Formstack Review 2020: Sizin İçin Doğru Olabilir mi?

Formstack ekran görüntüsü - Ana Sayfa


İşletmeniz için Form Oluşturucu Yeteneği, ancak Sınırlamalar Var

Formstack, sezgisel, kullanımı kolay bir form oluşturucuya sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda şablon vardır ve kaydetme ve devam ettirme, koşullu mantık ve hatta HIPAA uyumluluğu gibi gelişmiş özellikleri destekler – ancak gerçekten bu özelliklere ihtiyacınız yoksa, diğer form oluşturucular (ör. Cognito Formları) daha ucuz ve kullanımı daha kolay.

Formstack, Arapça, Çince, Felemenkçe, Fransızca, Almanca ve Rusça dahil 36 dili desteklemektedir, ancak form oluşturma arabiriminin kendisi yalnızca İngilizce olarak mevcuttur.

Bununla birlikte, Formstack’ın önemli bir dezavantajı, ücretsiz bir plan olmamasıdır. Ancak, 14 günlük ücretsiz deneme (Kredi kartına gerek yok).

Formstack, NBA ve Business Insider gibi büyük isimler tarafından kullanılır. Sizin için form oluşturucu olabilir mi? Formstack’ın artılarını ve eksilerini ve önerilen alternatiflerimi keşfetmek için okumaya devam et.

Formstack ekran görüntüsü - Şablonlar

Birçok Şablon, ancak Bazılarını Bulmak Zor

Formstack; Eğitim, Sağlık, Potansiyel Satış ve Satış dahil olmak üzere kategorilerde 300’den fazla şablon sunuyor. Şablonları form oluşturucuda özelleştirmek kolaydır – bir tema uygulayarak form alanlarını yeniden düzenleyebilir, ekleyebilir veya kaldırabilir ve formun stilini değiştirebilirsiniz. Tüm şablonlar da mobil uyumludur.

Ancak, oluşturucuda yeni bir form oluşturmaya başladığınızda, yalnızca 42 şablon görürsünüz. Bunun nedeni (Formstack’ın destek ekibine göre) şablon seçicinin yalnızca en popüler şablonları göstermesidir.

Formstack ekran görüntüsü - Şablon Seçici

Mevcut diğer şablonları kullanmak için Formstack web sitesindeki şablonlar sayfasına gitmeniz gerekir. Burada şablonları önizleyebilir, arayabilir, kategorileri görüntüleyebilir ve oluşturucuda açmak için bir şablon seçebilirsiniz.

Bu tam bir anlaşma kırıcı olmasa da, tüm şablonlar editör şablonu seçicisinde mevcut olsaydı çok daha kolay olurdu.

Formstack ekran görüntüsü - Özellikler

İyi Özellikler Seti, ancak Maliyetleri Geliyor

Formstack, özel marka bilinci oluşturma, gelişmiş raporlar, HIPAA uyumluluğu ve onaylar gibi işletmeniz için isteyebileceğiniz birçok harika özellik sunar (böylece formlar aracılığıyla yapılan istekleri, örneğin tatil isteklerini hızlı bir şekilde onaylayabilir veya reddedebilirsiniz). Ancak, bu özelliklerin birçoğu yalnızca daha üst düzey planlarda mevcuttur.

Oluşturabileceğiniz formların sayısı da sınırlıdır, bu da diğer form oluşturucuları (ör. JotForm ve Wufoo – çok daha uygun fiyatlı ve kullanışlı.

Formstack, formlarınızı paylaşmak için bir dizi seçeneğe sahiptir ve kendi alt alan adınızı (alan adınız.formstack.com) seçmenize olanak tanır. E-posta veya sosyal medya yoluyla bağlantı paylaşmanın yanı sıra otomatik olarak oluşturulan bir QR kodu kullanabilir, formları web sitenize yerleştirebilir veya bir WordPress eklentisi kullanabilirsiniz.

Tema Oluşturucu

Formstack ekran görüntüsü - Tema Kütüphanesi

Formlarınızın işletme markanızla eşleşmesini istiyorsanız, Formstack’ın tema oluşturucusunu takdir edersiniz. Formunuzun nasıl göründüğü üzerinde tam kontrol sağlar – renkler, arka planlar, başlıklar, animasyonlar, düğmeler ve yazı tipleri dahil. Temanızı başka formlarda kullanmak için bile kaydedebilirsiniz. Ancak Bronz planı, Formstack logosunu ve markasını kendi markanızla değiştirmenize izin vermiyor.

Gelişmiş Veri ve Analiz

Ayrıntılı raporlar oluşturmanıza izin vermenin yanı sıra, Formstack, verilerinizi analiz etmek ve formlarınız için düşük dönüşüm oranlarının nedenlerini belirlemek için araçlar sunar. Analytics araçları şunları içerir:

  • Görsel veriler (çizelgeler ve grafikler)
  • Google Analytics ile entegrasyon
  • UTM izleme (böylece pazarlama kampanyalarının başarısını ölçebilirsiniz)
  • Saha darboğazları (böylece kişilerin formlarınızdan vazgeçtikleri noktayı belirleyebilir ve düzeltmek için iyileştirmeler yapabilirsiniz)

Entegrasyonları

Formstack ekran görüntüsü - Entegrasyonlar

Formstack’ın entegrasyonları, bir form gönderildiğinde ne olacağını otomatikleştirmek için çeşitli üçüncü taraf araçlarına erişmenizi sağlar. Örneğin, bir müşteri bir sorgulama formu gönderdiğinde bir e-tabloda yeni bir satır oluşturmak için Google E-Tablolar entegrasyonunu kullanabilirsiniz. Formlarınızı kullanarak ödemeleri işleme koymak için Formstack’ı PayPal ile de entegre edebilirsiniz.

Bazı entegrasyonlar (Salesforce gibi) yalnızca Platinum planında ve üstünde kullanılabilir, bu nedenle abone olmadan önce ihtiyacınız olan entegrasyonların planınıza dahil edildiğini kontrol edin.
Formstack ekran görüntüsü - Kullanım Kolaylığı

Adım Adım İzlenecek Yollarla Sezgisel Oluşturucu

Formstack, kullanımı kolay bir form oluşturucudur ve inşaatçının kendisinde birçok yardım özelliğine sahiptir.. Formlarınızı oluşturmak için sürükle ve bırak düzenleyicisi kullanır, alanları yeniden düzenlemeyi kolaylaştıran bir “içeriği yeniden sırala” düğmesi vardır. Daha az popüler şablonların bulunması zor olmasının dışında, kesinlikle gözden geçirdiğim daha kolay form oluşturuculardan biri!

Oluşturucu Turu

Formstack ekran görüntüsü - Builder Tour

Formstack’ı ilk kez kullandığınızda, inşaatçının nasıl çalıştığı hakkında kısa bir tur sunulacak. Tur, temel özellikleri gösterir, böylece ilk formunuzu oluşturmaya hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Daha deneyimli iseniz, elbette turu atlayabilir ve hemen başlayabilirsiniz.

Gidiş Yolları

Formstack ekran görüntüsü - Walkthrough

Formstack’ın form oluşturucuları dünyasındaki benzersiz özelliklerinden biri de Çözüm Yolları. Editör aracılığıyla erişilen (bir kitap gibi görünen düğmeyi tıklarsınız), izlenecek yollar form oluşturucunun farklı özellikleri arasında adım adım ilerlemenizi sağlar. Oluşturucu turuna benzer görünse de, her adım size koşullu mantık gibi özelliklerin nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak öğretmeye odaklanır ve hatta özelliklerin neden önemli olduğunu açıklar.

Video Eğiticileri

Formstack ekran görüntüsü - Video eğitimleri

İzlenecek yollara ve yardım makalelerine ek olarak, Formstack ayrıca geniş bir eğitim videoları kütüphanesi içerir. Bunlar özellikle Formstack’ın onaylar ve kullanıcı izinleri gibi daha gelişmiş özelliklerini keşfetmek için kullanışlıdır.

Profesyonel ipucu: Öğretici videoları başka bir pencerede takip ederken bir pencerede izlemek için bölünmüş bir ekran kullanın.

Form alanlarını konuma sürükleyebilir, önceki eylemi geri alabilir ve hatta oluşturma işleminde önceki bir noktaya geri dönmek isterseniz formunuzun “oluşturma geçmişini” görebilirsiniz. Bu, Formstack’ın nasıl çalıştığını hala anlarken harika bir özelliktir, çünkü biliyorsunuz bir şeyler ters giderse kolayca geri dönebilirsiniz. Formstack ile form oluşturma süreci oldukça sezgiseldir. Şablon seçicideki 42 şablondan birini kullanıyorsanız, istediğiniz şablonu tıklamanız yeterlidir, bir tema seçersiniz (bunu daha sonra değiştirebilirsiniz) ve formunuz düzenleyicide görünecektir.

Bir form alanını tıkladığınızda sol kenar çubuğunda alan ayarları açılır. Ayarlar alan türüne bağlı olacaktır, ancak genellikle onay kutuları, açılır seçenekler ve düğmeler aracılığıyla kontrol edilir. Form oluşturucunun sezgisel doğası, kullanıcı dostu olduğu anlamına gelir – ve tüm izlenecek yol, video ve yardım makaleleri de onu başlangıç ​​dostu yapar.

Formstack ekran görüntüsü - alan ayarları
Talep Gönder formu ve faydalı bir bilgi tabanının yanı sıra, Formstack’ın teorik olarak diğer Formstack kullanıcılarından yardım alabileceğiniz bir topluluk forumu vardır. Ancak topluluk forumunu denediğimde,, insanlar forumda sorular yayınlasa da, birçok konuda, hiç kimse cevap vermiyordu – bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Formstack’tan doğrudan destek, “normal çalışma saatleri” içinde (Pazartesi’den Cuma’ya kadar 09: 00-18: 00 EST arası) e-posta yoluyla edinilebilir.. Ancak Formstack’ın iletişim sayfası, yanıtların iki iş günü sürebileceğini bildirir.

Talep Gönder formu aracılığıyla Formstack’a ulaştım ve birkaç saat içinde bir yanıt aldım – isteğimi ilk gönderirken verdiğim 24 saatlik tahminden çok daha iyi. Yanıt da yardımcı oldu.
Formstack ücretsiz bir plan sunmuyor – ancak bunu test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme süreniz var. Bunun ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna karar verirseniz, dört fiyatlandırma düzeyi vardır (ayrıca ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bir kurumsal seçenek). Düşük bütçeli planlar – Bronz ve Gümüş – bir bütçeniz varsa uygun fiyatlı, ancak sınırlarla geliyorlar.

Örneğin, Bronz plan özel markalamaya izin vermez, sizi en fazla beş forma sınırlar, ve form başına maksimum 700 yanıtı saklayabilirsiniz. HubSpot entegrasyonunu kullanmak için Altın planına geçmeniz gerekir ve yalnızca Platinum kullanıcıları Salesforce entegrasyonundan yararlanabilir. Tüm planlar oluşturabileceğiniz form sayısını sınırlar – Platinum planında maksimum 1.000.

Aylık veya yıllık ödeme yapabilirsiniz (yıllık ödeme, iki aya eşit ücretsiz tasarruf sağlar) ve tüm kredi kartları kabul edilir.

Formstack rekabete nasıl uyuyor??

Formstack çok yetenekli bir form oluşturucudur. Daha önce hiç bir form oluşturucu kullanmadıysanız, sunduğu tüm yardımları takdir edersiniz. Koşullu mantık ve ayrıntılı analitik dahil gelişmiş özelliklere sahiptir ve geniş bir şablon kütüphanesi sunar. ancak, ücretsiz bir planın olmaması ve düşük fiyatlı planlarının oldukça kısıtlayıcı olması hayal kırıklığıdır.

Formstack’ı form oluşturucuların dünyasında gerçekten öne çıkaran tek şey, ilerlemeleri ve video eğitimlerinin yanı sıra geri alma ve geçmiş özellikleri. Daha iyi – ve daha ucuz – form oluşturucular vardır, örneğin Cognito Formları ve JotForm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me