Google Forms Review 2020: Dokážete lepšie?

Snímka obrazovky Google Forms - Domovská stránka


100% zadarmo, ale plný funkcií

Súčasťou formulárov G od spoločnosti Google je Google Forms jednoduchý spôsob získavania informácií od vašich zákazníkov alebo získavania odpovedí na vaše osobné pozvania na udalosti (okrem iného). Formuláre Google môžete používať s osobnými účtami Google a s obchodnými účtami – a na rozdiel od mnohých tvorcov formulárov nebudete musieť za prístup k rôznym funkciám platiť navyše. Formuláre Google sú úplne zadarmo na používanie.

Formuláre Google bohužiaľ nemajú na výber vo viacerých jazykoch – ale budete ich môcť používať vo svojom rodnom jazyku, pokiaľ sa jedná o jazyk podporovaný spoločnosťou Google..

Môže úplne zadarmo tvorca formulárov skutočne poskytnúť všetko, čo potrebujete pre svoje obchodné alebo osobné formuláre, alebo by ste mali zvážiť prémiovú možnosť Formuláre Ninja alebo Formstack? Pokračujte v čítaní a zistite to!
Snímka obrazovky Google Forms - Gallery Template

Obmedzené v šablónach, ale čo očakávate zadarmo?

Služba Google Forms ponúka 17 preddefinovaných šablón formulárov – obmedzený výber v porovnaní s ostatnými tvorcami formulárov. Dostupné šablóny sú zmiešané vrecká, vhodné na obchodné a osobné použitie.

Google rozdeľuje šablóny do osobných, pracovných a vzdelávacích kategórií, takže môžete prejsť na požadovanú časť. Šablóny zahŕňajú:

osobné:

  • Pozvánka na večierok
  • Tričko Zaregistrujte sa
  • Nájdite čas (aj keď by to bolo asi vhodnejšie pre kategóriu Práca)

Práca:

  • Spätná väzba na udalosť
  • Objednávka
  • Spätná väzba od zákazníka

vzdelanie:

  • list
  • Hodnotenie kurzu
  • Prázdny kvíz

Všetky šablóny reagujú úplne na mobil.

Snímka obrazovky Google Forms - Funkcie

Všetko, čo potrebujete – Takmer

Pre úplne bezplatného tvorcu formulárov má Google Forms veľkú sadu funkcií. Je pravdepodobné, že uspokojí väčšinu vašich potrieb v základných obchodných alebo osobných formách, ale samozrejme vám nedá úplnú sadu pokročilých funkcií, s ktorými by ste sa dostali. JotForm alebo Formy kognito, napríklad.

Neexistuje žiadny priamy spôsob, ako ponúkať formuláre Google vo viacerých jazykoch – respondenti z formulára, ktorí nehovoria týmto jazykom, sa budú musieť vyrovnať s možnosťou „preložiť túto stránku“.

Polia formulára (alebo typy otázok) zahŕňajú krátku odpoveď, odsek, výber z viacerých možností, zaškrtávacie políčka, rozbaľovaciu ponuku, odovzdanie súboru, lineárnu stupnicu a dátum.. Počet otázok, ktoré môžete pridať do svojich formulárov, nie je nijako obmedzený. Svoje otázky môžete usporiadať aj do sekcií.

Snímka obrazovky Google Forms - Editor formulárov

Formuláre Google majú zaujímavú funkciu, kde môžete previesť formulár do kvízu a povoliť automatické hodnotenie, takže respondenti dostanú „známku“ podľa počtu bodov, ktoré získajú.

Ak chcete zdieľať svoje formuláre, môžete zdieľať odkaz, poslať e-mail, zdieľať prostredníctvom sociálnych médií alebo vložiť svoj formulár na svoj web kopírovaním a prilepením kódu HTML..

Integrácia tabuliek Google

Snímka obrazovky Google Forms - Integrácia Tabuľiek Google

Keď niekto odošle formulár vytvorený pomocou služby Google Forms, nový záznam sa automaticky uloží do tabuľky Tabuľky Google. Nielenže vám to ušetrí čas na manuálnu správu odoslaných formulárov, ale tiež vám uľahčí zdieľanie odoslaných informácií s ostatnými. To je užitočné najmä pri spravovaní zoznamu vzťahov so zákazníkmi a sledovaní registrácií udalostí.

Podmienená logika

Snímka obrazovky Google Forms - Podmienená logika

U niektorých tvorcov formulárov je podmienená logika funkciou, ktorá je k dispozícii iba pri platených plánoch. Formulár Google ponúka základnú podmienečnú logiku ako súčasť sady funkcií, takže môžete automaticky nechať respondentov preskočiť časti svojich formulárov v závislosti od možností, ktoré vyberú. Vďaka tomu je vyplnenie formulára pre vašich návštevníkov intuitívnejšie – to znamená, že je menej pravdepodobné, že tento proces opustia.

Add-ons

Snímka obrazovky Google Forms - G Suite Marketplace

Podobne ako u iných produktov v balíku G Suite podporuje Google Forms doplnky. Väčšinou ide o aplikácie tretích strán, ktoré pridávajú ďalšie funkcie do nástroja na tvorbu formulárov. Inštalácia aplikácií je bezplatná, niektoré však vyžadujú, aby ste sa prihlásili na odber plánu u poskytovateľa tretej strany. Dostupné doplnky pre formuláre zahŕňajú formLimiter (ktorý obmedzuje počet odoslaní formulára) a oznámenia o formulároch (na prispôsobenie e-mailových oznámení o odoslaní formulára).
Snímka obrazovky Google Forms - Jednoduché použitie

Jednoduché a intuitívne

Ak už poznáte iných editorov Google, ako sú Dokumenty alebo Tabuľky, bude pre vás používanie formulárov Google neuveriteľne ľahké. Aj keď nie ste, intuitívny editor je užívateľsky prívetivý (a tiež pre začiatočníkov). Keďže je to zadarmo a neobsahuje veľa pokročilých funkcií, nie je nič naozaj zložitého sa naučiť.

Ľahké prispôsobenie témy

Snímka obrazovky Google Forms - Prispôsobenie motívu

Služba Google Forms má super-ľahké prispôsobovacie menu, v ktorom môžete meniť farby a písma svojho formulára v priebehu niekoľkých sekúnd. Kliknutím na ikonu palety farieb v pravom hornom rohu editora otvorte ponuku.

Rovnako jednoduché ako vytvorenie dokumentu

Snímka obrazovky Google Forms - možnosti formulára

Aplikácia Google Forms okrem presunutia myšou na preskupenie otázok týkajúcich sa formulárov zjednodušuje proces vytvárania formulárov tým, že pracuje ako dokument. Na paneli s nástrojmi kliknite na položku Pridať otázku a jednoducho zadajte svoju otázku. Naozaj to nemôže byť jednoduchšie.

Jednoduché nastavenia

Snímka obrazovky Google Forms - Nastavenia prezentácie

Formuláre Google nemajú veľa nastavení, ktoré musíte upraviť pri každom vytvorení formulára. Jednoducho aktivujete (alebo deaktivujete) nastavenia iba začiarknutím príslušných políčok. Chcete do svojho viacdielneho formulára pridať indikátor priebehu? Len začiarknite políčko.

Vytvorenie formulára pomocou formulárov Google

Páči sa mi, aké užívateľsky prívetivé sú formuláre Google. Vytvorenie formulára trvá iba niekoľko minút a možnosti zdieľania formulárov sú tiež jednoduché. Ak ste úplným začiatočníkom, nebudete sa ho snažiť používať – ​​a ak uviaznete, existujú odkazy na články pomoci (kliknutím na ikony otáznika)..

Dokonca aj zložitejšie funkcie, ako je podmienená logika, sa dajú ľahko a intuitívne používať, vďaka čomu sú formuláre Google jedným z najjednoduchších tvorcov formulárov v okolí.

Keďže Google Forms je bezplatný produkt, má zmysel, že neexistuje osobná podpora prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo rozhovoru s osobnou verziou služby Google Forms.. Existujú však podporné dokumenty a sprievodcovia krok za krokom, ako čo najlepšie využiť Formuláre Google.

Ak používate Formuláre Google ako súčasť podnikateľského plánu G Suite, máte prístup k službe 24/7 na podporu podnikania spoločnosti Google (chat, e-mail a telefón). Toto je však k dispozícii iba správcom účtu.

V službe Google Forms sa neplánujú žiadne predplatné a vy môžete vytvárať neobmedzené formuláre a prijímať neobmedzené odpovede, všetko zadarmo. Aby ste ho mohli používať, musíte mať účet Google alebo e-mailovú adresu G Suite (pre obchodné plány).

Firemná verzia a osobná verzia sú úplne rovnaké, jednoducho sa ponúkajú ako súčasť plánov balíka G Suite. Aj keď musíte platiť za balík G Suite, za Formuláre Google sa neplatia žiadne ďalšie poplatky.

Jedinou skutočnou cenou služby Google Forms je to, že sa rozhodnete používať doplnok tretej strany, ktorý vyžaduje, aby ste sa prihlásili na odber určitých funkcií.. Napríklad doplnok Schválenie formulárov má plány, na ktoré sa musíte prihlásiť, ak dostávate viac ako 20 odoslaní formulárov mesačne.

Ako sa formuláre Google zhodujú s konkurenciou?

Google Forms je veľmi schopný tvorca formulárov, ktorý môžete použiť bez obáv z poplatkov. Pretože je to zadarmo, nenájdete niektoré z pokročilejších funkcií, ktoré by ste našli u tvorcov formulárov JotForm a SurveyMonkey, ale získate slušnú sadu nástrojov vrátane podmienenej logiky. Celkovo je Google Forms skvelou voľbou, ak nemáte zložité formy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me