Web Sitenizi Oluşturmadan Önce BigCommerce Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturmak hızlı ve kolay bir iş değildir, özellikle de çevrimiçi bir mağaza oluşturmak istiyorsanız. Tüm normal web sitesi oluşturma ve barındırma faktörlerinin yanı sıra, belirli bir sağlayıcının hizmet şartlarının işletmenizi nasıl etkileyeceğini de hesaba katmanız gerekir..


Zaman ayıracağınız zaman, karşılaştığınız ilk en iyi seçeneğe yerleşmek gibi hissedebilirsiniz ve BigCommerce kesinlikle buna bakar. Shopify gibi devlerle doğrudan rekabet eden en iyi e-ticaret platformlarından biri olarak harika bir üne sahiptir. Gururla müşterilerinin başarı öykülerini sergileyen bu platform, Forbes tarafından en hızlı büyüyen en büyük 100 şirketten biri olarak tanımlandı.

Özellikle e-ticaret odaklı platformlar söz konusu olduğunda, buna çok dikkat etmelisiniz. BigCommerce’de, işletmenizin kârlılığını doğrudan etkileyebilecek bazı hususlar vardır.

BigCommerce Şablon Kütüphanesi Miktardan Kaliteyi Vurgulamaktadır

image1

Web sitelerini oluşturmak için profesyonel olarak tasarlanmış ve mobil cihazlar için optimize edilmiş şablonları kullanmak için sabırsızlananlar, bu harika bir haber. E-ticarete özgü temalar için, BigCommerce’ın en iyi platformlardan biri olduğuna inanıyorum – dönem. Mevcut temaların sayısı, kapsanan nişlerin çeşitliliği ve her şablonun kalitesi de dahil olmak üzere tüm kutuları kontrol eder..

Tek hayal kırıklığı, şablonların sadece yedisinin ücretsiz olması, diğer 117’nin ortalama maliyetinin ise birkaç yüz dolar civarında olmasıdır. Sadece Wix’teki çevrimiçi mağaza şablonlarına bakarsanız, yaklaşık 70 şablon vardır ve hepsi ücretsizdir..

BigCommerce’in şablonları da genellikle görsel açıdan daha ilgi çekicidir. Çocukların oyuncakları için “Capacity Bright” şablonu ve bir fırın veya kek dükkanı için “22 Savile Road Contrast” şablonu gibi birkaç benzersiz şablon var. Çoğu şablonun dört farklı stile sahip olduğunu hesaba katarsanız, olasılıklar önemli ölçüde genişler.

İşlem Ücretlerini ödemek zorunda kalmayacaksınız

Bu, karlı bir çevrimiçi e-ticaret işi yürütmek isteyen herkesin dikkatini çekmeye başlamalıdır. İşlem ücretleri söz konusu olduğunda BigCommerce kadar cömert olan çok az e-ticaret platformu var. Tüm planları ile% 0 işlem ücreti alır ve kredi kartları için PayPal ile özel fiyatlar müzakere eder.

Buna karşılık, BigCommerce’nin en büyük rakibi Shopify, ücretsiz olan Shopify Payments dışında herhangi bir ödeme yöntemiyle% 2.0,% 1.0 veya% 0.5 işlem ücreti almaktadır. Bu, ödeme işlemcisinin alabileceği ücretlerin üstündedir. Wix ayrıca herhangi bir işlem ücreti almaz, ancak satmak için VIP veya E-ticaret olmak üzere en pahalı iki planından birine ihtiyacınız olacaktır. Squarespace, İşletme Web Sitesi planında% 3 işlem ücreti alıyor.

Ama… Satış Sınırınız olacak

Muhtemelen BigCommerce’a katılırken en büyük endişelerden biri, planınıza bağlı olarak yılda satışlarda yapabileceğiniz miktar üzerinde bir sınır koymasıdır.. Her bir plan için temel sınırlar şu anda Standart için 50.000 dolar, Artı için 150.000 dolar ve bir işletme planı için özel bir limite sahip Pro için 400.000 dolar. Bu rakamların giderlerden önce hesaplandığını, yani kâr limitinizin etkili bir şekilde daha düşük olduğunu unutmayın..

Toplam satışlarınız, gerçek mağazanız, Facebook, Amazon ve diğer satışlarınız gibi BigCommerce ile entegre edilmiş tüm kanallarınızdan hesaplanır. Bu rakamı aşarsanız, otomatik olarak bir sonraki daha yüksek plana geçersiniz. Zaten Pro planındaysanız, yaptığınız her 200.000 ABD Doları tutarındaki ek satış için ayda 150 ABD Doları ek ücret alınır..

Bu 4,166 dolar anlamına gelir; $ 12.500; ve sırasıyla aylık 33.000 $ satış. Şimdi, bu az bir miktar para değil ve bireysel olarak bir çevrimiçi mağaza işleten çoğu kişi için Standart veya Artı planı yeterli olmalıdır. Ancak, herhangi bir büyük işletmenin veya işletmenin Kurumsal plana kaydolması ve özel bir sınır oluşturması gerektiği açıktır, çünkü bunların ötesinde rakamlara ulaşabilirler.

BigCommerce Ürün Listelerinizi Geniş Bir Şekilde Özelleştirmenizi Sağlar

image2

BigCommerce’ın hak ettiği dikkati nadiren alan bir yönü, ürün oluşturma ve yönetim araçlarının ne kadar olağanüstü olduğudur. Bu, özellikle ürün varyantları yapmak veya bunlara ekstra seçenekler eklemek söz konusu olduğunda geçerlidir. Bu işlevselliği de platformda yerleşik olarak bulunur – eklenti, uygulama veya özel kod gerekmez.

Ürün varyasyonlarıyla ilgili olarak, BigCommerce’i en büyük rakibi Shopify ile karşılaştırmak kullanışlı. BigCommerce ürün başına 650’ye kadar varyantı destekler; aksine, Shopify sadece 100’ü destekliyor. Bu varyantlar, açılır menüler, onay kutuları, renk örneği seçenekleri, tarih alanları ve diğer ürün seçim listeleri gibi birden çok denetim kullanılarak ürün web sayfalarınızdaki müşterilere görüntülenebilir. Shopify ile aynı türden bir güç ve özgürlük elde etmek için, pazarındaki bazı uygulamaları kullanarak bir geçici çözüm bulmanız gerekir..

Geniş Uygulama Seçeneği

image3

BigCommerce platformu hakkında muhtemelen en iyi şey, e-ticaretin en önemli yönleri söz konusu olduğunda, platformda yerleşik olarak çok daha fazla işlevselliğe sahip olmasıdır., yukarıdaki ürün listeleme örneği gibi. Bununla birlikte, uygulamalar müşterilerin belirli durumlarından ve ihtiyaçlarından kaynaklanabilecek delikleri tıkamak için oradadır.

BigCommerce, e-ticaretle ilgili uygulamalar için çok çeşitli amaçları yerine getiren en iyi uygulama pazarlarından birine sahiptir. Bu uygulamalar, B2B / toptan satış (örn. Quote Ninja ve MinMax), muhasebe ve vergi (ör. TaxJar), ​​SEO (ör. ReloadSEO ve FavSEO), nakliye söz konusu olduğunda yerleşik işlevselliği kullanmanıza veya genişletmenize izin verebilir. (örneğin, Shipstation ve ShipperHQ) ve çok daha fazlası.

BigCommerce, Oberlo ve satış noktası (POS) özellikleri gibi popüler araçlarla entegrasyonu açısından Shopify’ın zirvelerine ulaşmıyor, ancak SEO ve ürün yönetimi açısından daha yakın ve tartışmasız daha fazla yerel özelliğe sahip.

Piyasadaki uygulamaların çoğu ücretsizdir, ancak fiyatları önemli ölçüde değişebilir. Ön ödemeli bir ücret, yinelenen bir ücret ya da her ikisini veya satışlarınızın bir yüzdesini ödeyebilirsiniz. Yine de uygulamalar için bütçelemeniz gerekirken, Shopify’ı kullanarak muhtemelen daha azıyla kaçabilirsiniz.

BigCommerce ile Daha Büyük Gerçekten Daha İyi?

Yukarıdaki listeden görebileceğiniz gibi, bahislerinizi BigCommerce ile korumaya alıp almamaya karar verirken kesinlikle yanlıştan daha fazla hak var. Sadece en eksiksiz e-ticaret web sitesi oluşturma ve çevresinde deneyimleri barındırma sağlar, çok az şey daha fazlası için.

Ancak, yüksek gelirli bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için bir web sitesi oluşturucu ve ana bilgisayar arıyorsanız, BigCommerce’in yıllık satış sınırlamaları konusunda biraz endişe duyabilirsiniz.. Başka bir endişe, kurumsal düzeydeki bir işletme için başka bir gereklilik olabilecek, özel kodlama kullanarak web sayfalarınızı düzenleme konusunda size tam özgürlük verilmemesidir..

Yine de, diğer avantajları düşündüğünüzde ödediğiniz fiyat ne olursa olsun buna değer gibi görünüyor: özellik dolu platform ve üçüncü taraf uygulamalar, kapsamlı bir yüksek kaliteli e-ticaret şablonları kütüphanesi ve% 0 işlem ücretleri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me