WS Form Review 2020: Môže konkurovať veľkým hráčom?

Relatívne nový tvorca formulárov so skvelým súborom funkcií

WS Form review - snímka domovskej stránky


Formulár WS je doplnok na vytváranie formulárov pre WordPress, ktorý je zadarmo nainštalovať a používať. Bola nedávno uvedená na trh, ale získava 5-hviezdičkové zákaznícke recenzie a balíčky s množstvom funkcií. Ponúka tiež verziu Pro, ktorá pridáva ďalšie funkcie a nástroje vrátane funkcií elektronického obchodu.

Formulár WS podporuje iba angličtinu, čo je nevýhoda pri porovnaní s inými tvorcami formulárov WordPress, ako je JotForm., ktorý okrem angličtiny podporuje 14 jazykov (vrátane francúzštiny, španielčiny, nemčiny a poľštiny).

Hoci formulár WS ešte nemá veľa používateľov, môže to byť nástroj na tvorbu formulárov, ktorý hľadáte? Čítajte ďalej a zistite, či dokáže vyhovieť vašim potrebám.

Zadarmo a Pro šablóny s obchodným zameraním

WS-formy-templates1

Formulár WS ponúka celý rad šablón, ktoré sú ideálne, ak hľadáte obchodné formuláre. 16 z 27 šablón je zahrnutých do bezplatnej verzie. Ak však chcete používať formuláre na rezervácie, elektronický obchod a fakturáciu, musíte si kúpiť licenciu Pro.

Šablóny sú usporiadané do piatich kategórií: Popular, Applications, e-Commerce, Sales a GDPR (Všeobecné nariadenie o ochrane údajov). Šablóny môžete prispôsobiť pridaním (alebo odstránením) polí formulára, ale typy polí sú na bezplatnom pláne obmedzené.

Zmena vzhľadu formulára (napr. Štýl a písmo) nie je možná, pokiaľ nemáte dobrý prehľad o CSS. Ale prečo by ste chceli? Formulár WS dedí štýly a písma z vašej témy WordPress, takže sa bude hladko integrovať s vašimi stránkami. Môžete však upraviť rozloženie a usporiadať polia pomocou stĺpcov a sekcií.

Vynikajúce bezplatné a profesionálne funkcie pre prístupné formuláre

Snímka obrazovky WS Form - Funkcie

WS Form Pro je vybavený funkciami, ako je nahrávanie súborov, podpis, reCAPTCHA, indikátor priebehu, heslo a polia formulára elektronického obchodu.. Žiadny z nich nie je k dispozícii s plánom zadarmo. Počet formulárov, ktoré môžete vytvoriť, však nie je nijako obmedzený. Môžete pridať ľubovoľný počet polí, sekcií a stĺpcov formulára, ako chcete..

Snímka obrazovky WS Form - Editor formulárov

Jednou z vynikajúcich funkcií WS Forms je podpora prístupných aplikácií Rich Internet (ARIA), ktoré vám umožňujú poskytovať prístupné formuláre pre ľudí so zdravotným postihnutím. Štítky ARIA v poliach formulára môžete použiť na pridanie ďalších informácií, napríklad textu, ktorý má čítať čítač obrazovky.

Prispôsobenie poľa formulára

Formulár WS ponúka rozsiahle možnosti prispôsobenia. Možno nebudete môcť ľahko zmeniť farby a písma vášho formulára, ale môžete si prispôsobiť takmer všetko ostatné. Formulár WS má nastavenia pre každé pole a môžete si zvoliť základné alebo rozšírené nastavenia v závislosti od vašich schopností.

Kliknutím na ikonu ozubeného kolieska v pravej časti poľa zobrazíte nastavenia vrátane zástupného symbolu, požadovaného poľa, textu pomocníka a prístupnosti. Alebo si zvoľte rozšírené nastavenia pre CSS, obmedzenia (napríklad obmedzenia znakov alebo slov pre textové polia), možnosti duplikácie a možnosti overenia..

Snímka obrazovky WS Form - Prispôsobenie poľa formulára

Formuláre s kartami

Ak chcete vytvoriť formulár s mnohými otázkami, ale nechcete, aby vaši návštevníci mali pocit, že sa navždy posúvajú, formulár WS ponúka niekoľko kariet. Aj keď tlačidlá Nasledujúca karta sú k dispozícii iba pre používateľov Pro, bezplatná verzia vám stále umožňuje používať viacero kariet – používatelia na ne musia kliknúť. Napríklad, môžete použiť jednu kartu na zhromažďovanie informácií o svojich zákazníkoch a druhú kartu na zhromažďovanie ďalších informácií na prieskum trhu.

Snímka obrazovky WS Form - Editor formulárov, viac kariet

Doplnky a integrácie

Snímka obrazovky WS Form - Doplnky a integrácie

Funkcia doplnkov je k dispozícii, iba ak ste používateľom WS Form Pro, ale stojí za to investovať, ak chcete používať WS Form s CRM (softvér na správu vzťahov so zákazníkmi), ako je napr. Neustály kontakt alebo GetResponse, alebo pokladničné riešenia, ako sú PayPal Checkout alebo Stripe.

Ak vyberiete agentúru WS Pro Agency, v cene je zahrnuté 22 doplnkov WS Form. Ak používate verziu s jedným serverom, každý doplnok je k dispozícii za dodatočný ročný poplatok.

Jeden z najjednoduchších tvorcov formulárov WordPress

Snímka obrazovky WS Form - Knowledge Base

Ak ste novým tvorcom formulárov, bude sa vám páčiť spôsob, akým sa WS Form sústredil na zjednodušenie procesu. Aj keď existujú pokročilé funkcie pre vývojárov alebo skúsenejších používateľov, Ak ste úplným začiatočníkom, môžete ignorovať rozšírené nastavenia a jednoducho vytvoriť svoj formulár. V prípade jednoduchého kontaktného formulára nemusíte vôbec meniť žiadne nastavenia!

Sprievodca nastavením AI

Snímka obrazovky WS Form - AI Setup Wizard

Keď prvýkrát začnete používať formulár WS, zobrazí sa vám obrazovka s otázkou, ako ste oboznámení s vytváraním formulárov. Toto je inovatívny sprievodca nastavením umelej inteligencie AI, ktorý prispôsobuje vaše skúsenosti s formulárom WS podľa vašich vedomostí (môžete to zmeniť v nastaveniach formulára WS neskôr).

Za menej ako dve minúty sa vám tiež zobrazí video „Začíname“, ktoré pokrýva všetko, čo potrebujete vedieť.

Editor drag-and-drop

WS Form ponúka drag-and-drop editor, ktorý umožňuje neuveriteľne ľahké pridávať nové polia formulára a meniť poradie vašich polí.. Rozhranie je intuitívne a môžete usporiadať formulár do sekcií a odstrániť alebo duplikovať (klonovať) sekcie.

Kliknite na ikonu ozubeného kolieska napravo od každého poľa formulára a vyberte základné a rozšírené nastavenia vrátane zástupného textu a štítkov ARIA (prístupné internetové aplikácie), aby ste zaistili, že vaše formuláre sú prístupné pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Popisy a články v editore

Ak uviaznete pri používaní formulára WS, jednoducho kliknutím na ikonu otáznika v pravom hornom rohu editora získate okamžitý prístup k databáze vedomostí. Môžete vyhľadať konkrétnu tému alebo sa obrátiť priamo na úplnú vedomostnú základňu. V nastaveniach polí formulára sa nachádzajú aj popisy a rady, ktoré vám pomôžu porozumieť týmto možnostiam.

Proces vytvárania formulára pomocou formulára WS je jednoduchý, pretože všetko je na jednom mieste. Formulár WS sa perfektne integruje do programu WordPress a funguje takmer rovnako ako vytváranie príspevkov alebo stránky na vašom webe WordPress. Znalosť rozhrania umožňuje intuitívnejšie používanie.

Panel nástrojov v pravom hornom rohu editora formulárov obsahuje tlačidlá späť a znovu, tlačidlá na odovzdanie a stiahnutie (aby ste si mohli stiahnuť kód pre svoj formulár), panel nástrojov na úpravu, tlačidlo akcií, pomocníka a nastavenia formulára. Nemusíte prechádzať rôznymi krokmi, aby ste mohli vytvoriť, zobraziť ukážku a zverejniť svoj formulár, čo uľahčuje použitie, aj keď ste nikdy nevytvorili online formulár..
Snímka obrazovky WS Form - panel nástrojov Editora
Získanie podpory pomocou formulára WS je mimoriadne jednoduché, pretože môžete kontaktovať tím podpory bez toho, aby ste museli opustiť doplnok na svojej webovej stránke WordPress. V editore je tlačidlo pomoci, ktoré vám umožňuje prístup k kontaktnému formuláru, ktorý môžete vyplniť – navyše existuje možnosť priložiť formulár, s ktorým máte problémy, ako aj systémové informácie, ktoré uľahčia zodpovedanie vašich otázok..

Môžete požiadať o podporu, či máte bezplatnú alebo profesionálnu verziu formulára WS, aj keď, samozrejme, majú prednosť používatelia Pro. K dispozícii je tiež vedomostná základňa, ktorá obsahuje užitočné články, ktoré vás prevedú základnými funkciami formulára WS.
Formulár WS je bezplatný doplnok, ale rovnako ako väčšina doplnkov WordPress je veľa funkcií skrytých za bránou. V porovnaní s niektorými doplnkami na tvorbu formulárov WordPress (napr., Formuláre Ninja), Cena WS Form je celkom dobrá hodnota.

Na výber sú iba dva platené plány – WS Form Pro a Agentúra WS Form Pro. Jediným rozdielom medzi týmito dvoma plánmi je počet licencií na lokalitu. Ak chcete používať funkcie WS Form Pro na viacerých webových stránkach, musíte si vybrať verziu agentúry.

Ak hľadáte iba kontaktný formulár, formulár na prihlásenie na odber bulletinu alebo jednoduché formuláre na vedenie predaja, všetko, čo potrebujete, je bezplatná verzia formulára WS.. Ste však obmedzený z hľadiska dostupných polí formulára, nemáte prístup k niektorým šablónam a nemôžete sa integrovať s nástrojmi tretích strán (napr. Softvér Stripe alebo CRM)..

Ako sa WS Form zhoduje s konkurenciou?

Formulár WS má čo ponúknuť, ak ste pripravení zaplatiť za program Pro. Bezplatná verzia má veľkú škálu možností prispôsobenia a pokročilých funkcií, ale ak chcete z doplnku vyťažiť maximum, musíte byť predplatiteľom. Ak si nie ste istí, či používate funkcie Pro dostatočne na zdôvodnenie ceny, WS Form ponúka 7-dňovú demo verziu, ktorú si môžete vyskúšať.

Keďže sa doplnok dá nainštalovať zadarmo, jeho pridaním na svoju webovú stránku WordPress nemáte čo stratiť. Jeho používanie je neuveriteľne jednoduché a jeho prispôsobiteľné funkcie sú skvelé na hranie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me