Müthiş Formlar İnceleme 2020: Aşırı Karmaşık mı?

Formidable Forms ekran görüntüsü - Ana Sayfa


Yeni Düzey Form Oluşturucu, ancak Tümünden Ücretsiz Beklemeyin

Formidable Forms, bir işletme sahibiyseniz harika olan bir WordPress eklentisidir, çünkü ipotek hesaplayıcıları ve araba ödeme hesaplayıcıları gibi bir dizi yenilikçi şablon sunar. Gelişmiş özelliklerine rağmen, kullanımı kolaydır ve WordPress web sitenizle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Formidable Formları ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz, ancak en iyi özellikleri ve şablonları yalnızca yükseltme yaptığınızda kullanılabilir üç ücretli planından birine (toplu olarak Pro olarak bilinir). Formları 60’dan fazla dile çevirmek için Çok Dilli eklenti gibi kapsamlı eklentiler de yalnızca Pro kullanıcısıysanız kullanılabilir. Eklenti olmadan, yalnızca İngilizce formlarla sınırlandırılırsınız.

200.000’den fazla kişi Müthiş Formları aktif olarak kullanıyor – ama onlara katılmalı mısın? Müthiş Formların belirli ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını veya daha basit bir form oluşturucu ile daha iyi olup olmadığınızı öğrenmek için okumaya devam edin Cognito Formları veya NinjaForms.
Formidable Forms ekran görüntüsü - Form şablonları

Hizmete Dayalı İşletmelere Yönelik 25+ Şablon

Formidable Forms, 25’ten fazla profesyonelce tasarlanmış, mobil uyumlu şablon sunar, ipotek başvurusu, kredi başvurusu, seyahat rezervasyonu ve araba ödeme hesap makinesi formları dahil. Form alanlarını ekleyerek, kaldırarak veya hareket ettirerek ve yazı tiplerini, renkleri ve kenarlıkları özelleştirerek şablonları kolayca özelleştirebilirsiniz..

Bununla birlikte, Müthiş Formlar ile ücretsiz planı tercih ederseniz, yalnızca iki form şablonuyla sınırlısınız – Bize Ulaşın formu (eklentiyi yüklediğinizde otomatik olarak oluşturulur) ve kendi form alanlarınızla özelleştirebileceğiniz boş form.
Formidable Forms ekran görüntüsü - Özellikler

Gelişmiş Özellikler, ancak Çok Gelişmiş Olabilirler?

Formidable Forms, tüm WordPress eklentilerinin en gelişmiş form özelliklerine sahip olduğunu iddia ediyor, ve özellikler listesi kesinlikle kapsamlıdır. Bu özelliklerin çoğunluğu yalnızca yeni sürüme geçtiğinizde kullanılabilir, bu nedenle bu özelliklerin sizin için yararlı olup olmadığı meselesi.

Özellikler:

  • Tekrarlayıcı alanları (ziyaretçilerin formlarınızı doldururken yeni alan kümeleri eklemelerine izin vermek için)
  • İlerleme çubuğuna sahip çok sayfalı formlar (başvuru formları gibi daha uzun formlar için ideal)
  • Form çizelgeleme
  • Oturum açmış kullanıcılar için kaydet ve devam et
  • Web sitenizde görüntülenebilecek form sonuçlarından grafik ve grafik oluşturma
  • A11Y erişilebilirlik uyumluluk kurallarını karşılayan tamamen erişilebilir formlar

Ücretli planlarda, oluşturabileceğiniz form sayısında bir sınırlama yoktur.

Güçlü Hesaplanan Alanlar

Bir e-ticaret web sitesi çalıştırırsanız, fiyat karşılaştırmaları sunarsanız veya müşteriler için düzenli olarak teklif verirseniz, Müthiş Formların güçlü hesaplama araçlarını takdir edersiniz. Anında otomatik olarak fiyat teklifleri, indirimler ve karşılaştırmalar oluşturabilen hesap makinesi formları oluşturmak inanılmaz derecede kolaydır. Müşterileriniz sadece gerekli bilgileri sağlamak zorundadır ve size hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan anında sonuçlar sunulur..

Koşullu Mantık ile Akıllı Formlar

Formidable Forms, ücretli planlarda, dönüşümleri artırmak için koşullu mantık kullanan akıllı bir form özelliği sunar. Koşullu mantık, ziyaretçilerin kendileriyle ilgili soruları yalnızca temel bilgileri doldurmaya başladıklarında görmeleri anlamına gelir. Yapılandırması gerçekten çok kolay, bu yüzden tam bir başlangıç ​​olsanız bile formlarınızda koşullu mantık kullanabilirsiniz.

Eklentileri

Formidable Forms ekran görüntüsü - Add-Ons

Formidable Forms, 18 adede kadar eklenti sunar, çok dilli araçlar, posta listesi araçları ve ödeme işleme seçenekleri dahil. Mevcut sayı seçtiğiniz plana bağlıdır ve tam 18 yalnızca Elite planında mevcuttur.

Elit planında Zapier kullanma seçeneğiniz de vardır; bu, formlarınız ve diğer uygulamalar arasında otomasyon entegrasyonları oluşturmanıza olanak tanır – yeni bir form gönderildiğinde HubSpot CRM’de yeni bir müşteri girişi oluşturma gibi.
Formidable Forms ekran görüntüsü - Kullanım Kolaylığı özellikleri

Basit Arayüz, Karmaşık Formlar Oluşturmayı Kolaylaştırır

Formidable Forms’ın sunduğu gelişmiş özelliklerin sayısı göz önüne alındığında, kullanımının ne kadar basit olduğu şaşırtıcı. Daha önce hiç çevrimiçi bir form oluşturmamış olsanız bile, başlangıçta herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Sürükle ve Bırak Editörü

Formidable Forms ekran görüntüsü - Form düzenleyici

Eklenti, formlarınızı özelleştirmeyi, form alanlarını yerine sürükleme ve yalnızca form alanını tıklatarak etiketleri, seçenekleri ve diğer ayarları düzenleme meselesi haline getiren sezgisel bir sürükle ve bırak düzenleyicisi kullanır. Tüm form alanları tek bir kullanışlı paneldedir, ancak alanlar serbest planla sınırlıdır.

Formidable Forms ekran görüntüsü - Form alanları

Basit Şekillendirme Ayarları

Formidable Forms ekran görüntüsü - Stil ayarları

Form düzenleyicide stil özelleştirme seçenekleri sunmak yerine Formidable Forms, eklenti ayarları aracılığıyla web sitenizdeki tüm Formidable Formlar için stili düzenlemenizi sağlar. Form alanları, düğmeler, metin ve daha fazlası için renkleri, yazı tiplerini, boyutları, arka planları ve kenarlıkları değiştirebilirsiniz..

Dahası, ekranın sağındaki anlık önizleme paneli formlarınızın tam olarak nasıl görüneceğini görmenizi sağlar. Seçenekleri kaydettikten sonra, stil otomatik olarak mevcut ve yeni formlara uygulanır.

Otomatik İşlemler

Formidable Forms ekran görüntüsü - Bildirim ayarları

Formlarınız için posta listelerine veya CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) yazılımına kişilerin ayrıntılarını eklemek gibi otomatik eylemler ayarlamak istiyorsanız, bunu form ayarları sekmesine birkaç tıklamayla yapabilirsiniz. Eylemi panelden seçin, gerekli bilgileri girin, Zorunlu Formlar bununla ilgilenecektir. İşlemler paneli de gerçekten kullanıcı dostudur.

Yeni başlayanlar için Müthiş Formların sadeliği iyi sonuç verir, ancak kodlama konusunda deneyimliseniz kolayca erişebileceğiniz daha gelişmiş ayarlar da vardır. Örneğin, form ayarları HTML panelinde formlarınızın HTML’sine erişebilir ve özelleştirebilirsiniz.

Bazı form oluşturucuların aksine, Formidable Forms’ın nasıl kullanılacağı konusunda yerleşik bir turu yoktur ve araç ipuçları yoktur. Editör ve ayarlar panelinin etrafında görünen “Profesyonel İpuçları” var, ancak yararlı olsa da, kısa bir süre sonra bunların ücretsiz plandaysanız sizi yalnızca yükseltme sayfasına götüren bağlantılar olduğunu anlayacaksınız.!
Müthiş Formlar yalnızca bilet desteği sunar ve 7/24 değildir (canlı sohbet veya telefon desteği yoktur). Destek ücretsiz planda mevcuttur – bu, bir avantajdır çünkü birçok eklenti yalnızca ücretli plan kullanıcıları için destek sunar.

Planınıza bağlı olarak farklı destek seviyeleri vardır, ancak çalışma saatleri (Pazartesi – Cuma) arasındaki yanıt süreleri aslında oldukça iyidir. Standart destek bile 12 saat içinde size cevap vermeyi amaçlıyor.

Ücretsiz eklenti desteğini test ettiğimde, 10 saat içinde bir cevap aldığım için şaşırdım – açıkçası bu destek biletinizi ne zaman gönderdiğinize bağlıdır (destek sadece aşağıda listelenen saatlerde kullanılabilir:

Formidable Forms ekran görüntüsü - Destek çalışma saatleri
Formidable Forms’un yıllık olarak ödenen üç Pro planı vardır: Temel, İşletme ve Elit -. Tüm büyük kredi kartlarını kullanarak veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz – ve yükseltme basittir, Müthiş Formlar eklentisindeki kırmızı Pro’ya Yükselt düğmesini tıklayın ve Pro planınızı seçin.

Temel plan, tek bir sitede kullanımı içerir ve yalnızca dört eklenti sunar. İmzalar ve kullanıcı kaydı gibi bazı gelişmiş form özellikleri Temel planda yoktur ve bazı otomasyon işlevleri İş veya Elit planlarla sınırlıdır (bu çok daha pahalıdır!).

Tüm ücretli planlar 14 günlük risksiz para iade garantisi ile gelir – ve neden geri ödeme almak istediğinizi açıklamanız bile gerekmez. İki hafta, işletmeniz için buna değip değmeyeceklerini görmek için bazı özellikleri ve eklentileri test etmek için oldukça iyi bir zaman.

Müthiş Formların ücretsiz sürümü, ücretli sürümden önemli ölçüde daha az etkileyici. Sınırsız formlar oluşturabilirsiniz, ancak yalnızca iletişim formu şablonunu ve boş bir formu kullanabilirsiniz ve form alanları da temel bilgilerle sınırlıdır. Web siteniz için bir iletişim formu istiyorsanız, ücretsiz sürüm iyi çalışır – ancak Zorunlu Formları tam potansiyeline sahip olmak istiyorsanız, bir abonelik planı seçmeniz gerekir.

Müthiş Formlar rekabete nasıl uyuyor??

Formidable Forms, daha gelişmiş hesaplamalar ve işlevler yapabilen bir form oluşturucu arıyorsanız size sunacak çok şey var. Özellikle ödeme planı tahminleri oluşturmak için teklifler veya hesap makineleri sunması gereken kişilere yöneliktir – bu yüzden eğer yaptığınız buysa, Formidable Forms mükemmel bir seçimdir.

Bununla birlikte, müşteri teklifleri vermek yerine pazarlama yoluyla işinizi büyütecek bir şey arıyorsanız, Müthiş Formlardaki gelişmiş özellikler sizin için çok fazla ilgi çekici olmayacaktır., bu yüzden başka bir WordPress form oluşturucu gibi CaptainForm veya Timsah formları.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me