Move.Pk Review 2020 – Solid Host s jednou MAJOR nevýhodou

Move.Pk-overview1Ak ste v zhone, a len chcete spodný riadok: za rovnakú cenu ako Move.Pk môžete získať oveľa lepšie servery s 24/7 podporou s Hostinger, tak prečo sa obťažovať?!


Move.Pk je pakistanský poskytovateľ bezplatných a platených služieb webhostingu a registrácie domén. Cieľom spoločnosti, ktorá bola založená v roku 2003, je poskytovať vysoko kvalitný zdieľaný hosting pre používateľov, ktorí si nemôžu dovoliť službu VPS ani hosting vyhradeného servera. Webová stránka Move.Pk je v angličtine a spoločnosť používa servery založené na Linuxe a Windows v Kanade a USA.

Funkcie a jednoduché použitie

Pre webhosting v Pakistane poskytuje Move.Pk pomerne komplexnú ponuku základného zdieľaného webhostingu. Funkcie ako cPanel, SSL a bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok uľahčiť uvedenie zabezpečenej webovej stránky do prevádzky bez veľkého úsilia. Štandardné vlastnosti zahŕňajú:

 • Záruka 99,9% dostupnosti
 • 24/7 zákaznícka podpora
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Bezplatná registrácia a prevod domén
 • Nástroj na tvorbu webových stránok
 • phpMyAdmin
 • cPanel
 • Zdieľaný SSL

Move.Pk ponúka bezplatný zdieľaný webhosting ktorá obsahuje mnoho rovnakých funkcií ako platené programy. To zahŕňa cPanel a možnosť spustiť WordPress, Joomla, Drupal alebo jednu z mnohých iných CMS platforiem. Zahrnutá je aj možnosť hostenia online obchodu. Bohužiaľ sa mi nepodarilo skontaktovať s podporou a požiadať ich o ďalšie podrobnosti o hosťovaní.

Niektoré ďalšie funkcie, ktoré sa dodávajú so všetkými platenými programami, sú: e-mail blokujúci spam, e-mailový antivírusový program a e-mailové automatické odpovede. Môžu sa zdať ako celkom bežné funkcie, ale je dobré vedieť, že brali do úvahy bezpečnosť a funkčnosť e-mailu. Miesto na disku začína na 1 GB a jeho prémiový obchodný plán sa zvyšuje až na 300 GB. Šírka pásma začína na 25 GB a v pláne vyššej úrovne ide neobmedzene. Viaceré pripojené e-mailové účty sú dodávané so všetkými platenými programami.

Ďalšou užitočnou funkciou je moderný zadný koniec, ktorý je schopný ovládať veľa programovacích jazykov. Medzi jeho skripty na strane servera patria: PHP, Perl, SSI, Zend Engine, Ruby on Rails a ďalšie. To znamená, že Move.Pk je schopný zvládnuť silné skriptovacie jazyky, ktoré môžu klienti používať.

Move.Pk-overview2

Ceny a podpora

Ceny za Move.Pk webhostingové plány začínajú bezplatne a ide až po platené plány, ktoré, úprimne povedané, nie sú príliš lacné. Vstup zaplatený program stojí niekoľkokrát, čo porovnateľné pakistanské a medzinárodné hostitelia účtujú podobné dátové balíčky a funkcie. Ponúka SSD, VPS alebo vyhradený hosting, takže ak váš hosting potrebuje rast, mohol by ste prerásť tohto poskytovateľa.

Ako už bolo uvedené, nemohol som sa spojiť s podporou zákazníkov, takže mám vážne obavy v súvislosti s podporou, ktorú dostanú používatelia po registrácii. S platiacimi zákazníkmi môžu zaobchádzať inak ako so širokou verejnosťou, ale nepovažujem to za dobré znamenie. Odporučil by som Move.Pk zvýšiť svoje zameranie na predaj a zákaznícku podporu všeobecne.

Koľko stojí Move.Pk? Move.Pk ponúka plány od 0 do 4 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán Move.Pk by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. Move.Pk vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z spoločnosti Move.Pk tu.
Aká dobrá je podpora zákazníkov Move.Pk? Move.Pk nie je hodnotená ako jeden z našich najlepších hostiteľov webu. To však môže byť tiež dôsledkom toho, že Move.Pk je malým poskytovateľom hostingu pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako sa Move.Pk zhoduje s konkurenciou?

Move.Pk je poskytovateľ webhostingu so sídlom v Pakistane a v podnikaní od roku 2003. Poskytuje bezplatné a platené plány zdieľaného hostingu na serveroch Linux a Windows. S dátovými centrami v Kanade a USA by Move.Pk bola slušnou možnosťou hostenia, avšak ich nedostatok podpory predaja by mal potenciálnym zákazníkom poskytnúť dôvod na opatrnosť a pred registráciou získať viac informácií..

Predtým, ako sa rozhodnete, vám odporúčame niektoré z nich vyskúšať alternatívne hostingové spoločnosti, ktoré dôrazne odporúčame.

Pros:

 • Stabilné hodnotenie dostupnosti 99,9%
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Bezplatná registrácia domén
 • Voľný hosting webových stránok možnosť

Zápory:

 • Zákaznícku podporu nebolo možné dosiahnuť
 • V porovnaní s priemerom je to trochu drahé
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me