Squarespace Logo Maker İnceleme – Ücretsiz Logo İyi Bir Fikir mi? [2020]

Squarespace Logo Maker homepage ekran görüntüsüHepimiz Squarespace’i biliyoruz, değil mi? Reklamlarını diğer tüm sponsorlu YouTube videolarında görmediyseniz, muhtemelen benden daha sağlıklı bir insansınız. Temel olarak, dünyanın en popüler sürükle ve bırak web sitesi oluşturucularından biridir (buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz), şimdi de Squarespace Logo Maker’ı da sunuyor.


Eskiden bunun için ödeme yapmak zorundaydınız, ama şimdi Squarespace Logo Maker ücretsiz. Tamamen ücretsiz olduğu gibi. Uygulamanın kendisi İngilizce olarak mevcuttur, ancak logonuzu birçok dilde yapabilirsiniz. Latin karakterlerini, Basitleştirilmiş Çince ve Kiril (Rusça) karakterleri test ettim ve hepsi çalıştı.

Logo üreticisinin kendisi son derece basittir ve sadece logolar yapar. Elbette, Squarespace’in web sitesi oluşturucusuna da bağlıdır ve Squarespace web sitelerinde yaptığınız herhangi bir logoyu kullanabilirsiniz.

Ancak sizin için soru, elbette, bu logoların işletmeniz için yeterince iyi olup olmadığıdır. Benim için soru, Squarespace Logo Maker’ın Website Planet için en iyi yeni logoyu sağlayıp sağlayamayacağı. Bir kazanan bulmak için tüm büyük logo tasarım hizmetlerini test ediyorum ve deneyimlerimle ilgili her şeyi burada okuyabilirsiniz.

Şu anda size daha kaliteli bir tasarım ve daha fazla özelleştirme seçeneği istiyorsanız, muhtemelen daha iyi olacağınızı söyleyebilirim. Wix Logo Oluşturucu veya Terzi Markaları. Bu DIY logo üreticileri çok uygun. fiverr aynı zamanda harika bir seçenektir – 5 $ gibi düşük bir fiyata özel bir logo alabilirsiniz.

Squarespace Logo Maker hakkında hala daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, okumaya devam edin. Bu logoların ne kadar iyi veya kötü olduğunu bulalım.

Squarespace-logo-yapımcısı-Özellikleriyle1Squarespace Logo Maker, arkadaşınız bir sürü pizza ve bira satın aldığında olduğu gibidir: en sevdiğiniz olmasa bile, ücretsiz pizza ve bira.

Bu, simge kitaplığı tabanlı bir logo üreticisidir. Özellikle, The Noun Project adlı bir simge seti ve neredeyse her amaç için iki milyondan fazla simge ile çok büyük. Yine de gerçekten basit simgeler ve diğer logo üreticileri Wix Logo Oluşturucu ve Looka onları da kullan.

Yalnızca şirketinizin adını ve belki kısa açıklama satırını yazıyorsunuz ve doğrudan yukarıdaki ekran görüntüsünde düzenleme ekranına gönderiliyorsunuz. Editörde logoyu, şirket adını ve sloganı düzenleyebilirsiniz. Onları sayfanın etrafında sürükleyip bırakabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz, ancak hepsi bu. Onları döndürmenin bir yolu yoktur ve yazı tipi boyutunuzu sayısal olarak seçemezsiniz. Göz küresi yapmak zorundasın.

Neyse ki, bir ızgara var ve ona nesneler (ör. Metin ve simge) yapıştırabilirsiniz. Tuval üzerindeki nesneler de diğer nesnelere göre yerine oturur, bu yüzden düzeninizi düzenlemek yeterince kolaydır.

Özelleştirme yeteneklerinde bazı sınırlamalar vardır. Örneğin, yalnızca düz renkler elde edersiniz; renk paleti ve degradesi yoktur, ancak en azından istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Ayrıca, simgeler parçalardan oluşmak yerine tek nesnelerdir. Simge için bir renk elde edersiniz ve hepsi bu. Tuval üzerine aynı anda yalnızca bir simge de yerleştirebilirsiniz.

Şirket adları veya sloganlarında teknik karakter sınırı yoktur, ancak evet … en sevdiğim ekran görüntüsü alma zamanı:

Squarespace-logo-yapımcısı-Özellikleri2

Sen akıllısın. Eminim problemi göreceksin.

Toplam simge sayısı milyonlarca olsa da, herhangi bir arama terimi için aldığınız simge sayısı en fazla düzinelerce olacaktır. Yazı tipi seçimi de oldukça küçük. Sonunda, bu logo üreticisi ile kesinlikle dünyanın en iyi veya en benzersiz logosunu oluşturmayacaksınız. Ortalama olacak… ama ücretsiz bir logo için mi? Sorun yok.

Bir Squarespace hesabınız olduğu sürece (bir web sitesi planı için ödeme yapmasanız bile), logonuzu PNG biçiminde ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Üç varyasyon indirebilirsiniz: renkli, siyah ve beyaz ve hepsinin şeffaf arka planları vardır. Dosyaları 5.000 piksel yüksekliğe, genişliğe veya her ikisine kadar boyutlarda indirebilirsiniz. Bu gibi olmayan çoğu yazdırma işi için yeterlidir … reklam panoları.

Squarespace Logo Maker ile yapılan bazı örnek logolar. Aşık olduğumu söyleyemem.

Squarespace-logo-yapımcısı-features3

Fark ettiğim başka bir şey, logoları indirirken, simgelerin yerleşiminin değiştiği, bu yüzden onları tam olarak nereye koyduğum değildi. Onları doğru yere geri döndürmek biraz zaman aldı.

Squarespace Logo Maker Artıları ve Eksileri

Artıları:

  • Editörün öğrenmesi çok kolay
  • Logolarınızı indirmek tamamen ücretsizdir
  • Squarespace siteleriyle entegrasyon
  • Hemen hemen her dilde bir logo yapabilirsiniz

Eksileri:

  • SVG veya EPS gibi ölçeklenebilir vektör formatları yok
  • Diğer bazı logo üreticileri aynı simgeleri kullanır, bu yüzden benzersiz logolar yapmak zordur
  • Dosyanızı indirdiğinizde simgenin yerleşimi değişebilir

Squarespace Logo Oluşturucu

Öğrenecek Çok Şey Yok

Squarespace Logo Maker bir ping pong raketi gibidir. (Hafifçe) ping pong toplarına vurmaktan (hafifçe) arkadaşlarınıza vurmak arasında sınırlı potansiyel kullanımları vardır ve iyi kullanmak biraz pratik gerektirir. Ancak sadeliği nedeniyle, onunla ne yaptığınızı anlamak zor değil: elinizi kaldırın ve topa vurun. Veya arkadaş.

Hafifçe.

Daha önce hiç logo yapmamış olsanız bile, rastgele dolaşmak size işlevsel bir logoya benzeyen bir şey verir. Benim ana şikayetim, daha önce de belirtildiği gibi, her şeyi boyutlandırıp yeniden boyutlandırmanız gerektiğidir; metin gibi şeyler için belirli piksel boyutlarını seçemezsiniz.

Oh, ve sadece projelerinizi kaydedebilirsiniz. Yani, onları kurtarabilirsin, ama geri dönüp daha önce yaptığınız logolara göz atmak için bir arayüz yok. Bir logoyu kaydettiğinizde ve indirdiğinizde, yaptığınız logonun bağlantısını içeren bir e-posta alırsınız. Squarespace hesabınız için kullandığınız e-postaya gider ve bu e-postayı veya bağlantıyı kaybederseniz… bu bir sorundur.
Squarespace-logo-yapımcısı-desteği1Dolayısıyla, logo üreticisinin kendisi için özel bir destek yok. Yine de sorun yaşarsanız Squarespace ana destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Squarespace’in desteğini genel olarak nasıl derecelendirdiğimizi bilmek istiyorsanız, uzman incelememize göz atın.

Bunun dışında, Kullanım Kolaylığı bölümünde gösterilen klavye kısayollarının bir listesi ve logo üreticisi hakkında ihtiyaç duyacağınız tüm temel bilgileri içeren bir yardım sayfanız vardır. Bir göz atmanızı tavsiye ederim. Buradaki tek gerçek şikayetim logo üreticisinin yardım sayfasına logo üreticisinin kendisinden tamamen erişilemez. Google üzerinden buldum.
Kelimenin tam anlamıyla “özgür” yenemezsin. Logonuzu indirirken SVG veya EPS gibi sonsuz ölçeklenebilir formatlar içermesi iyi olurdu, ancak…

Bedava.

Kullanım Hakları

Squarespace, tamamen ücretsiz olan bu logoların haklarını gerçekten rahatsız etmiyor. Haklarınız, yukarıda belirtilen İsim Projesinde bireysel simgelerin lisanslanması ile belirlenecektir.. Logonun hangi lisansı olduğunu ve onunla neler yapabileceğinizi öğrenmek için kelimenin tam anlamıyla The Noun Project’in web sitesine gitmeniz, aynı simgeyi bulmanız ve lisansı kontrol etmeniz gerekir..

Squarespace Logo Maker, rekabete nasıl uyuyor??

Bu uygulama için ödenen alternatiflerin çoğu Squarespace Logo Maker neler sunabilir çok daha fazla; ama sonra paraya mal olurlar. Kelimenin tam anlamıyla konuşmak için bir bütçeniz yoksa ve iyi ama orijinal olmayan bir logoya sahipseniz, bu tam olarak ihtiyacınız olan logo üreticisidir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me