NTLab Review 2020 – Je to preceňované?

NTLab-overview1NTLab je v poriadku, ale pokuta nie je dosť dobrá. Zatiaľ čo NTLab je slušný webhosting, môžete získať kvalitnejší hosting za lacnejšiu cenu Hostinger, napríklad.


NTLab je talianska spoločnosť, ktorá podniká od roku 1999, s viac ako 4 000 servermi umiestnenými v dátových centrách v Európe a USA. Komplexná webová stránka je k dispozícii v taliančine.

Funkcie a jednoduché použitie

Jedná sa o hostiteľa komplexných služieb, ktorý ponúka všetky hostiteľské služby, od zdieľaného hostingu a registrácie domény až po dedikované servery a VPS. Zdieľané plány hosťovania sú dodávané s týmito základnými funkciami:

 • Záruka 99,9% dostupnosti
 • Denné automatické zálohovanie
 • K dispozícii je bezplatná registrácia domény
 • SSL certifikáty
 • Až 200 GB miesta na disku SSD
 • Až 1 000 GB mesačnej prevádzky

Keď si kúpite plán od NTLab, môžete si zvoliť, aby sa na ňom nachádzali servery vlastné americké dátové centrum alebo servery umiestnené v európskom dátovom centre. Všetky plány používajú SSD pre vyššiu rýchlosť diskov a zatiaľ čo zdieľané hostingové plány bežia na Linuxe, ak si kupujete dedikovaný server, môžete si vybrať operačné systémy Windows alebo Linux..

Záruky dostupnosti sú trochu neobvyklé; Ekonomické plány dostávajú výrazne pod par 99,5% záruku dostupnosti a potrebujete upgrade na „profesionálny“ plán, aby ste získali štandardnú 99,9% záruku dostupnosti.

Existujú všetky obvyklé pokročilé funkcie ako napr PHP verzie 5 až 7, CGI, Perl, databázy MySQL a nástroj phpMyAdmin. Úlohy Cron sú tiež povolené na plánovanie opakujúcich sa úloh spolu so vzdialenými pripojeniami SQL.

Pokiaľ ide o nástroje priateľské pre začiatočníkov, situácia je menej jasná a kvôli získaniu ďalších informácií som sa musel obrátiť na podporu. Potvrdilo sa to je inštalátor na jedno kliknutie, ale žiadny nástroj na vytváranie webových stránok, ak je to pre vás dôležitá funkcia.

Medzi jedinečné ponúkané doplnky patria bezplatné konzultácie pre (celkom neurčitú) „každú potrebu“ a vlastnú konfiguráciu hostenia, oboje predstavuje omnoho viac praktických služieb, ako sa bežne ponúka v zdieľaných hostingových plánoch.

Popri zdieľaných plánoch hostingu existuje aj veľké množstvo programov VPS a dedikovaných serverov, takže ak budete v budúcnosti pravdepodobne potrebovať rozšíriť svoju prítomnosť online, môže to byť dobrá voľba pre vás.

Ceny a podpora

Existuje toľko plánov a cien, že je dosť ťažké získať cit pre ceny a urobiť úsudok o hodnote za peniaze. Väčšina plánov prichádza s Bezplatný certifikát SSL a bezplatný názov domény, čo je vynikajúce.

Stručne povedané, existujú dve úrovne plánov „ekonomika“ a „profesionál“. Ekonomické plány, ako ste očakávali, sú lacné, ale je potrebné si uvedomiť, že existujú funkcie (napr. Denné zálohy a úlohy spoločnosti Cron), za ktoré musíte platiť navyše.. To znamená, že pokiaľ budete pozorne čítať inklúzie funkcií, lacnejšie plány zahŕňajú viac ako dostatok zdrojov (vrátane neobmedzených domén) pre väčšinu bežných používateľov..

Plány je možné zakúpiť iba za jeden rok a musíte si vybrať buď Štandardné alebo Úplné sledovanie účtu, ktoré, ak si vyberiete účet, je spoplatnené. Na začiatok stránky je a nastaviť inštalačný poplatok. Aby som bol úprimný, nepáči sa mi, keď sa poskytovateľom niklu a desetníkom to páči.

Podporu môžete získať rôznymi spôsobmi. Odhlásení používatelia majú prístup do komplexnej sekcie FAQ a existujúci zákazníci sa môžu prihlásiť do oblasti technickej podpory. Môžete poslať e-mailom, telefonicky, odoslať lístok alebo sa zúčastniť živého rozhovoru so zástupcami zákazníckeho servisu, ktorí sú k dispozícii 24 hodín denne.

Keď som v pracovný deň navštívil webovú stránku okolo 10:00, živé okno rozhovoru bolo offline. Neskôr v ten istý deň som poslal e-mail a dostal som odpoveď. Odpoveď bola zdvorilá a zodpovedala všetky moje otázky v plnom rozsahu a objasnila niektoré z funkcií priateľských pre začiatočníkov.

NTLab-overview2

Koľko stojí NTLab? NTLab ponúka plány od 3,30 do 30 dolárov. Cena závisí od toho, aký typ hostingového plánu si vyberiete. Nižšie nájdete aktualizovanú cenovú tabuľku (aktualizovanú týždenne).
Ktorý plán NTLab by som mal dostať? Moje odporúčanie je začať s lacnejším plánom. Inovovať môžete kedykoľvek neskôr. NTLab vám môže pomôcť s prechodom na drahší plán. Zvýšenie počtu návštevníkov mnohokrát trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a preto by ste nemali platiť veľa peňazí, kým to nebude potrebné. Vaše potreby sa samozrejme môžu líšiť a môžete sa poradiť s odborníkom na hosting z NTLab tu.
Aká dobrá je zákaznícka podpora NTLabu? NTLab nie je zaradený medzi našich najlepších webových hostiteľov. To však môže byť tiež dôsledkom toho, že NTLab je malým poskytovateľom hostingu pod radarom. Výhody sú pre malú hostingovú spoločnosť – ako zákazník ste pre nich dôležitejší. Môžete tiež vyskúšať naše porovnanie najpopulárnejšie služby webhostingu tu.

Ako NTLab zodpovedá konkurencii?

Nemôžem zálohovať toto tvrdenie na stránke s informáciami: „NTLab je teraz uznávaný ako jeden z popredných svetových poskytovateľov v hostiteľskom priemysle“, ale môžem vám povedať, hoci prevádzka je sklamaním, plány prebiehajúce na SSD majú 24/7 zákaznícky servis a ponúka niektoré neobvyklé vlastnosti, ako sú bezplatné konzultácie.

Stále si nie ste istí, či je to pre vás ten správny webhosting? Pozrite sa na naše Najlepšie odporúčaní hostitelia webu naučiť sa viac.

Pros

 • K dispozícii je veľa rôznych balíkov a cien
 • Úložisko SSD sa používa vo všetkých plánoch
 • Užitočná sekcia FAQ a technická podpora
 • K dispozícii je zákaznícky servis 24/7

Zápory

 • Záruka dostupnosti je pri niektorých plánoch iba 99,5%
 • Žiadny nástroj na vytváranie webových stránok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me