Yeni Coursera Alternatifleri – Hangisi Sizin İçin En İyisi? (2020 GÜNCELLEME)

Çevrimiçi öğrenmeye başladığınızda, Coursera bariz bir seçim gibi görünüyordu. Popüler bir çevrimiçi öğrenme platformudur ve becerilerinizi geliştirmeye hazır olduğunuzda ilk düşündüğünüz platformlardan biridir.


Ama şimdi Coursera’nın ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamadığını keşfettiniz. Belki müfredat çok akademiktir ve daha pratik bir şey arıyorsunuz. Ya da daha iyi bir iş bulmak için ihtiyacınız olan kurslara sahip olmayabilir..

Ayrıca, Coursera’yı kullanarak değer elde etmek için çok fazla zaman harcamanız da mümkündür – bu kurslardan bazıları oldukça uzun olabilir!

Coursera alternatifi arama nedeniniz ne olursa olsun, doğru seçeneği hızlı bir şekilde bulmanız gerekir, böylece becerilerinizi geliştirebilir veya daha iyi bir iş elde edebilirsiniz. Bu makalede, hem popüler hem de yeni Coursera alternatiflerini karşılaştıracağım, böylece hangi çevrimiçi öğrenme platformunun sizin için en uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Coursera’ya En İyi Alternatiflerde Aradıklarımız

Coursera’ya en iyi alternatifleri bulmaya çalışırken, baktığımız bazı temel özellikler şunlardır:

 • Ders seçimi: Kaç tane ders var? Hangi geniş alanları kapsıyorlar??
 • Kurs uzunluğu ve formatı: Tipik kurslar kaç saattir? Video, proje vb. Kurs sunumuna neler dahildir??
 • Eğitmen kalitesi: Eğitmenlerin nasıl bir deneyimi var? Kurs platformları tarafından inceleniyor mu??
 • Sertifikalar: Bu Coursera alternatifleri kurs tamamlama sertifikaları sağlıyor mu? Derslerin tamamlanması istihdam konusunda yardımcı olacaktır?
 • Fiyat: Tipik bir kurs ne kadar? Çevrimiçi öğrenme platformları bir abonelik veya kullandıkça öde fiyatlandırma modeli kullanıyor mu??

Fiverr Learn – En İyi Freelancerlar İçin Dijital Pazarlamaya Başlarken

newcoursseraalternative 1

Bir Fiverr serbest çalışanıysanız (veya işinizi tanıtmaya başlayan küçük bir işletme sahibiyseniz), Fiverr Learn, temel dijital pazarlama becerileri. Kurslara erişmek için bir Fiverr hesabına ihtiyacınız olacak, ancak ücretsiz satıcı olarak kayıt olun, bu büyük bir sorun değil.

Mevcut Fiverr kursları, dijital pazarlama ve yaratıcılığı kapsar. hemen uygulayabileceğiniz pratik beceriler.

Fiverr’de hizmet satmayı planlıyorsanız özellikle yararlıdırlar. O yüzden tamamlanan kurslar kazanan konserlerde yardımcı olabilir, satıcı profilinizde gösterilecekleri için.

Fiverr Learn’ün en büyük avantajlarından biri, platformun kurs oluşturmak için uzman endüstri uzmanlarını kullanmasıdır. Bu sen demek işi gerçekten bilen insanlardan güncel bilgi alın.

Ancak küçük bir dezavantaj var. Şu anda, Fiverr Learn’de sadece 30 kurs bulunmaktadır. Bu, herhangi bir Coursera alternatifinin en küçük kurs portföyüne sahip olduğu anlamına gelir. Ayrıca, çoğu kurs başlangıç ​​seviyesi olduğundan, zaten dijital pazarlama becerileriniz varsa, muhtemelen sizin için doğru değildir.

Fiverr Learn kursları video yoluyla verilir ve kullandıkça öde yöntemiyle sunulur. Tüm kurslar 100 $ ‘dan az ve 50 $’ ın altında bir çok şey bulacaksınız. Bu onları oldukça uygun hale getiriyor.

Özellikleri:

 • Fiverr serbest çalışanlarının daha iyi satışlar yapmasına yardımcı olacak pratik kurslar
 • Kurslar video tabanlıdır ve çoğu birkaç saat içinde tamamlanabilir
 • Serbest çalışma platformunu kullanıyorsanız Fiverr’ı kullanmanızdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir kurs var
 • Abonelik ücreti yok

Peki, Fiverr Learn gerçekten uygun bir Coursera alternatifi mi? Yeni bir Fiverr serbest çalışanıysanız, kesinlikle bir göz atmaya değer. Daha fazla bilgi için Fiverr’i öğrenin.

Ders sayısı~ 30
Eğitmen kalitesiAlanlarının en üstündeki profesyoneller
Sertifika verildiHayır, ama bir profil rozeti alıyorsun
Ödeme türüKurs başına ödeme (ve Fiverr üyesi olmalısınız)

Udemy – Büyük Bir Seçim İsteyenler için En İyisi

newcoursseraalternative 2

Udemy, en büyük çevrimiçi ders seçimi – ve platformda 100.000’den fazla listelendiğinde tartışmak zor! İşletme ve pazarlamadan müzik ve kişisel gelişime kadar hemen her konuda kurs bulabilirsiniz..

O kadar çok şey var ki, en büyük sorununuz mükemmel çevrimiçi kursu bulmak için tüm seçeneklerden geçiyor olabilir. Neyse ki, gezinme menüsü aramanızı hassaslaştırmanıza yardımcı olacak birçok kategori ve alt kategoriye sahiptir.

Udemy’nin bir dezavantajı, herkes eğitmen olabilir, bu nedenle kurs kalitesi değişken olabilir. Bir Google araması yoluyla eğitmeninizin kimlik bilgilerini kontrol etmeye ve çevrimiçi bir kursa başlamaya karar vermeden önce öğrenci puanlarını ve incelemelerini kullanmaya değer.

Udemy’de, çoğu kurs video yoluyla verilir ve bazıları site dışında tamamlayabileceğiniz projeler ve görevler içerir. Çoğu kurs en az sekiz saattir ve bazıları en az 50 saat olabilir! Yine de bu, en uzun Coursera kurslarından bazılarından daha kısa.

Udemy’de bir kursu tamamladıktan sonra, böyle bir sertifika alırsınız. Bu, özellikle kurs uzman bir eğitmen tarafından öğretildiyse, becerilerinizi pazarlamanıza yardımcı olabilir..

Kurs fiyatlandırmasında büyük farklılıklar vardır. Birkaçı ücretsiz, ancak çoğunun bir maliyeti var. Seçtiğiniz kursa bağlı olarak 20 ila 200 $ arasında bir ödeme yapabilirsiniz. Genellikle indirilebilen kurs indirimlerine dikkat edin.

Özellikleri:

 • Bir kurs için ödeme yaptıktan sonra, ömür boyu erişiminiz olur, böylece istediğiniz zaman tekrar ziyaret edebilir ve belleğinizi yenileyebilirsiniz
 • Udemy’ye kaydolduğunuzda, kişiselleştirilmiş kurs önerileri birkaç soruyu cevaplayarak
 • Dersler için ön koşul yoktur
 • Kapsamlı kurs kataloğu sayesinde Udemy’de her şeyi öğrenebilirsiniz

Gerçek bir yaşam boyu öğreneniyseniz ve çok çeşitli konularda uğraşmak istiyorsanız, Udemy Coursera’ya mükemmel bir alternatiftir.

Ders sayısı100.000+
Eğitmen kalitesiDeğişken, herkes bir ders oluşturabilir
Sertifika verildiEvet
Ödeme türüBaşı ödeme kurs

Skillshare – Grup İşbirliği için En İyisi

newcoursseraalternative 3

Skillshare, iş, teknoloji, yaşam tarzı ve daha fazlasını kapsayan 28.000’den fazla sınıf sunuyor, bu yüzden birçok seçenek var. Çevrimiçi öğrenme platformunda, soru sorabileceğiniz ve tavsiyelerde bulunabileceğiniz milyonlarca öğrenci içeren güçlü bir öğrenci topluluğu vardır.

Temel özelliklerinden biri “yaparak öğren” yaklaşımı, bu yüzden her sınıfın öğrencilerin tamamlaması için bir projesi var. Öğrenmeye uygulamalı bir yaklaşımdan hoşlanıyorsanız, bu caziptir. Hangi dersi alacağınıza karar verirken son sınıf projelerine göz atabilirsiniz. Sınıflar video dersleri ile verilir.

Skillshare ile, öğretmenler, becerilerini ve bilgilerini paylaşmaya tutkulu olan girişimciler, yaratıcılar ve profesyoneller. Skillshare yeni eğitmenler için rehberlik sağlamasına rağmen, bir kursu öğretmek için önceden deneyime ihtiyacınız yoktur (artı ücretsiz olarak bir tane yayınlayabilirsiniz). Bazı eğitmen profilleri oldukça seyrek – hangi öğretmenin en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacak daha fazla bilgi görmek isterdik.

Bazı sınıflar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ancak tüm kurs kataloğuna erişmek istiyorsanız, aylık veya yıllık olarak ödeyebileceğiniz bir aboneliğe ihtiyacınız olacaktır. Skillshare sertifika sağlamaz. Bunun yerine, ilgili projeleri edindiğinizi göstermek için sınıf projeleri kullanılır.

Özellikleri

 • Skillshare, şirket çapında becerileri geliştirmek isteyen şirketlere indirim ve yönetici erişimi sağlayan ekip planları içerir
 • Binlerce ücretsiz sınıf vardır, böylece platformu ve ders biçimini test edebilirsiniz
 • Uygulamalı projeler, Skillshare’i diğer Coursera alternatiflerinden farklı kılar
 • Skillshare Originals, kurum içinde üretilen sınıflardır; birçoğu Moz, Trello, Bench ve daha fazlasındaki profesyoneller tarafından yönetiliyor
 • Aboneliğiniz sınıflara çevrimdışı ve reklamsız erişim içeriyor
Ders sayısı28.000+
Eğitmen kalitesiDeğişken, herkes bir ders oluşturabilir
Sertifika verildiHayır
Ödeme türüAbonelik modeli (aylık veya yıllık)

Udacity – Teknik İş Arayanlar için En İyisi

newcoursseraalternative 4

Udacity sadece yaklaşık 200 kurs sunmaktadır, ancak kurs portföyleri yüksek kalitededir. Temel özelliklerinden biri “nanodegrees” – ısırık büyüklüğündeki küçük derece kursları.

İş kursları olmasına rağmen, Udacity en iyi teknoloji eğitimi ile bilinir. Müfredatları, bulut bilişim, veri bilimi, yapay zeka ve daha fazlası konusunda uzman eğitmenlerin derslerini içerir.. Bu, öğrencileri en son yeniliklerle güncel tutar.

Udacity kursuna katılmak kesinlikle bir taahhüttür. Birçok ders, birkaç saat video eğitimi ile birkaç ay boyunca devam eder. Kurs süresine ek olarak haftada birkaç saat beklemeniz bekleniyor.

Birkaç ders ücretsiz olarak sunulsa da, çoğu birkaç yüz dolara mal olur. Teknoloji dünyasındaysanız, bu yatırım buna değebilir. Udacity’nin sertifikaları Silikon Vadisi şirketleri tarafından tanınır ve bir iş bulmana yardımcı olabilir.

Özellikleri

 • Udacity Connect öğrenmeyi hızlandırmak için yüz yüze birebir oturumlar sunar
 • Program, öğrencilerin eğitmenler ve akranlarıyla çalıştığı gerçek dünya projelerini içerir
 • Sektör liderleriyle canlı sohbetler var
 • Tüm programlar kişisel kariyer koçluğu, bireysel rehberlik ve özel esnek öğrenme planını içerir
Ders sayısı200+
Eğitmen kalitesiÖğretmenler endüstri uzmanıdır
Sertifika verildiEvet
Ödeme türüBaşı ödeme kurs

LinkedIn Learning – İş Eğitimi İçin En İyisi

newcoursseraalternative 5

LinkedIn Learning (eski adıyla Lynda.com), LinkedIn hizmet paketinin bir parçası olduğundan, iş dünyasına çok odaklanmış olması şaşırtıcı değildir. 13.000 civarında kurs sunmaktadır, platform iş, teknoloji ve yaratıcılığı kapsar.

Eğitmenleri konusunda uzman kişilerdir. LinkedIn, eğitmenleri bir başvuru süreci aracılığıyla araştırır ve öğretmek istedikleri alanda bilgi veya beceri kanıtı ister. Bu öğrenciler için gönül rahatlığı getirir.

Kurslar video eğiticileri aracılığıyla verilir ve birçoğunda öğrendiğiniz becerileri uygulayabilmeniz için proje dosyaları bulunur. Kursları herhangi bir cihazda, hatta çevrimdışı olarak izleyebilir ve tamamlandığında bir sertifika alırsınız.

Kendi becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra, bir işletme sahibiyseniz LinkedIn Learning’i çalışan eğitimi için kullanın.

LinkedIn Learning’i bir aylık deneme ile ücretsiz test edebilirsiniz.

Özellikleri

 • Bazı kurslar LinkedIn üyelerine her ay ücretsiz olarak açılır, bu da ödeme yapmak zorunda kalmadan iş becerilerinizi geliştirmek için iyi bir fırsattır
 • Platform, öğrenci profilinize göre kişiselleştirilmiş kurs önerileri sunar
 • İlerlemenizi kontrol etmek için ek kaynak materyallerine (sınavlar gibi) erişin
 • LinkedIn’in Kariyer ve İş planları, LinkedIn Öğrenme kurslarına erişimi içerir
Ders sayısı13.000+
Eğitmen kalitesiEğitmenler kendi alanlarında uzman kişilerdir.
Sertifika verildiEvet
Ödeme türüAylık abone

Learning.ly – İnovasyon ile İşinizi Bozmak İçin En İyisi

newcoursseraalternative 6

Learning.ly, The Economist’ten çevrimiçi bir öğrenme platformudur, böylece talimatın kalitesine güvenebilirsiniz. Learning.ly eğitmenleri, pratik deneyimleri, yayınları ve ödülleri ile alanlarında uzman kişilerdir..

Kurslar; işletme, pazarlama ve girişimcilikten üretkenliğe, insan yönetimine ve daha pek çok konuyu kapsar.. Bazı dersler sürekli eğitim kredisi sağlar, yeteneklerini güncel tutması gereken meslekler için yararlı.

Kurs içeriği genellikle videoları, sunumları ve sesi içerir. Bir kursu tamamladığınızda bir sertifika alırsınız. Learning.ly, çoğu için ödeme yapmanız gerekmesine rağmen bazı ücretsiz kurslar sunar. Fiyatlar büyük ölçüde değişmekle birlikte, çoğu kurs uygun.

Bu Coursera alternatifi iş bulmanıza yardımcı olacak mı? Hiçbir garanti olmamakla birlikte, The Economist tarafından desteklenen bir sertifika kesinlikle biraz ağırlık taşır.

Özellikleri

 • Dersler Ekonomist tarafından denetlenir, bu yüzden iyi kalitede olduklarını bilirsiniz
 • Tüm kurs içeriğinde% 25’lik bir giriş indirimi var
 • Öğrenciler ayrıca endüstri uzmanlarının liderliğindeki etkinliklere erişebilir
 • Memnun olmayan öğrenciler için% 100 geri ödeme garantisi vardır
Ders sayısı250+
Eğitmen kalitesiAlanında deneyimli profesyoneller
Sertifika verildiEvet
Ödeme türüBaşı ödeme kurs

Hangi Coursera Alternatifini Seçmelisiniz?

Gördüğünüz gibi, orada Coursera’ya birçok faydalı alternatif var. Ama hangisi senin için doğru?

Aşağıdaki özet tabloya göz atın, ardından önerilerimiz için okumaya devam edin.

Coursera AlternatifDers SayısıEğitmen KalitesibelgelemeÖdemeİçin en iyisi
Fiverr Öğren~ 30UzmanHayır, ama bir profil rozeti alıyorsunBaşı ödeme tabii; Fiverr üyeliği gerekliDijital pazarlamaya yeni başlayanlar
Udemy100.000+Değişken, çünkü herkes eğitmen olabilirEvetBaşı ödeme kursGeniş bir kurs portföyü arayan yaşam boyu öğrenenler
Skillshare28.000+Değişken olsa da, bazı kurslar uzmanlar tarafından verilmektedirHayır, sınıf projesi kursu almanın kanıtıdıraboneUygulamalı projelerden hoşlanan öğrenciler
Udacity200+UzmanEvetBaşı ödeme kursTeknoloji öğrenenleri; Udacity’nin Silikon Vadisi ile bağlantıları var
LinkedIn Learning13.000+UzmanEvetaboneBeceri ve bilgiyi geliştirmek isteyen işletme öğrencileri
Learning.ly250+UzmanEvetBaşı ödeme kursİşletme yenilikçileri

En iyi önerilerimizi isteyin?

Bir Fiverr satıcısı olarak yeni başlıyorsanız, potansiyel müşterilerinizi Fiverr dersleri almak.

Yeni bir hobi peşinde koşmak ya da yaşam tarzına dayalı başka beceriler kazanmak istiyorsanız, Udemy ve Skillshare en iyi bahislerinizdir.

Teknoloji veya iş dünyasında iş arıyorsanız, Learning.ly veya Udacity kursları size avantaj sağlayabilir ve bazı harika beceriler de sağlayabilir.

LinkedIn üyesi olarak, kilidi açılmış LinkedIn Öğrenme kurslarının potansiyelini göz ardı etmeyin. Bunlar bütçenizi bozmadan becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Şimdi size kalmış. Hangi Coursera alternatifi en çok caziptir? Karar vermenize yardımcı olması için çevrimiçi kurs karşılaştırmamıza göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me