True Blue – Čo hovorí o vašej značke modré logo

Farba je významným faktorom pri budovaní značky vášho podnikania.


Prečo? Farba vášho loga prináša správu spotrebiteľovi, ktoré potom môžu vyvolať emócie a spôsobiť, že budú reagovať – ​​možno dokonca kúpia.

 Podľa Just Creative je sfarbenie produktu vlastne najprv vec, ktorú si zákazník všimne. Farba je tak dôležitá, pretože môže ovplyvniť 60 – 80% ich nákupného rozhodnutia.

 Psychológia farieb tvrdí, že modrá je jedna z najpopulárnejších farebných možností loga. Má mnoho rôznych asociácií a vnemov, čo ho robí tak všeobecne obľúbeným.

Aká pravda odhalí modrá?

 To je samozrejmé modrá má upokojujúce a upokojujúce významy. Ak sa cítite stresovaní, naštvaní alebo úzkostliví, stačí sa len vydať na prechádzku k oceánu alebo si sedieť a pozerať sa na čistú modrú oblohu, aby ste sa cítili uvoľnenejšie a sústredenejšie.

Preto to dáva zmysel modrá ako farba loga má schopnosť vyžarovať silu, spoľahlivosť a pokoj. Podľa spoločnosti The Logo Company je to tiež odtieň loga, keď ste hrdí profesionalita a úprimnosť ako podnikanie.

Modrá vyjadruje úprimnosť, starostlivosť a mier. Ďalej má právomoc:

  • vzbudzovať lojalitu
  • vzbudiť dôveru
  • podporovať inteligenciu
  • budovať autoritu a dôveru

Kvôli týmto významom väčším ako je život je ľahké pochopiť prečo modrá sa považuje za vysoko firemné farby.

Rozvíjajúce sa značky, ktoré obsahujú modrú farbu

Spoločnosti Blue s dôverou a autoritou z neho robia spoločnú voľbu farby loga, najmä medzi technológie, zdravotníctvo, letecký a finančný priemysel.

 Cieľom je použiť modrú farbu, aby sa váš spotrebiteľ cítil úplne pokojne v rámci vašej skúsenosti so značkou. A ak sa cítia pokojne a pokojne s vašou spoločnosťou, je oveľa pravdepodobnejšie dôvera vy. Táto dôvera potom vedie vernosť a v konečnom dôsledku dáva vášmu zákazníkovi dôvod, aby sa k vám stále vracali.

Modrá propaguje spravodajstvo

 Najprv hore, modré evokuje inteligencia, to je dôvod, prečo túto farbu značky majú radi technologické spoločnosti ako Dell a HP.

Dell a hp

Spolu s zlepšenie úrovne koncentrácie, rôzne odtiene modrej farby stimulovať kreatívne myslenie a zvýšiť duševnú jasnosť. Má to byť perfektná farba na podporu práce alebo štúdia, pretože môže ponúknuť pokoj a stimuláciu súčasne. Pretože počítače nám dnes pomáhajú v oboch oblastiach, modré logá a technologické spoločnosti nepopierateľne idú ruka v ruke.

Modrá má upokojujúci účinok

 Modrá je tiež ideálnou farbou pre spoločnosti, ktoré sa na ne hrdia chlad a vyrovnanosť. Prečo? Podľa spoločnosti Fast Company je modrá známa upokojenie zmyslov a zníženie krvného tlaku.

 Príkladom perfektnej zhody s modrým logom by bol letecká linka spoločnosť, napríklad United Airlines.

združené letecké spoločnosti

Je to preto, že lietanie a byť tisíce metrov vo vzduchu pochopiteľne desí veľa ľudí. Spotrebiteľ musí cítiť, aby si získal dôveru, aby mohol vstúpiť do lietadla upokojil leteckou spoločnosťou.

A najúčinnejším spôsobom, ako môže letecká spoločnosť ubezpečiť svojich spotrebiteľov, je aby ich značka bola modrá. Modré bolo dokázané, že spomaľuje váš srdcový rytmus a dýchanie, aby pomohlo pri meditácii alebo relaxácii, ktorá môže automaticky vystrašiť strach z lietania..

Rovnaký pojem sa vzťahuje aj na zdravotnícky priemysel. Napríklad WebMD má vo svojom logu modrú farbu, čo podporuje pocit spoľahlivosť a spoľahlivosť pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú informácie týkajúce sa ich zdravia.

WebMD

Modrá tiež láskavý a čistota konotácie, čo je ďalší dôvod, prečo to funguje tak dobre pre zdravotnícke spoločnosti.

Modrá inšpiruje dôveru

 Modrá je navyše vnútorne spojená s dôverou, ktorá tak vzbudzuje dôveru. Je to podobné napríklad červenej farbe, ktorá má tiež dôveryhodnosť. Ak uvažujete o použití červeného loga, prečítajte si náš článok o tom, čo červené logo hovorí o značke.

 Tichá dôvera, ktorú modrá vyjadruje, robí z nej vynikajúcu voľbu značky finančné spoločnosti ako PayPal a VISA.

PayPal a VISA

Funguje to tiež dobre giganti sociálnych médií ktoré sa spoliehajú na spotrebiteľov, aby im poskytli svoje osobné informácie zaregistrovať sa, napríklad Facebook a LinkedIn.

Facebook a LinkedIn

Ak chcete, aby si spotrebiteľ odpočinul, otvoril sa a dôveroval vašej firme, potom môže byť tou správnou cestou modré logo.

Firmy, ktoré by si mali dávať pozor na modrú

Aj keď je medzi masami populárna modrá, má aj určité negatívne konotácie. Možno to vidieť ako nevábny, snobský, a zbavený emócií; preto by ste sa mali chcieť vyhýbať modrej farbe, ak spadáte do jednej z nasledujúcich kategórií.

  • Potravinársky priemysel. Modrá prináša pokoj vo všetkých veciach vrátane pokoja v tele, čo prirodzene spomaľuje ľudský metabolizmus. Vzhľadom na svoju schopnosť potlačiť chuť do jedla to nie je dobrý zápas pre spoločnosti, ktoré predávajú jedlo a pitie. V skutočnosti sa navrhlo, že konzumácia jedla z modrej dosky vás skutočne zníži.
  • Dámske odevy alebo kozmetické obchody. Keďže modrá farba je tradičnou farbou spojenou s mužským pohlavím, mali by ste sa jej vyhnúť, ak sa vaša značka zameriava predovšetkým na ženy.
  • Maloobchodníci na nízkej úrovni. Modrú farbu možno označiť aj ako snobskú alebo rezervovanú, čo by nemalo zmysel, ak by ste sa snažili predávať lacné alebo zľavnené výrobky, propagovať dostupnosť a pozývať spotrebiteľa na.
  • Hračkárske spoločnosti pre deti. Ak sa snažíte evokovať zábavu a veselosť, pravdepodobne sa budete chcieť vyhnúť modrému logu kvôli jeho nezamestnaným a chladným konotáciám. Namiesto toho zvážte žltú! Tu je náš článok o tom, čo môže žlté logo osvetľovať o vašej firme.
  • Pohrebné služby. Keďže modrá má schopnosť mať negatívny alebo melancholický efekt, môže to byť nevhodné ako odtieň loga pre vašu spoločnosť poskytujúcu pohrebné služby, pretože to len zvýši jej účinok..
  • Konzervatívne politické poradenské firmy. Blue má asociácie s liberálnymi stranami na celom svete, vrátane demokratov v USA. preto, ak vaše cieľové publikum pozostáva väčšinou z republikánov, mali by ste sa vyhnúť tomu, aby ste vo svojej značke používali modrú farbu.

(Úspech) Za modrým horizontom

Populárna voľba farby loga, modrá má upokojujúci, dôveryhodný a inteligentný vplyv na spotrebiteľa. Aj keď môže do dizajnu loga pridať drámu, priveľa modrej sa môže prejaviť ako negatívna a rezervovaná s nedostatkom emócií.

Ak je pre vás farba modrá určite logom, ale snažíte sa rozhodnúť o konkrétnych odtieňoch alebo odtieňoch, alebo ak uvažujete o zavedení sekundárneho odtieňa, najlepšie služby pre návrh loga vám môžu pomôcť nájsť dokonalý vzhľad vašej značky..

V každom prípade, ak ste technologická služba, letecká spoločnosť, finančná spoločnosť alebo v zdravotníctve, toto odtiene loga vám zaručene nájdu úspech za modrým horizontom.

 

zdroje

Len kreatívne: https://justcreative.com/2018/02/19/color-psychology-in-logo-design-branding-explained/

Psychológia farieb: https://www.colorpsychology.org/blue/

Logo Spoločnosť: Https://thelogocompany.net/blog/infographics/psychology-color-logo-design/

Rýchla spoločnosť: https://www.fastcompany.com/3028378/what-your-logos-color-says-about-your-company-infographic

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me