Wufoo Form Builder İnceleme 2020: Hype kadar yaşıyor mu?

Hayal Kırıklığı Olmayan Güçlü Form Oluşturucu

Wufoo Form Builder incelemesi - Ana ekran görüntüsü


Wufoo’nun garip görünen bir adı olabilir, ancak sizi ertelemesine izin vermeyin – adından çok daha iyi! Wufoo, işletmeler düşünülerek oluşturulmuş basit ama sağlam bir form oluşturucudur. Wufoo’yu ücretsiz olarak deneyebilir veya ödeme işleme ve alan şifrelemesi gibi premium özelliklere erişmek için ücretli bir plan seçebilirsiniz.

Wufoo, 40’tan fazla dili destekliyor ve kullanıcılar tarafından daha fazla dil ekleniyor. Lansmanından bu yana on yıldan fazla bir süre önce, Amazon, Disney, Twitter ve Microsoft gibi en büyük küresel markalardan bazıları da dahil olmak üzere 3 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı..

Formları için Wufoo’yu seçen pek çok kişi ve markanın olması gerekip gerekmediğini merak etmelisiniz. Wufoo aylık maliyete değer mi yoksa gerçekte ihtiyacınız olandan daha fazla özellik için mi ödeme yapacaksınız? Wufoo büyümenize gerçekten yardımcı olacak mı? Öğrenmek için okumaya devam et!

Aranabilir Şablon Galerisi – Seçim için 400’den fazla

Wufoo Ekran Görüntüsü - Form Şablonları

Wufoo’nun çok çeşitli şablonları var – yine de kardeş şirketi gibi Anket maymun, anketlere büyük önem verilmektedir (404 şablondan 182 tanesi anket kategorisindedir). Wufoo ile oluşturduğunuz tüm formlar mobil uyumludur ve tamamen özelleştirilebilir – ve hepsi ücretsiz planda mevcut.

Sürükle ve bırak düzenleyicisiyle form alanları eklemek, kaldırmak veya yeniden düzenlemek kolaydır, ayrıca hizalamayı, açıklama yerleşimini ve etiket yerleşimini değiştirerek formunuzun görünüşünü özelleştirebilirsiniz. Formunuzdaki arka planı, yazı tipini, kenarlıkları, gölgeleri ve düğmeleri özelleştirmenizi sağlayan bir “tema tasarımcısı” işlevi de vardır.

Şablonlar kategoriler halinde düzgün bir şekilde düzenlenmiştir ve belirli bir şablonu bulmak için de arama işlevini kullanabilirsiniz. Kategoriler olası satış oluşturma, davetiyeler, çevrimiçi siparişler, kayıtlar, anketler, izleme ve oldukça belirsiz “formlar” kategorisini içerir.

Basit İşletme Yönetimi için Form Özellikleri

Wufoo ekran görüntüsü - Özellikler

Wufoo bazı genel / günlük şablon türleri sunarken, form oluşturucunun işletmelere yönelik olması yadsınamaz. Özellikleri arasında, ücretli planlarda ödeme entegrasyonları ve hızlı bir şekilde özel raporlar oluşturmanıza olanak tanıyan bir rapor tasarımcısı da dahil olmak üzere çeşitli analiz araçları bulunmaktadır.

Formunuzun bağlantısını doğrudan kopyalayıp yapıştırma yoluyla paylaşabilir veya tek bir tıklamayla e-posta ve sosyal medya aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Ancak Wufoo’nun bir dezavantajı, gömme seçeneklerinin nispeten karmaşık olmasıdır. Web sitenize bir form yerleştirmek istiyorsanız, kolay bir çözüm yoktur. Yerleştirme seçenekleri arasında JavaScript kodu, iFrame kodu ve WordPress kısa kodu bulunur; ancak, WordPress seçeneğini kullanmak istiyorsanız önce Wufoo Shortcode Plugin’i yüklemeniz gerekir.

Wufoo ile karşılaştırıldığında çok farklı özelliklere sahiptir Anket maymun – çünkü farklı bir amaca hizmet ediyor. SurveyMonkey pazar araştırması görüşlerini toplamaya ve sağlık kuruluşları için HIPAA uyumluluğu sağlamaya yöneliktir., Wufoo, ödeme işleme gibi iş süreçleriyle ilgili.

Entegrasyonları

Form gönderimlerinizi CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) yazılımına, satış yönetimi araçlarına veya pazarlama araçlarına bağlamanız gerekiyorsa, Wufoo entegrasyonları kullanmak için iki yol sunar (ücretli planlarda). Wufoo, formlarınızı HubSpot, GSuite, Slack ve Asana dahil olmak üzere 1.500’den fazla uygulamaya bağlayabilen bir otomat yönetim sistemi olan Zapier ile çalışır. Zapier ile her form gönderildiğinde CRM’nizde yeni bir giriş oluşturmak için “zaps” ayarlayabilirsiniz..

Wufoo’nun ayrıca birkaç yerleşik entegrasyonu vardır. Mailchimp, Wufoo kontrol panelinizden bağlanabileceğiniz FreshBooks, Salesforce ve Dropbox.

kurallar

Wufoo ekran görüntüsü - Form Kuralları

Bir işletme sahibiyseniz yararlı bulacağınız özelliklerden biri kurallar aracıdır. Ücretsiz planda bile, form başına en fazla üç kural kullanabilirsiniz (çoğu form oluşturucu bir ödeme duvarının arkasındaki kuralları gizler) ve alan kurallarına, sayfa kurallarına ve form kurallarına sahip olabilirsiniz.

Kurallar, bir önceki alanın doldurulmasına (veya doldurulmasına) bağlı olarak görüntülenen alanları özelleştirebileceğiniz bir tür “dallanma mantığı” kullanmanıza olanak tanır.

Çeviri Önizleme Aracı

Wufoo ekran görüntüsü - Translation Preview

Çeviri önizleme aracı, başka bir dilde form oluşturuyorsanız, çevirinin doğru olduğundan emin olmanın kullanışlı bir yoludur.. Çeviri önizlemesinde, varsayılan hata mesajlarının çevirilerini (örneğin, form alanları doğru doldurulmadığında) görebilir ve çeviriyle ilgili hiçbir şey olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Wufoo’nun dil çevirileri genellikle gönüllü katılımcılar tarafından sağlanır – mevcut diller listesinde bulunmayan bir çeviri eklemek istiyorsanız, aracın alt kısmında bir düğme bulunur. Bu, tüm planlar için geçerlidir – ücretsiz plan dahil.

Tarihli görünüyor, ancak yine de kullanımı basit

Wufoo ekran görüntüsü - Form düzenleyici

Wufoo’nun arayüzü, 1990’ların sonunda sıkışmış gibi görünüyor – ancak bunun dışında, çalışmak oldukça kolay bir editör. Basitliği nispeten başlangıç ​​dostu olmasını sağlar, ancak en iyi seçenek olmasını engelleyen birkaç sorun vardır.

İlk olarak, düzenleyicideki gezinme olabildiğince net değil. Tarayıcımdaki geri düğmesi sayfayı yeniden yükledi, bu yüzden kontrol paneline geri dönmek için üstteki Formlar gezinme düğmesini tıklamaya devam etmek zorunda kaldım – bir editör navigasyon sistemi işleri kolaylaştırır.

İkinci, form düzenleyicide önceden tanımlanmış temaları uygulayabileceğimi fark etmem biraz zaman aldı kendi temamı sıfırdan tasarlamak zorunda kalmadan. Üstteki Temalar düğmesi yalnızca tema oluşturucuya bağlanır, bu da biraz kafa karıştırıcıdır.

En sonunda, editör yardımı veya başlangıç ​​kılavuzu yoktur, bu nedenle kaydolduğunuzda, nasıl çalıştığını kendiniz anlamaya bırakılırsınız. Daha önce bir çevrimiçi form oluşturucu kullandıysanız, ancak tam bir başlangıç ​​yapıyorsanız, muhtemelen mücadele edeceksiniz. Editörde araç ipuçları var, ancak bunların her birine tıklamak hızlı bir şekilde sinir bozucu olabilir.

Tam bir acemi iseniz, kontrol etmek isteyebilirsiniz JotForm.

Sürükle ve Bırak Form Oluşturma

Form düzenleyici ekranı, araç çubuğu için solda sekmeli bir bölüm ve sağda form düzenleyici / önizleme içeren basit iki sütunlu bir sayfadır. Sürükle ve bırak prensibi ile çalışır, bu nedenle form alanlarını taşımak, eklemek ve kaldırmak kolaydır. Bir form alanını tıklattığınızda, araç çubuğu alan türüne bağlı olarak farklı seçeneklerle otomatik olarak alan ayarları görünümüne geçer.

Basit Form Yöneticisi

Wufoo ekran görüntüsü - Form Manager

Wufoo’nun Form Yöneticisi, oluşturduğunuz formlara kısa bir bakış sunuyor, durumları (genel / özel), plan ayrıntılarınız, planınızda kaç form kaldığınız (bazı planlar sınırlıdır) ve aldığınız giriş sayısı.

Ayrıca formlarınızı form yöneticisinden (belirli bir formdaki paylaşım simgesini kullanarak) anında paylaşabilir ve formunuzu yeniden adlandırabilir, çoğaltabilir veya silebilirsiniz.

Sürükle ve Bırak Rapor Oluşturucu

Wufoo ekran görüntüsü - Rapor Oluşturucusu

Wufoo’nun form oluşturucu sadece sürükle ve bırak özelliği değil, aynı zamanda ücretsiz rapor oluşturucusu da aynı şekilde çalışıyor; bu nedenle özel raporlar oluşturmak son derece basit. Eklemek istediğiniz form verilerini seçin, raporunuz için bir düzen seçin ve blokları (widget olarak adlandırılır) yerine sürükleyin. Mevcut widget’lar grafikleri (çubuk veya pasta), grafikleri, ızgaraları ve metin bloklarını içerir.
Wufoo’dan yardım almak nispeten kolaydır. Yardım merkezinde sık karşılaşılan sorunlara ilişkin kılavuzlar ve makaleler ile doğrudan destek için “Bize Ulaşın” seçeneği bulunur.Wufoo ekran görüntüsü - Yardım Merkezi

Seçtiğiniz plana bağlı olarak farklı destek seviyeleri vardır. Ücretsiz veya Başlangıç ​​planlarındaysanız standart düzeyde destek alırsınız. Profesyonel kullanıcılar hızlandırılmış destek alır ve Gelişmiş ve Ultimate kullanıcılar öncelikli desteğe sahiptir. Tüm destek e-posta yoluyladır – canlı sohbet veya telefon desteği seçeneği yoktur – ve yalnızca 18: 00-17: 00 saatleri arasında kullanılabilir. Pazartesiden cumaya PST.

Yardım merkezindeki iletişim formu aracılığıyla Wufoo’nun destek ekibiyle iletişime geçtim. Destek ekibinden yanıt almak neredeyse iki gün sürdü – bu nedenle, ücretsiz plandaysanız sorularınızın yanıtlanması için bir süre beklemeniz gerektiğini söylemek doğru olur..

Bedava Bedava, Daha Fazla Aylık Ücret

Wufoo’nun ücretsiz planına ek olarak dört premium planı (Başlangıç, Profesyonel, Gelişmiş ve Ultimate) vardır ve tüm planlar yıllık olarak faturalandırılır (tüm kredi kartları kabul edilir). Başlangıç ​​planı en fazla 10 form içerirken, diğer ücretli planların hepsinde sınırsız form bulunur.

Ücretli planlar dosya depolamayı içerir ve Başlangıç ​​planı dışındaki tüm planlar birden fazla kullanıcı sunar (sırasıyla 5, 20 ve 60).. Her plan belirli sayıda izin verilen aylık giriş içerir – Başlangıç ​​planında 1.000, nihai planda 200.000’e kadar.

Çok sayıda form girişi almayı beklemiyorsanız Wufoo’nun ücretsiz planı yeterlidir, ancak bunu ticari amaçla kullanıyorsanız, oldukça kısıtlayıcı bulabilirsiniz.. Örneğin, her biri en fazla on form alanına ve 100 girişe sahip en fazla beş formunuz olabilir. Gelişmiş özellikler dahil değildir.

Wufoo rekabete nasıl uyuyor??

Wufoo, kişisel kullanıcılar yerine işletmeler için en uygun, özellik dolu bir form oluşturucudur. Ücretsiz planı, sizin için doğru olup olmadığını görmek için denemek için harika bir yoldur, ancak en kullanışlı özellikler bir premium plan seçmenizi gerektirir. Düzenleyicisinin kullanımı basit – ama kesinlikle karşılaştığım en kolay form oluşturucu değil. Tam bir başlangıç ​​yapıyorsanız, bunun yerine JotForm gibi bir alternatif düşünebilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me