Pixpa Review 2020 – Je toto portfólio Builder pre vás to pravé?

Tvorca webových stránok pre fotografov a kreatívy

Domovská stránka Pixpa


Pixpa vytvára vlny medzi reklamami, ktoré potrebujú webovú stránku, ktorá funguje ako portfólio online aj ako obchod.

Najprv však prvé veci: Pixpa nie je pre každého. Je špeciálne navrhnutý na výrobu webových stránok pre fotografie a ďalšie vizuálne kreatívne odvetvia. Ak začínate s akýmkoľvek iným typom webových stránok, radšej by ste hľadali inde. Pozrite si naše komplexné porovnanie najlepších tvorcov webových stránok pre niektoré skvelé alternatívy.

Ak ste však hľadali tvorcu webových stránok s funkciami špeciálne zameranými na vizuálne online portfóliá, čítajte ďalej.

S cieľom správne vyskúšať tvorcu webových stránok, vytvoril som web, ktorý predstaví moje fotografie. Nie som profesionálny fotograf, ale mám rastúcu zbierku cestovných fotografií, o ktorých som si myslel, že sa hodia do portfólia online. V porovnaní s inými staviteľmi, ktoré som použil, funkcie spoločnosti Pixpa ukazujú, že spoločnosť skutočne premýšľala nad potrebami fotografov a kreatív, čo bolo veľmi príjemným prekvapením..

Je to však dosť, alebo chýba Pixpa flexibilitu, ktorú môžu ostatní tvorcovia webových stránok ľahko poskytnúť? Čítajte ďalej a zistite, či je Pixpa pre vás tým správnym staviteľom.

Témy vytvorené s fotografmi v mysli

Prvá vec, ktorú si všimnete na stránke na výber témy, je táto obrázky sú hlavným zameraním každej témy.

Pixpa témy

Na výber je 30 rôznych tém. Každý z nich má trochu iný štýl a ponúka inú mriežku a rozloženie fotografií. V pôvodných témach si nevšimnete veľa textu ani veľkú ponuku. Ide však o prvky, ktoré môžete v editore prispôsobiť, ak sa rozhodnete, že chcete iný vzhľad..

Na rozdiel od ostatných tvorcov webových stránok Wix alebo Squarespace, medzi témami nie je veľký rozdiel. Iste, vzory sa líšia, ale v ich jadre sú hlavne fotografické galérie.

Poďme sa viac rozprávať o editore. Existuje niekoľko pekných možností prispôsobenia. Môžete zmeniť rozloženie svojej galérie, nastaviť, aby sa obrázky zobrazovali v mierke alebo pri plnom krvácaní, a dokonca si môžete prispôsobiť efekt vznášania obrázkov. Namiesto obrázkov môžete tiež vložiť videá z YouTube alebo Vimeo na akúkoľvek tému, vďaka čomu sa Pixpa stane silným konkurentom aj pre videokamerov..

Rozloženie galérie Pixpa

Okrem stránok v galérii vám každá téma dáva možnosť pridať ďalšie stránky, napríklad blog, stránku s informáciami, stránku s kontaktmi, internetový obchod, stránku s korektúrami (viac o tom neskôr) a súkromný alebo verejný album. stránok. Pomocou editora môžete ľahko pridať sekcie a presunúť ich po stránke, čím získate požadované rozloženie.

Témy Pixpa reagujú na mobily. Rozloženie každej stránky môžete zmeniť výberom počtu stĺpcov obsahu, aby ste sa uistili, že vyhovuje rôznym veľkostiam obrazovky.

Ak sa nakoniec rozhodnete, že motív, ktorý ste si vybrali, pre vás naozaj nefunguje, stačí vybrať iný a obsah vášho webu sa automaticky prispôsobí.

Vlastnosti

4.9

Funkcie, ktoré nikde inde nenájdete

Pixpa má široký výber integrácií, ktoré vám pomôžu sledovať úspech vašich webových stránok a rozširovať vašu značku, ako sú Google Analytics, MailChimp, Shopify a ďalšie.

Marketingová sekcia na hlavnom paneli je tiež veľmi užitočná. Tu môžete pridať metadáta na zlepšenie SEO na svojich stránkach. Môžete tiež pridať miniaplikácie pre sociálne médiá, aby vaši návštevníci mohli jednoducho zdieľať vaše stránky a dokonca aj jednotlivé obrázky z galérie.

Ale existuje niekoľko funkcií, ktoré mi pripadajú obzvlášť pôsobivé, pokiaľ ide o budovanie a speňažovanie online portfólia prostredníctvom Pixpa. Pozrime sa:

Unikátny systém kontroly korektúry

Skutočným prínosom spoločnosti Pixpa oproti iným tvorcom webových stránok pre kreatívne portfóliá je jej systém kontroly.

Môžete si vytvoriť skúšobnú stránku, na ktorej môžu vaši klienti ponúknuť spätnú väzbu a vybrať fotografie na nákup. Tento vyhradený portál vám pomáha komunikovať s vašimi klientmi priamo prostredníctvom vášho webu a šetrí váš čas elimináciou potreby aplikácií tretích strán, ako sú Dropbox alebo WeTransfer..

Tieto korektúrne stránky reagujú aj na mobilné zariadenia, takže si vaši klienti môžu vybrať fotografie na cestách. Pixpa chráni vašu prácu zakázaním funkcie kliknutia pravým tlačidlom na kontrolných stránkach, takže vaši klienti sa nemôžu jednoducho prihlásiť a stiahnuť požadované obrázky..

Integrovaná funkcia elektronického obchodu

Stránky obchodu Pixpa sa ľahko používajú. Majú možnosti predaja služieb a fyzických alebo digitálnych produktov, takže ak chcete, môžete povoliť návštevníkom nákup konkrétnych obrázkov na vašom webe..

Snímka obrazovky Pixpa - Pridajte novú stránku

Pixpa naozaj svieti, pokiaľ ide o predaj digitálnych produktov, čo vám nie je všetko, čo vám umožňujú všetci ostatní tvorcovia webových stránok. V editore môžete pridať veľa detailov. Je ľahké pridať informácie o licencovaní alebo používaní, ponúknuť digitálny produkt na stiahnutie z webových stránok alebo z externého odkazu a na každú stránku produktu pridať prvky SEO..

Z hlavného panela obchodu môžete vidieť všetky svoje objednávky, opustené vozíky a informácie o zákazníkoch. Môžete tiež nastaviť predajné ceny a daňové sadzby a zvoliť spôsob platby, ktorý chcete aktivovať.

Je zrejmé, že spoločnosť Pixpa myslela na kreatívy, keď robila jednoduchý spôsob predaja digitálnych produktov.

Spoločnosť Pixpa vám neúčtuje poplatky ani poplatky za predaj. Platby môžete prijímať prostredníctvom služieb PayPal, Stripe a PayUMoney.

Aplikácie mobilnej galérie

Toto je ďalšia vlastnosť, vďaka ktorej vyniká Pixpa. Prispôsobenú galériu obrázkov môžete rýchlo a ľahko zdieľať s klientom a môžu ju pridať do svojho zariadenia ako mobilnú aplikáciu. Je to ideálne riešenie na zdieľanie ukážok fotenia s klientmi alebo dokonca na zdieľanie celého fotenia ako freebie alebo ako platený doplnok k vašim službám..

Galérie klientov spoločnosti Pixpa

S Pixpa môžete vytvárať neobmedzené aplikácie mobilnej galérie a môžu sa stať kľúčovým nástrojom vašej marketingovej stratégie. Každá mobilná galéria je predinštalovaná spolu s informáciami o značke vrátane mena, kontaktných údajov a odkazov na sociálne médiá.

Predstavte si, že klientovi pošlete aplikáciu Mobilná galéria na fotografovanie so zásnubou a pár pošle aplikáciu svojim priateľom a rodine. Nielenže môžu vidieť fotografie, ale môžu sa o vás dozvedieť viac. Akákoľvek platforma, ktorá vám pomôže s voľným marketingom, je v mojich knihách dobrá.

Galérie s nekonečnými možnosťami

Pixpa ponúka 15 rôznych rozložení galérie, od mriežok po úplné a posúvajúce sa obrázky. Keď sa rozhodnete pre rozloženie, môžete do galérie odovzdávať fotografie, videá alebo snímky HTML.

K dispozícii sú vstavané nastavenia na zabezpečenie toho, aby sa vaše obrázky prezerali podľa vašich predstáv. Napríklad všetky rozloženia mriežky sú vybavené funkciou lightbox na odstránenie všetkých rozptylovaní okolo vašich fotografií. Môžete tiež nastaviť ohnisko pre každý obrázok, takže zameranie fotografie je viditeľné bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú vaši návštevníci.

Obrázky vo vašej galérii môžu byť optimalizované pre SEO a vaše galérie vždy reagujú na mobilné zariadenia, pretože Pixpa generuje rôzne verzie vašej galérie na základe zariadenia návštevníka a rozlíšenia obrazovky. Ak už máte všetky svoje fotografie nahrané na Instagram, môžete jednoducho prepojiť svoj účet a Pixpa vytvorí galériu z vášho informačného kanála Instagram.

Jednou z nedostatkov Pixpy je proces odovzdávania obrázkov. Neexistuje centralizovaný súbor na ukladanie médií. Povedzme napríklad, že chcete použiť jeden obrázok v galérii aj v blogovom príspevku, musíte ho odovzdať na každú jednotlivú stránku..

Jednoduchosť použitia

4.0

Je editor Pixpa drag-and-drop rovnako jednoduchý ako ostatní tvorcovia webových stránok?

Osobne som zistil, že editor presunutia myšou spoločnosti Pixpa nebol taký intuitívny ako ostatní tvorcovia webových stránok. Napríklad sa mi nepodarilo presúvať obrázky okolo galérie bez toho, aby som ručne prešiel na stránku galérie a nezmenil poradie fotografií.

Ďalej som zistil, že nemám „ťahať a púšťať“ toľko, ako som klikal na šípky, aby som preusporiadal poradie sekcií.

Ďalšou nevýhodou je to, že témy sú predinštalované s rôznymi stránkami, obrázkami a blogmi. Každý obrázok, stránku a príspevok musíte odstrániť jeden po druhom, čo môže byť trochu únavné. Z jasného hľadiska je to vďaka obsahu, ktorý uľahčuje videnie, ako môže váš hotový web vyzerať, a pridávanie nových obrázkov a stránok je možné vykonať iba niekoľkými kliknutiami..

Všetko, čo hovorilo, Pixpa nie je v žiadnom prípade ťažké používať a s editorom som bol po niekoľkých minútach spokojný. Ak idete na webovú stránku Pixpa a začnete hrať, môžete mať základné rozloženie webovej stránky, na ktorom budete pracovať za menej ako hodinu.

Integrované centrum pomoci

Okrem rozbaľovacieho políčka, ktoré vás sleduje na každej stránke (viac na tejto stránke neskôr), neboli žiadne kontextové okná s tipmi na vytvorenie webovej stránky. však, V centre pomoci sa mi podarilo nájsť všetky potrebné informácie.

V ponuke naľavo kliknite na otáznik a dostanete sa do kontextovej ponuky centra pomoci spoločnosti Pixpa, kde nájdete rozsiahle informácie o tom, ako zostaviť svoj web. Tu som našiel odpovede na moje otázky týkajúce sa dizajnu, galérií, marketingových nástrojov a funkcií elektronického obchodu.

Centrum pomoci Pixpa

Naozaj som ocenil, že centrum pomoci sa otvára v kontextovom okne v skutočnom editore. Ak ste niečo ako ja a ak máte v každom okne 25 otvorených kariet, klikanie medzi nimi môže byť mätúce. Vďaka centru pomoci priamo v editore bolo jednoduché naučiť sa upravovať moje stránky bez toho, aby ste sa museli neustále pohybovať medzi kartami.

podpora

3.6

Tím podpory spoločnosti Pixpa je malý … veľmi malý

Pixpa ponúka podporu prostredníctvom dvoch kanálov: e-mailom prostredníctvom kontaktného formulára na svojich webových stránkach alebo priamym odoslaním správy a živým chatom.

Môžete ich tiež kontaktovať na sociálnych sieťach, zdá sa však, že sociálne kanály sa používajú na zisťovanie predaja viac ako na technickú podporu. Keď som oslovil Facebook Messenger, nedostal som odpoveď.

Všeobecne platí, že kvalita podpory, ktorú som dostal od agenta Pixpa (všimnite si tu singulár), bola vynikajúca … to znamená, keď boli moje správy zodpovedané. Jeden z mojich e-mailov nikdy neodpovedal a na otázky, ktoré som nechal na stránke Pixpy na Facebooku, sa nikdy neodpovedali. Keďže už majú obmedzené kontaktné miesta, bolo to trochu frustrujúce.

Tu je podrobnejší pohľad na moje interakcie s ich podporným tímom:

Live chat

Je zrejmé, že spoločnosť Pixpa chce, aby ste ich kontaktovali prostredníctvom živého chatu. Od chvíle, keď sa dostanete na ich domovskú stránku, sa ikona živého rozhovoru pohybuje v pravom dolnom rohu stránky. Živý rozhovor Pixpy bohužiaľ pripomína Clippy, otravnú kancelársku sponku zo starších verzií programu Microsoft Word, ktorá vás pravidelne prerušovala s otázkou, či potrebujete pomoc..

Spočiatku ma privítacie vyskakovacie okno vyzvalo, aby som v prípade potreby požiadal o pomoc. Chat je robot, kým nezačnete konverzáciu a nepožiadate o pomoc agenta zákazníckeho servisu.

Podpora chatu Pixpa

Pixpa tvrdí, že po zadaní otázky sa k vám agent dostane do 10 minút. Odpoveď som dostal do 20 minút, čo bolo trochu sklamanie, ale celkovo stále prijateľné. Agent odpovedal na moju otázku a odkázal ma na článok s ďalšími informáciami.

Keď som položil následnú otázku, aby som sa ubezpečil, že nejde o robota, okamžite som dostal podrobnejšiu odpoveď. Celkovo bol chatovací agent užitočný pri odpovedaní na moju otázku.

e-mail

E-mailová podpora Pixpa

Niekoľkokrát som oslovil Pixpa e-mailom, a to prostredníctvom ich webového formulára aj priamo e-mailom. Zdá sa, že moja prvá správa spoločnosti Pixpa vo webovom formulári sa stratila v kybernetickom priestore (alebo tím podpory spoločnosti Pixpa ju práve zmeškal. Alebo ju ignoroval … pôjdem s možnosťou „stratený vo vesmíre“). Keď som však druhýkrát vyplnil webový formulár, do 15 minút som dostal odpoveď.

Tiež som poslal správu priamo na ich e-mailovú adresu a dostal som odpoveď v podobnom časovom rámci.

Pýtal som sa na import obsahu z iného nástroja na tvorbu webových stránok, ktorý s Pixpa nemôžete urobiť. Agent na moju otázku odpovedal dôkladne a poskytol mi odkaz, kde by som mohol nájsť ďalšie informácie.

E-mailová odpoveď na mňa bola ohromená, pretože agent nielen odpovedal na moju pôvodnú otázku, ale tiež sa zaoberal otázkami, na ktoré som mohol nadviazať.

Agent, ktorý odpovedal na môj e-mail a dotaz na webový formulár, bol však rovnakým agentom, s ktorým som hovoril v dvoch samostatných dňoch na živom rozhovore spoločnosti Pixpa, čo znamená, že podporný tím pozostáva iba z jednej osoby. Dokázal odpovedať na moje otázky, čo je upokojujúce, ale čo sa stane, keď si vezme nemocný deň?

Možno, ako Pixpa rastie, jeho tím tiež porastie, ale dovtedy by som sa príliš nespoliehal na zákaznícky servis jedného človeka..

stanovenie ceny

4.5

Paušálne ceny bez prekvapenia

Pixpa ponúka tri rôzne kategórie obsahujúce celkom 11 plánov s rôznymi funkciami. Všetky plány sa dodávajú s 15-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou, takže si môžete vyskúšať všetky dostupné funkcie a až potom sa zaviazať k plánu.

Na rozdiel od mnohých iných tvorcov webových stránok spoločnosť Pixpa neponúka bezplatný plán, takže po uplynutí skúšobnej doby budete musieť urobiť výber. Základný plán je však cenovo dostupný a dodáva sa so základnými funkciami, ktoré pravdepodobne budete chcieť mať, ak len začnete.

Môžete si vybrať z plánov pre fotografov, pre tvorcov alebo len pre galérie klientov (ktoré neobsahujú web).

  • Fotograf Plány sú určené pre fotografov, ktorí chcú webovú stránku portfólia a možnosť predávať obrázky pomocou funkcií klientskej galérie Pixpa a galérií elektronického obchodovania, ale nie fyzických produktov.
  • Plány tvorcov sú určené pre tých, ktorí okrem obchodu hľadajú webovú stránku, kde môžu predávať fyzické aj digitálne produkty a služby, ako sú videá, elektronické knihy atď..
  • Plány klientskych galérií pracujte ako samostatný produkt, kde môžete priamo pracovať so svojimi klientmi zdieľaním, korektúrou, úpravou a predajom obrázkov pomocou funkcie klientských galérií spoločnosti Pixpa. Je dôležité si uvedomiť, že táto možnosť áno nie zahŕňajú webovú stránku portfólia.

Každý z týchto typov plánov je ďalej rozdelený na tri alebo štyri možnosti. Cenový rozdiel pre tieto plány sa odráža v dostupnosti určitých pokročilých funkcií, ako aj v počte obrázkov, ktoré môžete nahrať do galérie, celkového úložného priestoru a možností elektronického obchodu..

Každý plán obsahuje webhosting prostredníctvom Amazon Web Service (AWS). Ak sa zaregistrujete do ročného plánu, dostanete aj jeden rok bezplatnej registrácie domény.

Môžete si vybrať, či chcete platiť mesačne alebo ročne (maximálne jeden rok naraz). Ak sa rozhodnete pre ročnú možnosť, dostanete zľavnenú cenu. V súčasnosti spoločnosť Pixpa prijíma platby iba pomocou hlavných kreditných kariet: Mastercard, Visa a American Express. Za PayPal nemôžete platiť za svoj plán.

Všetky plány majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a nepretržitú zákaznícku podporu.

Za zmienku tiež stojí, že ak ste študent, máte 50% zľavu na všetky plány Pixpa. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa na bezplatnú skúšobnú verziu a poslať tímu podpory svojmu ID študenta a pošlú vám propagačný kód..

Zrušenie a vrátenie platby

Pixpa ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ak sa prihlásite k ročnému plánu. Všetky mesačné platby sa považujú za konečné a nevratné.

Snímka obrazovky Pixpa - inovujte svoj plán

Ak chcete zrušiť svoj plán, jednoducho prejdite na Môj účet v editore a kliknite na Predplatné. Svoj plán môžete odtiaľ zrušiť. Po zrušení programu spoločnosť Pixpa požaduje vrátenie prostriedkov do piatich až ôsmich pracovných dní.

Ako Pixpa zodpovedá konkurencii?

Celkovo je Pixpa skvelou voľbou pre fotografov. Kombinuje portfólio založené na obrázkoch, špeciálne funkcie pre fotografov a možnosti elektronického obchodu spôsobom, ktorý sa doposiaľ v skutočnosti neuskutočnil..

Aj keď nie ste fotografom, videl som webové stránky spoločnosti Pixpa pre módnych návrhárov, architektov a grafikov, takže je to platná voľba pre mnoho typov webových stránok o portfóliách / obchodoch, pokiaľ požadujete, aby boli obrázky ústredným bodom vaše stránky. Nečakajte, že všetky funkcie budú rovnako premyslené ako funkcie zamerané na obrázok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me