Renderforest Review 2020 – Kullanıcılar Neden Seviyor?

renderforest-Genel Değerlendirme1Ermenistan merkezli bir şirket olan Renderforest, tanıtım videoları, açıklayıcı videolar, animasyonlar, slayt gösterileri, kurumsal ve eğitim sunumları ve hatta müzik görselleştirmeleri dahil olmak üzere her şeyi markalaştırmak için çeşitli çevrimiçi araçlar sunuyor..


Şirketin web sitesine göre, çok uzak olmayan bir gelecekte bir web sitesi ve açılış sayfası oluşturucu mevcut olmalıdır. Renderforest’un diğer araçları gibi bir şeyse, basit, erişilebilir ve kullanımı eğlenceli olmasını bekleyebiliriz.

Bu arada, bu inceleme için, Renderforest’un en iyi bilinen araçlarından birini test etmeye karar verdim: Çevrimiçi Logo Oluşturucu.

Özellikleri

 Logonuzu birkaç dakika içinde tasarlamanıza yardımcı olmak için Renderforest’un Çevrimiçi Logo Oluşturucusu aşağıdaki özellikleri sunar:

 • Makine Öğrenmesi Algoritması. Sürecin ilk adımında, işletmenizi, sektörünüzü ve logonuzda görmek istediğiniz şeyleri açıklarsınız. Tercih ettiğiniz yazı tipi stillerini seçtikten sonra, Renderforest’in AI’si sizin için bir dizi tasarım sunar.
 • Kullanışlı Özelleştirme. Logonuzun tipografisini, renklerini, simgesini ve konumlandırmasını değiştirebilirsiniz.
 • Vektör Dosyaları. Logonuza karar verdikten sonra dosyayı PNG formatında ücretsiz olarak (yalnızca ticari olmayan kullanım için) veya ücretli planlardan birine abone olursanız vektör formatında indirebilirsiniz. Vektör dosyası çok keskin, pikselsiz bir grafik sağlar.

Renderforest ayrıca aşağıdaki çarpıcı özelliklere de sahiptir:

Özel Yapıt

Özetinizi gönderdikten sonra, Renderforest tasarım ekibi tarafından oluşturulan 20.000 resim dosyasına göz atabilirsiniz. Bu sanat eserinin çoğu platforma özeldir, yani gelecekte olası tasarım ihlali durumları hakkında endişelenmenize gerek yoktur..

Birden Fazla Tasarımı Kaydet

Tasarım işlemi sırasında bir logo seçmek için uğraşıyorsanız, birden fazla tasarımı gösterge tablonuza kaydedebilir ve seçeneklerinizi düzenlemek ve hassaslaştırmak için daha sonraki bir tarihte geri dönebilirsiniz.

Logo Animasyonu

Ücretli bir plana geçerseniz, markanızın günümüzün rekabetçi dijital ortamında öne çıkmasına yardımcı olmak için logonuzu canlandırabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Renderforest’un tasarım süreci geldikleri kadar basit. Tek yapmanız gereken şirket adınızı eklemek, gereksinimlerinizi tanımlamak, logonuzu oluşturmak ve özelleştirmek ve ardından indirmek..

Örneğin, adımı ve kısaca “moda yazarlığı işi” ifadesini girdim. Simge, tipografi, renk paleti ve konumlandırma açısından özelleştirebileceğim çok sayıda logo seçeneği ortaya çıktı.

renderforest-Genel Bakış2

Logomu özelleştirmek oldukça kolaydı, ancak bu logo üreticisinin bir dezavantajı, AI algoritmasının her zaman size tasarım özetinize uygun bir simge sunmak için iyi bir iş yapamayacağıdır..

Örneğin, sadece algoritmayı test etmek için, başka bir tasarım özetinde “kuşlarda uzmanlaşmış evcil hayvan işi” ifadesini girdim. Şaşırtıcı bir şekilde, bir kuş yerine bir köpeğin simgesi gösterildi.

Renderforest’in yapay zeka işiniz için uygun simgeler önerme şansını artırmak için kısa ve basit tutmak önemlidir. Yalnızca temel, günlük öğelerden bahsedin.

Diğer bir dezavantaj, logonuzu düzenlerken “geri al” seçeneğinin olmamasıdır. Sevmediğiniz bir çok değişiklik yaparsanız, orijinal logoya hızlı bir şekilde geri dönemezsiniz – bunun yerine, yeniden yapmak için aşamalardan manuel olarak geri dönmeniz gerekir, bu da biraz zaman alıcıdır.

Bununla birlikte, doğru anahtar kelimeyi takarsanız alakalı bir resim bulmak için kullanabileceğiniz bir simge arama özelliği vardır. Sizin için mükemmel olanı bulmak biraz deneme yanılma gerektirebilir. Ne yazık ki, algoritmanın ortaya çıkardığı tasarımların çoğunun oldukça basit olması nedeniyle bu oldukça zor.

Destek

Ermenistan tabanlı bir telefon numarası, e-posta veya çevrimiçi form aracılığıyla Renderforest’lerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, şirketin web sitesi aşağıdaki seçenekleri sunar:

 • SSS: Hesabınız, teknik sorunlar ve farklı araçlarla çalışma hakkındaki temel soruların cevaplarını bulabilirsiniz.
 • Hızlı Biletleme Sistemi: Belirli bir sorunun cevabını bulamıyorsanız veya daha spesifik bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa SSS bölümünde Yeni Bilet Ekle’yi tıklayabilirsiniz. Bunu test ettim ve bir saat içinde yanıt aldım.
 • Blog: Bir tasarım acemi iseniz, Renderforest’in blogu başlamanıza yardımcı olacak öğreticiler ve ipuçları sunar.

Mevcut yardım ve destek seçenekleri yeterli olsa da, logonuzu oluştururken Renderforest tasarımcılarından biriyle canlı sohbet özelliği inanılmaz derecede faydalı olacaktır. Bir uzmana göre görsel olarak neyin etkili olduğuna dair bazı kişiselleştirilmiş öneriler, tasarımınızın gerçekten iyi ve endüstri standartlarına uygun olmasını sağlar.

Fiyatlandırma

Logo yapımcısı hem ücretsiz hem de ücretli bir seçeneğe sahiptir. Ücretsiz seçenek, logonuzu yalnızca PNG formatında indirmenize izin verir, bu da kalite açısından sınırlıdır. Ayrıca, yalnızca ticari olmayan amaçlar için kullanabilirsiniz.

Ürün Başına Ödeme seçeneği ile logonuzu ticari kullanım için yüksek kaliteli vektör formatında indirebilirsiniz.

İşletmeniz için videolara da ihtiyacınız varsa, Renderforest’un abonelik planlarından birini düşünmek isteyebilirsiniz. Bunlar, Pro planından yukarı doğru bir veya daha fazla yüksek kaliteli logo indirmesi sağlar.

Otomatik yenilemede aylık veya yıllık olarak ödeyebileceğiniz dört premium katmanlı paket vardır. Bazı planlar, birden fazla işletmeniz varsa son derece kullanışlı olan sınırsız logolar oluşturmanıza olanak tanır. Gelişmiş planlar, videolara gömülmek üzere daha fazla video dakikaları, depolama alanı ve müzik parçası sayısı sunar.

İster ücretsiz bir logo tercih edin, ister Ürün Başına Ödeme veya abonelik planı ile bir logo ödeyin, logonuzu indirmeden önce istediğiniz kadar düzenleyebilirsiniz. Ödemelerin iade edilmediğini unutmayın.

Renderforest, rekabete nasıl uyuyor??

Renderforest’un bir logo tasarlamanıza, canlandırmanıza, videolar ve web siteleri oluşturmanıza yardımcı olma yeteneği, onu güçlü bir hepsi bir arada marka bilinci oluşturma platformu yapar.

Bununla birlikte, logo üreticisi tasarım acemileri için yeterince iyi olsa da, daha fazla tasarım tecrübesi olan biri bu aracı çıplak kemikler ve ezici bulabilir..

Artıları

 • Arayüz kullanımı pürüzsüz ve eğlenceli
 • Logonuzun tasarımının çeşitli öğelerini özelleştirebilirsiniz
 • Logonuzu ücretsiz olarak indirebilirsiniz (ticari olmayan kullanım için)
 • Ücretli bir logoda sınırsız metin ve mizanpaj düzenlemesi yapabilirsiniz

Eksileri

 • Renderforest’un AI yazılımı her zaman uygun simgeleri önermez
 • Fırfırsız tasarımlar basit ve oldukça sade
 • “Geri al” seçeneği yoktur, bu nedenle logonuzu düzenlemek fazla zaman alabilir
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me