Mailjet Review 2020 – Čo potrebujete vedieť

mailjet-prehľad


Prehľad

Mailjet je e-mailová marketingová služba, ktorá ponúka podnikom jednoduchý spôsob, ako posielať informačné bulletiny a ďalšie hromadné e-maily až 900 000 zákazníkov. Je to naozaj intuitívna platforma pre akékoľvek podnikanie, či už ste osoba navrhujúca niečo pre svoj blog, alebo veľká spoločnosť, ktorá hľadá spôsob, ako efektívnejšie navrhovať a odosielať e-maily. Tu je niekoľko funkcií, ktoré z neho robia dobrú službu, najmä pre kohokoľvek nového v e-mailovom marketingu:

 • Ľahko použiteľný systém drag-and-drop, ktorý umožňuje intuitívne a rýchle navrhovanie
 • Monitorovanie e-mailov v reálnom čase pre okamžité údaje o výkonnosti kampane
 • Testy A / B, aby ste mohli posielať najúčinnejšie e-maily
 • Bezplatný plán je k dispozícii, ak posielate menej ako 6 000 e-mailov mesačne

Výber šablóny by mohol byť väčší a želám si, aby bezplatné plány obsahovali niekoľko ďalších funkcií (dokonca aj na skúšobnej báze). To okrem toho je kompletný servis s mnohými nástrojmi, ktoré vám umožnia nielen navrhovať krásne a profesionálne vyzerajúce e-maily, ale tiež osloviť širšie publikum a pomôžu vášmu podnikaniu rásť.
mailjet-funkcie-2Mailjet je robustná e-mailová marketingová služba bez ohľadu na úroveň služby, ktorú si vyberiete. Medzi moje obľúbené funkcie patria:

 • Neobmedzené ukladanie kontaktov
 • Sledovanie štatistík
 • Ľahké prispôsobenie
 • Podpora API

Pokročilejšie funkcie, ako je pokročilá správa šablón, schopnosť uzamknúť obsah a automatizovaný marketing, majú cenovú známku. Sú však nevyhnutné pre úspech vášho podnikania, najmä ak používate e-mail ako prostriedok na prilákanie ďalších čitateľov a zákazníkov. Tu je niekoľko, ktoré vynikajú:

Testovanie A / B

Testovanie A / B na serveri Mailjet je jednoduché. Najprv som si nastavil základy môjho testu, ako je meno, jazyk a zoznam kontaktov, ktorým som ho chcel poslať. Potom som nastavil premennú, ktorú som chcel otestovať, napríklad dĺžku predmetu alebo obsah obrázka. Najjednoduchší test má dve verzie a testuje jednu premennú. ale Mailjet umožňuje až 10 verzií jednej kampane. Použil som tri.

Po vytvorení troch predmetov pre kampaň som bol schopný nastaviť percento môjho zoznamu kontaktov, ktoré som chcel dostať každý e-mail, nastaviť čas na jeho spustenie a zvoliť, či sa víťazný e-mail nastavil automaticky alebo ručne.

segmentácia

Ďalšou funkciou je segmentácia, ktorá je k dispozícii aj s prémiovým účtom. To vám umožní zoskupte svojich zákazníkov do samostatných zoznamov na základe určitých premenných ako je čas, kedy vaši najangažovanejší zákazníci otvárajú e-maily. K dispozícii sú dokonca aj údaje, ktoré vám oznamujú, kedy sú niektorí zákazníci neaktívni, aby ste im mohli zasielať kampane zamerané na opätovnú interakciu.

V sekcii kontaktov stačí kliknúť na segmentáciu a potom vytvoriť segment. Filtre Mailjet filtrujú segmenty na základe vlastností ako „Meno“ alebo „Narodeniny“ alebo podľa aktivity, napríklad keď osoba naposledy otvorila e-mail. Môže tiež filtrovať váš zoznam podľa viacerých vlastníctiev. Vytvoril som teda zoznam všetkých kontaktov, ktoré žijú v New Yorku a za posledných 14 dní mi otvoril e-mail.

Po nastavení podmienok môžete kliknúť na Vypočítať a zistiť presný počet účastníkov, ktorí zodpovedajú vašej kvalifikácii. Potom môžete zoznam uložiť.

Spolupráca v reálnom čase

Spolupráca v oblasti návrhu e-mailov v reálnom čase ušetrí čas všetkým prémiovým používateľom a všetkým členom vášho tímu. Ľahko môžete priradiť role každému (napr. Obchodník, dizajnér alebo vývojár) a zvýšiť efektivitu svojho tímu. Môžete pridať ľubovoľný počet ľudí. Už nemusíte čakať, kým jedna osoba dokončí svoju časť e-mailu a až potom bude pracovať na vašej.. Časti e-mailov sú zablokované, keď na nich ľudia pracujú, a potom môžete okamžite vidieť prácu, ktorú vykonal váš kolega.

Widget na odber

Príjemnou funkciou, ktorá je k dispozícii pre všetkých, je miniaplikácia na odber. toto umožňuje ľuďom, ktorí sa prihlásili, automaticky pridať do vášho zoznamu odberov e-mailov. K dispozícii je funkcia dvojitého prihlásenia, ktorá zaisťuje, že váš zákazník má o vašu ponuku záujem, a zvyšuje súlad s normami GDPR.

Proces vytvorenia miniaplikácie na odber pomocou Mailjet je rýchly a ľahký. Môžete ho nastaviť buď ako kontextové okno alebo ho vložiť. Pomocou miniaplikácie na odber môžete zhromažďovať viac ako e-mailovú adresu. Využite ju ako príležitosť na zhromažďovanie informácií, ako je meno a adresa vášho zákazníka.
mailjet-jednoduchosť používania

Krok registrácie Mailjet je rýchly a jednoduchý. Odpovedal som na niekoľko otázok o mne a mojej firme a za pár minút som bol pripravený navrhnúť e-mail. Proces navrhovania je tiež jednoduchý.

Veľmi ma potešilo, že spoločnosť Mailjet používa systém úprav drag-and-drop. Páči sa mi, že obrazovka úprav je čistá a jasná, nie preplnená. Všetky prvky, ktoré je možné pridať, sú označené na samostatnom paneli nástrojov od návrhovej obrazovky, čo uľahčuje prácu.

Vybral som si základnú šablónu bulletinu a bol som schopný prispôsobte kampaň jednoduchým kliknutím na vopred umiestnené bloky prvkov a pridaním konkrétneho obsahu Chcel som. Dvojité kliknutie na prvok vytvorí konkrétne ponuky.

Napríklad kliknutie na blok obrázka vedie na obrazovku, kde môžete orezať, zmeniť veľkosť alebo zmeniť orientáciu obrázka.

Keď bol môj návrh hotový, Páči sa mi, že tlačidlo „Skontrolovať a odoslať“ mi umožňuje skontrolovať svoju prácu s možnosťou okamžitého odoslania alebo uloženia na neskôr.

Pros:

 • Uložte časti e-mailu, ktorý často používate
 • Navrhnite A / B test v hlavnom editore rýchlo
 • Uložte šablóny a oddiely, ktoré vytvoríte, aby ste ich mohli použiť neskôr
 • Kódujte HTML od nuly alebo nahrajte súbor

Zápory:

 • Ochrana obsahu na zachovanie dôvernosti informácií o značke sa platí iba
 • Výber obsahu by mohol byť špecifický pre niekoľko ďalších odvetví
 • Zákaznícky servis je ťažké včas kontaktovať

mailjet-supportMailjet má rozsiahlu zbierku písomných zdrojov vrátane:

 • Sekcia FAQ
 • Blog s tipmi a trikmi s e-mailovou marketingovou kampaňou, radami o kódovaní a ďalšími
 • Knižnica zdrojov s príručkami, výskumnými správami a príbehmi o úspechu
 • Sekcia pre vývojárov so zdrojmi a príručkami
 • Zdroje GDPR (všeobecné nariadenie o ochrane údajov)

Ak chcete kontaktovať agenta podpory, môžete odoslať žiadosť o lístok. Tento proces je pomerne jednoduchý a páčilo sa mi, že som dostal rozpis 14 kategórií predmetov:

Potom ma požiadali o priradenie môjho lístka k prioritnej úrovni buď normálnej, naliehavej alebo kritickej. Vybral som si „normálne“ a o viac ako tri dni som sa ešte nepočul.

Cením si skutočnosť, že formulár žiadosti o lístok mi dáva možnosť uviesť moje telefónne číslo a označiť žiadosť ako kritickú, Radšej by som bol schopný okamžite hovoriť s niekým, najmä ak som sa stretol s potenciálne hrozným problémom. To znamená, že by som chcel, aby spoločnosť Mailjet zverejnila číslo podpory niekde na svojej webovej stránke alebo aspoň ponúkla podporu živého chatu, ako to robí mnoho iných poskytovateľov služieb e-mailového marketingu.

stanovenie ceny

Mailjet ponúka mesačné alebo ročné plány. Cena predplatného závisí od množstva e-mailov, ktoré plánujete posielať mesačne.

Bezplatná úroveň je určená iba pre firmy, ktoré plánujú odosielať 6 000 alebo menej e-mailov za mesiac. Niektoré funkcie zahrnuté v tomto pláne sú:

 • Neobmedzené ukladanie kontaktov
 • Pokročilý editor e-mailov
 • Pokročilé štatistické možnosti
 • Limit odosielania 200 e-mailov za deň

Tento bezplatný plán môže byť lákavý, ale ak váš zoznam e-mailov obsahuje viac ako niekoľko stoviek kontaktov, tento plán nebude uskutočniteľnou možnosťou..

Ďalší plán, základný (začínajúci na 9,65 dolárov mesačne), obsahuje všetky funkcie bezplatného plánu, ale bez reklám, bez denného limitu odosielania a pridanej podpory. Je to dobrá voľba, ak vaša firma potrebuje iba navrhovať a odosielať e-mailové kampane.

Pre prístup k niektorým funkciám, ktoré prispejú k rastu vašej firmy, budete potrebovať Prémiový plán (začínajúci na 20,95 dolárov mesačne), ktorý odomkne prístup k testovaniu A / B, segmentácii, spolupráci viacerých používateľov a ďalším pokročilým funkciám. Tento plán odporúčam pre etablované malé podniky so solídnou základňou predplatiteľov, ktoré sa snažia zlepšiť kvalitu svojich marketingových kampaní a zoznámiť sa so svojimi predplatiteľmi. Ak máte rozpočet, je to skvelé miesto na spustenie bez ohľadu na to, čo predávate.

Najvyšší platený plán je Enterprise plán, ktorý je určený pre väčšie spoločnosti a veľkoobjemových odosielateľov. Je vybavený „robustnejšou infraštruktúrou“, prístupom k odborníkom na uskutočniteľnosť a migráciu, pokročilými nástrojmi správy rolí a ďalšími. Ak vás tento plán zaujíma, musíte sa obrátiť na spoločnosť Mailjet a požiadať o cenovú ponuku, ale odporúčame vám, aby ste najskôr začali s prémiovým plánom a posunuli sa nahor, iba ak ste si istí, že nespĺňa vaše potreby..

Ako sa Mailjet prispôsobuje konkurencii?

Mailjet má plán pre každú spoločnosť, či už pracujete pre seba alebo máte 10 000 zamestnancov. Páči sa mi systém drag-and-drop, ktorý používajú na navrhovanie e-mailov, a som rád, že som sa počas procesu necítil nijako ohromený. Myslím si, že funkcia spolupráce, ktorá tímu umožňuje pracovať súčasne na e-mailových kampaniach, je inteligentnou a jedinečnou funkciou, ktorá pomáha spoločnostiam zvyšovať efektivitu. Tiež sa mi páči, že existuje bezplatný plán (s limitom odosielania) a žiadne skúšobné obdobie. Podniky s obmedzeným rozpočtom môžu vyskúšať základné funkcie tak dlho, ako potrebujú, aby zistili, či je pre nich služba Mailjet vhodná. Želám si, aby sa v šablónach nachádzalo viac rozmanitosti, ale určite by som túto službu využil sám.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me