundan bu yana çok daha uzun bir e-ticaret çözümleri sunma geçmişiyle şüphesiz ilk akla gelen şirkettir. Shopify, ne olursa olsun hemen hemen herkes için bir e-ticaret çözümü sunduğu biliniyor. işin büyüklüğü veya kapsamı.


Squarespace ise bloglamaya odaklanan bir platform olarak başladı. Son yıllarda, e-ticaret teklifini önemli ölçüde genişletti ve Squarespace’in artık e-ticaret odaklı planlar sunduğu ölçüde iş modelinin daha büyük bir parçası haline geldi. Bu, Squarespace ve Shopify arasındaki karşılaştırmayı kolay olmasa bile mümkün kıldı.

Shopify ve Squarespace, çevrimiçi bir mağaza başlatmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar, ancak deneyim ve potansiyel kapsam büyük ölçüde farklıdır. Bunları parçalayarak, hangisinin tercihlerinize ve iş gereksinimlerinize daha uygun olduğunu görebileceksiniz..

Özellikleri

E-ticaret

Ödeme ağ geçitleri, Shopify’ın Squarespace’den çok daha üstün olduğu alanlardan biridir. Shopify, PayPal’dan Stripe’ye, kredi kartlarından Amazon ödemelerine kadar her şeyi içeren yüzün üzerinde ağ geçidini kullanmayı mümkün kılar. Squarespace yalnızca PayPal veya Stripe’ye izin verir, ikincisi biraz daha fazla çeşitlilik sağlar.

Nakliye

Nakliye söz konusu olduğunda ikisi arasında pek bir fark yok. Her ikisi de canlı gönderim ücretlerini göstermenize, gönderim etiketleri eklemenize ve göndericilerle yalnızca gelişmiş planlarında bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Satış Noktası (POS) Entegrasyonu

Şüphesiz Shopify’ın temel özelliklerinden biri, tuğla ve harç mağazanızla ne kadar iyi entegre olabileceğidir. Shopify, bir tuğla ve harç mağazasını çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi (personel hesapları, ödemeleri kabul etme vb.) Sağlayan ek bir miktar için bir “Perakende Paket” bile sunmaktadır.. Squarespace gerçekten benzer bir şey sunmuyor ve fiziksel bir mağazayı yönetmek için aynı düzeyde araç sağlamaz.

Gelişmiş İş Araçları

İş analizi araçları söz konusu olduğunda, Squarespace yine geride kalmamayı başarıyor. Ayrıca, Shopify tarafından sunulanlarla aynı olan vergi, muhasebe (Xero aracılığıyla) ve envanter yönetimi araçları sunar. Ancak raporlama araçları Shopify’da biraz daha ayrıntılıdır ve tüm verileri tüketmeyi kolaylaştırır.

Bloglama / Diğer Web Sitesi İşlevleri

Squarespace Shopify’dan daha üstündür.. Bir blog platformu olarak hayata başladığında, web sayfaları oluşturmanıza ve web sitenizi tasarlamanıza, blogunuza ve web sitenizin SEO’sunu optimize etmenize yardımcı olacak daha fazla araç sunar. Bu işlevselliklerden bazılarını Shopify’dan Apps aracılığıyla ekleyebilirsiniz, ancak ekstra ücrete tabi olabilir.

Kullanım kolaylığı

Başlangıç

Hem Shopify hem de Squarespace çok basit bir kayıt işlemi gerektirir. Squarespace, web sitenizle ilgili iki veya üç soru sorarak başlar ve ardından bir şablon seçmenize olanak tanır. Shopify, şu anda nasıl iş yaptığınızı ve gelecekte nasıl iş yapmak istediğinizi sorar. Her iki platform için de başlamak birkaç dakikadan fazla sürmemelidir.

Shopify vs Squarespace: E-Ticaret Kralı Kimdir?

Temalar

Her iki platform da yüksek standartlarını karşılamak için kesin olarak seçilmiş çok yüksek kaliteli temalarla birlikte gelir. Squarespace’in temaları kesinlikle daha minimalist ve Apple esque, oysa Shopify daha sağlıklı bir kitleye hitap ediyor. İkisinden, Squarespace kesinlikle daha ilginç seçenekler sunuyor, Bu, Shopify’daki 65’e kıyasla (10 ücretsiz, 55 ücretli) 100’den fazla şablona (tümü ücretsiz) sahip olmasından kaynaklanmaktadır..

Özelleştirme

Shopify web oluşturma deneyimi, çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için oluşturulmuştur. Ürünlerin yanı sıra işle ilgili diğer özelliklerin eklenmesi ve yönetilmesi, gösterge tablosunda ön ve merkezdedir. Squarespace ile önce gelen web sitesi tasarımı. Her iki platformun da kapsamlı bir sürükle ve bırak web sayfası oluşturucusu yoktur, ancak kesinlikle Squarespace ile çok daha yaratıcı kontrol.

Shopify vs Squarespace: E-Ticaret Kralı Kimdir?

Yapmanız gereken net değiş tokuş, kapsamlı ürün ve mağaza oluşturma araçları (Shopify) ile web sitenizin tasarımı konusunda daha fazla esnekliktir (Squarespace)..

Fiyatlandırma Planları

E-ticaret açısından Shopify’ın ve Squarespace’in fiyatlandırma planları yalnızca Squarespace’in “Online Mağazalar” planlarına baktığınızda karşılaştırılabilir hale gelir. Shopify yalnızca 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunarken, kısıtlı özelliklerle birlikte Squarespace’i sınırsız bir süre ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Shopify da Squarespace’den çok daha pahalı. İlgili “temel” planları yalnızca birkaç dolar ile ayrılır, ancak Shopify “gelişmiş planları” na ulaştığınızda, fark birkaç yüz dolar artar..

Shopify’da, premium bir tema için 100-200 dolar daha ödemeniz gerekebilir.. Shopify yalnızca on ücretsiz tema (özelleştirme açısından da sınırlıdır) sağladığından, bu seçenekle giderseniz web sitenizin orijinal olmayacağı ihtimali vardır. Shopify ayrıca, uzantılar ve eklentiler satın alabileceğiniz bir uygulama pazarına sahiptir; ancak bu tamamen isteğe bağlıdır ve ihtiyaç ve isteklerinize bağlıdır. Ancak aksi takdirde, Shopify planları size ihtiyacınız olan her şeyi zaten sunmalıdır.

Sonuç olarak

Gördüğünüz gibi, iki platform arasında onları farklı amaçlar için ideal hale getirecek birkaç önemli fark var. Ayrıca, bir çevrimiçi mağaza bileşenine sahip bir web sitesi isteyen herkes için battaniye bir çözüm değildir. Buna bakmanın en iyi yolu, en çok kimin yarar sağlayacağını görmek için temel özelliklerini izole etmektir.

Shopify’ı Kimler Kullanmalı?

Diğer her şeyi denklemin dışına çıkararak ve sadece e-ticaret özelliklerine odaklanan Shopify açık kazanır. Evet, fiyatlandırma planları daha pahalıdır, ancak daha yoğun iş gereksinimleriniz varsa veya çevrimiçi mağazanızın yanında fiziksel bir mağaza işletiyorsanız, haklılar..

Perakende Paket ile fiziksel ve çevrimiçi mağazanızı sorunsuz bir şekilde harmanlayabileceksiniz.. Envanter oluşturmak ve yönetmek daha kolaydır ve varyasyonlar, ek seçenekler vb. Açısından ürünleriniz üzerinde daha fazla kontrole sahipsiniz. Satış performansınızı gerçekten analiz etmek için daha güçlü raporlama araçlarına da sahip olacaksınız..

Ticaret web sitenizin birincil hedefi ise, Shopify ile gitmek için ödeme yapar.

Kimler Squarespace Kullanmalı?

Bir ticaret işletmesini yürütenler için Squarespace söz konusu olduğunda en büyük sınırlamalar POS’un yanı sıra sınırlı ödeme işleme yöntemleri. Bu nedenle, Squarespace nakliye entegrasyonu veya kâr hesaplama araçları söz konusu olduğunda hayal kırıklığına uğratmasa da, işinizi bunun üzerine inşa etmeyi haklı çıkarmak için yeterli değildir.

ancak, bir çevrimiçi mağaza işletmek çevrimiçi varlığınızın sadece bir parçasıysa ve harika bir web sitesi ve harika bloglama araçları istiyorsanız, Squarespace çok daha çekici bir seçenek haline gelir. Örneğin, bazı ürünler de satan ciddi bir moda blogcusu olmak istiyorsanız, Squarespace neredeyse mükemmel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me