Microsoft Forms Review 2020: Prečo ho neodporúčame

Snímka obrazovky Microsoft Forms - Domovská stránka


Tvorca základných formulárov, ktorý komplikuje predplatné

Microsoft Forms je online tvorca formulárov, ktorý je súčasťou platformy Office 365 – ale nie je k dispozícii pre všetkých – bezplatný prístup k produktom Microsoft Forms majú iba používatelia v oblasti podnikania a vzdelávania a nemôžete si ho kupovať samostatne..

Je to celkom jednoduchý tvorca formulárov, ktorý sa ľahko používa, ale postrádajú pokročilé funkcie, ktoré tvorcovia formulárov často obsahujú, napríklad podmienenú logiku a integrácie s aplikáciami tretích strán. Podporuje však viac ako 75 jazykov vrátane ruského, poľského, českého a hebrejského.

Celkovo má tvorca formulárov nástroje na vytváranie rôznych interaktívnych formulárov – ale je to dosť na to, aby ste si chceli kúpiť balík Office 365 pre podnikanie alebo vzdelávanie? Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, či má to, čo potrebujete, alebo či by ste mali radšej niektorú z alternatív JotForm alebo Formuláre Ninja.
Snímka obrazovky Microsoft Forms - Šablóny

Malý výber nevýrazných šablón

Microsoft Forms vyvolá 12 šablón, ktoré vám pomôžu začať, a podľa často kladených otázok (FAQ) sú všetky formy optimalizované pre rôzne mobilné a stolné prehliadače – „optimalizované“ však nutne neznamená, že reagujú na mobilné zariadenia. Stále čakám, až Microsoft potvrdí, či jeho formy skutočne reagujú.

Šablóny zahŕňajú prieskum spätnej väzby od zákazníkov, prieskum spätnej väzby od kurzu a formulár na registráciu udalostí – obvyklý postup. Potom je tu však aj zvierací kvíz (ale nenechajte svojich študentov vidieť odpovede nižšie!), Šablónu pozvánky na narodeninovú oslavu a svadobnú šablónu na uloženie dátumu.

Microsoft-Forms -templates2

Beriem na vedomie, že Microsoft Forms je určený pre používateľov v podnikaní a vzdelávaní, ale zdá sa, že tento výber šablón je taký, že množstvo nápadov bolo vyhodených do klobúku a 12 náhodne vybraných. vážne, Ako sa svadobná šablóna formulára na uloženie svadby zmestí do produktu zameraného na podnikateľov a používateľov vzdelávania?

Vyzerá to, že šablóny boli vybraté v čase, keď mala byť spoločnosť Microsoft Forms ponúknutá používateľom Personal / Home Office 365 – a potom zmenili názor, ale zabudli pridať relevantnú sadu šablón..

Nielenže sú typy šablón dosť náhodné, sú tiež priemerné a dosť základné. Šablóny môžete prispôsobiť vlastným otázkam, zmeniť motív (t. J. Pozadie za formulárom) a pomocou šípok v poliach otázok presunúť otázky nahor a nadol..
Snímka obrazovky Microsoft Forms - Funkcie

Funkcie jednoduchého formulára, ktoré nedokážu zapôsobiť

Microsoft Forms vám poskytuje základy na vytváranie formulárov pre vaše podnikanie alebo na akademický výskum, ale v skutočnosti to nepresahuje základy. Máte obmedzené možnosti, pokiaľ ide o pridávanie nových polí formulára alebo zostavovanie formulára od nuly.

Môžete si vybrať z:

  • text
  • Rating
  • Dátum
  • rebríček
  • Likertova škála (škála možností, s rozsahom možností, ako „silne súhlasím“ alebo „silne nesúhlasím“)
  • Čisté skóre propagátora (slúži na zistenie, či by zákazníci odporučili vašu firmu ostatným)
  • „Výber“ alebo prepínače (na výber iba jednej odpovede, nie viacnásobných)

Pre polia, ako je napríklad nahrávanie súborov alebo automatický prehľad, neexistujú žiadne možnosti, takže máte obmedzené možnosti, ktoré môžete robiť s Microsoft Forms..

Pokiaľ ide o používanie formulárov so zákazníkmi, študentmi alebo rodičmi, existuje niekoľko možností odoslania. Môžete vytvoriť e-mail, pomocou ktorého budete priamo kontaktovať respondentov, použiť automaticky vygenerovaný QR kód alebo zdieľať odkaz na svoj formulár prostredníctvom správ alebo sociálnych médií..

Existuje tiež možnosť vložiť formulár na web pomocou prvku iframe, túto možnosť by som však neodporučil. Vloženie môže spôsobiť veľa problémov, napríklad vystavenie vášho webu riziku skriptovania naprieč servermi (škodlivé útoky), nesprávneho fungovania (alebo vôbec) mobilných zariadení a negatívneho vplyvu na SEO.

Témy na jedno kliknutie

Snímka obrazovky Microsoft Forms - Témy na jedno kliknutie

Funkcia, na ktorú sa spoločnosť Microsoft javí tak hrdá (pretože ju navrhuje používať hneď po vytvorení prvého formulára), je jej tlačidlo výberu témy.. Pomocou voliča motívov môžete zmeniť pozadie formulára jediným kliknutím, a uvidíte ukážku toho, ako to bude vyzerať.

Dostupné témy sú trochu zasiahnuté, s niektorými profesionálne vyzerajúcimi kulisami (ako vidíte na obrázku vyššie), medzi niektorými skutočne hroznými témami s kulisami, ktoré sa podobajú umeleckému dielu 5-ročného.

Likertova stupnica

Snímka obrazovky spoločnosti Microsoft Forms - formulár Likert

Pole Formulár Likertovej stupnice je jednou z lepších funkcií formulára spoločnosti Microsoft a môže byť užitočné, ak vykonávate prieskum trhu alebo akademický výskum.. Pre horný riadok si môžete vybrať svoje vlastné možnosti a podľa potreby pridať ďalšie. Pri úpravách sa zobrazujú niektoré navrhované možnosti pre tento riadok, ale nie sú zvlášť užitočné.

Viacjazyčné formuláre

Snímka obrazovky Microsoft Forms - Viacjazyčné formuláre

Ak potrebujete rovnaký formulár vo viacerých jazykoch, Microsoft Forms to robí neuveriteľne ľahkým. K dispozícii je viac ako 75 jazykov a zoznam obsahuje aj nejasné jazyky, ako aj bežnejšie jazyky, ktoré sa vyskytujú vo viacjazyčných formulároch.
Snímka obrazovky Microsoft Forms - Prieskum spätnej väzby od zákazníkov

Nie drag and drop, ale super ľahké použitie

Microsoft Forms nemusí mať veľa pokročilých funkcií, ale je neuveriteľne vhodný pre začiatočníkov. Aj keď nepoužíva drag-and-drop, je to pre dieťa jednoduché, a Ak ste ešte nikdy nevytvorili formulár, s týmto tvorcom sa naozaj nemôžete pokaziť.

Intuitívne rozhranie

Snímka obrazovky Microsoft Forms - Editor formulárov

Jednoduchosť editora Microsoft Forms ho robí neuveriteľne intuitívnym. Nie sú žiadne komplikované nastavenia. Každý nástroj je prístupný za pár kliknutí a editor je prehľadný a ľahko sa v ňom naviguje.

Pomocník pre editora

Snímka obrazovky Microsoft Forms - ponuka Pomocník

Ak máte otázky, stačí kliknúť na symbol otáznika v pravom hornom rohu editora a zobrazí sa postranná lišta Pomocníka. Objavia sa navrhované články a odkazy na príslušné príručky (napríklad Sprievodca Start Here for Microsoft Forms). Pri práci na formulároch sa občas objaví užitočná rada, ktorá vás informuje o funkcii, ktorú ste mohli vynechať..

Kliknutím upravíte

Úpravy formulára je jednoduché kliknúť do políčok polí formulára a napísať ich. Neexistujú žiadne komplikované nastavenia formátovania, cez ktoré sa môžete pohybovať, a všetky možnosti sa zvyčajne vyberajú buď rozbaľovacou ponukou alebo prepínačom – napr. Požadovať pole formulára alebo nastaviť textovú otázku ako dlhú odpoveď (na zobrazenie väčšieho textového poľa). Je to jednoduché a spoľahlivé.
Ak máte obchodnú verziu balíka Office 365, obráťte sa na podporu prostredníctvom centra Microsoft 365 Admin Center. Môžete použiť pomocný robot pre navrhované články pomocníka (z komplexného centra pomoci, ktoré je plné článkov a často kladených otázok), alebo prejdite priamo na formulár žiadosti o servis.

Keď som vyplnil formulár, jediná dostupná metóda kontaktu, ktorú som mal, bolo telefonické spätné volanie – sľubujú to do 15 minút. Tento druh času odozvy je dosť pôsobivý – alebo by to bolo, keby dodržali sľub. Stále čakám na moje spätné volanie!

Snímka obrazovky Microsoft Forms - kontaktujte podporu
S Microsoft Forms sa môžete hrať zadarmo – uvidíte (Ukážka) v ľavom hornom rohu editora – ale nemôžete odosielať ani zdieľať formuláre bez aktívneho predplatného úradu Business alebo Education Office 365.

Ak máte univerzitnú e-mailovú adresu a vaša univerzita sa prihlásila do programu Office 365 for Education, budete mať prístup k Microsoft Forms zadarmo. Ak však nemáte prístup k tejto verzii, budete potrebovať predplatné Office 365 for Business.

Office 365 for Business má 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, potom môžete zaplatiť mesačný alebo ročný poplatok, ktorý sa počíta podľa počtu „miest“ (alebo používateľov). Ak máte viac miest, môže to byť drahšie, ale jedno miesto nie je oveľa drahšie ako cena predplatného služby Office 365 Home (osobné)..

Neexistuje spôsob, ako si predplatiť Microsoft Forms, tak ak nechcete používať celú sadu Office 365 (Word, PowerPoint atď.), môže byť strata zaplatiť za predplatné. Je však potrebné poznamenať, že ceny Office 365 sú oveľa lacnejšie ako niektorí tvorcovia online formulárov.

Ako sa Microsoft Forms zhoduje s konkurenciou?

Ak už máte účet Business alebo Education Office 365, potom Microsoft Forms predstavuje jednoduchý spôsob vytvárania a zdieľania formulárov bez akýchkoľvek ďalších nákladov. Ak máte osobný účet Office 365 alebo nemáte účet Microsoftu, potom proces nastavenia predplatného len na použitie tohto základného nástroja na tvorbu formulárov nestojí za to. Existujú bezplatní tvorcovia formulárov, ktorí robia viac a ktoré sa oveľa jednoduchšie zaregistrujú, napríklad JotForm. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom expert JotForm hodnotenie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me