SocialPilot Review 2020 – oplatí sa to vyskúšať?

socialpilot-overview1


Plánovač solídnych sociálnych médií, ale stačí?

Social Pilot je skvelý nástroj, ale ak chcete zostať na vrchole svojej marketingovej hry, musíte mať silnú stratégiu sociálnych médií. Ako SMB možno nemáte čas ani zručnosti na to, aby ste si ich postavili sami, ale za cenu obchodného obeda môžete najať odborníka na sociálne médiá na serveri Fiverr ktoré posunú vaše podnikanie na ďalšiu úroveň.

Program SocialPilot bol spustený s cieľom zefektívniť marketing sociálnych médií. Aj keď nemá rozsiahlu používateľskú základňu nástrojov – napríklad Buffer a Hootsuite – tento nástroj na správu sociálnych médií používa viac ako 115 000 firiem, takže musí robiť niečo správne.

V porovnaní s inými nástrojmi na správu sociálnych médií pre tímy a agentúry má SocialPilot dobrú povesť. veľa Recenzie SocialPilot hovoria o tom, aké ľahké je použitie a ako cenovo dostupné Cena SocialPilot sa porovnáva s inými nástrojmi agentúry na plánovanie sociálnych médií.

SocialPilot podporuje všetky hlavné siete sociálnych médií, aby sa stal užitočným všestranným panelom sociálnych médií. Môžete vytvárať a plánovať príspevky pre Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Moja firma na Googli, Pinterest, Tumblr a VK..

To znamená, že funguje dobre ako plánovač Facebooku, plánovač Pinterestu, plánovač tweetov alebo plánovač príspevkov v službe Moja firma na Googli.. Ako vidíte, funkcie plánovača Instagramu však nie sú také jednoduché ako nástroje ako Buffer.

Tento nástroj sociálnych médií má päť ponúkaných programov: Individuálny, Profesionálny, Malý tím, Agentúra a Podnik:

  • Individuálny plán umožňuje spravovať päť účtov. Na stránke určovania cien budete mať obmedzený počet 50 príspevkov a ich skryté.
  • Profesionálny plán umožňuje trom členom tímu spravovať 25 účtov sociálnych médií.
  • Plán Small Team umožňuje piatim členom tímu spravovať 50 účtov sociálnych médií.
  • Plán agentúry umožňuje, aby desať členov tímu spravovalo 100 účtov sociálnych médií.
  • Plán Enterprise je plne prispôsobiteľný na základe potrieb vašej spoločnosti. Ak chcete diskutovať, musíte naplánovať telefonický hovor.

Je tu 14-dňová bezplatná skúšobná verzia (nevyžaduje sa žiadna kreditná karta) so všetkými plánmi. Toto je trochu krátke v porovnaní s 30-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou, ktorú ponúka Sendible, a bezplatnými plánmi, ktoré ponúka Buffer a Hootsuite. Ak však pracujete rýchlo, máte viac času na vyskúšanie všetkých funkcií programu SocialPilot.

V tomto hĺbkovom preskúmaní pokúsime sa otestovať plán malého tímu SocialPilot aby ste zistili, či je to správny informačný panel sociálnych médií, ktorý vyhovuje vašim obchodným potrebám.

Tento nástroj sme testovali ako súčasť väčšieho hodnotenia všetkých projektov špičkové nástroje na správu sociálnych médií.

Publikovanie Powerhouse, s výnimkou Instagramu

SocialPilot obsahuje množstvo funkcií, ktoré ukazujú, prečo sa dôsledne zaraďuje medzi najlepšie nástroje na správu sociálnych médií. Budete mať možnosť hromadne plánovať príspevky prostredníctvom CSV, obsahovať viac obrázkov a skrátiť URL pre značkové adresy URL sociálnych médií..

K dispozícii je tiež užitočné rozšírenie prehliadača na zdieľanie na cestách, a mobilná aplikácia SocialPilot obsahuje funkcie na úpravu obrázkov. Teraz sa pozrime na niektoré ďalšie funkcie zabudované do tohto výkonného nástroja.

Sociálna schránka a zapojenie

Na rozdiel od mnohých iných informačných panelov sociálnych médií, Sociálna schránka programu SocialPilot je v súčasnosti nástrojom iba pre Facebook. Môžete ho použiť na správu svojej doručenej pošty na Facebooku a komentárov pre viaceré stránky. Je to dobrý spôsob, ako sledovať správy a komentáre za posledných 30 dní a odpovedať na ne z jediného rozhrania.

Rozhranie je jednoduché a jasné, hoci pred použitím programu SocialPilot sa mi nepodarilo zobraziť komentáre k obsahu zverejnenému. Aj keď to fungovalo dobre, ďalšie informačné panely sociálnych médií majú robustnejšie nástroje na monitorovanie sociálnych médií, ktoré obsahujú túto funkciu pre viaceré weby sociálnych médií.

socialpilot-Features1

Sociálne počúvanie

SocialPilot sa intenzívne zameriava na publikovanie a plánovanie obsahu. Nie je preto žiadnym prekvapením neobsahuje funkcie na počúvanie v sociálnych sieťach.

Ako už bolo uvedené, správy a komentáre zo svojej stránky Facebook môžete spracovávať. Ak však hľadáte sledovanie sociálnych médií alebo sledovanie hashtagov, pravdepodobne to nie je ten pravý nástroj. Vyskúšajte Hootsuite, Sendible alebo Buffer Reply pre robustnejšie možnosti spoločenského počúvania.

Publikovanie a plánovanie príspevkov

SocialPilot je dobrý nástroj na plánovanie sociálnych médií, ktorý ponúka automatické uverejňovanie príspevkov na Facebooku a uverejňovanie príspevkov na viacerých iných platformách. Klikni na príspevky kartu a môžete začať nový príspevok v sociálnych médiách jednoducho uverejnením odkazu.

SocialPilot automaticky vytiahne obrázky a uverejňovať podrobnosti a poskytuje okamžitý náhľad na to, čo uverejníte. Môžete tiež použiť vstavané nástroje na pridávanie obrázkov, videa alebo GIF alebo na navrhovanie obrázka, ktorý chcete poslať na svoj príspevok na serveri Canva. Toto je užitočná integrácia.

socialpilot-features2

Keď kliknete na odkaz pre každú stránku so sociálnymi médiami, uvidíte, ako bude príspevok vyzerať. Potom ju môžete okamžite zdieľať, naplánovať alebo pridať do svojho poradia.

Skvelá vlastnosť je, že môžete nastaviť príspevok tak, aby sa opakoval až desaťkrát v priebehu niekoľkých dní. To je skvelé, ak chcete získať maximálnu pozornosť pre konkrétny obsah.

socialpilot-features3

Po naplánovaní časti obsahu ju môžete vidieť na hlavnom paneli alebo prostredníctvom kalendára obsahu, kde môžete zmeniť plán pomocou drag-and-drop. Môžete tiež ľahko označiť používateľov na každej platforme aby ste rozšírili dosah svojho obsahu.

socialpilot-features4

Jednou nevýhodou je, že pre plánovanie na Instagrame dostanete upozornenie, kedy je potrebné príspevok zverejniť takže ju môžete publikovať sami. Bolo by skvelé, keby sa to stalo automaticky.

Funkcie tímu

SocialPilot je nástroj vytvorený pre tímy a agentúry a zobrazuje sa. Ako vlastník účtu môžete ľahko pridávať členov tímu s niekoľkými kliknutiami. V jednom rozhraní si môžete vybrať, či poskytnete členom tímu správcovský prístup k účtom a aké funkcie môžu spravovať (napríklad pridávanie informačných kanálov, prepájanie účtov a zvyšovanie príspevkov).

socialpilot-features5

Pre každú webovú stránku v sociálnych médiách môžete nastaviť individuálne povolenia v závislosti od toho, či chcete, aby členovia tímu jednoducho naplánovali obsah alebo aby sa mohli pozrieť na analýzu a doručenú poštu v sociálnej sieti.

Obsah vytvorený ľuďmi s doménou Plánovač obsahu rola prechádza do pracovného postupu schvaľovania. Nájdete ich a schválite ich prostredníctvom príspevky tab. Poznač si to každý člen tímu dostane individuálny účet na správu obsahu tímu – nemožno ho použiť na vlastné osobné informačné kanály sociálnych médií.

Ako vlastník agentúry môžete tiež pozvať klientov a rozhodnúť sa, či môžu zobraziť, vytvárať alebo propagovať obsah.

Navrhovaný obsah

Ak hľadáte spôsob, ako udržať svoje účty sociálnych médií naplnené relevantným obsahom, spoločnosť SocialPilot vás informovala. Prejdite na stránku obsah & krmivo na karte, zadajte kľúčové slovo a okamžite uvidíte najrelevantnejšie výsledky.

Vyberte svoje sociálne médiá, a môžete ich pridať do svojho poradia a nechať si ich naplánovať kliknutím. Je to super jednoduché a časovo úsporné riešenie pre rušných majiteľov firiem. Výsledky môžete zoradiť podľa dátumu uverejnenia a skrátiť alebo predĺžiť obdobie, na ktoré sa pozeráte.

A tiež môžete hľadať obsah ovplyvňovačmi. Keď nájdete obsah, môžete ho zdieľať alebo naplánovať pomocou niekoľkých kliknutí.

socialpilot-features6

Jednou z najužitočnejších funkcií mnohých nástrojov na monitorovanie sociálnych médií je schopnosť monitorujte zdroje blogov a webových stránok a pridajte tento obsah do svojho frontu sociálnych médií.

SocialPilot to uľahčuje. Pridajte informačný kanál a niektoré relevantné značky hash a môžete si vybrať, ako často aplikácia kontroluje informačný kanál a koľko príspevkov by mal načítať.. Tento obsah sa bude automaticky zdieľať pokiaľ to nevypnete.

socialpilot-features7

Vonkajšie integrácie

Tam, kde má Hootsuite vo svojom adresári aplikácií viac ako 100 aplikácií, SocialPilot to udržuje jednoducho. Jeho integrácia zahŕňa aplikácie na skrátenie URL (Bitly, Sniply a Rebrandly), rozšírenia prehľadávača, Feedly na zdieľanie informačných kanálov a Canva na vytváranie obrázkov..

Nenechajte sa odradiť tým, aký krátky je tento zoznam! SocialPilot to napraví zahrnutím Zapieru do integrácie. To vám dáva možnosť integrácie so stovkami ďalších aplikácií, ktoré môže váš tím použiť.

Začíname s programom SocialPilot je jednoduchý

Netrvá to dlho chytiť bezplatnú skúšobnú verziu SocialPilot a začnite nastavovať svoj účet. Môžete vyplniť krátky formulár alebo prepojiť aplikáciu so svojím účtom Facebook alebo Twitter. Sociálne prihlásenie však šetrí veľa času, pretože budete stále vyzvaní na vyplnenie zvyšku formulára.

V každom prípade to trvá menej ako minútu a akonáhle sa nachádzate na hlavnom paneli, v hornej časti bezplatnej skúšobnej verzie sa vám zobrazí užitočné pripomenutie..

socialpilot-jednoduchosť použitie1

Prepojenie sociálnych účtov

Ďalším krokom je pripojenie vašich účtov sociálnych médií. na rozdiel od , SocialPilot neposkytuje sprievodcu v aplikácii pre to. Dostanete však e-mail s odkazom na úvodnú príručku, ktorá vás prevedie jednotlivými krokmi.

Alebo môžete jednoducho kliknúť na účty ikonu a pridajte nový účet.

socialpilot-jednoduchosť Použitie2

Upozorňujeme, že ak ste použili sociálne prihlásenie, účet, ktorý ste pridali, už bude na hlavnom paneli SocialPilot. Ako uvidíte nižšie, toto je zmiešané požehnanie.

SocialPilot ponúka niekoľko účtov sociálnych médií prostredníctvom jednoduchého a intuitívneho rozhrania. Kliknite na ten, ktorý chcete, dokončite proces overenia a ste pripravení začať s plánovaním obsahu.

Predvolený rozvrh zverejňovania sociálnych médií

Jednou z pekných funkcií programu SocialPilot je, že keď pridáte účet sociálnych médií, automaticky vytvorí rozpis príspevkov pre váš obsah. Môžete to vyladiť, samozrejme, ale je oveľa rýchlejšie začať so skutočným zdieľaním obsahu.

socialpilot-jednoduchosť use3

To sa však nestalo s účtom, ktorý som použil na sociálne prihlásenie, čo sa javí čudne. Tento účet som musel odstrániť a znova ho pridať, aby som získal automatický rozvrh príspevkov.

Zoskupovanie účtov

Ak ste agentúra alebo máte veľký tím, správa viacerých účtov sociálnych médií môže byť náročná. Preto je funkcia zoskupovania programu SocialPilot tak užitočná. Umožňuje vám zaraďovať účty sociálnych médií do skupiny, takže môžete so všetkými týmito účtami pracovať naraz. Je to užitočné pri práci s kanálmi RSS a návrhmi obsahu, ako aj pri vytváraní príspevkov v sociálnych médiách.

Automatická analýza uľahčuje život správcom sociálnych médií

Ak chcete získať prístup k analýze sociálnych médií SocialPilot, stačí kliknúť na ikonu analytika tab. SocialPilot poskytuje analytiku pre Facebook stránky, Twitter účty, LinkedIn stránky, Pinterest účty a profily Moja firma na Googli. Je smutné, že Instagram zatiaľ nie je podporovaný, hoci SocialPilot tvrdí, že na tom pracujú.

analytika

Analytický panel je jednoduchý a jasný. To dáva okamžitý prehľad kľúčových metrík pre váš účet. SocialPilot automaticky zhromažďuje analytické údaje po pridaní účtu sociálnych médií, vďaka čomu je ľahké sledovať vaše metriky od prvého dňa.

socialpilot-reporting1

hlásenie

Prehľady programu SocialPilot zahŕňajú výkonnosť obsahu, zapojenie a ďalšie informácie. Je tu len jeden problém: Analytické prehľady programu SocialPilot nie je možné prispôsobiť profesionálnym účtom.

Ak chcete prehľad bielej značky, ktorý môžete označiť pre svoju spoločnosť alebo agentúru, budete potrebovať plán malých tímov alebo agentúr. Táto funkcia nie je k dispozícii v profesionálnom pláne. Môžete si však stiahnuť alebo poslať e-mailom analytické údaje pre každý profil sociálnych médií a zdieľať ich s členmi tímu a klientmi.

aplikácie & integrácia

SocialPilot neponúka externú analytickú integráciu. Môžete však získať údaje o angažovanosti, výkonnosti obsahu, dosahu a oveľa viac pre podporované sociálne siete. Ak hľadáte analytiku na Instagrame, budete potrebovať nástroje na meranie sociálnych médií zabudované do aplikácií ako je Sendible alebo Buffer Analyze..

Celkovo však program SocialPilot poskytuje veľa užitočných údajov pomôcť s vašou stratégiou sociálnych médií. Prečítajte si viac informácií o používaní analýzy SocialPilot v našej úplnej kontrole.

E-mailová podpora je rýchla, ale neobťažujte sa so sociálnymi médiami

Dobrým východiskovým bodom na získanie podpory programu SocialPilot je vedomostná základňa, ku ktorej sa dostanete prostredníctvom tlačidla FAQ na hlavnom paneli. Obsahuje desiatky článkov so snímkami obrazovky, ktoré pokrývajú všetky aspekty aplikácie, a je to celkom užitočné.

Kontaktný formulár

Ak to nefunguje, kliknite na ikonu Kontakt v navigačnej ponuke a odošlite správu o svojom probléme. Podporný tím sľubuje reagovať do 24 hodín a podpora sa ponúka 24/5.

Poslal som správu so žiadosťou o pridanie reklamného účtu Facebook a do 40 minút som dostal odpoveď s odkazom na návod.

Facebook

SocialPilot nesľubuje, že ponúkne podporu sociálnych médií, ale napriek tomu som to vyskúšal. O 14:00 som poslal otázku o tímových úlohách, a hoci bola moja správa videná, o deň neskôr neprišla žiadna odpoveď. O tri dni neskôr nakoniec prišla odpoveď s odkazom na užitočný článok.

cvrlikání

To isté sa stalo na Twitteri, kde som poslal otázku o možnostiach platby. Neodpovedala.

V mojom okolí neexistovala žiadna možnosť na živý rozhovor a ja som nevidel možnosť otvoriť podporný lístok. Celkovo je najlepšou voľbou e-mailová podpora.

Dotazník o podpore

Typ podporyOtázka:Hodiny dostupnostiDoba odozvyOdpoveď na otázku?

Áno / Nie / Skôr

služba
Skóre (1-5)
cvrlikáníAké platobné možnosti akceptujete?24/5Žiadna odpoveďžiadny1
FacebookAko zmením úlohy členov tímu?24/53 dniÁno2
e-mailAko môžem pridať svoj reklamný účet na Facebook na SocialPilot?24/540 minútÁno4

Ak porovnávate program SocialPilot s nárazník a HootSuite – ktoré ponúkajú bezplatné plány – môžu vyzerať trochu draho. Porovnáva sa však dobre s platenými plánmi tých a iných nástrojov na plánovanie sociálnych médií.

Je to veľká výhoda, ktorú nemusíte platiť za analytiku sociálnych médií, a dokonca aj účet profesionálov zahŕňa troch členov tímu.. SocialPilot prijíma všetky hlavné kreditné karty plus PayPal, takže je ľahké platiť spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje. Ak platíte ročne, existuje zľava na zverejnenú cenu.

 Počet sociálnych profilovPočet používateľovNaplánovať dostupné príspevkyCena za mesiac
jednotlivec51508.33
profesionálny25320030
Malý tím50550050
kancelária100101000100

Existujú tiež zľavy pre neziskové organizácie, SocialPilot však neuvádza podrobnosti o percentuálnom podiele.

zrušenie rezervácie & náhrady

SocialPilot vám umožňuje zrušiť svoj účet kedykoľvek, ale nemá žiadne pravidlá pre vrátenie platby. Ale ak sa postavíte na zem, môžete zrušiť A dostať refundáciu. Ďalšie informácie o tejto skúsenosti nájdete v tomto článku.

Ako sa SocialPilot vyrovná konkurencii?

SocialPilot je vynikajúci nástroj na správu sociálnych médií pre tímy a agentúry. Je ľahké ho nastaviť, rýchlo naplánovať obsah a má viacero možností, ako udržať svoje sociálne médiá naplnené.

Vďaka funkčnosti tímu a analytike, ktorá je súčasťou každého plánu, je to cenovo dostupná alternatíva k niektorým cenným tímovým plánom, ktoré ponúkajú iné nástroje sociálnych médií.

Jednou z hlavných nevýhod je nedostatok natívnej podpory na Instagrame. Zdá sa, že povinnosť uverejňovať príspevky prostredníctvom vyrovnávacej pamäte alebo získať pripomenutie prostredníctvom aplikácie SocialPilot je neohrabaný prístup a nedostatok analytických údajov na Instagrame je skutočne hanba.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me