MServer Review 2020 – oplatí sa to vyskúšať?

mserver mainmServer.ro je poskytovateľ webhostingu so sídlom v Rumunsku. Aj keď sa ich webová adresa „mserver.ro“ presne zhoduje s ich menom a hoci ich oznámenie o autorských právach stále uvádza „Copyright © 2018 mServer.ro“, ich webová stránka je označená logom HETNiX, čo naznačuje, že mServer je sub-značkou alebo nedávno získaná spoločnosť. Webovú stránku je možné prepnúť do viac ako 20 rôznych jazykov.


Funkcie a jednoduché použitie

mserver 1

Zdieľaný hosting mServera, VPS a dedikované servery majú nasledujúce štandardné funkcie:

 • Doplnkové domény
 • Neobmedzený FTP
 • Neobmedzený e-mail
 • MySQL
 • Anti-spam

V závislosti od konkrétneho balíka serverov môžete Vyberte si dátové centrum nachádzajúce sa v jednej z mnohých európskych krajín alebo Spojených štátoch. Napríklad výberom Servery DE / US voľba umožňuje nakonfigurovať ktorúkoľvek krajinu ako umiestnenie servera. Výber KVM VPS / VDS v Rumunsku balíček vám umožňuje vybrať iba túto krajinu, zatiaľ čo výber Servery VPS v Rumunsku poskytuje vám dátové centrum „First Available in Europe“ alebo Rumunsko alebo Štrasburg. Dedikované servery Táto voľba ponúka dlhý zoznam umiestnení serverov v európskych a amerických dátových centrách.

Nemám žiadne informácie o účinnosti serverov tohto poskytovateľa ani o bezpečnostných opatreniach, ktoré zaviedli. Môžete použiť ľubovoľný spôsob zálohy, ktorý ste si vybrali, ale mServer vynaložil značné úsilie na nasadenie vnútorné zálohovacie systémy ktoré chránia vaše údaje na nich VPS a zdieľané hostingové servery. Tieto zálohy sa vykonávajú každý deň mimo hodín.

Spoločnosť sa dostane priamo k veci tak, že vás zavedie priamo do nákupného košíka pre všetky služby, ktoré ste vybrali v ľavom navigačnom menu. Ak chcete zobraziť špecifikácie, umiestnite kurzor myši na ktorýkoľvek zo zobrazených plánov a potom kliknite na tlačidlo Konfigurovať. Praktický prehľad objednávok vám ukáže presne to, čo ste vybrali pred odhlásením.

Aj keď som trochu opatrný v súvislosti s touto spoločnosťou, vzhľadom na jej nejednotnú značku, jej posledná aktualizácia stavu bola v roku 2015 a skutočnosť, že jej kolokačné spojenie nikam nevedie, vyzerá to, že proces platby sa týka všetkých spôsobov prijímania platieb rôznymi spôsobmi. , Mali by ste byť na bezpečnom mieste a poskytnúť svoju povinnú starostlivosť kontaktovaním spoločnosti pred registráciou, aby ste sa uistili, že sú otvorené pre podnikanie..

Ceny a podpora

mServer ponúka celý rad základné hostingové balíčky s celkom štandardné ceny v porovnaní s inými rumunskými poskytovateľmi. Môžete si vybrať medzi mesačnou, štvrťročnou, polročnou a ročnou fakturáciou. Všetky ceny sú uvedené v eur a Rumunský leu, a môžete platiť prostredníctvom služby PayPal, bankovým prevodom, bitcoínom alebo kreditnou / debetnou kartou. Vzhľadom na moje malé obavy by som bol naklonený platiť jedným z chránených spôsobov platby ako je PayPal alebo kreditná karta, namiesto dôveryhodnosti bankového prevodu.

zatiaľ čo môžete zaregistrovať alebo preniesť doménu (za cenu) prostredníctvom príslušného odkazu nie je jasné, či môžete tieto služby získať zadarmo aj pomocou webhostingového plánu. Certifikáty SSL stoja navyše ako samostatný nákup a nie sú súčasťou žiadnych riešení hostenia.

Tam je žiadna záruka vrátenia peňazí s touto spoločnosťou a v skutočnosti to tvrdia žiadna platba, ktorá sa im vyplatí, sa za žiadnych okolností nevracia. Na druhej strane majú 99,9% záruka prevádzkyschopnosti podporená plánom kompenzácie, ale mínus strana uptime musí vyplatiť kompenzačný plán medzi -10% a -20%.

Zatiaľ čo aktívni zákazníci môžu kontaktovať tím podpory spoločnosti mServer prostredníctvom vyhradeného telefónneho čísla, zdá sa, že je podozrivé ťažké kontaktovať spoločnosť pred tým, ako sa zaregistrujete, s výnimkou online kontaktného formulára (o ktorom som presvedčený, že v skutočnosti nefunguje). dostal som na desať lístkov, ktoré som otvoril, vôbec nereagoval prostredníctvom tohto formulára.

Webová stránka vedomostná základňa sa veľa nevyužíva, a to isté platí pre návody a často kladené otázky.

Ako sa mServer zhoduje s konkurenciou?

Zatiaľ čo mServer tvrdí, že má servery v mnohých európskych krajinách, zjavné zanedbanie ich webovej stránky, nedostatok transparentnosti a nereagujúci podporný tím sú pre mňa dosť vážne na to, aby som o tejto hostiteľskej spoločnosti vyjadril vážne obavy..

Pros

 • Denné zálohy
 • Služby prenosu domén
 • Záruka 99,9% dostupnosti
 • Ponúka certifikáty SSL za príplatok

Zápory

 • Zle navrhnutá a usporiadaná webová stránka
 • Nereagujúci podporný tím
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me