1 a 1 recenzia IONOS 2020 – je to za to?

Ak ste v zhone, a len chcete spodný riadok: za rovnakú cenu ako 1&1 IONOS môžete získať oveľa lepšie servery s podporou 24/7 Hostinger, tak prečo sa obťažovať?!


1&1 IONOS je jedným z popredných poskytovateľov webhostingu na svete. Vďaka množstvu funkcií, lacným cenám a dlhoročným výsledkom z roku 1988 je ľahké pochopiť, prečo 1&1 IONOS explodoval a v súčasnosti obsluhuje viac ako 8 miliónov zákazníkov po celom svete.

Webové stránky spoločnosti sú síce iba v angličtine, ale sú to skutočne medzinárodné operácie: má 15 prevádzok v deviatich krajinách a 2 000 zamestnancov v 40 krajinách. Ak máte stále pochybnosti o jeho stave, môžem vám povedať, že je to najväčší poskytovateľ hostingu v Európe.

1 1ionos-prehľad

1&1 IONOS ponúka širokú škálu služieb od zdieľaný hosting a hosting WordPress pre predajcu a vyhradený serverový hosting, ako aj ďalšie súvisiace webové služby, ako sú nástroje na vytváranie webových stránok a online marketingové služby.

Ale to, že je to jeden z najväčších poskytovateľov hostingu na svete, neznamená, že je to najlepšia voľba pre vaše potreby. To ešte neznamená, že je to najlepšia služba na trhu. Áno, počuli ste ma, väčšie nie vždy znamená lepšie!

Každý vlastník webových stránok má iný súbor požiadaviek. Táto recenzia sa podrobne venuje tomu, čo 1&1 IONOS musí ponúkať, vrátane funkcií, stanovovania cien, podpory, ľahkého používania a ďalších – a nakoniec budete vedieť, či je to pre vás najlepšia voľba..

1&1 IONOS je poskytovateľom komplexných služieb hostenia. To znamená, že ponúka v podstate všetky funkcie, ktoré by ste mohli potrebovať pre svoj web. Nebudem vás nudiť všetkými podrobnosťami, ale základmi, ako sú SSL zástupné certifikáty, ochrana proti DDoS útokom, automatické denné zálohy a dokonca aj CDN (zdarma v pláne najvyššej úrovne).

1&1 IONOS tiež ponúka nástroj na vytváranie webových stránok. Dajte si pozor na kupujúceho – so všetkými plánmi získate bezplatne dosť obmedzenú verziu staviteľa, ale ak chcete prémiovú verziu, musíte si ju kúpiť ako doplnok k odberu..

Majte na pamäti, že 1&1 IONOS neponúka bezplatné migrácie webových stránok, čo je zvláštne, pretože sa jedná o takého komplexného hostiteľa.

Pozrime sa však podrobnejšie na niektoré zo zaujímavejších funkcií 1&1 IONOS ponúka.

Hostingové plány WordPress

Okrem pravidelného zdieľaného hostingu 1&1 IONOS ponúka plány špecifické pre WordPress. To je skvelé pre začiatočníkov, pretože získate pomocníka „WordPress Assistant“. Skôr než sa nadchnete – nie, nie je to skutočný pomocník, ktorý prichádza do vašej kancelárie a robí vám kávu. Stručne povedané, je to nástroj alebo sprievodca, ktorý vás prevedie nastavením a dokonca odporučí témy a doplnky špecifické pre vaše odvetvie..

Súčasťou plánov sú aj automatické aktualizácie WordPress, takže sa nemusíte starať o to, aby bola vaša základná inštalácia aktuálna alebo aby ste si najali drahého vývojára, ktorý to urobí za vás..

Funkcie zvyšujúce výkon

Vysoké rýchlosti načítania sú mimoriadne dôležité pre hodnotenie vo vyhľadávačoch, skúsenosti používateľov a miery konverzie. Aj keď to všetko nie je v rukách poskytovateľa hostingu, je skvelé vidieť to 1&1 IONOS ponúka celý rad funkcií a nástrojov zvyšujúcich výkon. Medzi ne patrí RailGun CDN, úložisko SSD a protokol HTTP / 2.

Funkcie pre vývojárov

Táto sekcia vám pravdepodobne pošle správu o kopcoch, ak hľadáte hostiteľa vhodného pre začiatočníkov – ktorý samozrejme 1&1 IONOS je. Ak ste vývojár webu, 1&1 IONOS sa tiež dostal späť.

Je to dobrá práca, keď vám poskytuje nástroje, ktoré potrebujete. Napríklad existuje prístup SSH, FTP a SFTP, ako aj kontrola verzií Git a úlohy cron na plánovanie opakujúcich sa úloh.

1&1 Platforma IONOS tiež podporuje Perl, Python, Ruby, SSI a PHP až do verzie 7.3.
Ako poskytovateľ priateľský pre začiatočníkov 1&1 IONOS musí vyvážiť svoje hromady funkcií pomocou ľahko použiteľného rozhrania. Aj keď proces pripojenia vašej domény a nastavenia CDN je trochu komplikovaný, 1&1 IONOS poskytuje vynikajúce používateľské prostredie po tom, čo ste sa usadili.

Vytvorenie účtu

Vytvorenie účtu s 1 trvalo iba pár minút&1 IONOS. Tento proces bol jednoduchý a mohol ho ľahko dokončiť niekto úplne nový v oblasti hostovania. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete si prečítať môjho podrobného sprievodcu, ako vytvoriť účet s číslom 1&1 IONOS.

Pripojenie domény a inštalácia WordPress

Keďže môj plán hostingu bol dodávaný s bezplatnou doménou, nemusel som prejsť zložitými procesmi, aby som doménu namapoval na 1&1 IONOS. Bolo to prekvapivo jednoduché pripojiť doménu a nainštalovať WordPress (prečítal som niekoľko negatívnych komentárov online o tomto procese).

Nastavenie mi trvalo menej ako päť minút a dá sa ľahko vykonať bez pomoci.

Ak chcete získať ďalšie informácie o tomto postupe, prejdite na podrobného sprievodcu, ktorý presne vysvetľuje, ako sa pripojiť k doméne a nainštalovať program WordPress.

Škálovateľné zdroje

Je zriedkavé vidieť škálovateľné zdroje zahrnuté do zdieľaných plánov hostenia. Ale s 1&1 IONOS, môžete kedykoľvek pridať vylepšenia výkonu a zvýšiť kapacitu pamäte, pamäte RAM alebo paralelného spracovania.

Ďalšie zdroje sa pridávajú okamžite za malý mesačný poplatok. Týmto spôsobom sa nemusíte báť ani pri zdieľanom hostingovom pláne, ktorý by spôsobil zrútenie návštevnosti vašich webových stránok, čo je pre väčšinu firiem jednoznačne veľké nie..

Spravujte svojho správcu na cestách

1&1 IONOS ponúka a aplikácia pre smartfóny, takže môžete spravovať svoje produkty, fakturačné a administratívne úlohy na ceste. Napríklad môžete ľahko držať krok s faktúrami z mobilného telefónu alebo tabletu. Viem, že to nie je najkrajšia funkcia, ale je to pre administrátorskú stránku prevádzkovania webových stránok o niečo jednoduchšie..

Nástroj na tvorbu webových stránok

1&1 Tvorca webových stránok IONOS je samostatný nástroj drag-and-drop, ktorý je súčasťou balíkov webhostingu zdarma. Zahŕňa ľahkú integráciu s populárnymi sieťami sociálnych médií, podnikové widgety, ako sú nástroje na plánovanie online, a viac ako sto plne reagujúcich šablón a databázu úžasných 17 000 sériových obrázkov..

S desiatimi dátovými strediskami v piatich krajinách, v ktorých je umiestnených masívnych 90 000 serverov, som bol prekvapený, že som musel vykopať do hĺbky zmluvných podmienok, aby som našiel dohodu o úrovni dostupnosti služieb..

Ukázalo sa, že ide o pomerne ohromujúcu 99,9% záruku, ale najmenej 1&1 IONOS uvádza, že jeho dátové centrá majú vo všeobecnosti „takmer 100-percentnú dostupnosť“. Podľa testov tretích strán je prevádzková doba zvyčajne nad 99,97%. Celkovo je doba prevádzkyschopnosti slušná – a možno dokonca nadpriemerná vzhľadom na cenovú dostupnosť.

1&1 IONOS nedáva žiadne sľuby týkajúce sa výkonu. Po prečítaní niekoľkých ďalších recenzií online som sa trochu obával. Keďže nálada zákazníkov bola dosť zmiešaná, chcel som vykonať vlastné testy výkonnosti.

Urobil som to pomocou Sucuri Load Time Tester. Prekvapivo, 1&1 IONOS tu skóroval známku A + napriek všetkým naysayers online. Väčšina veľkých európskych miest je naložená medzi 4 a 40 ms, čo je vynikajúce.

1and1-Ionos-Perfomance

Najhoršie boli Austrália, Tokio a niektoré americké lokality (Atlanta a San Francisco), hoci to nebolo príliš prekvapujúce, pretože dátové centrá sa nachádzajú predovšetkým v Európe.

India skóroval nečakane dobre – zvyčajne sú neindickí poskytovatelia náchylní na pomalé rýchlosti načítania, ale 1&1 IONOS je tu jednoznačne výnimkou.

V súhrne, 1&1 IONOS vám môže ponúknuť špičkový výkon, ale vo veľkej miere závisí od miesta, kde sa nachádzate vy a vaši zákazníci.
1&1 Zákaznícky servis IONOS je dosť neobvyklý. najprv, v prípade otázok týkajúcich sa predpredaja môžete iba kontaktujte tím telefonicky – buď priamym volaním alebo požiadaním o spätné volanie. Neexistuje žiadny živý rozhovor ani iný spôsob, ako sa spojiť s predajným tímom.

Osobne som to považoval za nepohodlné, pretože radšej chcem na živé rozhovory rýchlo získať odpovede na moje otázky.

Existujúci zákazníci majú viac možností. Prístup ku konzultantovi získate zadarmo so všetkými 1&1 plány IONOS. Tento konzultant je vám k dispozícii 24 hodín denne a môže vám poradiť v rôznych témach, od e-mailového marketingu až po elektronický obchod a dokonca aj integráciu máp Google..

Aj keď celá táto skúsenosť bola ohromujúca (podrobnejšie popíšem nižšie), je to zďaleka jedna z najlepších služieb, ktoré som videl od spoločnosti poskytujúcej webhosting. Ak ste začiatočník, tento druh podpory je mimoriadne cenný a zvyčajne nie je k dispozícii bez zaplatenia odbornej pomoci.

Po zakúpení plánu hostenia nezabudnite aktivovať svojho osobného poradcu. Až potom budete môcť získať podporu prostredníctvom e-mailu, telefónu a živého rozhovoru.

1and1-Ionos-support-img1

Môžete sa opýtať svojho osobného konzultanta na otázky týkajúce sa širokého spektra problémov týkajúcich sa služieb, nielen otázok týkajúcich sa hostingu – napríklad ako nastaviť e-mail, ako napísať dobrý predmet e-mailového marketingu atď..

Okrem podpory od osobného konzultanta máte k dispozícii help desk s článkami pokrývajúcimi širokú škálu tém.

Live chat

Keď som aktivoval svojho osobného konzultanta, prvou otázkou, ktorú som sa chcel spýtať, bolo, kde sa nachádzajú servery. Aj keď to bolo v Spojenom kráľovstve o 10:00, agent bol v režime offline. Bola tam poznámka, ktorá mi hovorila, aby som to skúsil znova, čo som niekoľkokrát urobil (bez zbytočného odkladu).

1and1-Ionos-support-img2

Našťastie o pár hodín neskôr sa mi podarilo získať agenta, ktorý vyzdvihol. Dúfal som, že zistím presné mestá, v ktorých sa dátové centrá nachádzajú, ale operátor nevedel. Mohol mi to len povedať že servery boli v Európe a Spojených štátoch. Ostatné spoločnosti poskytnú konkrétnejšie informácie. Bolo tiež frustrujúce, že som musel čakať tak dlho, aby som s niekým hovoril.

e-mail

Keď som sa cez live chat nemohol dostať ku konzultantovi, rozhodol som sa vyskúšať ďalšiu najlepšiu metódu: e-mail. V všedný deň som poslal správu okolo 10:00, v ktorej som požiadal o potvrdenie najlepších metód na kontaktovanie. Odpoveď mi trvala dva pracovné dni. Táto odpoveď bola zdvorilá a zodpovedala moju otázku úplne, ale je škoda, že bola tak pomalá.

1and1-Ionos-support-img3

Facebook

Keďže odpoveď trvala tak neznesiteľne dlho, rozhodol som sa zistiť, či 1&1 IONOS by sa na Facebooku zlepšil. Poslal som správu s otázkou, či existuje e-mailová adresa, na ktorú by ste sa mohli obrátiť s obchodným tímom, alebo či by som mohol klásť otázky o predaji priamo na Facebooku.

Krátko na to som dostal odpoveď, v ktorej som uviedol, že som kontaktoval stránku v USA na Facebooku, a preto by som sa mal znova opýtať na stránku U.K..

Okamžite som to urobil, ale hoci bolo poludnie v U.K., Nedostal som odpoveď. Nasledujúci deň som opäť sledoval a tentoraz som dostal odpoveď. Potom som položil ďalšiu otázku a dostal som odpoveď o pár hodín neskôr.

1and1-Ionos-support-img4
1&1 Hostiteľské plány spoločnosti IONOS prichádzajú so štedrou úvodnou ponukou, ktorá výrazne znižuje vašu mesačnú sadzbu počas prvých šiestich alebo dvanástich mesiacov (v závislosti od vybraného plánu). To je skvelé, ale nezabudnite vziať do úvahy, že po tomto úvodnom období uvidíte prudký nárast miery obnovenia.

Všetky plány prichádzajú s bezplatnou doménou. Dostupné rozšírenia sa líšia v závislosti od vašej polohy, ale štandardy .com, .org, .biz, .me, .online, .net a .info sa zdajú byť štandardné.

Získate tiež bezplatný certifikát zástupných znakov SSL, kredit Bing Ads a a 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Keď ste pripravení na nákup, môžete platiť inkasom, hlavnými kreditnými kartami alebo PayPal.

zrušenie rezervácie & náhrady

Zrušenie účtu s 1&1 IONOS bol jednoduchý. Môžete to urobiť z palubnej dosky; netreba kontaktovať agenta podpory. Keďže som bol stále v rámci 30-dňového obdobia vrátenia peňazí, vrátila sa moja náhrada automaticky. Celý proces trval menej ako tri minúty.

Prečítajte si o mojej skúsenosti so zrušením v tomto podrobnom sprievodcovi.

Koľko stojí 1&1 IONOS cena? 1&1 IONOS ponúka plány od 1 do 9 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktoré 1&1 Plán IONOS by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. 1&1 IONOS vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting od1&1 IONOS tu.
Aká dobrá je 1&1 Zákaznícka podpora IONOS? 1&1 IONOS nie je hodnotený ako jeden z našich najlepších webových hostiteľov. Ale to môže byť aj dôsledok 1&1 IONOS je malý poskytovateľ radaru pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako funguje 1&1 IONOS zodpovedá konkurencii?

1&1 IONOS môže byť popredným poskytovateľom webhostingu, ale neodporúčam ho všetkým. Vyplatí sa zvážiť najmä to, či hľadáte dobre vyspelú spoločnosť, ktorá ponúka veľa funkcií za nízku počiatočnú cenu.

Funkcia „osobný konzultant“ však bola veľkým sklamaním. Aj keď to bolo ponúkané ako nepretržitá podpora prostredníctvom telefónu, e-mailu a chatu, snažil som sa získať odpoveď od kohokoľvek.

Vyberte 1&1 IONOS, ak chcete slušný, komplexný balík a menej sa zaujímate o včasnú podporu zákazníkov. Ak však hľadáte rýchly zákaznícky servis, odporúčam vám Liquid Web alebo SiteGround.

Predtým, ako sa rozhodnete, vám odporúčame niektoré z nich vyskúšať alternatívne hostingové spoločnosti, ktoré dôrazne odporúčame.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me