Wufoo Form Builder Review 2020: Žije to až v Hype?

Výkonný nástroj na tvorbu formulárov, ktorý nesklame

Recenzia tvorcu formulárov Wufoo - snímka domovskej stránky


Wufoo môže mať podivne znejúce meno, ale nenechajte sa tým odradiť – je to oveľa lepšie ako jeho meno! Wufoo je jednoduchý, ale robustný tvorca formulárov vytvorený pre podniky. Môžete vyskúšať zadarmo Wufoo alebo si zvoliť platený program, aby ste získali prístup k prémiovým funkciám, ako sú spracovanie platieb a šifrovanie v teréne.

Wufoo podporuje viac ako 40 jazykov, pričom používatelia pridávajú ďalšie jazyky. Od svojho uvedenia na trh pred viac ako desiatimi rokmi, rozrástla sa na viac ako 3 milióny používateľov vrátane niektorých z najväčších svetových značiek – napríklad Amazon, Disney, Twitter a Microsoft..

Pretože toľko ľudí a značiek, ktoré si vyberajú Wufoo pre svoje formy, musíte sa pýtať, či by ste mali tiež. Stojí Wufoo za mesačné náklady, alebo budete platiť za viac funkcií, ako skutočne potrebujete? Pomôže vám Wufoo skutočne rásť? Pokračujte v čítaní a zistite to!

Galéria šablón s možnosťou vyhľadávania – s viac ako 400 možnosťami výberu

Wufoo screenshot - šablóny formulárov

Wufoo má obrovskú škálu šablón – aj keď, rovnako ako jeho sesterská spoločnosť SurveyMonkey, veľký dôraz sa kladie na prieskumy (v kategórii prieskumov je 182 zo 404 šablón). Všetky formuláre, ktoré vytvoríte pomocou Wufoo, sú prispôsobivé pre mobilné zariadenia a sú tiež úplne prispôsobiteľné – a všetci sú k dispozícii na bezplatnom pláne.

Pridanie, odstránenie alebo zmena usporiadania polí formulára je jednoduché pomocou editora drag-and-drop, a tiež môžete prispôsobiť vzhľad svojho formulára zmenou zarovnania, umiestnenia popisu a umiestnenia štítka. K dispozícii je tiež funkcia „designer motívov“, ktorá vám umožňuje prispôsobiť pozadie, písmo, orámovanie, tiene a tlačidlá vo formulári..

Šablóny sú prehľadne usporiadané do kategórií – pomocou vyhľadávacej funkcie môžete nájsť aj konkrétnu šablónu. Kategórie zahŕňajú generovanie potenciálnych zákazníkov, pozvánky, objednávky online, registrácie, prieskumy, sledovanie a pomerne nejednoznačnú kategóriu formulárov..

Funkcie formulára pre jednoduché podnikové riadenie

Snímka obrazovky Wufoo - Funkcie

Aj keď spoločnosť Wufoo ponúka niektoré všeobecné alebo každodenné typy šablón, je nepopierateľné, že je tvorca formulárov zameraný na podniky. Medzi jeho vlastnosti patrí platobná integrácia platených programov a výber analytických nástrojov vrátane návrhára prehľadov, ktorý umožňuje rýchle vytváranie vlastných prehľadov..

Odkaz na svoj formulár môžete zdieľať priamo pomocou kopírovania a vloženia alebo prostredníctvom e-mailu a sociálnych médií jediným kliknutím. Nevýhodou Wufoo je, že jeho možnosti vkladania sú pomerne komplikované. Ak chcete na svoj web vložiť formulár, neexistuje jednoduché riešenie. Možnosti vloženia zahŕňajú kód JavaScript, kód iFrame a skrátený kód WordPress – ak však chcete použiť možnosť WordPress, budete musieť najskôr nainštalovať doplnok Wufoo Shortcode Plugin..

Wufoo má veľmi odlišnú sadu funkcií v porovnaní s SurveyMonkey – pretože slúži na iný účel. Zatiaľ čo program SurveyMonkey je zameraný na zhromažďovanie poznatkov prieskumu trhu a zabezpečovanie súladu organizácií HIPAA so zdravotnými organizáciami, Wufoo je viac o obchodných procesoch, ako je spracovanie platieb.

integrácia

Ak potrebujete prepojiť odosielanie formulárov so softvérom CRM (management vzťahov so zákazníkmi), nástrojmi na správu predaja alebo marketingovými nástrojmi, Wufoo ponúka dva spôsoby integrácie (pri platených programoch). Wufoo spolupracuje s Zapierom, systémom riadenia automatov, ktorý dokáže prepojiť vaše formuláre s viac ako 1 500 aplikáciami vrátane HubSpot, GSuite, Slack a Asana. Pomocou aplikácie Zapier môžete nastaviť „zap“ na vytvorenie nového záznamu vo vašom CRM, napríklad pri každom odoslaní formulára.

Wufoo má tiež niekoľko integrovaných integrácií vrátane MailChimp, FreshBooks, Salesforce a Dropbox, ktoré sa môžete pripojiť z hlavného panela Wufoo.

pravidlá

Snímka obrazovky Wufoo - pravidlá pravidiel

Jednou z funkcií, ktorú považujete za užitočnú, ak ste vlastníkom firmy, je nástroj pravidiel. Dokonca aj na bezplatnom pláne môžete použiť až tri pravidlá pre formulár (väčšina tvorcov formulárov skryje pravidlá za bránou) a môžete mať pravidlá pre pole, pravidlá pre stránky a pravidlá pre formuláre.

Pravidlá vám umožňujú použiť druh „logiky vetvenia“, kde môžete prispôsobiť zobrazené polia v závislosti od toho, ako (alebo či) je predchádzajúce pole vyplnené.

Nástroj na náhľad prekladu

Snímka obrazovky Wufoo - Náhľad prekladu

Nástroj na zobrazenie ukážky prekladu je užitočný spôsob, ako zabezpečiť, aby v prípade, že vytvárate formulár v inom jazyku, bol preklad presný. V ukážke prekladu sa zobrazujú preklady predvolených chybových správ (napríklad v prípade, že polia formulára nie sú správne vyplnené) a skontrolujte, či pri preklade nie je nič zlé.

Preklady jazykov spoločnosti Wufoo spravidla poskytujú dobrovoľní prispievatelia – v dolnej časti nástroja sa nachádza tlačidlo, ak chcete pridať preklad, ktorý ešte nie je na zozname dostupných jazykov. Toto je k dispozícii vo všetkých programoch – vrátane bezplatného.

Vyzerá zo dňa, ale stále sa ľahko používa

Snímka obrazovky Wufoo - Editor formulárov

Rozhranie Wufoo vyzerá trochu ako uviaznuté na konci 90. rokov – okrem toho je to celkom jednoduchý editor, s ktorým môžete pracovať. Vďaka svojej jednoduchosti je relatívne priateľský pre začiatočníkov, ale existuje niekoľko problémov, ktoré bránia tomu, aby bola najlepšou voľbou.

Po prvé, navigácia v editore nie je tak jasná, ako by mohla byť. Tlačidlo Späť v mojom prehľadávači stránku znova načítalo, takže som musel klikať na navigačné tlačidlo Formuláre hore, aby som sa vrátil na palubnú dosku – navigačný systém v editore by veci uľahčil.

druhý, Chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomil, že v editore formulárov môžem použiť preddefinované témy namiesto toho, aby som musel navrhovať svoju vlastnú tému od nuly. Tlačidlo Témy hore odkazuje iba na tvorcu témy, čo je trochu mätúce.

konečne, Neexistuje žiadna pomoc v editore ani sprievodca na spustenie, takže keď sa zaregistrujete, budete musieť sami prísť na to, ako to všetko funguje.. To je v poriadku, ak ste už predtým použili online tvorcu formulárov, ale ak ste úplný začiatočník, pravdepodobne budete bojovať. V editore sú popisy, ale kliknutie na každú z nich sa môže rýchlo stať frustrujúcim.

Ak ste úplným začiatočníkom, mali by ste sa vyskúšať JotForm.

Vytváranie formulárov drag-and-drop

Obrazovka editora formulárov je jednoduchá dvojstĺpcová stránka so sekciou s kartami vľavo pre lištu nástrojov a editor formulárov / ukážka vpravo.. Funguje to na princípe drag-and-drop, takže presúvanie, pridávanie a odstraňovanie polí formulára je jednoduché. Keď kliknete na pole formulára, panel s nástrojmi sa automaticky prepne do zobrazenia nastavení poľa s rôznymi možnosťami v závislosti od typu poľa.

Jednoduchý správca formulárov

Snímka obrazovky Wufoo - Správca formulárov

Správca formulárov spoločnosti Wufoo vám poskytuje prehľad o vytvorených formulároch, ich stav (verejný / súkromný), podrobnosti o pláne, počet zostávajúcich formulárov (niektoré plány sú obmedzené) a počet záznamov, ktoré ste dostali.

Svoje formuláre môžete okamžite zdieľať aj prostredníctvom správcu formulárov (pomocou ikony zdieľania v konkrétnom formulári) a môžete svoj formulár premenovať, duplikovať alebo odstrániť..

Drag-and-Drop Builder Tvorca

Snímka obrazovky Wufoo - Report Builder

Drag-and-drop je nielen nástroj na vytváranie formulárov spoločnosti Wufoo, ale jeho bezplatný tvorca prehľadov funguje rovnako – vytváranie vlastných prehľadov je preto veľmi jednoduché. Stačí len vybrať údaje formulára, ktoré chcete zahrnúť, zvoliť rozloženie pre svoj prehľad a presunúť bloky (nazývané widgety) na miesto. Dostupné widgety zahŕňajú grafy (stĺpec alebo koláč), grafy, mriežky a textové bloky.
Získanie pomoci od spoločnosti Wufoo je relatívne jednoduché. Centrum pomoci obsahuje návody a články o bežných problémoch a možnosť „Kontaktujte nás“ pre priamu podporu.Snímka obrazovky Wufoo - Centrum pomoci

Existujú rôzne úrovne podpory v závislosti od zvoleného plánu. Ak máte plány zadarmo alebo Starter, získate podporu na štandardnej úrovni. Profesionálni používatelia dostanú urýchlenú podporu a pokročilí a koneční užívatelia majú prioritnú podporu. Celá podpora je prostredníctvom e-mailu – neexistujú žiadne možnosti živého chatu ani telefonickej podpory – a je k dispozícii iba od 6:00 do 17:00. PST od pondelka do piatka.

Kontaktoval som tím podpory spoločnosti Wufoo prostredníctvom kontaktného formulára v centre pomoci. Reakcia podpory trvala takmer dva dni – preto je spravodlivé povedať, že ak máte plán zadarmo, mali by ste počkať, kým na svoju otázku odpoviete..

Málo zadarmo, viac za mesačný poplatok

Wufoo má okrem svojho bezplatného plánu štyri prémiové programy – Starter, Professional, Advanced a Ultimate – a všetky plány sa účtujú ročne (všetky akceptované hlavné kreditné karty). Program Starter obsahuje až 10 formulárov, zatiaľ čo ostatné platené programy majú neobmedzený počet formulárov.

Platené programy zahŕňajú ukladanie súborov a všetky programy okrem plánu Starter ponúkajú viac používateľov (5, 20 a 60).. Každý program obsahuje špecifický počet povolených mesačných záznamov – 1 000 na štartovacom pláne, až 200 000 na konečný plán.

Bezplatný plán spoločnosti Wufoo je dostatočný, ak neočakávate veľké množstvo vstupov do formulárov, ale ak ich používate na obchodné účely, môže to byť dosť reštriktívne.. Napríklad môžete mať maximálne päť formulárov, z ktorých každý má maximálne desať polí formulára a 100 záznamov. Nie sú zahrnuté rozšírené funkcie.

Ako sa Wufoo prispôsobuje konkurencii?

Wufoo je tvorca formulárov nabitý funkciami, ktorý sa najlepšie hodí skôr pre podniky ako pre osobných používateľov. Jeho bezplatný program je skvelý spôsob, ako si ho vyskúšať a zistiť, či je pre vás ten pravý, ale najužitočnejšie funkcie si vyžadujú výber prémiového plánu. Jeho editor sa ľahko používa – určite to však nie je najjednoduchší nástroj na tvorbu formulárov, s ktorým som sa stretol. Ak ste úplným začiatočníkom, môžete namiesto toho zvážiť alternatívu, ako je JotForm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me