Recenzia Looka – môžete skutočne urobiť dobré logo v priebehu niekoľkých minút? [2020]

Looka logo social media kit


Umelec predtým známy ako Logojoy

Pozri. Je to výrazné ako „look-a“ alebo „luke-a“? Je to jedna z najväčších záhad za posledných päť minút. Medzi ďalšie záhady patrí:

  • Looka mi dá logo, ktoré chcem?
  • Je cena naozaj stojí za to?
  • Mám už mať ďalšiu kávu? Je to tak skoro za deň.

Je vždy ten pravý čas na kávu. Pokiaľ ide o logá…

Spoločnosť Logojoy sa za niekoľko rokov etablovala ako hráč v oblasti tvorby loga. To bolo nedávno rebranded, a znovuzrodenie s novým menom a novým osudom. Nazýva sa to, uhádli ste, „Looka.“

Skutočný rozdiel bol v tom, že do generátora loga pridal veľa doplnkových služieb (viac o tom neskôr).

Looka a jeho doplnky sú k dispozícii v angličtine, angličtine a tiež v angličtine. Zdá sa, že skutočný tvorca loga podporuje iba latinské znaky, obsahuje však napríklad znaky s prízvukom, takže sa neobmedzujete iba na jednoduchý názov spoločnosti v anglickom jazyku..

Sľubuje vám, že za pár minút získate skvelo vyzerajúce logo, ktoré je odvážne tvrdiť.

Testujem všetky veľké platformy pre návrh loga Moja snaha nájsť najlepšie nové logo pre web Planet. Pozrime sa, ako to urobil Looka.

Looka Logo Maker Dashboard - snímka obrazovky

Funkcie sú trochu obmedzené (na účel)

Celkovým cieľom spoločnosti Looka, ako sa uvádza v jej marketingu, je, aby ste sa dostali s logom behom niekoľkých minút. Ak si teraz vyberiete ako ja, môže to trvať o niečo dlhšie a potom musíte upraviť polovicu svojho recenzného videa, ktoré ste strávili, bezohľadne hľadaním ikony, ktorá vám vynikla..

Mám veľmi relatívne problémy, hovorím ti!

Looka však väčšinou dokáže a bude vyhovieť tomuto tvrdeniu. Sprievodca krok za krokom je rýchly a je jednoduché zmeniť rozloženie, ikonu, tvary pozadia a celkový štýl. Keď odpoviete na najzákladnejšie otázky o tom, aké logo chcete, umelá inteligencia urobí svoju vec. Stačí kliknúť na tlačidlo Generovať, kým nenájdete logo, ktoré sa vám páči.

Ako dôležité sú však tieto logá generované AI? No … viete, že jedno dieťa v triede, ktoré by vždy zdvihlo ruku, či už malo odpoveď alebo nie, a malo to asi polovicu času správne? Výsledky loga sú podobné. Hľadáte možnosti, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám, a tiež sa vám zobrazia logá, vďaka ktorým budete zvedaví, prečo sa vôbec objavili..

Po výbere základného loga na úpravu, skoro všetko si môžete prispôsobiť: písmo, ikona, farby. Existujú tiež prechody, ale zatiaľ čo si môžete zvoliť vlastné farby, možnosti prechodu sú obmedzené.

Looka obmedzenia prichádzajú do hry s veľkosťou a umiestnením. Môžete si vybrať svoje základné rozloženie a veľkosť písma a ikony môžete zmeniť na stupeň, ale tieto stupne sú obmedzené a veci nemôžete pretiahnuť kamkoľvek chcete. Veľkosť a umiestnenie sú spravované posúvačmi a všetko je umiestnené vo vzťahu k vybratému rozloženiu a druhej časti vášho loga.

Tieto obmedzenia sťažujú získanie presne toho, čo chcete, ak máte veľmi konkrétne nápady na rozloženie. Tieto obmedzenia sú však zámernou voľbou a nie nevyhnutne zlou vecou. Vysvetlím, prečo dole.

Medzitým nie je funkčné obmedzenie počtu znakov alebo názvov, aj keď ako zvyčajne, môže spôsobiť určité logistické problémy. Konkrétne, príliš veľa znakov v názve vašej spoločnosti spôsobí, že bude celá vec dosť ťažko čitateľná:

Looka Logo Maker - bez obmedzenia počtu znakov

Uvedené nástroje vám neumožňujú generovať najunikátnejšie logá, ale stále budú vyzerať celkom dobre.

Pri základnom pláne je vaše pekné logo dodávané s jedným osamelým súborom PNG. Program Premium sa dodáva vo formátoch SVG, EPS a PDF, takže môžete mať škálovateľné verzie svojho loga, ako aj súbory pripravené na tlač.

Looka má predvolene skvelé logá

Rozloženia sú pomerne štandardné a veľa ikon je úplne rovnaké ako tie, ktoré sú k dispozícii v systéme Windows Wix Logo Maker.

Ale nejako, Logá na Looka jednoducho vyzerajú dobre, dokonca aj elegantne v porovnaní s logami ostatných výrobcov loga.

Prečo je to tak? Čiastočne je to ich výber písma a farieb. Ďalším veľkým faktorom sú medzery a proporcie. Uvidíte, že dobrý dizajn a rozloženie sa môžu vyskytnúť dvoma spôsobmi:

  1. Môžete si len tak pošpiniť a pokračovať, kým nebudete mať niečo, čo vyzerá úžasne. Zvyčajne to trvá chvíľu.
  2. Môžete urobiť matematiku. Bohužiaľ mi to trvá omnoho dlhšie, pretože matematika nie je môj priateľ.

Dizajnéri v spoločnosti Looka urobili matematiku a táto matematika sa uplatňuje na každé logo, ktoré vytvára. Nie sú všetci dokonalí, ale dodržiavajú (doslovný) vzorec, vďaka ktorému väčšina z nich vyzerá sakramentsky dobre.

To je tiež dôvod, prečo má obmedzenia na usporiadanie a umiestnenie prvkov; veľmi sa snaží zabezpečiť, aby ste mali aspoň slušne vyzerajúce logo bez ohľadu na to, čo robíte v editore. V podstate sa snaží zabrániť tomu, aby sa dizajnéri nezavrhli.

Môže to znieť sponzorsky, ale dizajnéri a vývojári (snažte sa) to robiť stále. Teraz na to iba používajú softvér. Ak je vaším cieľom generovať atraktívne logá čo najrýchlejšie, obetovanie flexibility editora loga je skutočne šikovný krok.

Má niekoľko skvelých doplnkov

Nebol by to generátor dizajnu loga, ak by sa vás nepokúsil trochu vylepšiť. Looka má tvorcu webových stránok, návrhy vizitiek a voliteľnú súpravu sociálnych médií ktoré sa dodáva s vaším logom vo všetkých veľkostiach obrázkov potrebných pre rôzne siete sociálnych médií.

Štandardné veci, ale užitočné všetky rovnaké.

Získate polo-neobmedzené revízie

Toto sa mi obzvlášť páčilo: 72 hodín po zakúpení loga ho môžete upraviť neobmedzene. Bolo by pekné, keby ste to dokázali navždy? Áno, ale 72 hodín bezplatných revízií je o 72 hodín viac, ako som doteraz videl od akéhokoľvek iného generátora loga.

Môžete si najať profesionála

Jeden doplnok, ktorý som nespomenul skôr, je tento môžete si najať profesionálneho návrhára, ktorý bude pracovať na vašom logu jednu hodinu. Účelom tejto služby je obísť obmedzenia softvéru, takže ak chcete veľmi špecifický druh rozloženia, prechod, ktorý neposkytuje editor loga, alebo akúkoľvek inú jednoduchú zmenu, ktorú je možné vykonať za hodinu, táto služba je tu pre teba.

Moje skúsenosti s Lookou

Väčšinu z toho môžete vidieť vo videu vyššie. Postupujte podľa sprievodcu, nájdite správnu ikonu a vytvorte základné logo. Strávil som značné množstvo času experimentovaním, aby som získal presne požadované logo, narazil som na vyššie uvedené obmedzenia editora loga a obchádzal som ich..

Úprimne povedané, chcem, aby mi iba jedno logo vytvorilo jedno slovo nad druhým bez použitia možnosti „slogan“. Tiež som musel priviazať telefón k počítaču, aby som dostal editor logov, no … načítať polovicu času. Nie je to pomalé pripojenie, čo môže byť hlavný problém. Som vo väčšej metropolitnej oblasti mesta Mexico City a je to pre mňa problém.

Inak je to celkom dobrá služba. Toto je posledné logo, ktoré som si kúpil:

Logo Planet Planet - vytvoril Looka
Snímka obrazovky Looka - typ podnikania

Je to väčšinou samo-vysvetľujúce

Jednou z dobrých vecí, ktorú môžete povedať o softvéri, ktorý má konkrétne zameranie a niektoré obmedzenia, je, že nikdy nebude príliš zložitý. Zadáte názov svojho loga, kliknete na niekoľko tlačidiel, ktoré sú zreteľne označené a spoločnosť Looka vám poskytne logá. Kávu by ste mali ťažšie objednať v kaviarni, ktorá sa rozhodla používať talianske názvy pre všetko.

Ide o to, že Looka nebude príliš ťažké prísť na to, aj keď ste nikdy predtým žiadnu z týchto služieb nevyužili. Čarodejník kladie dobré otázky, ale nie príliš veľa z nich. Editor sa väčšinou ľahko používa, avšak niektoré funkcie, ako napríklad pokročilý nástroj na výber farieb, nie sú jasne označené, ako by mali byť.

Ak urobíte nejaké chyby, je k dispozícii robustná a užitočná funkcia „Späť“ a jednoduchý panel „história“, ktorý sleduje iterácie vašich logov. Okrem toho sa nemusíte ani registrovať, aby ste vyskúšali celú vec. Navyše…

Svoje projekty môžete uložiť skôr, ako zaplatíte

Cítim sa veľmi, veľmi silno, a preto si v každej recenzii venujem čas písaniu tejto funkcie. Táto funkcia je nevyhnutná a spoločnosť Looka ju má. v skutočnosti, uľahčuje ukladanie variácií vášho loga pri jeho práci / vylepšovaní, takže ak si vyberavý ako ja, je to užitočná funkcia.

Poskytuje veľa dizajnovej inšpirácie

Ak ste prišli na to, čo chcete, editor má panel plný inšpirácie a vzorových log na prehliadanie. Účelom editora je povzbudiť vás, aby ste experimentovali, a ak sa vám nepáči, čo ste doteraz urobili, môžete kliknúť na iný dizajn loga a zmeniť tak skoro všetko o existujúcom logu.

V databáze Knowledge Base môžete vyhľadávať na ľubovoľnej stránke

Áno, existuje znalostná báza a môžete ju vyhľadať v malom okne „Pomocník“ v pravom dolnom rohu každej stránky a obrazovky. Existuje Centrum pomoci (viac o tom neskôr), ale môžete nájsť odpovede na svoje najčastejšie otázky a problémy bez toho, aby ste opustili editora.

Živý chat by mohol byť lepší

Looka Knowledge Base - snímka obrazovky

Ak ste vynechali staré dobré časy správ IRC, ICQ, AIM, MSN alebo Yahoo (v závislosti od toho, koľko ste rokov / nerdy ste), máte šťastie. Zdá sa, že neexistuje žiadny spôsob, ako zavolať tímu Looka, ale môžete im poslať e-mailom … a zapojiť sa do rozhovoru. Mám na mysli to, že jeho e-mailová adresa podpory je viazaná priamo na jej chatový systém, takže môžete použiť jeden z nich a budete hovoriť s rovnakými ľuďmi..

Ako som už povedal, existuje Centrum pomoci / vedomostná základňa, ktoré si môžete prezerať, alebo použiť vyššie uvedené malé okno pomocníka, v ktorom sa tiež nachádza chat. Ak položíte otázku a zákaznícky servis sa k vám okamžite nevráti, existuje chatbot, ktorý automaticky vyhľadá vo svojej znalostnej databáze najdôležitejšie články..

Živý chat nie je 24/7. Podľa agentúry Looka je služba spustená od „9:00 do 21:00 GMT -5“ (čo je EST, ak žijete v Severnej Amerike) s najrýchlejšími časmi odozvy medzi 10:00 a 17:00. “ To je slušné 12-hodinové okno. Takto to pre mňa platí:

Najprv som sa opýtal, či existuje spôsob, ako zobraziť moju faktúru na samotnom webe. Áno, existuje.

Looka Chat Support - snímka obrazovky
Dostal som konzervatívnu odpoveď na moje prvé otázky

Potom som sa opýtal, aké intelektuálne a vlastnícke práva získate pre základný plán. Ako sa ukazuje:

Looka Chat Support - snímka obrazovky
Keď som položil svoju druhú otázku, povedali mi, že musím počkať do druhého dňa a poslali mi odkazy na články. Chvíľu trvalo, než človek dostal skutočnú odpoveď.

Potom som sa opýtal, či existuje e-mail, ktorý by som mohol použiť na ich kontaktovanie. Urobil som chybu, keď som sa opýtal potom, ako podporný tím uzavrel obchod a potom som našiel príslušné informácie v databáze znalostí. Pokriky. Mám podozrenie, že na to budú veľmi pekné, keď sa ku mne vrátia.

Aktualizácia: Nikdy sa ku mne nevrátili, čo je v tomto prípade spravodlivé.

Podpora live chatu Looka - snímka obrazovky

Každá otázka, ktorú som položil počas ich rozvrhu, bola zodpovedaná za menej ako päť minút.
Celkovo je cena celkom prijateľná. Základný plán, ako je uvedené, vás dostane do jedného PNG. Plán Premium vám poskytuje veľa ďalších formátov súborov, celoživotnú technickú podporu a miniatúrneho sprievodcu značkou s informáciami o vašich písmach a farbách. Plán Enterprise obsahuje všetko a doplnky pre sociálne médiá a vizitky.

Ak vyberiete aplikáciu Looka Logo Maker, dôrazne odporúčame získať aspoň prémiový plán pre ďalšie formáty súborov a najmä pre škálovateľné formáty.. A nie, škálovateľné logá nie sú len pre tlač billboardov: sú tiež určené pre video s rozlíšením 4 000 a novšie modely pre iPhone so svojimi darovanými obrazovkami sietnice.

(Pre menej technické obrazovky obrazovky sietnice v podstate potrebujú obrázky, ktoré sú dvakrát také veľké, aby vyzerali dobre, pretože spoločnosť Apple chce, aby sme stratili celú šírku pásma.)

Looka napriek tomu nie je drahý. Ak sa rozhodnete ísť s ňou, môžete zaplatiť jej nízke ceny pomocou:

  • americký Expres
  • MasterCard
  • vízum
  • PayPal

Neexistujú žiadne bezplatné vzorky loga ani náhrady.

Práva na používanie

Dobre, marketing na tejto stránke je trochu zložitejší: v pláne Premium sa uvádza „úplné vlastníctvo“. Ako však uviedol podporný tím, všetky plány (dokonca aj základný plán) vám poskytujú plné vlastníctvo na používanie loga, ktoré sa vám páči, vrátane komerčných aplikácií. Tento kúsok podvodu je jediný dôvod, prečo nemôžem hodnotiť Lookovu cenu vyššie.

Ako vyzerá Looka s konkurenciou?

Looka je spoľahlivý spôsob vytvárania pekných log. To, čo mu chýba vo flexibilite a možnostiach jemného prispôsobenia, sa vyrovná s krásnymi predvolenými návrhmi. Ak máte dosť obmedzený rozpočet a nemáte dostatok času na to, aby ste si s dizajnom pohrávali sami, Looka môže byť najlepšou voľbou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me