Recenzia nástroja Mailchimp pre tvorbu webových stránok do roku 2020: oplatí sa to vyskúšať?

Nová funkcia vytvárania webových stránok spoločnosti Mailchimp znie dobre, ale…

Tvorca webových stránok Mailchimp


Poďme si ujasniť jednu vec. Mailchimp je rozhodne jedna z najlepších dostupných e-mailových marketingových platforiem. Myšlienka použitia rovnakej služby na vytvorenie vášho webu je určite lákavá, ak nemáte dostatok času a zdrojov. A tak som išiel do tejto recenzie s veľkými nádejami.

Ale hneď na začiatku budem úprimný – zistil som, že tvorca webových stránok spoločnosti Mailchimp je dosť sklamaný. Vysvetlím všetky dôvody, prečo o chvíľu, ale tu je veľká cesta s sebou: jaf Potrebujete webovú stránku a skvelé nástroje pre e-mailový marketing, oveľa lepšie využijete hlavného tvorcu webových stránok, ktorý ponúka integráciu služby Mailchimp, napríklad Squarespace.

Predvolený jazyk programu Mailchimp je angličtina, ale podporuje až 51 jazykov. Podpora viacjazyčného prekladu zatiaľ nie je k dispozícii pre tvorcu webových stránok, môže sa však vyskytnúť neskôr. A to poukazuje na prvý veľký problém s tvorcom stránok Mailchimp: Je to nový produkt, takže jeho sada funkcií nemala čas rásť. V porovnaní s pokročilými nástrojmi Mailchimp pre e-mailový marketing je to veľmi jednoduché.

Tvorca webových stránok je k dispozícii vo všetkých plánoch programu Mailchimp vrátane bezplatného plánu. Môžete to skúsiť bez zaplatenia čohokoľvek a pripúšťam, že je to pozitívne. Len si to uvedomte Ak chcete používať vlastný názov domény – absolútne nevyhnutnosť pre firemný web – budete musieť zaplatiť aspoň za štandardný plán. Vďaka tomu sa dostaneme k presne tomu, čo tento tvorca stránok môže a nemôže urobiť.

Jednoduchosť znamená … Bez šablón?

Šablóna webovej stránky Mailchimp

Väčšina tvorcov webových stránok vám ponúka výber šablón, ktoré sú vopred navrhnuté rozloženia, ktoré určujú základný vzhľad a nastavenie vášho webu. Napríklad spoločnosť Wix ponúka viac ako 500 bezplatných šablón, z ktorých si môžete vybrať (lákavý zvuk? Viac informácií nájdete v našom hĺbkové Wix hodnotenie). Takže nový tvorca webových stránok, ktorý tvrdí, že je veľmi ľahko použiteľný, musí mať veľa skvelých šablón, správne?

zle. Tvorca webových stránok spoločnosti Mailchimp neponúka knižnicu šablón.  Namiesto toho získate rozloženie štartéra s priestorom pre vaše logo, hlavnou sekciou, funkciou „prihlásiť sa na odber“ a sekciami ako O aplikácii, Kontakt, Ohlasy a Produkty. Toto rozloženie môžete trochu upraviť tak, že zmeníte obsah sekcií, zmeníte písma a pridáte obrázky alebo farby pozadia, ale v skutočnosti to nie je to isté ako práca so šablónou podľa vášho výberu..

Neverte the Hype – funkcie sú veľmi obmedzené

Zoznam funkcií programu Mailchimp Website Builder

Propagačná stránka Mailchimp tvrdí, že tvorca webových stránok vám poskytne „všetko, čo potrebujete na správu svojej online prítomnosti“. To je ambiciózne tvrdenie, že iba veľmi málo tvorcov webových stránok to žije. Môžete skutočne urobiť toľko s nástrojom Mailchimp, ako by ste mohli s tvorcom webových stránok v Powerhouse, ako je WordPress.com – čo mimochodom umožňuje ľahkú integráciu s vaším účtom Mailchimp? (Kliknutím sem získate ďalšie informácie o tom, čo môže WordPress.com urobiť.)

Jednoduchá odpoveď: Nie, ani blízko. Nemôžete vytvoriť blog a máte veľmi obmedzené možnosti dizajnu, pokiaľ ide o vzhľad rôznych blokov obsahu. Táto správa však nie je zlá. Môžete vytvoriť základný web, ktorý je automaticky integrovaný do vášho e-mailového marketingu.

Počas vytvárania stránok (predtým ako kliknete na Publikovať), Mailchimp zobrazuje stránku „čoskoro“, ktorá vám pomôže rozšíriť váš zoznam adries ešte predtým, ako sa váš web uvedie do prevádzky.

MailChimp je

Štvorcová integrácia zjednodušuje základné elektronické obchodovanie

Mailchimp má integráciu so spoločnosťou Square, ktorá umožňuje online predaj

Tu musím preukázať Mailchimp malú úctu k poskytnutiu jednoduchej možnosti elektronického obchodovania, ktorú mnohí „ľahkí“ stavitelia stránok nerobia. Ak chcete predávať produkty prostredníctvom svojej webovej stránky Mailchimp, môžete použiť jednoduchú integráciu štvorcov. Umožňuje vám prepojiť obchod vytvorený na námestí s webovou stránkou Mailchimp a potom nastaviť časť webovej stránky na prijímanie platieb. Ak ich ešte nemáte, musíte si na používanie tejto funkcie vytvoriť účet v Štvorci a uložiť ho.

Bloky obsahu – čo sú a ako ich používať

Bloky obsahu programu Mailchimp Web Builder

Pomôcť vám pri vytváraní vašich stránok, Mailchimp poskytuje celý rad blokov obsahu, ktoré sú sekciami webových stránok vytvorenými na konkrétne účely. Medzi príklady patrí text, text v rámčeku, obrázky, sociálne zdieľanie, video, produkty a tlačidlá. Určite nie je toľko typov blokovania obsahu, aké ponúkajú tvorcovia webových stránok s veľkým menom (napr. Squarespace), ale malo by stačiť, ak všetko, čo potrebujete, je veľmi základná stránka..

Sledovanie stránok vám pomôže zistiť, čo pre vás pracuje

Mailchimp vám umožňuje sledovať štatistiky vašich webových stránok pomocou vlastných súborov cookie, Facebook Pixel a Google Analytics

Sledovanie stránok spoločnosti Mailchimp vám ukáže, ako dlho zostávajú vaši návštevníci na vašom webe, koľko z nich sa rozhodnú prihlásiť na odber, a či existuje konkrétna stránka, na ktorej majú návštevníci tendenciu opustiť web. V kombinácii s údajmi sledovania e-mailov Mailchimp, tieto informácie môžu poskytnúť veľa vodítka o tom, ako zlepšiť marketingové kampane a zvýšiť počet konverzií.

Mailchimp podporuje sledovanie prostredníctvom vlastných súborov cookie, Facebook Pixel (na sledovanie efektívnosti reklamných kampaní na Facebooku) a Google Analytics. Tieto možnosti sú sotva zriedkavé (väčšina najlepší tvorcovia webových stránok majú podobné alebo lepšie schopnosti), ale sú slušní. Žiadne veľké sťažnosti.

Základné funkcie pre ľahké vytváranie webových stránok

MailChimp-web-staviteľ-jednoduchosť použitie1

Pretože tvorca webových stránok Mailchimp sa zameriava iba na základné funkcie potrebné na vytvorenie funkčnej webovej stránky, nie je potrebné sa učiť žiadne zložité funkcie – staviteľ je neuveriteľne prívetivý pre začiatočníkov.

Pevná štruktúra základného usporiadania znamená, že je len veľmi málo rozhodnutí. Bohužiaľ to tiež znamená, že tento tvorca stránok môže byť pre vaše potreby príliš jednoduchý.

Pevná štruktúra = rýchla budova, ale obmedzené prispôsobenie

Obsah sekcií svojho webu môžete prispôsobiť, ale celkový vzhľad svojho webu nemôžete zmeniť tak veľa, pretože umiestnenie blokov obsahu je pevné. Existuje však riešenie, ktoré vám aspoň umožní zmeniť poradie sekcií na stránke (pozri nižšie)..

Toto pevné rozloženie poskytuje užitočnú mriežku, ktorá zaisťuje, že vaše stránky sú čisté, slušne vyzerajúce a ľahko navigovateľné. Ak však chcete, aby jedinečná webová stránka vyjadrila svoju značku, obmedzenia dizajnu webového sídla spoločnosti Mailchimp vás pravdepodobne budú frustrovať.. Veľa.

Presúvanie a upravovanie stránky

Bloky obsahu programu Mailchimp Web Builder

Na svoje stránky môžete pridať nové bloky obsahu ich presunutím do ľubovoľnej sekcie obsahu. Počkajte, kým sa oblasť, do ktorej chcete blok umiestniť, nezmení na bledomodrú a potom spadne. A tu je riešenie, ktoré som spomínal vyššie: blok obsahu môžete vložiť do ktorejkoľvek z predvolených sekcií rozloženia – Napríklad môžete blok odberu presunúť do sekcie pôvodne označenej ako Obrázok. Aj keď je štruktúra rozloženia obmedzujúca, nie je úplne nepružná.

Akonáhle budete mať blok s obsahom na svojom mieste, kliknite naň a vyvolajte editor blokov. Tu pridáte akýkoľvek text, obrázky alebo iný obsah, ktorý chcete mať v tejto sekcii.

Sprievodcovia krok za krokom vám spolu pomôžu

Príručky a príručky pre tvorcov webových stránok Mailchimp

Ak uviaznete pri vytváraní svojich webových stránok pomocou služby Mailchimp, oceníte komplexnú časť pomocníka, ktorý má veľa sprievodcov krok za krokom. Medzi zahrnuté témy patrí vytváranie webových stránok, správa webových stránok, spôsob fungovania blokov obsahu a ďalšie. Všetci sprievodcovia sú priateľskí pre začiatočníkov a nepredpokladajú, že máte nejaké technické znalosti.

Vytvorenie webovej stránky s programom Mailchimp – ako to pre mňa bolo

Aký jednoduchý a intuitívny je nástroj na tvorbu stránok Mailchimp? Môj osemročný synovec, ktorý je dosť chytrý, ale nemá technický nádych, nemal problémy so spustením webovej stránky a prevádzkou s Mailchimpom..

Je však webový server Mailchimp príliš jednoduchý? Vo väčšine prípadov bude odpoveď pravdepodobne „áno“. Nedostatok rozmanitosti šablón, slobody návrhu a pokročilých funkcií, ako sú doplnky, aplikácie a integrácia tretích strán, vás v dlhodobom horizonte zastaví..
Podpora pre vývojárov webových stránok Mailchimp

Koľko podpory používateľov dostanete od služby Mailchimp, závisí od toho, na akom pláne ste. Podľa bezplatného plánu získate prístup k podpore iba e-mailom (24/7) počas prvých 30 dní. Potom ste obmedzení na vedomostnú základňu. Ako som povedal, v tejto vedomostnej základni je veľa dobrých vecí, ale nie je to to isté, ako vedieť klásť konkrétnym osobám konkrétne otázky..

S akýmkoľvek plateným programom dostanete e-mailovú podporu (24/7) a podporu živých rozhovorov (24 hodín, iba USA pondelok až piatok). Súčasťou plánu Premium je aj telefonická podpora od pondelka do piatka od 9:00 do 17:00. US EST.

Keď som kontaktoval podporu prostredníctvom priameho rozhovoru, do niekoľkých minút som dostal odpoveď. Podporný agent na moju otázku odpovedal rýchlo a neskúšal ma zvýšiť cenu za vyššiu cenu. Preto tu udeľujem vysoké hodnotenie.

Pre tvorcu webových stránok spoločnosti Mailchimp neexistujú žiadne samostatné cenové plány – je súčasťou všetkých programov Mailchimp.

Ak pôjdete s plánom zadarmo alebo plánom Essentials, budete musieť pre svoj web žiť s subdoménou Mailchimp (yourwebsite.mailchimpsites.com).. Ak teda potrebujete stránku s profesionálnym vzhľadom, choďte aspoň na štandardný plán takže môžete použiť vlastný názov domény. Dobrou správou je, že štandardný plán je pomerne cenovo dostupný.

Ako sa Mailchimp Website Builder prispôsobuje konkurencii?

Nový tvorca webových stránok spoločnosti Mailchimp je klasickým príkladom toho, ako jednoduchosť môže byť dvojsečný meč. Na jednej strane je staviteľ stránok neuveriteľne príjemný pre začiatočníkov. A keďže ho môžete použiť aj na program Mailchimp zadarmo, nemusíte tým čo vyskúšať, čo stratiť. Ak však chcete mať plne funkčný, jedinečný a pútavý web, staviteľ spoločnosti Mailchimp vám to jednoducho nemôže dať. Lepšie by ste mali napríklad s komplexným tvorcom webových stránok Wix alebo Squarespace.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me