Ucraft Review 2020 – Neplaťte, kým si to neprečítate!

Decent Logo Maker, ale problém je získanie autorských práv

Snímka obrazovky Ucraft Logo Maker - editor logov


Spoločnosť Ucraft, ktorú založila skupina nadšencov dizajnu, má viac ako 350 000 aktívnych používateľov. Okrem svojho bezplatného výrobcu logov ponúka pre malé podniky celý rad ďalších služieb, medzi ktoré patrí drag-and-drop tvorca webových stránok, platformu blogov a riešenia elektronického obchodu. ale je bezplatný tvorca loga, ktorý je dostatočne dobrý na vytvorenie loga, ktoré by ste mohli skutočne použiť na označenie svojej firmy? Rozhodol som sa ísť pozrieť, či dokážem vytvoriť jedinečné, profesionálne vyzerajúce logo.

Výsledok? Je celkom ľahké zostaviť pekné logo vo veľmi krátkom čase s Ucraft, ale vyskytli sa problémy, pokiaľ ide o zaručenie konečného dizajnu, ktorý by mohol byť ochrannou známkou. Viac o tom neskôr.

Podľa môjho názoru je Ucraft dosť dobrý na osobné logá alebo na vývoj koncepcie umeleckých diel, ktoré môže profesionálny dizajnér použiť ako východiskový bod..

Ak však vytvárate logo svojej firmy, pravdepodobne budete chcieť originálny dizajn, ktorý nebude mať žiadny z vašich konkurentov. V takom prípade by ste pravdepodobne mali najať nezávislého návrhára na webe, ako je napríklad Fiverr namiesto.

Prečítajte si informácie o mojej úplnej kontrole alebo sa pozrite na našu zaokrúhlenie najlepších služieb v oblasti dizajnu loga.

Funkcie a jednoduché použitie

Snímka obrazovky Ucraft Logo Maker - textový nástroj

Tvorca loga spoločnosti Ucraft sa veľmi ľahko používa, a to aj na mobilných zariadeniach. Medzi jeho vlastnosti patrí:

  • Podrobný prehľad kľúčových prvkov loga
  • Rozsiahly katalóg profesionálne navrhnutých ikon
  • Nástroj na výber farieb pre plné farby a prechody
  • Veľký katalóg fontov
  • Drag-and-drop editor loga

Editor logov je čistý a jednoduchý – možno trochu príliš jednoduché. Určite vás nebude rozptyľovať veľa funkcií, ktoré by ste nemuseli potrebovať, ale potom znova – ak máte radi možnosti a hľadáte trochu slobody dizajnu, pravdepodobne to nie je pre vás nástroj.

Vyberte si z miliónov ikon

Ucraft Logo Maker screenshot - knižnica ikon

Tvorca loga Ucraft ponúka prostredníctvom projektu Noun veľkorysú knižnicu s viac ako 2 miliónmi ikon bez poplatkov. Môžete zmeniť veľkosť ikon podľa svojich predstáv a meniť farby pomocou nástroja na výber farieb, ktorý obsahuje plné farby a upraviteľné prechody. Na logo môžete mať až päť dizajnových prvkov (vrátane ikon, tvarov a textu).

Zadarmo si môžete vytvoriť ľubovoľný počet log. Avšak – a táto informácia nie je zrejmá – budete si musieť zobraziť ukážku svojej práce a stiahnuť bezplatnú vzorku, aby ste ich mohli uložiť do svojho účtu. Uložené logá nájdete kliknutím na tlačidlo Moje logá.

Prístup k širokej škále písiem

Tvorca loga Ucraft obsahuje populárnu knižnicu Google Fonts. Začnete iba obmedzeným výberom, ale kliknete na Pridať nové písmo a dostanete sa do knižnice, kde si môžete prezerať a vyberať ďalšie písma pre svoje logo..

Snímka obrazovky Ucraft Logo Maker - pridajte nové písmo

Niektoré obmedzenia pre nerímske abecedy

Logo spoločnosti Ucraft Logo Maker podporuje znaky z ľubovoľného jazyka dostupného v knižnici písem Google. však, jazyky, ktoré nepoužívajú rímsku abecedu, sú obmedzené na jedno predvolené písmo. Ak potrebujete logo v jednom z týchto jazykov, máte oveľa lepšie možnosti najímanie dizajnéra na Fiverr. Keďže táto platforma je domovom nezávislých dizajnérov z celého sveta, určite nájdete toho, kto má pekný výber písiem v jazyku, ktorý hľadáte..

Ukážka s rôznymi pozadiami

Svoj vzhľad môžete zobraziť na bielom alebo čiernom pozadí, čo je podľa mňa príjemné. Stačí prepnúť malý prepínač „pozadia“ v ľavom dolnom rohu. Konečný stiahnuteľný logový súbor bude mať priehľadné pozadie, takže ho môžete použiť kdekoľvek.

Snímka obrazovky Ucraft Logo Maker - čierne pozadie

Ceny a podpora

Možnosti bezplatného a plateného sťahovania

Pokiaľ ide o stiahnutie loga, máte dve možnosti. Môžete získať bezplatný súbor PNG (šírka 600 pixelov s priehľadným pozadím) alebo si môžete kúpiť súbor SVG s vysokým rozlíšením vhodný na tlač v ľubovoľnej veľkosti..

Ak plánujete používať svoje logo na tlačených materiáloch, možnosť SVG je správna cesta. Jednorazové náklady sú veľmi rozumné.

Vaše logo (y) sa uloží na servery spoločnosti Ucraft, takže sa môžete kedykoľvek vrátiť a upgradovať na platenú možnosť neskôr.

Po zakúpení môžete niektoré časti svojho loga upraviť. Ak sa však rozhodnete použiť inú ikonu alebo písmo, musíte si svoje logo znova kúpiť.. Po dokončení loga a vytvorenia účtu sa spoločnosť Ucraft vás snaží vtlačiť do vytvorenia webovej stránky. Toto je však voliteľné.

Ucraft akceptuje všetky hlavné kreditné karty a PayPal.

Práva na používanie sú trochu komplexné

Pretože ikony Ucraft pochádzajú z projektu The Noun Project, jedná sa o súbory s otvoreným zdrojovým kódom a sú k dispozícii na verejné použitie. Aj keď ich môžete použiť na každodenné obchodné potreby, ikony nie sú exkluzívnymi vzormi a pôvodní návrhári ikon majú stále práva na prácu.

To znamená, že budete musieť upraviť originálne dielo, aby ste chránili svoje hotové logo. Koľko je dosť? Nie je to jasné. Projekt podstatné meno hovorí: „Je nám známe, že ak je ikona, ktorú ste si vybrali pre svoje logo, dostatočne modifikovaná, aby slúžila ako súčasť konečného návrhu, možno budete môcť logo označiť ako také.“

Vzhľadom na nejasnosť týchto pojmov, Pozorne by sme zvážili, či je Ucraft tou pravou voľbou pre akékoľvek logo, ktoré zvažuje ochranná známka, najmä z dôvodu možných právnych problémov..

Rozsiahla sekcia FAQ a fórum podpory

Ak sa cítite zmätení, spoločnosť Ucraft ponúka podporu prostredníctvom stránky FAQ, centra pomoci, fóra komunity a e-mailu. Majú tiež možnosť živého rozhovoru, aj keď to nie je vždy k dispozícii.

Snímka obrazovky výrobcu loga Ucraft - Fórum podpory

Ako sa Ucraft Logo Maker zhoduje s konkurenciou?

Konečné rozhodnutie

celkovo, Myslím si, že tvorca loga spoločnosti Ucraft pre začiatočníkov je pekný spôsob, ako vytvoriť bezplatné logo. Dizajn by ste mohli použiť ako koncept na zdieľanie s profesionálnym dizajnérom Fiverr, alebo, ak vám nevadí riskovať obmedzenia ochranných známok, môžete svoj návrh jednoducho stiahnuť a ihneď ho začať používať..

Chcete viac nápadov na dizajn loga? Pozrite sa na naše úplné porovnanie špičkových služieb v oblasti dizajnu loga.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me