Wix ve E-Ticaret için Shopify – 2020’de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Dolayısıyla, çevrimiçi satış yapmaya başlamaktan heyecan duyuyorsunuz ve tam olarak ne satmak istediğinizi biliyorsunuz. Şimdi, sadece en iyi platformu seçmelisin. Seçimlerinizi Wix ve Shopify’a daralttıysanız, harika bir mağazanın çalışmaya başlaması için zaten çok büyük bir adımsınız.


Özel bir e-ticaret platformu olarak Shopify bariz bir seçim gibi görünebilir, ancak Wix’in de sunabileceği çok şey var! Örneğin, çevrimiçi mağazanızın yanında bir blog sahibi olmak istiyorsanız, Wix size çok daha fazla esneklik sağlar.

Mağazanız için bir platform seçerken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var, İhtiyacınız olan özellikleri elde etmek için ne kadar ödemeniz gerekeceğini ve gelecekte mağazanızı ne kadar büyütebileceğinizi de içerir. İşlem ücretleri, tasarım seçenekleri ve ödeme ağ geçitleri gibi diğer şeylerin de düşünülmesi önemlidir..

Wix ile Shopify arasındaki bu uzman karşılaştırmasında, çevrimiçi mağazanız için hangisini seçeceğinize karar vermek mayın tarlası gibi görünebilir, ancak olması gerekmez. Senin için çok çalıştım ve sekiz alanda kafa kafaya koydum:

1Round 1: Mağazanızı Kurmak Ne Kadar Kolay? 2Round 2: Görsel Olarak Çarpıcı Bir Mağaza Yaratabilir misiniz? 3Round 3: Hangi Satış Araçları Mevcut? 4Round 4: Ürünlerinizi Pazarlamak Ne Kadar Kolay? 6Round 6: Mağazanıza Hangi Uygulamaları Ekleyebilirsiniz? 7Round 7: Bir şeyler yanlış giderse ne olur? 8Round 8: 9Wix E-Ticaret vs Shopify: Adanmış Bir E- Ticaret Platformu Daima En İyisi? {"@context":"http: \ / \ / schema.org","@type":"Eşya listesi","itemListElement": [{"@type":"SiteNavigationElement","durum": 1,"isim":"1. Tur: Mağazanızı Kurmak Ne Kadar Kolay??","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Yuvarlak 1 – Nasıl Kolay mı-It-Set-Up-Your-Mağaza-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 2,"isim":"2. Tur: Görsel Olarak Çarpıcı Bir Mağaza Yaratabilir misiniz??","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Yuvarlak 2 – Can-You-Create-a-Görme Çarpıcı-Mağaza-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 3,"isim":"3. Tur: Hangi Satış Araçları Mevcuttur??","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Yuvarlak-3 – Ne-Satış-Araçlar-Are-Temin-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 4,"isim":"4. Tur: Ürünlerinizi Pazarlamak Ne Kadar Kolay??","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Yuvarlak-4 – Nasıl Kolay-Is-It-Market-Sizin-Products-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 5,"isim":"5. Tur: Ödeme Yöntemleri Ne Kadar Esnek??","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Yuvarlak-5 – Nasıl Esnek-Are-Ödeme-Yöntemleri-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 6,"isim":"6. Tur: Mağazanıza Hangi Uygulamaları Ekleyebilirsiniz?","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Yuvarlak-6 –Uygulamalar-Can-You-Ekle Ne-to-Sizin-Mağaza-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 7,"isim":"7. Tur: Bir şeyler yanlış giderse?","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Yuvarlak-7 – Ne-şey-Goes if-Yanlış-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 8,"isim":"8. Tur: Para için En İyi Değeri Alacaksınız?","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Yuvarlak-8 – Will-You-Get-Best-Değer için para-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","durum": 9,"isim":"Wix E-Ticaret vs Shopify: Adanmış Bir E-Ticaret Platformu Her Zaman En İyisidir?","uRL":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / wix-vs-Shopify \ / # Wix-E-Ticaret-vs-Shopify – mi-a-Dedicated-E-Ticaret-Platform-Always- -En iyi-"}]}

Ve senin için cevaplarım var.

1. Tur: Mağazanızı Kurmak Ne Kadar Kolay??

Shopify, çevrimiçi mağazanızı başlatmayı çok kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. Ürünlerinizi karşıya yükleme işlemi çok kolaylaştırılmıştır ve Shopify’ın arayüzü açık ve kullanıcı dostudur.

 Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Shopify’a kaydolduğunuzda hemen ilk ürününüzü eklemeniz önerilir. Ürün ayrıntılarını ve resimlerini eklemenin, ürünlerinizin kullanılabilirliğini ayarlamanın ve daha pek çok şeyin sezgisel olduğunu görmelisiniz..

Wix, web tasarımını kolaylaştırmaya odaklanır, bu nedenle çevrimiçi mağazanızı kurmak oldukça kolaydır. Ancak Wix, e-ticarete özgü bir platform değildir, Sürükle ve bırak düzenleyicisinin kullanıcı dostu olduğunu görseniz de, ürünlerinizi eklemek için daha fazla adım kaldı.

Mağaza Kontrol Paneliniz için bir açılır pencere açan Mağaza Yöneticisi aracını tıklamanız gerekir. Ardından, ürün listenizi açan Ürün Ekle’yi tıklamanız gerekir. Ardından, ürününüzü eklemek için açılır pencerenin sağ üst kısmındaki mavi “Yeni Ürün” düğmesini tıklamanız gerekir..

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Ve kazanan…

Shopify, küçük bir farkla. Wix’in kullanımı ve daha genel web siteleri (ör. İş siteleri ve kişisel siteler) için kullanımı daha kolay olabilir, ancak e-ticaret web siteleri için Shopify öne geçiyor. Shopify ile ürün eklemek ve çevrimiçi mağazanızı harika görünecek şekilde ayarlamak daha kolaydır, Wix ile biraz daha adım atar.

2. Tur: Görsel Olarak Çarpıcı Bir Mağaza Yaratabilir misiniz??

Mağazanızın çekici ve gezinmesi kolay olmasını istiyorsunuz ve mobil cihazlarda iyi çalışması için mağazanıza ihtiyacınız var. Wix, 500’den fazla güzel şablondan oluşan ücretsiz bir kütüphaneye sahiptir ve bunlardan 80’den fazlası özellikle çevrimiçi mağazalar için tasarlanmıştır.

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Wix, e-ticaret mağazanızı özelleştirmek için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Ancak, web sitenizin mobil sürümünü ayrı ayrı düzenlemeniz gerektiğini unutmayın..

Wix ile ilgili sınırlama, gelecekte şablonunuzu değiştirmek isterseniz, web sitenizi tamamen yeniden oluşturmanız gerekecek olmasıdır..

Shopify ayrıca “temalar” adını verdiği muhteşem şablonlara da sahiptir. Hepsi mobil cihazlara duyarlı, web sitenizin mobil cihazlarda harika görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Aralarından seçim yapabileceğiniz 70’den fazla tema var. On ücretsizdir ve geri kalanı 140 ila 180 dolar arasındadır.

Olumlu tarafı, Shopify HTML veya CSS kullanarak temanızı özelleştirmenizi kolaylaştırıyor.

Ve kazanan…

Wix. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda Wix şablonu ile, muhtemelen ihtiyacınız olan bir şablon bulabilirsiniz. E-ticaret şablonlarından birini veya farklı bir kategoriden başka bir şablon seçebilirsiniz. Dahası, tüm şablonlar ücretsizdir.

Shopify ücretsiz olarak sadece birkaç tema sunuyor ve premium temalar gerçekten pahalı. Ancak, Shopify’ın temalarının tümü mobil cihazlara duyarlı olduğundan, mağazanızın mobil sürümünü manuel olarak düzenlemek zorunda kalmadan mağazanızın mobil cihazlarda harika görünmesini istiyorsanız Shopify iyi bir seçim olacaktır.

3. Tur: Hangi Satış Araçları Mevcuttur??

Shopify bir e-ticaret devi – bu yüzden doğal olarak, satış özellikleri oldukça harika. Örneğin, mağazanıza ürün eklerken çok fazla esnekliğe sahipsiniz. Kolayca sınırsız öğe ekleyebilirsiniz ve her öğede en fazla 3 seçenek (ör. Boyut, renk, tür) ve 100 varyant (ör. Çok küçük, orta veya büyük boyut ve mavi, kırmızı, yeşil veya beyaz renk olabilir) ).

Ürünlerinizi görüntülemek de kolaydır ve ürün resimleri galerisi oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, ürün yakınlaştırma veya ürün videoları gibi daha gelişmiş ürün görüntüleme özellikleri istiyorsanız, bir uygulama kullanmanız gerekir. Dijital ürünler satmak istiyorsanız üçüncü taraf bir entegrasyon da kullanmanız gerekir – Dijital İndirmeler gibi bazıları ücretsizdir, ancak otomatik olarak oluşturulan lisans anahtarları gibi daha gelişmiş özellikler için SendOwl gibi ücretli bir uygulama satın almanız gerekir.

Müşterilerin ürünleriniz için yorum bırakmasına izin vermek istiyorsanız, Shopify’ın App Store’dan ücretsiz Ürün İncelemeleri uygulamasını yükleyebilirsiniz. Platform incelemeler yerine yorumları kullandığından Wix bu özelliği sunmuyor.

Shopify ayrıca, size izin veren yerleşik terk edilmiş sepet kurtarma teknolojisine sahiptir. sepetindeki ürünleri otomatik olarak satın almadan web sitenizden ayrılan kayıtlı müşterilere e-posta gönder. Bu, satışları% 25 artırabilecek güçlü bir araçtır.

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Özel bir e-ticaret platformu olmasa da, Wix de oldukça iyi satış araçları sunuyor. Wix, mağazanıza eklediğiniz her ürün için 6’ya kadar seçenek ve 30 varyant eklemenize izin verir (çok düşkün değil!).

Wix’te terk edilmiş alışveriş sepeti teknolojisine sahip olabilirsiniz, ancak bu en iyi şekilde bir uygulama aracılığıyla çalışır, bu nedenle etkinleştirmek biraz daha karmaşıktır. Ayrıca App Market’i kullanarak (6. Tur’da ele alacağımız) ekstra özellikler de ekleyebilirsiniz.

Hem Wix hem de Shopify indirim kodları ve kuponlar oluşturmanıza izin verir. Ancak Shopify göze çarpıyor çünkü web sitenizi tüm planlarda sosyal medya hesaplarınızla entegre etmenize izin veriyor (bunun hakkında daha fazla bilgi Tur 4). Shopify ile daha pahalı bir plana geçtiğinizde, hediye kartları da satabilirsiniz.

Wix’in güçlü yanlarından biri, yerleşik ürün video özelliğidir. Ürünlerinizin harika görünmesini sağlamak için herhangi bir üçüncü taraf uygulaması yüklemenize gerek yoktur.

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Ve kazanan…

Shopify. Online satış yapmanıza yardımcı olmaya odaklanan bir platform olarak Shopify ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir. Örneğin, müşteri yorumlarını kolayca toplayabilirsiniz ve bu, satışlarınızı artırabilir. müşteri önerileri alıcıları etkilemek için uzun bir yol kat eder.

4. Tur: Ürünlerinizi Pazarlamak Ne Kadar Kolay??

Wix Ascend, Wix’te yerleşik olarak bulunan ve ihtiyacınız olan tüm özellikleri tek bir yerde toplayan bir pazarlama çözümüdür. Özellikler arasında e-posta pazarlaması, pazarlama entegrasyonları, müşterilerinizle etkileşimi kolaylaştırmak için otomasyonlar ve sosyal medya pazarlamanızı artırmak için sosyal paylaşımlar yer alır. Ancak Ascend’in ayrı bir abonelik gerektirdiğini unutmayın.

Wix’te başka pazarlama araçları da var. Örneğin, bloglamayı bir pazarlama aracı olarak kullanmak istiyorsanız, web sitesi oluşturucusunda yerleşik bir blog oluşturma işlevi bulunduğundan Wix mükemmeldir. Ve çevrimiçi mağazanıza trafik çekmenize yardımcı olmak için, Wix size hedefleyebileceğiniz anahtar kelimeler öneren güçlü bir SEO sihirbazı sunar. Shopify’ın SEO seçenekleri çok daha sınırlı.

Shopify’ın göze çarpan pazarlama özelliği çok kanallı entegrasyon. Bu, Shopify mağazanızı sosyal medya hesaplarınıza (Facebook ve Instagram gibi) bağlayabileceğiniz ve bunlardan ürün satabileceğiniz anlamına gelir.

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Pazarlamanın diğer yönleri için Shopify üçüncü taraf uygulamalarına güveniyor. 620’den fazla uygulama arasından seçim yapabilirsiniz, bu nedenle hemen hemen her ihtiyaç için bir pazarlama uygulaması vardır.

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Ancak pazarlama stratejinizin farklı yönleri için birden fazla uygulama yüklemek, Wix Ascend gibi hepsi bir arada bir çözüm kullanmaktan daha fazla zaman alabilir.

Ve kazanan…

Wix. Bu çok yakın bir tur. Evet, Shopify’ın çok kanallı entegrasyonu harika bir özellik, ancak Wix Ascend pazarlamayı çok basitleştirir. Çevrimiçi mağazanızla birlikte içerik pazarlamasını veya bloglamayı da kullanabilirsiniz ve SEO’nun Wix’te kullanımı çok daha kolaydır.

5. Tur: Ödeme Yöntemleri Ne Kadar Esnek??

Shopify ile 100’den fazla farklı ödeme sağlayıcısı kullanabilirsiniz. Ancak, “Shopify Payments” (Shopify’ın kendi ödeme ağ geçidi) kullanmadığınız sürece, PayPal ve Stripe gibi ödeme ağ geçitleri tarafından alınan ücretlere ek olarak Shopify için işlem ücretleri ödemeniz gerekir..

Ne yazık ki, Shopify Payments yalnızca ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Hong Kong, Singapur ve birkaç diğer ülke gibi belirli ülkelerde kullanılabilir. Shopify Payments yaşadığınız yerde desteklenmiyorsa, tüm satışlarınızda işlem ücreti ödemeniz gerekir.

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Wix ile işlem ücreti ödemek zorunda değilsiniz, ancak kullanabileceğiniz ödeme ağ geçidi sayısında daha sınırlısınız. PayPal, Stripe ve Square’in yanı sıra eWay (Avustralya) ve Yandex (Rusya) gibi ülkeye özgü sağlayıcılar da mevcuttur.

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Ne yazık ki Wix, Apple Pay ve Amazon Pay gibi popüler dijital cüzdan ödeme seçeneklerini desteklemiyor.

Ve kazanan…

Shopify. Shopify Payments kullanmadığınız sürece işlem ücretleri ödemenize rağmen, Shopify’ın sunduğu ödeme seçeneklerinin sayısı etkileyici. İşlem ücretleri sadece küçüktür ve daha fazla ödeme seçeneği sunabilmek, mağazanızı müşteriler için daha çekici hale getirebilir – özellikle Apple Pay gibi dijital cüzdan seçenekleri.

Ancak, işlem ücretleri ödemek istemiyorsanız ve bölgenizde Shopify Payments desteklenmiyorsa, Wix daha iyi seçeneğiniz olacaktır.

6. Tur: Mağazanıza Hangi Uygulamaları Ekleyebilirsiniz?

Shopify App Store’da 2800’den fazla uygulamaya sahip. Üçüncü taraflarca yapılan uygulamalar ve Shopify tasarımcılarının kendileri tarafından yapılan uygulamalar var. Bazıları ücretsizdir ve bazı premium olanlar sınırlı süreli ücretsiz deneme sürümüyle gelir, böylece bunları test edebilirsiniz. Örneğin, Bundle Products uygulamasını 21 gün boyunca risksiz deneyebilirsiniz.

Shopify’ın uygulamaları e-ticaret odaklı. Bunları Siparişler ve gönderim, Mağaza tasarımı, Pazarlama, Satış ve dönüşüm, Finans, Raporlama ve Envanter yönetimi gibi kategorilerde düzenlenmiş bulabilirsiniz..

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Wix’in App Market’inde web sitenizin işlevselliğini artırmak için yaklaşık 250 uygulama var, fakat bunlardan sadece beşte biri e-ticaretle ilgilidir. Sayı, Shopify’ın geniş e-ticaret uygulamaları seçimine kıyasla söner. Wix’in e-ticaret uygulamaları Shopify’lar kadar etkileyici değildir ve daha az ücretsiz uygulama da vardır. Wix yalnızca e-ticaret odaklı olmadığından, örneğin gelişmiş satış raporlama araçlarının eksikliği vardır..

Wix ve E-Ticaret için Shopify - 2020'de Hangisi (SİZİN İÇİN) Doğru?

Wix’te bulunan e-ticaret uygulamaları arasında Etsy Shop, Hediye Kartı, eBay e-Ticaret, Kupon Ver, Tidio Canlı Sohbet ve Wix Sohbet ve Ecwid’in Çevrimiçi Mağazası bulunmaktadır.

Ve kazanan…

Shopify. Wix, Shopify’ın sunduğu çok sayıda e-ticaret odaklı uygulama ile rekabet edemez. Ayrıca, Shopify’ın uygulamaları, Wix’in sunmadığı önemli satış raporlama ve analiz araçlarına erişmenizi sağlar. Muhtemelen ihtiyacınız olan her şeyi Shopify’ın App Store’da bulabilirsiniz.

7. Tur: Bir şeyler yanlış giderse?

Shopify’ın özel e-ticaret desteği 7/24 mevcuttur ve canlı sohbet ve e-posta yoluyla destek alabilirsiniz. 7/24 destek almak büyük bir bonus çünkü mağazanız sorun yaşıyorsa, bir yardım hattının açılmasını beklemek zorunda kalmayacaksınız. Web sitenizin çalıştığı her dakika size çok pahalıya mal olabilir.

Shopify’ın adım adım makaleleri içeren bir yardım merkezi vardır ve ayrıca Shopify’ın YouTube kanalı üzerinden video tabanlı yardım vardır.

Wix telefon ve bilet desteği sunarken, canlı sohbet yok. Ayrıca, e-ticaret sorunları için yalnızca “geri arama hizmeti” aracılığıyla telefon desteği alabilirsiniz. yalnızca Pazartesi’den Cuma’ya kadar, ABD Pasifik Saati ile 05:00 – 17:00 saatleri arasında kullanılabilir..

Wix, farklı özellikleri nasıl kullanacağınızı gösteren bir editör yardımına sahiptir ve ayrıca Wix’te ustalaşmak için kullanabileceğiniz video ve makalelerle dolu kapsamlı bir yardım merkezi de vardır..

Ve kazanan…

Shopify. Hiçbir zaman satış kaybetmek istemezsiniz çünkü web siteniz çalışmıyor ve müşteri desteğiyle iletişim kuramıyorsunuz. Shopify’ın 7/24 verdiği destek, bir sorun yaşarsanız da, yardım edebileceğiniz birinin olduğu anlamına gelir. Ayrıca, müşteri hizmetleri temsilcilerinin e-ticaretle ilgili her türlü sorunu ele alacak şekilde eğitildiğinden emin olabilirsiniz.

8. Tur: Para için En İyi Değeri Alacaksınız?

Wix’in üç planıyla çevrimiçi satış yapabilirsiniz: Business Basic, Business Unlimited ve Business VIP. Bu planların her biri ile sınırsız bant genişliği ve bol miktarda depolama alanı elde edersiniz (sırasıyla 20GB, 35GB ve 50GB).

Shopify’ın Wix’ten çok daha pahalı olduğu gerçeğinden kaçmak yok. Shopify’ın üç planı vardır: Temel Shopify, Shopify ve Advanced Shopify. İlk iki katman size hediye kartları, gelişmiş raporlar ve üçüncü taraf hesaplanan gönderim ücretleri gibi özellikler sunarken, çoğu kullanıcı için Temel Shopify planı yeterli olmalıdır.

Orada bir 14 günlük deneme Shopify’ı taahhüt etmeden önce bir şeyleri test etmek istiyorsan.

Daha büyük bir çevrimiçi mağaza açmak istiyorsanız, Shopify’ın yerleşik özellikleri size paranızın karşılığını verir. Ancak, Temel planda hediye kartları sunamayacağınızı, Wix’te bu işlevi eklemek için ücretsiz bir uygulama kullanabileceğinizi unutmayın..

Nihayetinde, Wix para için büyük bir değer sunar ve bir çevrimiçi mağaza açmayı kolay ve uygun fiyatlı hale getirir. E-ticaret özellikleri Shopify’lar kadar gelişmiş olmasa da, mağazanızın işlevselliğini artırmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

Wix’in fiyatlandırma planları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ayrıntılı kılavuzumuza göz atın.

Ve kazanan…

Wix. Shopify daha fazla e-ticaret odaklı özelliğe sahip olsa da, fiyatlandırma planları çok daha pahalıdır ve bu da paranın değeri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.. Wix ile, gelişmiş satış analizi almak için aylık veya yıllık büyük miktarlar ödemek zorunda değilsiniz, örneğin.

Wix E-Ticaret vs Shopify: Adanmış Bir E-Ticaret Platformu Her Zaman En İyisidir?

Shopify ile Wix’in e-ticaret için savaşı haksız bir mücadele gibi görünebilir çünkü Shopify% 100 çevrimiçi olarak satmanız gereken araçları sağlamaya adamıştır. Ancak, bu karşılaştırmanın gösterdiği gibi, Wix’in sunabileceği çok şey var.

Kazanan, çevrimiçi mağazanız için neye ihtiyacınız olduğuna gerçekten bağlı.

Büyük bir e-ticaret mağazası oluşturmak istiyorsanız, Shopify kesinlikle sizin için daha iyi bir seçenektir. Yükleyebileceğiniz çok sayıda ek uygulama da Shopify için büyük bir satış noktasıdır, çünkü mağazanıza eklemek isteyebileceğiniz hemen hemen her şey için bir uygulama var.

Shopify hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Uzman incelememizi okuyun.

Wix’in En İyi Çalıştığı Üç Durum

Shopify’ın daha büyük mağazalar için daha fazla uygulama sunması ve kazanması, Wix’e ciddi bir düşünce vermemeniz gerektiği anlamına gelmez. İşte Wix ile daha iyi olabileceğiniz bazı senaryolar:

  1. Ön ödeme yapmak için büyük bir bütçeniz yok ve mağazanızı çevrimiçi hale getirmenin en ucuz yolunu arıyorsunuz. Wix’in e-ticaret dostu planları Shopify’dan çok daha düşük bir fiyatla başlar ve Shopify’da hediye kartları gibi özellikler elde etmek için Wix’in orta sınıf e-ticaret planının iki katından daha fazlasını ödemeniz gerekir. Wix’in Hediye Kartı uygulaması ücretsiz.
  2. Web sitenizin bir çevrimiçi mağazadan daha fazla olmasını istiyorsunuz ve web sitenize blog yazmak veya başka türde içerik eklemek istersiniz. Wix esnektir ve her türlü web sitesine hitap etmek için tasarlanmıştır, oysa platformun birincil amacı e-ticaret olduğundan Shopify’ın blog oluşturma özellikleri sınırlıdır.
  3. İşlem ücretleri ödemek istemiyorsunuz ve Shopify Payments’ı desteklemeyen bir ülkede iş yapıyorsunuz. Bu durumda, Wix sizin için en iyi seçimdir, çünkü dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, Wix’in sunduğu ödeme seçenekleriyle işlem ücreti alınmaz.

Wix hakkında daha yararlı bilgiler için uzman incelememizi okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me