TMDHosting vs HostGator – Popüler Daha İyi Olmaz [2020]

TMDHosting, HostGator kadar popüler olmayabilir, ancak aslında paranız için daha iyi bir değer sunduğunu keşfetmekten şaşırdım.


TMDHosting ve HostGator’u adil bir şekilde karşılaştırmak için her iki ana bilgisayarı fiyatlandırma, performans, özellikler, güvenlik ve destek açısından test ettim. İki ana bilgisayar çok fazla benzerliğe sahipken ve her ikisi de özelliklerle dolu planlar ve çok çeşitli barındırma çözümleri sunuyor, TMDHosting genel olarak daha ucuzdur ve daha fazla barındırma seçeneği sunar.

Gerçekten seçmem gerekirse, bu ev sahiplerinden hiçbiriyle gitmezdim. Bunun yerine InterServer ile giderdim. Sadece daha iyi özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda fiyat kilidi garantisine sahiptir – yani, kaydolduğunuzda ödediğiniz fiyat, ilk döneminizin sonunda yenileme ücreti olmadan her zaman ödeyeceğiniz fiyattır.

TMDHosting ve HostGator’un testlerimde nasıl yaptığını görmek için okumaya devam edin.

Planlar ve Fiyatlandırma

HostGator’un WordPress Barındırma Göründüğü Kadar Ucuz Değil

HostGator birçok farklı barındırma çözümü ve planı sunar, ancak yönetilen WordPress barındırma, onu popüler yapan şeydir.

HostGator üç WordPress barındırma planı sunar: Başlangıç, Standart ve İşletme. Standart plan, en fazla iki web sitesi barındırmanıza olanak tanır. Aylık 200.000 ziyaret, sınırsız depolama alanı, sınırsız e-posta hesabı, Google Adwords için 100 ABD doları kredi ve 2 GB otomatik günlük veritabanı yedeklemesi alırsınız.

TMDHosting ayrıca üç tamamen yönetilen WordPress barındırma planı sunar: Başlangıç, İşletme ve Kurumsal. Değer planı olan Business, sınırsız web sitesi barındırma seçeneğini içerir. Ayrıca sınırsız SSD depolama alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız e-posta hesabı, premium destek ve ücretsiz günlük yedeklemeler sunar.

Her iki hizmet de benzer özellikler sunarken, 1 yıllık, 2 yıllık veya 3 yıllık bir plana kaydolursanız TMDHosting’in maliyeti daha düşüktür. Aylık bir plana kaydolmak istiyorsanız, HostGator’un abonelikleri biraz daha ucuz.

Hem TMDHosting hem de HostGator, ücretsiz bir alan adı ve ücretsiz web sitesi transferi sunar paketleri ile. TMDHosting, 60 günlük para iade garantisi sunarken, HostGator sadece 45 gün sunuyor.

Bana sorarsanız TMDHosting bu raundu kazanır.

Özellikleri

TMDHosting, HostGator’dan Daha Sınırsız Özellik Sunuyor

İlk bakışta, TMDHosting ve HostGator neredeyse aynı özellikleri ve hizmetleri sunuyor gibi görünüyor. Ancak daha derinlemesine bakarsanız, onları ayıran küçük farklılıklar bulacaksınız.

Örneğin, TMDHosting, paylaşılan ve WordPress barındırma için İş ve Kurumsal planları ile sınırsız web sitesi barındırmanıza izin verir, ancak HostGator’ın Standart ve İşletme WordPress planlarıyla yalnızca iki ila üç web sitesi barındırabilirsiniz.

TMDHosting ve HostGator’u temel özellikler açısından karşılaştırmak için şu tabloya göz atın:

TMDHosting HostGator
Barındırma TürleriPaylaşılan (Linux ve Windows), WordPress hosting, bayi (Linux ve Windows), bulut, VPS (Linux ve Windows), özel sunucu, uygulama barındırmaPaylaşılan (Linux ve Windows), bulut, WordPress barındırma, bayi, VPS (yalnızca Linux), özel sunucular, uygulama barındırma
Ücretsiz Alan Adı
Ücretsiz SSL Sertifikası
Disk alanı30 GB – Sınırsız60 GB – Sınırsız
Bant genişliği400 GB – Sınırsız600 GB – Sınırsız
Otomatik YedeklemelerGünlükHaftalık
Kontrol PanelicPanel, PleskcPanel, Plesk
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsız
Ücretsiz CDNx
Ücretsiz Site Taşıma
Para iade garantisi60 gün45 günler

Her iki şirket de etkileyici özellikler ve çeşitli barındırma hizmetleri sunsa da, TMDHosting, otomatik günlük yedeklemeler gibi daha fazla kaynak tahsisi sağlamak için kazanıyor.

Verim

TMDHosting’in Geniş Bir Sunucu Ağı Var, Ancak HostGator Daha İyi Yükleme Hızlarına Sahiptir

TMDHosting’in planlarının neredeyse tamamı SSD depolama alanı sunar, ancak HostGator yalnızca adanmış iki sunucu planıyla SSD depolama alanı sunar. SSD depolama alanı, HDD’den çok daha hızlı çalışır ve daha güvenilirdir ve bu, web sitenizin genel performansını etkileyebilir.

HostGator% 99.9 çalışma süresi vaat etmesine ve TMDHosting% 99.999 çalışma süresini garanti etmesine rağmen, önemli olan budur. TMDHosting küresel bir sunucu ağına sahiptir (ABD, Hollanda, Singapur, Avustralya, İngiltere ve Japonya), HostGator ise ABD’de sadece iki sunucu konumuna sahiptir. Ama yine de, yükleme hızı testlerimizin şaşırtıcı sonuçları vardı.

HostGator performans testlerimizde neredeyse mükemmel bir puan kazandı. Bizim okuyun kapsamlı HostGator incelemesi detaylar için.

TMDHosting, test ettiğimizde HostGator’un yanı sıra işe yaramadı. Neden bizim uzman TMDHosting incelemesi.

Güvenlik

TMDHosting Daha İyi Güvenlik Özellikleri Sunar

Temel güvenlik özelliklerinden başlayarak, Hem TMDHosting hem de HostGator, planlarında ücretsiz SSL sertifikaları içerir ve tüm sunucularını DDoS korumasıyla korur. HostGator herhangi bir ek freebies sunmaz – kötü amaçlı yazılımdan koruma gibi temel bir şey bile ekstra ücrete tabidir.

Diğer yandan, TMDHosting, tüm sunucularını iki farklı güvenlik duvarı güvenlik sistemiyle güvenli hale getirir – Cisco ve Barracuda – sizi sadece kötü amaçlı yazılımlara karşı değil, aynı zamanda her türlü DDoS veya kaba kuvvet saldırılarına karşı da korur.

Ayrıca, tüm TMDHosting’in paylaşılan barındırma planlarında önceden yüklenmiş BitNinja vardır. Bu yazılım, aynı web sayfasına kısa aralıklarla erişilmesi, bir parolanın birden çok kez yanlış doldurulması vb. Gibi IP adreslerinden şüpheli davranışlar tespit eder..

Her iki sağlayıcı da otomatik yedeklemeye sahiptir. ancak, TMDHosting varsayılan olarak günlük yedeklemeler gerçekleştirirken, HostGator’da haftalık yedekleme sistemi bulunur ve günlük yedeklemeler istiyorsanız, CodeGuard için ek bir ücret ödemeniz gerekir.

Kazanan? TMDHosting, web sitenizi korumak için daha güçlü güvenlik önlemleri almak için.

Destek

TMDHosting’in Daha Fazla Destek Seçeneği Var

TMDHosting ve HostGator’un her ikisi de en önemli konuları kapsayan kapsamlı bilgi tabanlarına sahiptir. HostGator ayrıca ayrıntılı video eğitimleri de sunuyor, ancak Destek Portalı’na erişmek için tarayıcımı değiştirmek zorunda kaldım. TMDHosting’in Bilgi Bankası’na erişimde herhangi bir sorun yaşamadım.

Her iki sunucu da telefon ve 7/24 canlı sohbet desteği sunuyor. TMDHosting ayrıca e-posta ve destek bileti seçenekleri sunarken, HostGator faksla iletişim sunar. Faks? Bugünlerde bunun gerçekten yararlı olup olmadığını merak ediyorum

Her iki ev sahibinden aldığım destek seviyesinden etkilendim. TMDHosting neredeyse anında cevap verdi:

TMDHosting - canlı sohbet

HostGator ile genellikle bir temsilciye ulaşmadan önce 5-10 dakika beklemek zorunda kaldım:

HostGator - canlı sohbet

TMDHosting, Bilgi Tabanı’na daha kolay erişim, daha fazla müşteri destek kanalı ve daha hızlı yanıt sunma desteği turunu kazandı.

TMDHosting Kazanan (Ama Bir Ama Var)

Kesinlikle arasında yakın bir çağrı oldu TMDHosting ve HostGator. Bu iki güçlü ana bilgisayar, çok uygun fiyatlarla bir dizi barındırma hizmeti sunar, ancak TMDHosting, HostGator’u beş kategoriden dördünde yenerek kazanan unvanı kazandı.

Bununla birlikte, TMDHosting bunu listemize yapmadı en iyi web barındırma hizmetleri. Kontrol etmenizi öneririm arasi – listedeki en yüksek noktası sadece kişisel favorim olmadığını gösteriyor.

Karşılaştırma Tablosu

TMDHosting HostGator
Planlar ve FiyatlandırmaDaha ucuz yıllık, iki yıllık ve üç yıllık abonelikler. 60 günlük para iade garantisi sunarTMDHosting’den biraz daha pahalı (aylık abonelikler hariç). 45 günlük para iade garantisi sunar
Ana ÖzelliklerÜcretsiz alan adı, ücretsiz site geçişi, sınırsız e-posta hesabı, ücretsiz Weebly site oluşturucu ve sınırsız disk alanıÜcretsiz alan adı, ücretsiz site geçişi, sınırsız e-posta hesabı, ücretsiz HostGator web sitesi oluşturucu (paylaşılan barındırma ile) ve sınırsız disk alanı
VerimÇoğu hizmette SSD depolama ve küresel bir sunucu ağıEtkileyici performans testi sonuçları
GüvenlikÜcretsiz SSL sertifikaları, Barracuda, Cisco (anti-DDoS / Brute-force saldırıları), BitNinja, ücretsiz günlük yedeklemeler Ücretsiz SSL sertifikaları ve DDoS koruması, SiteLock ve CodeGuard ek ücrete tabidir, haftalık ücretsiz yedeklemeler
DestekBilgi Tabanı, 7/24 telefon, canlı sohbet, destek biletiDestek Portalı, video dersleri (bunlara erişmek için tarayıcıyı değiştirmeyi gerektirir) 7/24 telefon, canlı sohbet, faks
 

SSS

TMDHosting e-ticaret için iyi mi? Evet. TMDHosting sınırsız SSD depolama, optimize edilmiş MySQL, Softaculous yükleyici, en son PHP sürümü, ücretsiz e-ticaret sitesi transferi, ücretsiz SSL ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi yararlı özellik ile birlikte gelen üç tam yönetilen e-ticaret barındırma planı sunar. Yani, bizim ana bilgisayarlardan biri ile daha iyi yapabilirdi dedi en iyi e-ticaret barındırma hizmetlerinin listesi.HostGator’un WordPress’i iyi barındırılıyor mu? HostGator küçük ve orta ölçekli web siteleri için ilginç WordPress barındırma seçenekleri sunar. Ücretsiz SSL sertifikası, 100 ABD doları Google Adwords kredisi ve ücretsiz WordPress site transferi gibi bazı iyi freebies bile sunuyor. Ancak, bunu listemize eklemedi. en iyi WordPress barındırma hizmetleri.TMDHosting bu karşılaştırmayı kazanmış olsa ve kesinlikle rekabetçi fiyatlarla mükemmel hosting çözümleri sunsa da, bunun en iyi ev sahibi olduğunu söyleyemem. Mükemmel barındırma hizmeti diye bir şey olmasa da,  En iyi 10 web barındırma hizmeti TMDHosting’ten daha iyi seçenekleri vurgular, örneğin Hostinger ve arasi.HostGator SSD kullanıyor mu? Ne yazık ki, HostGator tüm hizmetleri için SSD kullanmamaktadır. HostGator, özel sunucular için yalnızca Power (512 GB SSD) ve Enterprise (1 TB SSD) planları ile SSD depolama alanı sunar. Ancak, güvenilir SSD barındırma hizmeti arıyorsanız, listemize göz atın. en iyi SSD barındırma sağlayıcıları.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me